0

@cules100pro
ale strata i limit płac to nie to samo

do limitu płac liczą się pensja + roczna amortyzacja i może to być jako określony % przychodów odejmuje się od tego starty z lat ubiegłych, nie wiem dokładnie jak to jest liczone i czy brane są straty tylko z zamkniętych lat obrachunkowych czy LTM

nawet w takim wypadku z kosztów (pensja + amortyzacja) spada ci ca. 40 mln EUR

a do wyniku wchodzi ci przychód ze sprzedazy (0) - pozostała amortyzacja 30, ale z drugiej strony w kosztach nie masz 24 mln pensji wiec na wynik wpada tylko ca. -6

szczegóły są w przepisach La Ligii i jaki maja algorytm do liczenia tego limitu

na pewno jest to korzystne z punktu widzenia FFP dla nas

0

Pijanić - przyszedł za 60 mln na 4 lata wiec sama amortyzacja to oszczednosc 15 mln EUR rocznei plus pensja

ktoś pisał o 12 mln netto - co dla mnie byłoby kuriozum i nie do uwierzenia ale to 24 mln brutto rocznie czyli łącznie z FFP zeszło by prawie 40 mln EUR, kosmos oszczednosc i duzo pomoże w rejestracjach i dalszych wzmocnieniach

2

Pijanić odejście to nie tylko zejście z ogromnej pensji ale też amortyzacja- czyli dużo wolnej luki w FFP.

Szkoda że nie udało się przed 1 września ale mam nadzieje że Gavi teraz dostanie numer 6 oraz Pena i Balde też zostaną zarejstrowani w pierwszym zepole.

z zimą może jakieś wzmocnienie:)

0

@masq
Na polsatach sport premium sa wszystkie mecze:) i to w tym jest piekne:)

1

@Encore
czemu się dziwisz? wg mnie to Juve będzie miało problemy aby wyjść z tej grupy
choć bardziej powinno byc cos w granicach 1,6-1,8 do 4

0

@Gaz
no to źle podałeś

akurat Dembele to jedyna właściwa liczba tam

chyba jesteś w błędzie i mylisz pozycję

napastnik ma strzelać, skrzydłowy ma dostarczać gole czyli strzelać lub asystować

co za różnica czy zaliczył asystę czy gola? dla zespołu wkład był taki sam? czy się mylę?

dembele 1+13=14

coman 2+6 =8
sane 7+7-14
chwalonych tak mane 16+2=18
neymar 13+6=19 (tylko w dużo słabszej lidze)

i co odbiega od nich? liczby nie kłamią

przez kogo jest uważany za mema? chyba przez kibiców niedorozwojów umysłowych to może

ps. traore miał 2 asysty u nas w lidze, po co znów kłamiesz?

1

@Gaz
Salah 13 a nie 14 asyst
Vini - 10 asyst a nie 13
Son -7 asyst a nie 9

jak już piszesz to proszę weryfikuj:)

a czemu nie podałeś Coman - 6 goli 2 asytsy,
Sane - 7 goli, 7 asyst
Mane - 16 goli, 2 asysty
Neymar - 13 g 6 asyst

podałeś tylko 3 którzy mieli lepsze statystyki a zasadniczo reszta czołowych skrzydłowych nie odbiega od Dembele:)

więc w czołówce jest na pewno a w tym sezonie będzie jeszcze lepszy:)

0

@Gaz
podaj skrzydłowego co miał wiecej asysty niż on w poprzednim sezonie?
popatrzyłem na jedne z mocniejszych skrzydeł czyli Bayern i Mane, Sane oraz Coman wcale liczbowo mu nie odskoczyli a powiedziałbym że niektórych Dembele w pół roku zjadł

1

@kamiVeB
dzięki:)

2

@AmigoBlancos
kup sobie Polsaty sport premium i nie będziesz miał problemu i dylematów

0

@Kgorecki2500
wg mnie powinien grać po prostu. liczę że teraz pogra odrobinę w pierwszym zespole ale zimą będzie wypożyczony gdzieś do klubu z la liga na 1-1,5 roku

zimą mam nadzieję że pójdą dalej obniżki pensji - Alba, Pique, F.de jong i wtedy znajdzie sie limit płac na Bernardo Silvę:)

0

@Vebrol
nie oglądałem meczu ale 3-1 gdzie sety wygrane do 21,24 i 18 i Ty twierdzisz że się męczyli?:) niby na jakiej podstawie

siatkówka to dosyć prosta gra tu liczy się wynik po prostu a Kuba to solidny zespół mimo wszystko

0

@Vebrol
Włosi na razie wszystkie mecze pewnie wygrywali więc czemu niby nie porywają?

2

@Atencjuszek
wg mnie Francuzi są bardzo mocni, w końcu to Mistrz Olympijski oraz zwycięzca Ligi Narodów

pierwszy set wczoraj kosmiczny jakby tak grali cały czas to wg mnie główny faworyt na MŚ, ale w całym turnieju średnio na razie, chyba że odpalą

0

@tbas @krajana
sezon jest tak długi że zarówno Fati, Ferran i Depay zostaną swoje minuty

na razie za mało meczów rozegranych, ale z kolejnymi i Lewy i reszta będą wiecej odpoczywali

0

Pijanić odejście

tylko jesli dzięki temu Gavi, Balde, Pablo Torre rejestracja w 1 drużynie

ogólnie mam nadzieję że dzięki temu ruchowi Pablo Torre trochę więcej dostanie minut w 1 drużynie

za Busiego pewnie ewentualnie będzie sprawdzany S. Roberto

0

MŚ siatkówka

drabinka ułożyła się dosyć niefortunnie

po jednej stronie USA-Polska i pewnie Brazylia-Serbia

a po drugiej Słowenia-Ukraina i Francja (zespół jeden z najlepszych wiadomo ale na tych MŚ grają średnio) - Włochy

jeśli Francja się nie ogarnie to chyba Włochy będą miały drogę do finału

z drugiej drabinki natomiast będzie znacznie ciekawiej

jaki półfinały i finał widzicie?

0

NBA

Ktoś kto w miarę się orientuje mógłby napisać czy były jakieś duże przejścia w lato?
jakiś zespół się bardzo wzmocnił albo osłabił?

z góry dzieki

0

@PatrychoO
fajnie to mieć Polsaty Sport Premium wszystkie i wybierac to co się chce:)

0

@michal26
przy garcia jest smeiszne 18:) przy Dembele też śmieszne 30:) lewy też pewnei wyżej jak mówisz, raphinha też bym obstawił wyżej niż 45 patrzac na wyceny innych grajków, Kounde nie powienein też byc niżej wyceniany niż de ligt itp. itd.

na wartości pewnei straci trochę torres i depay

ale ogólnei sądzę że zespół dużo powinien urosnąć

0

@escarabajo
na warunki ligi belgijskiej to wciąż świetni piłkarze nieważne skąd przybyli a ich pensje pewnie sporo ważą
to tak jakby do jakiegoś polskiego klubu wrzucić nagle Grosickiego i tym podobnych piłkarzy gdzie grywali za granicą, przecież to od razu widać różnicę pomiędzy wyszkoleniem, obyciem niż w kraju

w zeszłym roku 4 miejsce, nie twierdzę że zdobędą mistrza ale dla nich nawet 2 miejsce to byłby sukces:) choć wg mnie szanse mają

4

ROYAL ANTWERP

Ktoś zainwestował kasę w ten klub? ciekawa historia, rok temu byli na 4 miejscu w lidze, ale w tym naściagli tyle dobrych piłkarzy jak na standardy ligi belgijskiej że szok

nawet jeśli ich koszt nie był taki druzgocący to pensje pewnie trochę ważą

Patrząc na nazwiska - Alderweierld, Ekkelenkamp, Naingollan, calvin stengs, cinvent janssen:) a trenuje ich Mark van Bommel
dotychczas 7 meczów i komplet zwycięstw w bramkach 17-5:) robi wrażenie

0

@Katalonbar
4-5 kolejek w najmocniejszych ligach. Kto jest mocny bedzie widać po 15-20 kolejkach wstępnie a tak na prawdę na koniec sezonu

1

Komentarz usunięty

1

@Recha_0684
daj spokój koleś kłamie jak najęty i jeszcze pajacuje ciągle

szkoda czasu i klawiatury na niego

2

@VeB10Ronnie
"laski mi mowia co innego , dbam o siebie .Nie martw sie Lukasz , rade sobie dam"

tak jasne przecież to na kilometr śmierdzisz prawiczkiem z mega kompleksami

"rzysiadz do edukacji , zaplac za modul od €700 plus za egzamin i startuj ( egzamin okolo €200 ).no ale to wymaga poswiecenia .Przegladajac Tiktoki , Insta czy jakies transmisje od typa co wrzuca " Things are hot " moze byc ciezko z czasem
ale spoko udawaj sobie kogo chcesz w necie"

i tu widać koleś że kłamiesz bo te egzaminy tyle nie kosztują:)
a ucząc się samemu na spokojnie można wszystko zdać:)

ale spoko udawaj sobie kogo chcesz w necie skoro to ci pomaga w czymś:)

ja z burakami nie gadam więc nie licz juz na moje odpowiedzi do twojej osoby

2

@Pilka_jest_okragla
a zastanawiałem sie wtedy czy w ogóle będzie grał:) jak szybko rozwiał moje wątpliwości:)

4

@Ryjewski
co więcej na etacie ludzie też tyle w Polsce zarabiają

koleś jest nieźle odklejony i zakompleksiony

a znając życie taki bajkopisarz że pewnie sprząta ulice za granicą bo na człowieka wykształconego w ogóle nie wygląda i nie brzmi

3

@VeB10Ronnie
ty masz tytułu CGMA hahahaha

chyba jak sobie wydrukujesz i powiesisz na ścianie:)

większego buractwa tu nie widziałem

i tak biedny bo są ludzie którzy tu zarabiają wiecej niż ty i się nie chwalą i nie obnoszą

ty jesteś tak zakompleksiony że na bank jesteś prawiczkiem

tu na forum nie znajdziesz poklasków i dużo kobiet

radzę udać się do burdelu może uda ci się ulżyć swoim kompleksom i trochę ochłoniesz

ja kończę z Tobą pisać bo szkoda czasu

2

@lukasz222
koleś ani po polsku ani po angielsku nie umie dobrze więc łączy 2 języki:)

a jak ktoś twierdzi że jest biedakiem to się obraża bo trudno mu przyjąć do wiadomości taki stan rzeczy że dla kogoś może być biedny i ze są bogatsi ludzie nawet tu na forum niż on

ja nie wiem jak trzeba mieć beznadziejne życie aby pozorny pieniądz (uwaga zawsze jest ktoś bogatszy niż ty) czy jakieś pseudo zajęcia były tak ważne że musi pouczać innych co muszą robić i jaki to on jest mądry

a te wstawki angielskie są tak żałośne i buraczane że chyba koleś zatrzymał siew rozwoju jakieś 15-20 lat temu bo dziś byle starsza pani na wsi (bez urazy) potrafi 23 słowa po angielsku ale nigdzie się z tym nie obnosi, bo to standard

masakra z niektórymi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?