0

@jeyx77x
Pijanic wymeczylo:-p wez proszę nie kłam

0

@MensculinVeB
Jestes w szpitalu? Bo piszesz ciężko?

1

@Nihas
Sednem wypowiedzi było to ze ludzie nie chcą się zaszczepić bo im nie ufają, sednem było to ze przez nich umierają ludzie

0

@MesQueUnClub96
Zeby 3ygrac TCS tak, konkurs juz nie:) pozdro

0

@piotrek1315
jak Rosja to tylko Leningrad z filmu Bummer:)

0

@Homeopata8989
i ponad 6 pkt:) w drugim skoku, łącznie w 2 prawie 23

0

@Przemo91
w szwecji ciągle nie ma obowiązków noszenia maseczek i obostrzenia są łagodne
to jedyna słuszna droga jesli chce się ratować gospodarke i przede wszystkim młodych ludzi, bo to oni są przyszłością kraju
nadal jest głównym epidemiologiem:)

1

@MesQueUnClub96
to tylko gdybanie, konkurs jest jutro i równie dobrze może byc tak ze stoch skoczy 110, granrund 140 a pogodzi wszystkich kubacki skaczac 145
nic nie wiadomo
jedyny fakt ze w pierwszym treningu norweg pozamiatał

0

@lukaszbarca15
myślę że tak, przecież to nie był zły skok 3 miejsce podczas treningu
poza tym my piszemy tu o treningu i na tym pierwszym norweg wymiótł a jutro będzie jutro, równie dobrze cały konkurs TCS może wygrać kubacki a stoch byc poza podium
nic nie wiadomo

piszmy tu tylko o tym treningu i faktach:)

0

@MesQueUnClub96
no może ale spokojnym to bedzie mozna być po konkursie:) bo równie dobrze norweg może lepiej lądować i dołożyć 1-2 metry

1

@MesQueUnClub96
to było 9 metrów różnicy czyli ile ca. 16-17 pkt różnicy? ile nadrobi w 3 notach 3-4 pkt
przy takim skoku w pierwszej serii jutro zabawa bedzie do końca

0

@lukaszbarca15
trening nie trening, tym skokiem wymiótł, w konkursie taki skok spowoduje że zabawa zacznie się od nowa

0

@SuperPatsonFCB
meczowa czy zwykła?:) wygląda super w którym sklepie kupowałeś?

0

@Janiama
ja bym powiedział inaczej o gospodarce i finansach raczej ciężko wypowiadać się komuś kto nie skończył studiów w kierunku ekonomii i pokrewnych, a jak już takie osoby komentują to jest to stek bzdur, albo banałów

2

@Bykunn
mi się tam wydaje że sporo rzeczy zwłaszcza spożywczych jest z naszego kraju to po pierwsze
po drugie producent z np. Niemiec sprzedając produkt w Polsce musi dostosować ceny do realiów polskich, nie sprzeda u nas np. serka za 1 EUR (4,5 PLN) jeśli ten sam serek polskiego producenta kosztuje w Polsce 3,5 PLN, nawet jeśli w Niemczech sprzedaje po 1 EUR - tutaj zagra zwykła konkurencja rynkowa plus ewentualnie przewaga jakościowa
i to dotyczy wielu rzeczy nawet dóbr luksusowych jak auta itp.

po trzecie sa oto sytuacje przejściowe i kursy się wahają
obecna sytuacja związana jest z działaniami NBP, które specjalnie zaniżało wartość PLN, aby na koniec roku zwiększyć wartość rezerw walutowych

po czwarte - firmy w celu zabezpieczenia swoich pozycji walutowych stosują polityk hedingową, która ma na celu zlikwidowania ryzyka walutowego, oczywiście idealna sytuacją są wpływy i wypływy w tej samej walucie czyli tzw. heding naturalny ale nie zawsze jest on możliwy, także firmy same zabezpieczają sie na wahania kursów bo nie mogą z dnia na dzień zmieniać cen dla konsumentów, rynek jednak jest bardzo konkurencyjny

także nie ma to aż takiego wpływu jak większość myśli, jedynie przy cenach surowców jak np. benzyna gdzie naturalna waluta transakcyjna jest dolar

0

@NaFazieHitman
ale co to za znaczenie ile to jest w euro? ludzie tu zyją i płacą w PLN, jak złoty się np. chwilowo umocni i będzie tylko 2 zł za 1 euro to co nagle zmieni to zycie ludzi w Polsce mieszkajacych?
problemem jest siła nabywcza pieniadza u nas w kraju, niska kwota wolna od podatku, albo wrecz brak kwoty wolnej, niski 2 próg podatkowy itp.

przede wszystkim problemem jest ile u nas zwykli ludzie mogą kupić za pensję swoją - już tu ktoś wrzucał przykłady o Coca - Coli:) ale takich przykładów jest mnóstwo

też myślałem że nie może być gorzej niż za PO, jednak może:)

0

@Abominacja
Szwajcaria:)

0

@Przemo91
kto przyznał, bo główny wirusolog twierdzi że strategia nie jest błędna

jak zwykle górnolotne słowa "Szwedzi", jakby cały naród przyznał

0

@Bobo25
nie do końca, w PPK wybrany jest przez Przedstawicieli, związki
fundusz emerytalny wybierasz sam, masz różne pod fundusze i możesz samemu zmieniać szybko względem zmieniającej się sytuacji na rynku
a jeszcze lepiej inwestować na giełdzie i czekać na kryzys gdzie obłowisz się jak Pan:)
kupowanie ziemi, giełda - jest na prawdę sporo lepszych sposobów na odkładania na przyszłość

a ty cieszysz sie ze za 25 lat to bedzie 115 tys. PLN - gdzie wtedy to będzie niewiele warte, ale tka jak pisałem jak kto woli

bez odbioru

1

@Pressinho
dokładnie, a 1,5% pensji to nie jest coś co zapewni komuś bezpieczną poduszkę finansową na przyszłość:) szczególnie po tym co odwalili z OFE

0

@Bobo25
zgadza się ale pisałeś że samemu inwestując nie można wyjść lepiej, a to kłamstwo bo można:) dla mnie nie ma to żadnego ekonomicznego uzasadnienia, ale twój wybór

0

@Bobo25
Koles ja sam odkładam i inwestuje co miesiąc kilka kawałków na przyszłość:)
Te pieniądze mam i mogę sobie za rpk za 5, za 10 lat wydać jak mi się podoba:) wiec nie potrzebna mi laska rządu z 1,5% które przez 30 lat nie będę mógł ruszyć o ile znowu ich nie opodatkuja jak bedzie potrzeba. Dzięki:)

2

@Bobo25
Ale zdajesz sobie sprawę że nawet te 110 zł dzis a za 25 lat to będzie zupełnie inny pieniądz? Juz nie mówiąc o tym ze znow zrobią przekwalifikowanie kasy bo nie będzie im się zgadzać kasa i pobiorsja olats przekształceniowe np 15%.
Odkładając samemu w krótkim czasie można potroić kasę albo i lepiej sam tak zarobilem w tym roku na gieldzie:)

1

@Pressinho
Poza tym druga kwestia wartosc np. 100 zł dzis a za 30-40 lat:)

3

@Bobo25
OFE mowi ci to cos:) tutaj będzie tak samo. Ale każdy niech robi jak uważa.
Lepiej te kasę wydać teraz albo samemu zainwestować.
Powodzenia

4

@Bobo25
bo nigdy tych pieniędzy nie zobaczysz:)

0

@Criss18Barca
pierdz..:) już poprzedni nie mieli dograc:)

0

@MaŁolat
od kilku komentarzy ciągle do mnie piszesz mimo tego że już dawno zakończyliśmy rozmowę - pytanie po co? i do tego typowe dla ludzi twojego pokroju słowne gierki
daj sobie spokój i może zajrzyj do książki jakiejś:)

0

@MaŁolat
to jak masz to po co mnie zaczepiasz? nara

0

@MaŁolat
wątpię że nie chodzisz:) chyba że nie zdałeś:-p a tak na serio po co do mnie piszesz? idź zrób coś pożytecznego ze swoim życiem lepiej
żegnam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?