1

@JimMorrisonFCB

boże czy ty słyszysz co mówisz? a jak chcesz mierzyć markę? co mają długi do marki klubu?

a marka Barcelony nie jest budowana od lat? tak jak Real, Juve, United, Bayern itp.

kwestia dopinania budżetu to nie jest kwestia marki, tylko odpowiedniego zarzadzania klubem pod katem finansów - tworzenie odpowiedniej drabinki płacowej itp., akurat pod względem kontraktów reklamowych mieliśmy/mamy jedne z najwyższych w Europie

a United wiesz czemu dopina budżet? - prawa telewizyjne tez im pomagają, co by nie mówić angielski futbol pod tym względem odskoczył reszcie Europy stąd świetnie radzą sobie z kryzysem

ty chyba nie rozumiesz pojęcia marka

żegnam bo widzę co drugi to lepszy antycymon tutaj

0

@PatrykBarca
i w tym meczu zaraz przed dowiedział się o śmierci dziadka co też pewnie dobrze na niego nie wpłynęło

jak Ćwiąkała jest tu wyznacznikiem mądrości to ja wymiękam

1

@JimMorrisonFCB

ostatnimi laty jednak trochę na wygrywała więc jest teraz jak najbardziej TOP jeśli chodzi o marki europejskie - sprawdź sobie rankingi wartości marek

a czym ty mierzysz markę Barcelony? piszesz jakieś frazesy niczym nie podparte

a ja ci przytaczam sprawdź ogłaszany przez Forbes ranking wartości marek, sprawdź kto ma ile followersów na mediach społecznościowych, to nie są wyznaczniki? to co nimi jest, to co ty mówisz? nawet za tymi głupimi polubieniami jednak idą kibice i kasa

tak a wcześniej był Rivaldo, Kluviert, Ronadlo itd. itp. kibice mają już nowy idoli Depay, Fati, De jong, Pedri - ich wartość medialna i marketingowa wzrasta bo naturalnie wypełniają tą powstałą lukę

poza tym zauważ że sukcesy sportowe a wartość marki to nie to samo, United nic nie wygrywa a ciągle jest w czołówce wartości jeśli chodzi o marki

Milan po zesłaniu poza LM trochę stracił, ale znów się będzie odbudowywał marketingowo, wystarczy być w czołówce a sama historia podnosi markę

United odpadli szybko w LM a wartosć marketingowa mają wyższa niż Chelsea czy PSG, bo mają bogata historię i kibiców

0

@JimMorrisonFCB
kupowali hurtowo to czyjekolwiek koszulki, przynajmniej ci co przychodzili na camp nou, nawet bez nazwiska, po to aby upamiętnić pobyt w Barcelonie

na odległość pewnie też kupią bo marką jest FC Barcelona a nie sam Messi, rozumiem że dotychczas w Barcelonie grał Messi i same no name?

0

@JimMorrisonFCB
Azjaci to akurat przylecą i kupią czyjąkolwiek koszulkę, Messi może ich przyciągał ale Greizmann? sorki on nie ma takiego marketingu

0

@Edoss
tu pisze 240-283, dla mnie to wszystko dziennikarskie kaczki, o ile w kwestii transferów coś tam mogą wiedzieć mniej lub więcej o tyle w kwestii finansów to strzały

0

@tomek8756
piękna co tu dużo mówić

0

@baartekk97
na razie to domniemania pismaków

jedne pisza spadło o 145, drugie jak el pais że spadło o 240 w jedynym i drugim wypadku piszą o 80% obecnie
także na razie to rzucanie cyframi nic więcej, oficjalne dane pojawią się z FS najbliższym

0

@Khardan
to nie ma sensu bo oni piszą o teraźniejszości, pewnie porównują koszty to budżetu przychodów, chyba że wymyślają sobie jakiś własny budżet przychodów

dla mnie to co ogólnie piszą nie trzyma się kompletnie kupy i czekam tylko na FS i budżet na 2021/2022 rok, cała reszta to dziennikarskie kocmołuchy

0

@Edoss
no i są sprzeczne, skoro wydawaliśmy 562 to zmniejszajac o 240 spadło do 322 mln, skoro wcześniej to było 105% przychodów to wynosiły one ca. 535, aa 322/535 to 60% a nie 80%-85%; te dane kompletnie nie trzymają się kupy z tym co podają

a milard, podziel sobie 240 na 25% to ci wyjdzie

0

@JarekS
koleś obaliłeś to ty chyba coś w swojej głowie jedynie
widzę musisz być super w swojej pracy skoro podważasz aspekt wielkość marki FC Barcelona

kredyt - no mamy kredyt no i co z tego, powiem ci inną rzecz każda dobrze funkcjonująca firma ma kredyt i takie są dane, bo jest on tańczy niż kapitał własny;
a że refinansowali kredyt wydłużając go i zmniejszając oprocentowanie to bardzo dobrze; i nie wiem co to ma za znaczenie że był na spłatę zobowiązań? powiem ci że mamy też duże należności ale widzę o tym już nie wspomnisz

co do ameryki północnej i południowej kompletnie się nie zgadzam, zwłaszcza południowej, ale miej swoje zdanie niczym nie podparte

a tym co napisałeś do kolegi @equwesta kompletnie mnie rozbawiłeś, nie kupią koszulki Griezmann, jakby on miał mega fanów u nas:), to kupią koszulki innych, Depay już jest ulubieńcem kibiców co trybuny ostatnio potwierdziły, Fati, De jong, Pique, Pedri, ci co kupują koszulki Barcelony regularnie raczej nie patrzą na messi czy nie messi, szczególnie że odszedł jak odszedł, a kibiców dzieci co kibicują zawodnikowi i tak większych wartości pieniężnych nie przynoszą bo ich po prostu nie stać na regularne kupowanie koszulek

zresztą już ci pisałem że na ten moment ja nie mogę kupić koszulki M wyjazdowej na stronach nike, r-gol,pod stadionem itp. z nazwiskiem bo się wyprzedały, to jak to jest tak źle że sprzedażą skoro nie mam jak kupić, czekam na drugi rzut

a tobie podziękuję, po niektórych wpisach myślałem że jesteś w miarę normalny ale się przeliczyłem

żegnam

0

@equwesta
ja bym powiedział że na depay i fati

depay masz racje - kibice juz go pokochali, ale z fatim jest to samo, a najlepsze jest to ze chyba panowie sie lubia patrzac na wpisy w mediach społecznościowych

de jong też jest pomału gwiazda
tu pełna zgoda, co do oceny kadry wg mnie za bardzo dramatyzujesz, ale sezon zweryfikuje:)

0

@Edoss
wynagrodzenia spały do 80% przychodów ze 105% przychodów podobno, czyli spadek o 25 pkt proc. skoro 25 pkt . proce. to 240 mln to chyba wiesz co znaczy ile wynosiły wg nich koszty wynagrodzeń, stad mówie ze to się kupy nie trzyma te ich dane

0

@baartekk97
koleś o co ci chodzi?

chyba gołym okiem widać że te liczby nie mają sensu? chyba że ktoś nie zna się na matematyce

2

każde pismak napisze co innego aby jego klub wyszedł w dobrym świetle z tej transakcji

0

@equwesta
wiesz z United odszedł CR7 z Realu też a to ciągle największe marki

z Barceloną będzie tak samo

2

@JarekS
widzę kolejny użytkownik strony z nadmuchanym ego i nie potrafiący dyskutować

zaorałem? co ty jesteś na polu aby coś orać? serio nie mając żadnych sensownych argumentów, liczb itp. kończysz dyskusję stwierdzeniem zaorałem?

mamy zupełnie różne zdania, ty niby znasz sie na sponsoringu (ale jak ci piszę o marce Barcelony i że jest liderem) i są takie zestawienia nawet - wygoogluj to piszę niepokryte rzeczy niczym, tylko przypuszczenia bez pokrycia, może i starci po odejściu Messiego ale nie spadnie z piedestału, ale o tym się też przekonamy

ja natomiast znam sie na finansach i widzę że często mylisz pojęcia i nie masz o tym wiedzy

no tak wzięli kredyt i refinansowali zobowiązania, ale na tym polega refinansowanie aby przez ten czas poprawić sytuację i w przyszłości spłacić kredyt,
i ten kredyt nie jest na rok tylko na dłuższy okres i był wykorzystany też na spłatę obecnego kredytu ponieważ był na niekorzystnych warunkach
po drugie klub ma też należności, to nie jest tak że nikt nam nic nie wisi i to też jest pokaźna suma

tak w Ameryce gdzie jest silne przywiązanie klubowe (NBA, NHL,basball itp.) są przywiązani bardziej do nazwisk niż klubów? azja tak, afryka nie wiem, ale Ameryka pod tym względem jest bardziej podobna do Europy

kończę już dyskusję bo można mieć różne zdanie, ale nie będę rozmawiał z osobami które reprezentują tak niski poziom jak ty i jedyne co potrafią to napisać "zaorałem"

0

@baartekk97
jak widzę że dużo użytkowników tej strony nie grzeszy inteligencją, zresztą jak ogólnie społeczeństwo to odpisuje szczególnie w swoich dziedzinach finanse, podatki, prawo, restrukturyzacje

1

@MrSake
nada lnie widzisz błędów w liczeniu?

jesli pensje spadłyby o 240 jak pisza to wyniósłby 510, 510 do 700 to 72%,

a oni piszą zę spadły do 80-85%

0

@Edoss
a ty czego to że jeśli 240 mln to 25%, to by znaczyło że wynagrodzenia wynosiły 1 000 mln, co jest nierealne

0

@JarekS
wg mnie kompletnie nie masz racji ale oki

a to Barcelona nie ma marki? Mes que un club itp., tylko United stworzyło własną markę, sorki ale nawet zestawienie najbardziej wartościowych marketingowo klubów przeczy temu co piszesz

tak jest źle że dawaliśmy 58 mln + 17 zmiennych za Olmo:)

podpisaliśmy nową umowę z Allainz niedawno
koszty pokrywamy z kredytu? koleś co ty za przepr..pieprz..widzę o finansach itp,. nie masz zielonego pojęcia

znasz ludzi z branży sponsoringu? dobre to co znasz wszystkich sponsorów? prezesa Rakuten itp., ostatnie działania Lego to co nie chwalą się naszą marką?

i tak jest źle że sprzedażą koszulek że na dziś nie mogę kupić w nike itp,. sklepach koszulki wyjazdowej z dowolnym nazwiskiem w rozmiarze M bo wszystkie wyprzedane na ten moment, nie wiem jakich ty kibiców znasz ale ja znam takich co kibicują klubowi a nie piłkarzom, a piłkarzom to może kibicuje podmajtki co raczej nie generują kasy bo ich zwyczajnie nie stać na koszulki itp. gadżety
ja obracam się raczej w środowisku średniowiekowych ludzi z korporacji mniejszych większych ale zasadniczo mających kasę i tam są raczej kibice klubów (nie ważne czy to Real, Legia czy United) i liczy się kibicowanie i fun a nie że w klubie gra czy odejdzie X

kończę to rozmowę bo nie ma sensu, inaczej na to patrzysz twój wybór

0

@Kusco15
a najśmieśzniejsze jest to że każd źródło podaje inne liczby z palca

el pais chyab pisało o redukcji 240 mln EUR - co jest absurdem, bo to oznaczałoby pensje na poziomie 1 mld EUR

tutaj tez nie trzyma sie to kupy bo 80% jesli to 420 to przychody byłby tylko 525, chyba gdzies było mówione o 650 budżecie

bedzie zamknięcie roku, beda liczby to bedzie wiadomo, na razie to zucanie liczbami prze nie ekonomistów mylacych przychody z wpływami koszty z wydatkami itp:)

3

raczej mało wiarygodne dane - zeszłi o 240 mln i spadło ze 105% na 80%, to co pesnej wynosiły prawie 1 mld EUR? bujda na resorach

0

@AduŚ07
ale chyba od tego powinno się ubezpieczać czy nie? to samo jakby zginęło to też wina ludzi z lotniska, chyba od takich rzeczy jak nie jesteśmy winni zdarzeniu powinniśmy się ubezpieczać, nie sądzisz?

0

@baartekk97
oj pojawił się użytkownik co nie potrafi dyskutować tylko zaczepia i obraża
typowe zachowanie polskie

0

@JarekS
"Napisałeś "wg mnie nie będą niższe ale oki każdy ma inne zdanie" - to nie kwestia zdania tylko liczb." dokładnie i ty tak samo podajesz swoje domniemania i tyle nic więcej

umowy sponsorskie mamy podpisane, prawa telewizyjne też a oprócz tego zyski z meczów i gadżetów to główne źródła przychodów

wg mnie mamy pole do podpisani nawet lepszych umów sponsorskich niedługo, bo Barcelona to ciągle marka, patrzę nawet na United które po odejściu CR7 pomimo ze nie miało twarzy marketingowej to podpisywało coraz to lepsze umowy sponsorskie, bo to jest marka i zespół, nie potrzeba twarzy aby zdobywać sponsorów, taką twarzą może być zespół i kibice, a tego wydaje mi się nam nie brakuje - zresztą Barcelona jest najwyżej wycenianą marką piłkarską na świecie

jak widać na przykładzie united życie potwierdza moje spostrzeżenia że nie potrzeba jednej konkretnej twarzy

Fati już jest marką samą w sobie a jak zagra ten sezon genialnie to tylko to umocni

0

@Bykunn
to takie same domniemanie jak dziennikarzy:) nie wiem tak jak oni nie wiedzą

klub napisał że jest obowiązkowy wykup to dla mnie jest najpewniejsze źródło informacji

0

@anxted
może jest obłożony a może nie jest

bardziej wierzę w to co napisał klub niż dziennikarze

2

@Explode
lepiej limit wynosi 20 to jak zagra w pierwszym sezonie w drugim już nie zagra:_p
czasami nie wierze że ludzie piszą to co piszą tutaj:)

0

@Bykunn
już zostało to dawno obalone, klub podawał że nie ma bonusu za mecze u coutinho

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?