0

@xVENUMx
Hahah :D
Nie będziesz mi mówić jak mam żyć!

14

Oj Panna De Ligta też fajna. Będzie dziś długa noc. A jutro do roboty, ech...

1

@Jordi10
Ech, nie On zostanie niedługo trenejro Argentyny.

0

@TheNekro94
Cicho być. Sam jestem teraz, mam godzinę czasu jeszcze do powrotu Pani N., wyrobię się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7

Partnerka Van Dijka to taki sztosik jest... trza by zobaczyć więcej zdjęć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3

Dobra, Messi przeszed, De Jong przeszed, Antułan przeszed, wcześniej Lewy... mówiąc tradycyjnie: można wyłączyć. No i włączyć o 20:30 :)

0

@itmustbejoke
yt mast bi (!) dżołk

0

@Cochise
Wieczorem bardziej się odniosę do tego co napisałeś. Póki co zadam tylko jedno pytanie, bo jestem ciekaw: czy wg. Ciebie, styl gry Barcelony Pepa Guardioli to najdoskonalszy i najbliższy ideału styl grania w piłkę?

1

@Cochise
Zaczęła się jeszcze przed Cruyffem, a mianowicie od osoby, która się zwała Laureano Ruiz. W 1978, lub 79 roku został osobą do szkolenia młodzieży. To On zaczął zmieniać postrzeganie piłki w tym klubie. Do 78/79 roku, w Barcelonie piłkarze byli wysocy, technicznie słabi, mocni fizycznie. On to zmienił. Zaczął stawiać na piłkarzy zwinnych, niezbyt pokaźnie zbudowanych fizycznie, ale sprytnych i inteligentnych. To zapoczątkowało naszą tożsamość. Później doszedł Cruyff, Jego filozofia grania piłką, która przyniosła nam największe sukcesy. To jest nasza filozofia, tożsamość. Tego powinniśmy się trzymać, bo to w tym bardzo dużo osób zakochało się w tym klubie. A sprytne granie piłką trochę zanika. Poza tym sporo zawodników zostało kupionych, którzy nie są aż tak zwinni, sprytni i nie nadają się do kombinacyjnej gry (Mathieu, Gomes, Rakitić - abstrahując już od tego ile nam dał itd.).

11

@EmilZatopek
What? Co ma zwyczajne odpadnięcie do kompromitacji i to dwukrotnej?

4

@Gibbon_FCB
A wg. mnie sporo zwycięstw jest pozornych. Przeciwnicy mają sporo sytuacji, ale nie trafiają, bo pech, bo Ter Stegen, bo coś tam... a potem jak zaczną trafiać to kończy się tak jak na Anfield.

Oczywiście, dzisiejsza Barcelona to nie same minusy, ale jednak dużo rzeczy nie funkcjonuje tak jak powinno i o to ludzie mają największe pretensje/obawy. A bronić Valverde można, a nawet i czasami trzeba, jednak należy zwracać uwagę też na fakt, na ile przeciwnikowi Barcelona pozwala w meczach, a zazwyczaj pozwala na dużo. Meczów, gdzie drużyna przeciwna nawet nie pisnęła w meczu z Barceloną jest już bardzo mało. A jak na potencjał i ambicje Barcelony, jest to niepokojące.

1

@MesQueUnClub_87
A ja rozumiem. To jest w pewien sposób leczenie kompleksów na punkcie historii. Kij z tym, że jest to często żałosne i pozbawione racjonalności, ale my mamy taką tendencję do bardzo mocnego podkreślania swoich osiągnięć. Dlaczego o Wiedźminie 3 za każdym razem się mówiło, że to POLSKA gra? Dlaczego Lewy na arenie międzynarodowej jest za każdym razem stawiany jako wzór? Dlatego, że czymś takim leczymy kompleksy. Byliśmy postrzegani jako mały kraj, który nic nie znaczy. Poniekąd wciąż tak jest, ale zaczęliśmy odnosić sukcesy jak produkcja świetnych gier, czy właśnie piłkarz którego jeszcze nigdy nie było i chcemy podbudować swoją wartość mówieniem i podkreślaniem tego z czego teraz słynie nasz kraj, w pozytywnym aspekcie.

1

@krzychu1526
"Gdybym powiedział, co sądzę o Włodarczyku, poszedłbym do więzienia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

14

"Najlepsza 3 według Tomasza Włodarczyka:

1. Robert Lewandowski
2. Virgil van Dijk
3. Leo Messi"

Ludzie w tym kraju mają jakąś obsesję na punkcie ZP dla Lewandowskiego. Ale będzie wylew dzisiaj. A Wichniarek to już pewnie cały zapluty będzie siedział.

1

@BarcaInfo
Żałuje, że nie Cristiano. On by się chyba tam popłakał i zaj**ał tą nagrodę.

5

@kamilop
Nie.

1

@Rewolucja123
To zależy. Można by o tym długo rozmawiać. Przykładowo, wg. Biblii, wiara to pewność:
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy." - List do Hebrajczyków 11,1

7

Naprawdę, podziwiam ludzi, którzy wciąż uparcie są pewni tego, że Barcelona sięgnie po trofeum Ligi Mistrzów. Optymizm to jedno, ale oszukiwanie samego siebie zakłamywanie faktów to drugie.

Mogę mieć nadzieję na poprawę, na to że Barcelona mimo momentami absolutnie tragicznej gry jak na potencjał drużyny, będzie na wiosnę drużyną lepszą. Bo mamy lepszą drużynę niż rok, czy 2 lata temu, bo dzięki temu mogą być nowe rozwiązania taktyczne i może w końcu drużyna będzie chciała się zemścić za te 2 kompromitacje. To byłby optymizm, choć i tak już spory jak na to co się zdarzyło w przeszłości. Ale pisanie, że drużyna z pewnością (!) sięgnie po trofeum LM jest jak dla mnie po prostu głupie. Posiadanie nadziei na poprawę, a pewność to dwie różne rzeczy.

Tą drużynę ciągnie 2 zawodników. Ta drużyna w panice wybija piłki na pałę, czy to w auty, czy to do przodu na uwolnienie. Ta drużyna wczoraj w pierwszej połowie nie stworzyła sobie prawie ani jednej poważnej sytuacji, mając z przodu zawodników wielkiej jakości. Ta drużyna gdy ma piłkę przy nodze, to się męczy, bo często nie wie co z nią zrobić. Czy tak wygląda drużyna, która ma zdobyć trofeum Ligi Mistrzów?

Zaraz ktoś odpisze: "ale przecież jesteśmy liderami" etc. No jesteśmy. Rok temu też byliśmy. I dwa lata temu. Co roku jest to samo. Co roku myślimy: a może następny mecz będzie przełomowy. O, w końcu zagrali za**iście. Mecz później: no nie, znowu słabo, no ale kontuzje, forma etc, może będzie lepiej. Cały czas jest sinusoida. 2x to się skończyło zmiażdżeniem tak chaotycznej drużyny jak Barcelona. Jak dla mnie, czeka nas 3x coś podobnego. Nie widzę tutaj żadnych przesłanek na końcowy triumf. Dlatego podziwiam ludzi, którzy są pewni końcowego zwycięstwa w LM. Nie wiem tylko czy to jest wielka wiara i optymizm, czy po prostu głupota.

1

@Vxb93
Valverde czasami powinien zamilknąć. Ok, może i nie jest aż taki zły, by nie myśleć o poprawie, ale Jego wypowiedzi czasami są bardzo nie na miejscu. Tak samo jak z tym przygotowaniem fizycznym.

2

@bafi
Polecam :)
Sam składam aktualnie jakiś zestaw, a posiłkuje się właśnie takimi zestawieniami.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2019

0

@Kettger
1. Rakitić
2. Gomes
3. Douglas.

Tak będzie, nie zmyślam.

0

@Kengo
Valverde.

0

@Jordi10
Gdzie napisałem, że stała i że zwykli statyści? Jeśli nie napisałem, to po co głupio koloryzujesz i wyolbrzymiasz? Brak formy to nie przyglądanie się na za****nie Leo w ofensywie, a nieudolność mimo starania.

2

@norbi77
Dzisiaj tak, zgodzę się, ale mi chodzi o parę ostatnich lat, o ogół sytuacji w Barcelonie. Jutro zresztą napiszę dłuższy komentarz na ten temat.

17

Abstrahując już od meczu, to fajnie, że Messi przed jutrzejszą galą zapewnił zwycięstwo Barcelonie i to jeszcze golem ładnej urody i w tak prestiżowym meczu. Mniej może będzie wylewu na internecie i mniej irytacji :)

15

@Jordi10
Bo drużyna to nie 2 zawodników. Drużyna to 11 osób, którzy wspólnie współpracują. A jeśli tylko 2 z Nich gra dobrze, a reszta nie, to mamy takie kwiotki jak w Rzymie, czy na Anfield. Tego ludzie najbardziej się obawiają. Bo nie widzą drużyny, tylko poszczególne jednostki.

0

@takisobiektos
Nieeee, proszę... nie z taką Barceloną :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?