macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Świetne wejście Martina jak na razie
4
O, ciekawe czy De Jongowi będzie się chciało dzisiaj grać
8
Słodko-gorzkie, że powinniśmy tutaj prowadzić z 4/5:0/1 już w 54 minucie. Słodkie, bo drużyna tworzy mnóstwo sytuacji z każdym rywalem, gorzkie, że tak wiele marnujemy.
0
I cyk, już na spokojnie można sobie pykać - oby tylko nie wprowadzić niepotrzebnego chaosu i mamy finał :)
0
Cudownie to przyjął - oby tam nie było spalonego
1
Jak dla mnie to murawa jest dzisiaj mocno zrąbana...
3
@Comentateiro Ktoś w 5 minucie pisał, że na bank przegramy, bo jesteśmy nieskuteczni :D
La Bamba podczas meczów to niesamowity rak.
1
Mocno średnia ta pierwsza połowa - pierwsze ok. 15 minut kapitalne, ale później to bardzo siadło przez wszechobecny chaos. Będzie suszarka od Flicka w przerwie. Zdecydowanie musimy strzelić na 2:0 i wprowadzić więcej spokoju.
11
o bogowie walka!
0
Ja mam wrażenie, że dzisiaj też murawa jest bardzo kiepska. Piłka nienaturalnie się odbija i jednej i drugiej drużynie czasem ciężko jest wyczuć odpowiednią siłę podania. A to jest duży wstyd dla Arabii, że murawa jest tak nieprzygotowana.
0
Bardzo dużo rzeczy naprawdę super funkcjonuje w tej drużynie, ale skuteczność i niepewna defensywa to coś co może się na nas bardzo boleśnie odbić w ewentualnym finale z Realem.
3
No nie wierzę, takie sytuacje to są j***ym obowiązkiem by wykorzystywać... Real miałby 10 bramek z tej sytuacji.
0
Śliczna akcja :)
1
@nitey Mocno w punkt.
4
Ale pustki na trybunach... po co grać w Hiszpanii, atmosfera nie jest ważna, ważniejszy hajs dla Tebasa.
0
@cules100pro A ja mam mu bardzo za złe, że równie zawsze trzeba czekać do ostatniej chwili zamiast zająć się czymś odpowiednio wcześniej i bardziej profesjonalnie.
1
To jest niesamowite jak Szwagry w tej całej swojej nieudolności praktycznie zawsze spadają na 4 łapy...
27
Czuję całkiem dużą ekscytację dzisiejszym meczem. Mam nadzieję, że drużyna nie zawiedzie (mecz z Atletico mimo porażki był dla mnie bardzo pozytywny), bo nawet takie trofeum jak Superpuchar Hiszpanii, tym bardziej po ewentualnym finale z Realem byłoby potężnym kopem pewności siebie na dalszą część sezonu.
Vamos!
2
@RafiVeB Ok, tak czy siak powodzenia ;)
2
@Rastafarnianin Bardzo lubię ten obraz, świetnie oddaje wieczorny klimat zimą + sentymentalny już kiosk ruchu.
0
@RafiVeB "Nie spiski tylko doświadczenie, sam jestem autorem kilku artykułów naukowych ;)"
Chętnie poczytam :)
8
@ali3gator To i ja poproszę linki do tych badań, przeczące tej hipotezie. No offence, po prostu chętnie poczytam.
@RafiVeB
Dziecko jest chłonne jak gąbka, więc widzę tutaj sens badania dzieci pod tym kątem, ponieważ wtedy poniekąd są kształtowane fundamenty na różnych płaszczyznach i bardzo chłoną doświadczenia z życia i obserwacje potencjalnych autorytetów w postaci rodziców.
Ale z jednym się zgodzę - lata 50/70 to średni pomysł, by to była jakaś miarodajna metoda na dzisiejszy świat. Natomiast inne badania, które również podałem już są nowsze, tutaj kolejny link:
https://www.livescience.com/18132-intelligence-social-conservatism-racism.html
Możecie się nie zgadzać, nie mam z tym problemu. Ale nauka w pewien sposób dowodzi to o czym pisałem i tyle. Natomiast jeśli są badania temu przeczące, to bardzo chętnie przeczytam.
"Wszystko zależy od tego kto opłacił badania i jaki ma być wynik badań :)"
Wiesz, że właśnie potwierdziłeś moje przekonania i zdanie na temat osób o poglądach prawicowych? Tutaj nawet badań nie potrzebuję. Wszędzie spiski...
4
@patrix211 Jowita to ciężki przeciwnik dla pozostałych nominowanych...
7
@ali3gator @RafiVeB
No niestety są badania potwierdzające tę hipotezę. Chociaż badania to jedno i oczywiście najważniejsze, ale to nie jest przypadek, że najwięcej płaskoziemców, czy ludzi widzących wszędzie jakieś idiotyczne spiski jest po stronie ludzi o poglądach prawicowych co również wiąże się z tym, że wielu tych ludzi jest związanych z jakąś religią. Można to zaobserwować... "na chłopski rozum" ;)
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2095549/Right-wingers-intelligent-left-wingers-says-controversial-study--conservative-politics-lead-people-racist.html
"Right-wingers tend to be less intelligent than left-wingers, and people with low childhood intelligence tend to grow up to have racist and anti-gay views, says a controversial new study.
Conservative politics work almost as a 'gateway' into prejudice against others, say the Canadian academics.
The paper analysed large UK studies which compared childhood intelligence with political views in adulthood across more than 15,000 people.
The authors claim that people with low intelligence gravitate towards right-wing views because they make them feel safe."
https://www.dazeddigital.com/life-culture/article/62392/1/intelligent-people-are-more-likely-to-be-left-wing-iq-politics-says-science
https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0956797611421206
https://www.quora.com/Why-are-right-wingers-generally-dumber-and-have-a-lower-IQ-than-the-liberals - tutaj polecam, bardzo fajna dyskusja, gdzie też są podane różne linki do badań etc.
https://www.theglobeandmail.com/life/the-hot-button/study-links-low-intelligence-with-right-wing-beliefs/article543361/ (potrzebna subskrypcja)
16
@ali3gator Bardziej przeraża Cię jakieś randomowe konto na social mediach od totalnej głupoty społeczeństwa bagatelizującej coś co coraz bardziej będzie nam utrudniać życie?
Nieźle. Choć w sumie nie powinienem się dziwić - osoby o poglądach prawicowych są niestety dużo bardziej podatne na wszelkie manipulacje i antynaukowe teorie. Na szczęście są wyjątki i oby tych wyjątków było coraz więcej. Bo prawica też fajnie jakby była silna i rozsądna :)
13
@Rastafarnianin Najwięcej doktoratów w Wyższej Szkole Chłopskiego Rozumu niektórzy pozdobywali w czasie PLANdemii. Ah, piękne czasy.
35
Nie wiem co mnie bardziej przeraża: te komentarze, czy aż kilkaset lajków popierających te debilizmy...
twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1876324136185921581
3
@Sulimo Trzymaj się! Będziemy Cię odwiedzać za kratami, yo!
2
Vinicius Viniciusem, ale to jak spieprzyli postać Andy'ego w The Office to naprawdę wstyd i skandal. Jedna z najbardziej irytujących postaci, szczególnie w ostatnim sezonie.
1
@Kgorecki2500 Tosty i Tortex ewentualnie jakaś mrożona pizza i Tortex to co jakiś czas dla mnie nie przywilej, acz obowiązek.