3

Szwagry uśmiechnięte, jest dobrze, widać optymizm, następne godziny będą kluczowe

1

@MesQueUnClub96 Chomiki posiadają 16 zębów, z których 4 to siekacze, 2 to kły, a 10 to zęby trzonowe. Siekacze chomika rosną przez całe jego życie, ponieważ szybko się zużywają podczas gryzienia pokarmu i drapania. Kły służą głównie jako narzędzia do obrony i rozdarcia pokarmu, a zęby trzonowe są odpowiedzialne za mielenie i kruszenie jedzenia w jamie ustnej. Ważne jest, aby dietę chomika dostosować do jego potrzeb pokarmowych, ponieważ źle dobrane jedzenie może prowadzić do chorób zębów i jamy ustnej. Oprócz diety warto też zapewnić chomikowi odpowiednią pielęgnację zębów, na przykład poprzez dostarczanie mu materiałów do przegryzania, takich jak odpowiednie gałęzie czy kamienie, które pomagają w naturalnym ścieraniu zębów. Bardzo fajnym rozwiązaniem są tunele dla małych zwierząt, które najczęściej robi się tak, by były jadalne dla chomików.

1

@okiemtypera_lucaxx95 W internecie możemy znaleźć od groma filmików, gdzie chomiki biegają w zamkniętych kulach. Istnieje stereotyp, że gryzoń ma szansę w takiej kuli się wybiegać. Nic bardziej mylnego, ponieważ kiedy my świetnie się bawimy, oglądając, jak nasz pupil szaleje, to on w tym momencie przeżywa największą traumę w swoim życiu.

Skąd w takim razie tyle energii w takim małym zwierzątku kiedy wsadzi się go do kuli? Tutaj warto poruszyć dwa aspekty. Po pierwsze, kule są zwykle plastikowe z niewielkimi dziurkami, więc cyrkulacja powietrza w takiej kuli jest znikoma. Chomik ma wtedy trudności z oddychaniem, więc zaczyna wpadać w panikę. I tutaj przechodzimy do drugiej kwestii, czyli napędzenie strachem. Chomik biega, bo się boi. Jak na ironię, stara się wydostać. Poprzez stres, jaki dostarcza chomikowi plastikowa kula, zwierze może nawet paść na zawał. Jeżeli nie odejdzie ze stresu w samej kuli, to poza nią wiele czasu mu nie pozostanie. Na pewno później będzie borykać się z problemami sercowymi oraz nerwowymi.

50

@okiemtypera_lucaxx95 Może i nie potrafisz trollować, ale za to również nie potrafisz być śmieszny.

0

Ale bym se obejrzał taką Barcelonę z Olmo

2

Haaaalaaaaand i cyk 2:0, ładna akcja btw

5

Świetny obraz, kapitalne światło. @Rastafarnianin

twitter.com/polmastersofart/status/1875195425554059767

0

@Derean Zajebista informacja. Ci wszyscy pseudodziennikarze katalońscy i Szwagry są siebie warci - nieprofesjonalizm, prymitywne emocje, kłamstwa i robienie burzy tam gdzie jej nie ma.

5

To są Szwagry, Szwagry...

3

Historyczna kompromitacja. Myślałem, że sytuacji z Xavim nic nie przebije, ale jednak nie doceniłem możliwości Szwagrów. Brawo k***a...

Wam kury szczać prowadzić, a nie klub prowadzić!

PS. Cholernie współczuję Olmo i Pau...

0

@ViscaelBarca2007 Dlatego też dobrze się to łączy z teorią Ćwiąkały, że Laporta jest świetnym prezesem na złote czasy klubu, a nie na takie jak teraz.

0

Ogólnie jednym z największych błędów Laporty za tej kadencji było pozbywanie się wartościowych i profesjonalnych ludzi typu Alemany czy Reverter. Jeszcze przed wyborami parę ładnych lat temu pisałem, że jedną z największych zalet Laporty są znajomości i umiejętność ogarnięcia wokół siebie wielu świetnych specjalistów i pierwszy rok/2 lata były na to świetnym dowodem. Ale później co się odpieprzyło to nie wie nikt... Laporta totalnie się pogubił, albo za bardzo uwierzył w swoje ego. Albo jedno i drugie.

2

Komentarz usunięty

0

@Gaucho Jemu odwaliło już gdzieś w dzieciństwie, bo to nie ma możliwości by ktoś był tak irytujący "nagle".

1

@Aragorn33 Może... ale ciężko stwierdzić. Mam wrażenie, że teraz przydałby się ktoś taki jak Font (wyłączając jego uwielbienie dla Xaviego), czyli ktoś z mniejszą charyzmą, ale z bardziej uporządkowanym planem. Ale też w sumie Font to jedna wielka niewiadoma... więc nie mam pojęcia kto byłby teoretycznie najlepszą opcją za Laportę.

1

Szczerze mówiąc to w kontekście stricte Laporty i zarządu już mam totalnie gdzieś czy będzie rejestracja, czy powrót do 1:1. Oczywiście ogólnie lepiej żeby to się wydarzyło nawet na takich warunkach, ale jeśli chodzi o zarząd w tym Laportę to z dużego zwolennika Laporty stałem się stopniowo jego przeciwnikiem. Mnóstwo kompromitacji, działania na emocjach (Xavi), działania na ostatnią chwilę i ciągłe wystawianie klubu na pośmiewisko. Jeden wielki wstyd. Za dużo Joan, stanowczo za dużo.

5

@Encore @Bocheno1 gdzie jest @agaFCB ?

0

@partymaker "Ale fakt, że nas to wkurza to tylko i wyłącznie wina tego, że jesteśmy zwykłymi frajerami i leszczami."

I tak i nie. Fakt, że jesteśmy frajerami i leszczami, bo oddajemy wygrane mecze i to od lat. Ale nie, bo tego co robi Real ciężko inaczej nazwać niż sporą dozą po prostu szczęścia. Oczywiście temu szczęściu pomagają, mają gen zwycięstwa od lat, ale ciężko nie odnieść też wrażenia, że wielokrotnie mają ogromy szczęścia i na wiele zwycięstw po prostu nie zasłużyli patrząc na grę i to ile wysiłku włożył przeciwnik w odniesienie zwycięstwa (np. Liverpool w finale oddając kilkadziesiąt strzałów).

1

@FCB_dimiC No jasne, ale idziemy do lasu ok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

@tbas Ja właśnie po 23 idę na spacer, cudnie sypie na Zagłębiu Dąbrowskim :)

1

@Stinger_ Bo pogoda nas nienawidzi.

0

@adamek20151 chyba ty

1

Ale nap***a śniegiem. Coś pięknego.

9

@TheNekro94 Druga kadencja Laporty jest tragiczna (choć IMO pierwszy rok/2 lata z Alemanym były niezłe), głównie pod względem instytucjonalnego chaosu i kłamstw. Ale to właśnie duet Rosell & Bartomeu doprowadzili klub do takiego stanu, że skutki odczuwamy do dziś i Laporta musi się z tymi mierzyć. To Laporta odziedziczył klub w stanie za który odpowiadają Rosell i Bartomeu. To jak sobie z tym radzi to inna kwestia, ale moim zdaniem nic nie przebije Rosella i Bartomeu, bo to oni odpowiadają za ogólny upadek finansowo-instytucjonalny i też po części sportowy, bo jedno na drugie wpływa.

7

Co jak co, ale Laporta to by się zajebiście odnalazł u nas wśród tych wszystkich Kaczyńskich, Mentzenów, Tusków, czy innych Biedroniów. To jest brakujący element u nas.

1

@NeroTFP1 Mnie się bardzo podoba w "I Ciebie też, bardzo" vibe lat 90, jakby trochę synthwave'u tam było - świetnie to pasuje i współgra również z głosami wykonawców. Poza tym patrzę na to też z innej perspektywy - możliwe, że ten utwór będzie na moim ślubie na pierwszy taniec :)

0

@Azazel_Pazuzu Nie ma przypadków, są tylko znaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Jonyx My na La Bambie >>> Wszystkie inne mądrości świata
Prawda zawsze musi być prawdą.

1

@Mario96w Przepiękna konotacja, szanuję.
@Safrani Zgłoszone.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?