1

@kamiVeB
to tylko sparing, niektórym się chciało grać, dla innych to zwykły trening a tak na prawdę nic nie wiesz nawet po ile grali połowy

2

oby powrócił do formy z początku przygody z nami, ja tam będę mu kibicował:)

0

@Janiama
Maciej - piłkarze obniżyli pensje i tyle, nie są one przesunięte w czasie, po prostu obniżyli, to nie jest tak że zostaną one im zwrócone

Leo sam chciał odejść, było to widać już rok temu, greizmann nie do końca się u nas odnajdywał

to ciągle jest skład na mistrza kraju

podstawowa 11 - piłkarze poniżej 30 lat: ter stegen, dest, garcia/araujo, pedri, de jong, depay, fati, dembele - Maciej ja się doliczyłem 8 piłkarzy z podstawowej 11 ponizej 30 lat, fati i dembele nie grali ale chyba nie ma wątpliwości że to oni będą pierwszym wyborem a w obwodzie jeszcze demir i coutinho

ja się cieszę właśnie że tac upiłkarze jak demir, gavi, nico dostana swoją szansę, liczę na coutinho, dembele, fati

on miał tylko pół roku aby obniżyć drastycznie pensje, aby klub zarabiał na siebie bo to bedzie generowało cash w najbliższej przyszłości

już się mówi o transferach gaya i olmo, sądzę ze w następne lato się wzmocnimy a przez ten rok młodzi nabiorą doświadczenia

jak obniży jeszcze te pensje, przedłuży kontrakty i podpisze sponsora na znacznie wieksza kase to jak dla mnie bedzie dobry poczatek

6

@Janiama
trochę chyba przesadziłeś, jak na razie jego działania są dosyć dobre, odchudził budżet, czekam teraz na nowe umowy dal tych co wygasają + obniżenie pensji niektórych, jeśli to ogarnie do października
będzie nowy sponsor- nie wiem czemu miałbyś mu wątpić w to? serio? jak podał ci nawet szczegóły umowy griezmann publicznie?

a w lato jak kupimy gaya, olmo i weźmiemy kogoś za darmo do pomocy to ocenie początek jego rządów na 5 nawet

na razie jest 4-, czekam na te przedłużenie umów + obniżenie pensji dalsze

0

@JohnnyBarca
no i super:)

1

@Yosemite @Dojaar
chyba wygrali też mistrzostwo i puchar Włoch? ale to było sezon wcześniej wiec cieżko powiedzieć ale to ten sam skład praktycznie chyba był
a 99 wygrali PZP

https://en.wikipedia.org/wiki/S.S._Lazio

tu skład w pucharze Włoch z 99

https://en.wikipedia.org/wiki/2000_Coppa_Italia_Final

zreszta era trenera Ericssena u nich to były sukcesy

0

@arasz1819
też mi się podoba oparcie na młodych, chciałbym jednak 3-4 transfery na przestrzeni 2 lat aby móc bić się o wszystko a sadzę że to możliwe
te transfery/przyjścia za darmo to: Olmo, Gaya, Goretzka/Kessie/Popgba, Koulibaly

Olmo - jedyny za kasę, ale o nim się już mówi, wychowanek, dla mnie super sprawa
Goretzka/ Kessie/ Pogba - potrzebny ktoś fizyczny i silny do środka wg mnie, bo samą młodzieżą ciężko będzie wojować - wszyscy a darmo w lato 2022
Gaya i Kouliblay - wolne trsansfery w lato 2023

1

@Pawel13sz
8/10 to ciągle top 10 kadr na świecie

0

@Nieznajomy
ale czy w Europie ktoś ci zakazywał gry w meczach bo grałeś w określonym kraju? no nie, to jest jawna dyskryminacja, a oni nie byli nawet zakażeni, i chyba nawet byli zaszczepieni, ale jakie prawo? powtarzam czy granie w piłkę jest uzależnione od miejsca pracy? który przepis FIFA o tym mówi

i to wszystko w imię ten niby pandemii

0

@RR
czy przepisy FIFA zabraniają komuś grać na podstawie miejsca pracy, czy przepisy FIFA popierają dyskryminację? wątpię

to że Brazylia jest nieogarnięta to ich problem

0

@Nieznajomy
oki zapomniałem o nich, tylko to nie jest wbrew prawu? czy przepisy FIFA zabraniają grać piłkarzom z Anglii? ja na miejscu FIFA, CONMEBOL przyznałbym walkower na korzyść Aregentyny, albo Brazylia ogarnie u siebie sanepid albo powinni być tak karani a nie będziemy wybierać kto może grać a kto na podstawie tylko miejsca pracy - przecież to jawna dyskryminacja

1

@kejdzi
a co ma prawo krajowe do rozgrywek FIFA? to chyba FIFA decyduje o formacie rozgrywek itp. jeśli uzna że ktoś komuś bezkarnie zabronił grać to przyzna walkower przeciwnikowi i tyle i prawo krajowe nic z tym nie zrobi

to jakby miał być mecz Brazylia- Anglia - to jakbyś sobie to wyobrażał? jakimi zawodnikami miałaby grać Anglia?, przecież to co zrobili Brazylijczycy to absurd

1

@Kondziubarca
przecież jest garcia i araujo, wiec lenglet nie pogra pewnie, a zamiast roberto pewnie mingueza zagra

0

@kejdzi
ale jakie prawo, bo to chyba Fifa decyduje czy mogą grać, a jak przepisy polityczne miejscowe nie pozwolą to walkower dla Argentyny

2

@Yosemite
z Litwa pewnie przedłuża, ale później finały LN i Hiszpania a tam na dwoje babka wróżyła, ale Hiszpanie w jakiej formie by nie byli to z Włochami dosyć dobrze ostatnio wyglądali, każda seria się kiedyś kończy może warto postawić kasę na Hiszpanów:)

1

@Yosemite
ale ten czas mija 94 rok, a przy dzisiejszej jakości nagrań wygląda to śmiesznie, dla mnie sentymentalnie bo pamiętam tamte czasy i sprawdzanie wyników na telegazecie

a Totti no cóż dla mnie wzór przywiązania do barw klubowych, za to ogromny szacunek, dziś już nie ma takich piłkarzy prawie w ogóle

0

@RR
raczej walkower na korzyść Argentyny, co Argentyna wina że Brazylia to chory kraj?

0

@Nieznajomy
a ilu tych Brazylijczyków z Anglii? Richarlison i tyle

prawda jest taka że nie może sobie jakiś kraj wymyślać że nie wpuści zawodników z jakiegoś kraju bo grają wszyscy pod egida FIFA i o ile nikt nie był zarażony to nie powinno być takich rzeczy ze nie możesz grać bo na co dzień grasz w Anglii

przecież to jakiś absurd i żenada

to co w meczu Brazylia Anglia - jaki skald niby miałaby Anglia wystawić? przecież to tak niedorzeczne że te covidowe absurd już się niedobrze robi, normalnie jakby to była niewiadomo jaka choroba

8

Brazylia Argentyna

Jak ktoś pisze ze to wina Argentyny to chyba ma nie rowno pod sufitem. No sorry ale niedługo dojdzie do absurdów ze zawodnicy urodzeni w miescie X nie będą mogli grac:-p
Byli zaszczepieni, nie byli zarażeni, to że Brazylia ma takie pomysły to tylko ich widzimisię i jeśli im nie pasuje to nie powinni grac w eliminacjach w ogóle albo politycznie uporządkować ten burdel ze swoim sanepidem bo to żenada co zrobili.
Szkoda bo szykował się fajny mecz.

0

@patry295
Glowa do góry. Ale ogólnie lekki chyba z ciebie narcyz?
Nie zawsze każdy chwali się na facebook wiec może twoi znajomi jednak coś robią ze swoim życiem? A i pamiętaj zawsze znajdzie się ktoś bogatszy od Ciebie a bogactwo to nie jest miara człowieka, wyluzuj i będzie dobrze. Po prostu musisz dłużej poczekać.

0

@KrwawiaceoczyVEB
w 2023 miałby 32 lata jak na ŚO to ciagle oki, a my i tak mamy na tej pozycji młodych Garcia i Araujo

0

Olmo
Gaya
Goretzka/Kessie/inny box to box
Isak/ Haaland
Laporte/Koulibaly/de ligt/kounde - koulibaly najstarszy ale kontrakt do 2023 roku

takich zawodników powinna szukać Barcelona w ciągu najbliższych 2-3 lat aby powrócić na szczyt

czy kiedyś możliwe?

goretzka/kessie - na ten moment kontrakty do 2022
gaya i koulibaly - kontrakty do 2023

potencjalnie można więc za darmo w 2 lata wypełnić luki ale trzeba o tym mysleć już wcześniej i nawiązywać kontakty

1

@MichalZZZ
Ansu już wykonywał część ćwiczeń z zespołem, chyba powinien wrócić na mecze wrześniowe, ale nie wiem czy już na Seville, czy dopiero za tydzień/2 tygodnie

Dembele miał wrócić na poczatku litopada, ale bylo info że jednak chyba w październiku

w najbliższych meczach powinniśmy już zobaczyć coutinho bo od 3 tygodni trenuje już z zespołem i było nawet zielone światło od medyków, ale chyba nie był przed przerwa jeszcze w odpowiednim trybie treningowym

0

dobra to teraz pora na podpisanie umów i obniżkę wynagrodzeń - Umititi, Coutinho, Dembele

+ przedłużenie umów Fati i Pedri

mam nadzieję że do końca października zarząd ogarnie te wszystkie sprawy związane z umowami, wtedy będą mieli duży plusik u mnie

TRANSFERY

z mojego punktu widzenia fajnie byłoby za rok postarać się wyłapać kogoś za darmo do środku pola bardziej fizycznego jak Goretzka, Kessie (kończa im sie kontrakty za rok) i fajnie byłoby w zależności od tego jak się spisze demir/dembele ewentualnie prawe skrzydło wzmocnić i napastnik jakiś dobry za tych co teraz mamy

czy proszę o wiele, mam nadzieję że nie:)

0

@JarekS
a co marka Barcelony jest gorsza niż marka Realu czy United

koleś nie tylko ja tak mówię ale tak jest w rankingach od lat
tu masz ostatni raport z wartości marek
https://sport.tvp.pl/53265747/forbes-top-20-najbardziej-wartosciowych-klubow-pilkarskich

to co nadal uważasz że tylko ja tak twierdzę? czy widzisz ze to ogólna wiedza?
mówisz o budowaniu marku United od lat i od wypadku, tak jakbyś nie znał kompletnie historii naszego klubu i tego że też nie była różami usłana np. czasty dyktatury frankowskiej

już nie mówiąc o tym ze my mamy 5x LM, oni 3x LM, tytułów mistrza kraju też mamy więcej od United, więc chyba kawał historii zbudowaliśmy

może po odejściu Messiego marka Barcelony straci, ale to nadal będzie czołowa marka europejska przyciągająca sponsorów swoją historią, teraźniejszością, stawianiem na młodzież wychowanków, nazwiskami niektórych piłkarzy, stylem gry i sposobem życia, to się nie zmieni


tyle kończę, po prostu nie mogę uwierzyć że kibic własnego klubu nie wierzy w markę tego klubu, które jak wszystkie rankingi pokazują jest jedna z największych w Europie

a odszedł król, będzie nowy król, Barcelona miała wcześniej Kubala, Kocsis, Ronaldo przez sezon, Rivaldo, Cruyff, Maradona, Messi, Guradiola, Puyol, Iniesta, Xavi i wielu innych narodzą się i nowi a wg mnie są już w klubie, i czas to pokaże

3

@Janiama
tylko pijanić dużo wcześniej nie rozważał tej opcji, na siłę się go nie wypchnie, płacimy mu tylko 0,7 mln EUR pensji wieć bardzo mało

a co okienka - wg mnie udane, najgorsza kadra od 15 lat?

ty tak serio?

ter stegen
dest-pique-garcia-alba
busi
de jong-pedri
dembele-depay-fati

lub alternatywnie z przodu można grać

coutinho
fati-depay

a w obwodzie jeszcze aguero, araujo, s.roberto, coutinho/dembele, l.de jong, demir, mingueza czy młodzi gniewni balde, nico, gavi i niechcani lenglet, braithwaite, puig

pierwsza 11 na pewno mocna, trochę brakuje sensownych zmienników bo opieramy się na młodzieży ale po pierwsze fajnei będzie zobaczyc jak się rozwiną a po drugie jak już płace zostaną do końca uporzadkowane to pewnei w zime/lato z 2 sensownych zawodników się postaramy, a i tak uważam że z tym zespołem (podkreślam to wreszcie zespołem) mamy szansę na mistrza

i nie jest prawda ze w ataku przyszedł tylko depay, bo odzyskalismy fati i coutinho
aguro nei licze bo to dla mnie zagadka jak luuk de jong

0

@Katalonbar
coutinho albo będzie grał na LN albo na pozycji Pedri, i raczej będzie w podstawowej 11 lub jako 12,13 zawodnik

ciężko go zestawiać z busi bo nie walczą o tą samą pozycję nawet

3

araujo, garcia, mingueza, coutinho, dembele, dest, demir, depay, fati

jest spore pole do wzrostu wartości piłkarzy tych piłkarzy, bo satrszyzna jak busi ,alba, pique już raczej ma odwzorowane dobrze wartości rynkowe

0

@JimMorrisonFCB
no sorry luke shaw medialny? chyba tylko w Anglii, ale to nie dziwne bo Anglicy za bardzo inteligentni nie są, i u nich ktoś kto kopnie prosto piłkę jest medialny, ale to tylko na tamtym rynku
szczerze ja nawet średnio kojarzę jak on wygląda bo nie jest to jakaś gwiazda futbolu a angieslki futbol mnie śmieszy i mało interesuje

a sancho, bruno nie są bardziej medialni niż Depay czy Fati czy De Jong (zrobił jednak robotę z Ajaxem wtedy bedac gwiazda zespołu)

Fati jednak już pokazał się w LM, gdzie już przeciętny kibic piłki nożnej słyszał że to najmłodszy strzelec bramki w LM

dokładnie poczekamy zobaczymy.

0

@JimMorrisonFCB

nazwiska nie tworzą marki, United nie miało nazwisk a i tak miało sponsorów super

czy ja wiem czy marka United jest budowana dłużej? może tak ale nie powiedziałbym że jest jakakolwiek różnica między markami United i Barcelona

pojedziesz gdziekolwiek na świecie to każdy zna oba kluby

a czy united ma bardziej medialnych piłkarzy niż my? no też nie, nie sorry maja teraz CR7, a takto reszta nie jest bardziej medialna, chociaż jak ktoś nie interesuje sie piłka to pewnei nadal myśli że Ronaldo gra w Realu albo jeśli odrobinę bardziej sie orienentował to słyszał o Juve

ja uważam że niekoniecznie bo te nazwiska same się tworzą już jak Fati (symboliczne przejęcie 10) i Depay (co kibice już zaczynają skandować jego imię)

nie mówiąc o jednym z najlepszych pomocników świata de jong czy pedri (gdzie też o nim zaczyna się robić głośno - w końcu ma szansę na golden boy)

zresztą ostatnia reklama Lego - tylko potwierdza że jako marka ciągle jesteśmy pożądani

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?