1

Messi znów ratuje. Tradycja. I w sumie moja radość chyba nigdy nie była tak stonowana...

1

Teraz przynajmniej jest jakiś zalążek akcji, bo pierwsza połowa była zenujaca... Oby coś wpadło. Cokolwiek.

1

Ciekawe jakie znowu będą tłumaczenia po meczu. Bo jak będzie remis, lub jak po prostu wygramy jakimś j***m geniuszem Messiego (i Ter Stegena) to oczywiście wszyscy będą sobie fapać nawzajem w klubie. Ale jak będzie porażka to co? No kurła eee yyy, trudny teren no, sezon długi, pracujemy i wierzymy w tej projekt?

21

Zastanawiam się kto powinien sięgnąć po Złotą Piłkę. Messi, czy Ter Stegen. Bez tej dwójki ten klub to przeciętna drużyna, która nie wie jak grać.

13

Barcelona męcząca się z piłką przy nodze. Nie sądziłem, że będzie to możliwe jeszcze w tej dekadzie...

0

Na miejscu Messiego już dawno byłbym w Bieszczadach.

1

@PatrychoO Robi Siiiii!

0

Dobrze, że z Realem gramy na Camp Nou...

19

Jesteśmy tak niechlujni i chaotyczni, że aż wstyd... Żadnego pomysłu, nic. Smutno się to ogląda. Ale pewnie wpadnie jakąś bramka, skończy się 1:1 i wszyscy będą zadowoleni w klubie, bo to trudny teren.

1

Póki co kiepsko to wygląda... Ale to chyba już standard.

2

@KapiFCB
Obejrzałeś cały materiał? Całe 41 minut? Bo chyba nie do końca zrozumiałeś ich przekazu...

46

Boszzzzz, ale z Wichniarka jest przygłup. Przeczytałem Jego felieton i w zdecydowanej większości to żenujący płacz podczas którego w ogóle nie brał pod uwagę statystyk i osiągnięć Messiego. Najbardziej zabawny i idiotyczny fragment:
"Ale rok 2019, a ten jest brany pod uwagę, nie był w jego wykonaniu wyjątkowo udany."
No kurła rzeczywiście! Niezbyt udany!
- FIFA Best men's Player 2019
- Złoty but 2019
- Król strzelców Primera Division 2018/2019
- Król asyst Primera Division 2018/2019 ( podkreślam, że jest napastnikiem)
- Król strzelców Ligi mistrzów 2018/2019
- Najlepszy piłkarz Primera Division 2018/2019
- Najlepszy Napastnik Primera Division 2018/2019
- Najlepszy Napastnik Ligi mistrzów 2018/2019
...i sporo innych, bardziej detalicznych osiągnięć, czy statystyk...

Żenujące. Na szczęście ludzi pokroju Wichniarka jest mniej i zdecydowana większość broni potencjalną ZP dla Messiego, jak i również wielu uważa Go za najlepszego "ever". Jednak niesmak pozostaje. Szczególnie podczas oglądania LM w jednej stacji TV za niemałe pieniądze, oglądając i słuchając takich "ekspertów". Żałuje, że nie ma tam Ćwiąkały, Smokowskiego, Twarowskiego... to są dziennikarze, którzy nawet jak mają swoje zdanie, odmienne na dany temat ode mnie, to nie są tak kontrowersyjni i ich zdanie jest poparte jakimiś normalnymi faktami i argumentami. Ale Polsat Sport Premium już nie raz udowodnił, że z profesjonalizmem transmisji to im nie po drodze. Nie tylko jeśli chodzi o pseudoekspertów.

1

@klemens100
To przygłup, po prostu. Szkoda czasu. Na szczęście ludzie pokroju Ćwiąkały, którzy rzeczywiście mają jakiś autorytet jeśli chodzi o ich zdanie, twierdzą że Leo zasłużył i że jest zdecydowanie najlepszy. Na szczęście takich ludzi jest więcej, niż ludzi pokroju Wichniarka.

1

@fcbarcafan19
Strony www najczęściej już teraz robię w Adobe XD, wcześniej w Photoshopie. W PS teraz już tylko obróbka zdjęć, fotomanipulacje etc. W Adobe Illustratorze robię np. loga, ikony czy inne elementy wektorowe, lub też jakieś proste banery/ulotki. InDesign służy mi do projektowania folderów, ale to na szczęście rzadko wpada. Jest jeszcze After Effects, którego się uczę we własnym zakresie - animacje.

Co do 3D, to Blender, 3ds Max, Maya. Potem assety z tych programów daje do przykładowo Unity, lub Unreal Engine i tam się bawię w robienie gier. Ale jest to totalny początek. Liczę, że dzięki nowemu sprzętowi dużo częściej będę do tego siadać :)

3

@robsesh Tak, sam. Nie mam żadnej szkoły ukończonej w tym kierunku. Ba, nie mam nawet matury (serio). Ale to co robię chyba ludziom się podoba, pracuje normalnie w agencji kreatywnej i się rozwijam. Głównie projektuje strony www, ale chcę mocniej pójść w 3D. Przykładowo, odpowiadam za design tej strony: https://copernicus.edu.pl/

0

@robsesh
Bogaty :D Chciałbym. Część z własnej kieszeni, a część niestety ratalnie. Ale muszę w końcu zmienić, bo jednak dobry sprzęt to moje środowisko pracy, szczególnie jeśli chodzi o projektowanie 3D (jestem grafikiem).

@Kluivert_P
Na przyszłość bardziej. Skorzystałem z promocji po prostu, bo 600W było w cenie 750W. A jeśli chciałbym kiedyś lepszy procesor, czy 2 karty graficznie, czy nawet po prostu lepszą kartę graficzną, to więcej mocy się przyda.

0

@Kubox
Monitorek z 2139zł na 1799zł:
https://www.x-kom.pl/p/450739-monitor-led-27-benq-pd2700u-czarny-4k-hdr.html

Zasilacz z 549zł na 479zł:
https://www.x-kom.pl/p/401005-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-750w-80-plus-gold.html

Głośniki z około 450zł na 404 (no i gratisowa przesyłka):
https://www.edifier.pl/product-pol-21-Edifier-R1600TIII.html

Całkiem fajnie się złożyło, bo i tak pod koniec roku miałem zmieniać swój sprzęt do pracy/grania. Więc spoko, że przynajmniej parę z tych rzeczy było w całkiem niezłych cenach.

3

120 lat temu założono FC Barcelonę. Drużynę, na którą ostatnimi czasy często się wkurzamy, przez którą często się kłócimy, ale bez której nie możemy żyć.

Panie Gamper, dozgonna wdzięczność!

A dokładnie 8 lat temu, miał miejsce jeden z najlepszych występów drużyny piłkarskiej wszech czasów:


0

@Skaramuczi
Wszędzie kosztował w okolicach 1500 zł

https://fakefriday.org/?s=ryzen+3700x

1

@nammah
Tyle samo. Monitoruje ten monitor(hehe) od około miesiąca i zawsze kosztował w okolicach 2139 ;)

Dowód:
https://fakefriday.org/?s=BenQ+PD2700U

0

Nie taki zły ten czarny piątek. Monitor kosztujący 2139 udało się kupić za 1799. Dodatkowo głośniki tez wpadły kilkadziesiąt złotych taniej. Zawsze coś. Nigdy się jakoś nie spinałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale teraz robię upgrade sprzętu i liczyłem na jakieś ciekawe promocje i się okazało, że niektóre części rzeczywiście są całkiem spoko przecenione. Żałuje jedynie, że nie udało mi się kupić procesora Ryzen 7 3700x, który około 200 zł był przeceniony, spóźniłem się niestety.

Tak czy inaczej wydaje mi się, że dużo ludzi kupuje sporo różnych części, by potem sprzedawać drożej :D Byznesmeny.

0

@kerouac
Dzięki!
Pzdr! ;)

8

@TheNekro94
Chciałbym kiedyś taki atak ujrzeć :P
Chociażby w jakimś meczu charytatywnym dla horej curki.

0

@Jordi10
Szanuje za Johna Malkovicha.

4

@IronSanHybrid
Niech nie zapomną o Bartomeu, to bardzo ważne

10

@|Nuno|
Ciekawostki świetnie wzbogacają tą stronę, jak i również najważniejszy element tej strony - La Ramblę, na której można pisać o wszystkim. Dlatego praca wykonywana przez @SHIBA powinna zostać doceniona, bo to Jego content jest jednym z najwartościwszych.

0

@msmsms
Ja mam nadzieje, że przebije Wiedźmina pod względem zawartości, a nawet i fabuły, która będzie dojrzalsza etc.

4

Pojawiły się nowe szczegóły odnośnie Cyberpunka 2077 :)

Pełna zawartośc tutaj:
https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-duzo-nowych-detali-na-temat-gry-cd-projekt-red/zb1d0d2

A tutaj w skrócie:
- główny wątek CP2077 będzie krótszy od tego z Wiedźmina 3, ale przejdziemy go na więcej sposobów;

- zadania poboczne mają być ze sobą mocniej połączone niż w Dzikim Gonie;

- cykl dnia i nocy będzie wpływał na rozgrywkę, zaś system pogodowy nie;

- nie będzie można kupić innego mieszkania niż to, z którym zaczynamy grę;

- 3/4 obiektów w świecie gry ma być zniszczalnych;

- pojawi się wszczep umożliwiający przyspieszanie postaci (bullet time);

- możliwe, że będzie się dało modyfikować samochody. System jazdy ma być realistyczniejszy niż w GTA V;

- gracz będzie mógł stworzyć większość przedmiotów;

- każda ważna postać ma posiadać własny zestaw animacji;

- przerywanie scen animowanych ma działać nietypowo, podobnie jak kontynuowanie zabawy po zakończeniu głównego wątku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?