0

alez ten Wolfsburg mocny - czuje, ze Real rozstrzygnie sprawie awansu juz w pierwszym spotkaniu

1

Espanyol juz wlasciwie bezieczny - 12 miejsce i 35 pkt - 5 zapewne zdobeda w 8 kolejkach, a 40 pkt utrzymanie raczej da.

Moze w nastpneym sezonie - wszystko po kolei

8

co w tym takiego smiesznego?

0

2-0 dla Rayo bardzo fajnie - Getafe blizej spadku

0

mimo wszystko tak jak zwykle mecze z Realem faktycznie sa o tzw 6 pkt, to tym razem tak nie bedzie - glownie ze wzgledu na przewage jaka mamy nad nimi i nawet porazka nie sprawi, ze Real wygra z nami lige.

Wziąłbym niską porazke z Realem w ciemno wiedzac, ze wygramy z Atletico w pierwszym spotkaniu 3-0 lub lepiej.

Oczywiście bardzo chce zebysmy wygrali, ale jakbym mial wybierac np.:

Barca - Real 1-2
Barca - Atletico 3-0

i Barca Atletico 2-1
Barca - Real 2-0 lub 2-1

To wybralbym pierwsza opcje :)

0

Wolfsburg w wielkeij formie przed meczem z Realem

1

juz odwalili i graja w 10

21

pewnie, ze nie maja dostepu do Internetu :)

0

Celem nastawienia sie przed sobotnim klasykiem:

Wasza ulubiona bramka Messiego w klasyku

Wasza ulubiona asysta Leo w klasyku

1) Bramka - zdecydowanie gol numer 2 w półfinale LM z sezonu 2010/2011 na Bernabeu

2) Co do asysty: to wyrozniam trzy: asysta do Villi z pamietnej Manity, asysta do Henryego z pamietnego 6-2 i asysta do Iniesty z SPH wygranego 3-2. Wybieram podanie do Villi.

0

prosze chronologia zwolnienia Schustera: http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=21035

W sumie Schuster jest jedynym szkoleniowcem Realu w ostatnich latach ktoryw dw rayz wygral z Barcelona i ani razu nie przegral.

Aha i w sumie w tje wypowedzi mial sporo racji (kwestia zwyciestwa i kwestia wspanialego roku dla Barcy :))

0

a czy przypadkiem w meczu 14.12.2008 Schuster nie przestal byc trenerem Realu wczesniej? Wydaje mi sie ze wywalili go przed meczem, gdy powiedzial, z Real jest bez szans. Dokladnie - wowczas trenerem byl juz Juande Ramos. Schsutera zwolnili 5 dni wczesniej

2

Barcelona Lassa coraz blizej TOP8. Prowadzi 20 punktami z zespolem z Brose Baskets Bamberg, a ostatni swoj mecz gra z najslabsyzm Zaglirisem. Jezeli wygra ten ostatni mecz to bedzie pewna miejsca w TOP8 - nawet przy porazce w ostatnim spotkaniu beda mieli szanse na awans.

0

Co???? o czym Ty piszesz? nie mowimy o zadnych bramkach w tym watku ;)

0

Drugie podejsciu do Chelsea - zgadzam sie ze nieudane, ale jednak pierwsze owocne, wiec jednak nie do konca mozna mowic o nie spelnieniu oczekiwan.

Wiesz Mourinho wciaz jest mlodym trenerem, a osiagnal bardzo wiele i w sumie to co nazywamy klapa, to 90% trenerow chcialoby osiagnac.

Ancelotti np w Chelsea nie spelnil oczekiwan - choc jako jedyny poza Mou zdobyl z nimi mistrzostwo - ale jednak w kolejnym sezonei kompletny zawód.

inni trenerzy ktorzy wiele osiagali tez przez lata potrafili zawodzic np. Heynckes - wygral LM z Realem w 1998, a pozniej musial czekac az do 2013 roku zeby ponownie wygrac to trofeum, a mowi sie o nim tylko w superlatywach.

W 2012 Real pod jego wodza trzeba przyznac, ze gral naprawde niezle (100pkt w lidze) i porazka dosc pechowa z Bayernem po karnych. Znowu jak dotychczas jest jedynym trenerem Realu od sezonu 2007/2008 ktory wygral lige dla Realu, wiec znowu moze nie spelnil oczekiwan w 100%, ale tez kilka rzeczy mu sie udalo.

Zobaczymy jak dalej bedzie wygladac kariera Mou.

1

Dokladnie :)

Dwoch gosci ktorzy nie wygrali tego trofeum, w tym jeden ktory:

1) raz nie wyszedl z grupy
2) raz odpadl w 1/8 finalu
3) raz zajal 4 miejsce

Na jednym turnieju strzelil karnego z Iranem, na drugim strzelil gola w goleadzie ktora Portugalia sprawial Korei Polnocnej, a na trzecim strzelil gola Ghanie w koncowce meczu gdzie sprawa awansu juz byla przesadzona, po tym jak zmarnowal X sytuacji w tym spotkaniu.

Naprawde - jego nie powinno byc w top100 pilkarzy mundialu, a dali go do finalu

Puskas przynajmniej doszedl do finalu z Węgrami.

Ja tego plebiscytu nie ogarniam. Na topie powinien byc ktos z trojki Ronaldo / Pele / Maradona.

Tutaj nawet Messi powinien byc ciut nizej, ale typowanie Cra... no comment

0

nie zdobyl to fakt, ale gosc ktory wygral to co opisalem wyzej -i nazywanie tego klapa jest nie na miejscu. Do Chelsi nie byl sprowadzany tlyko po LM, ale po tez to co uczynil z tego zespolu, a wiec druzyne ktorej kazdy sie wowczas bal i ktora wygrywala pewnie jak chciala w Premier League (ktora wowczas tez byla bardziej konkurencyjna)

LM ma tez swoje prawa - w 2012 Chelsea wygrala ale nikt nie powie ze Di Matteo byl wielkim bohaterem tego sukcesu - raczej niebywala ilosc szczescia wowczas przesadzila niemal co runde.

Zreszta po odejsicu Mou z Chelsea przez kolejnych 6 lat Chelsea wygrala lige tylko raz - a przewijali sie rozni trenerzy.

Inni trenerzy jak pracowali w Chelsea to jednak byli duzo gorsi

Dlatego mozna mowic ze Mourinho nie osiagnal 100% tego co sobie zakladal, ale to jaka robote odwalil w Chelsea to jednak przede wszystkim trzeba chwalic, a nie nazywac KLAPA :)

Co do Realu to tutaj juz ta ocena powinna byc nieco inna i znowu klapa bym nie nazwal ale tutaj juz mozna powiedziec, ze ten etap byl zdecydowanie gorszy niz ten w Chelsea.

0

A w ankiecie wiele Cup legends na gola.com Ronaldo zdobył więcej głosow od Messiego - czy ten świat aż tak upadł :)

1

"Chelsea i Real miały za cel coś wygrać i tutaj już była klapa."

Naprawde uwazasz, ze Mourinho w Chelsea to klapa?? Rekord meczow bez porazek kontynuowany - po przyjsciu zdobyte 2 tytuly Mistrza Anglii - Chelsea nie zdobyla wowczas tytulu od X lat.

Z Chelsea do tego 2xLM - gdzie do finalu zabraklo im w sumie niewiele.

Z Realem okreslenie jego pracy klapa to tez duuuza przesada.

1

W City jest Hart - i tam tez wcale nie koniecznie bedzie pierwszym bramkarzem. Inna sprawa, ze wiedzac, ze klauzula wynosi 80 mn EURO, Barca powinna chciec wiecej kasy za niego - zwlaszcza, ze akurat Mats nie jest pilkarzem na tyle zasluzonym, zeby Barca mialaby mu pojsc na rękę.

0

Brazylii zabrakło motywacji po tej porażce Scolari nie potrafił ich juz ogarnąć - i brak Neymara nie pomógł

0

Mecz z Holandia tez byl w sumie kompromitacja - chyba te podcięte skrzydła mieli juz do końca, a w sumie to Holendrzy mogli byc bardziej rozczarowani - bo odpadli po karnych.

Brazylia w sumie ani z Chile, ani z Kolumbia wielkiej pilki nie grala

1

fakt - z ta Oceania to wieczny problem jest - Australia sie stamtd wyniosla i to burzy koncepcje :)

W takim razie mozna wyciac miejsca z federacji / kontynentow o najslabsyzm rankingu wowczas (Azja, Ameryka Pln lub Afryka) badz tez potraktowac miejsce gospodarza jako jedno miejsce mniej dla druzyn z tego kontynentu tzn Rosja zastapilaby Portugalie. (jezli dalej gospodarz mś bylby gospodarzem pucharu konfederacji jako przygotowanie do mundialu)

Ewentualnie gospodarzem moglaby byc wlasnie jedna z topowych druzyn i wcale puchar konfederacji nie musialby byc rozgrywany w "charaktzerze" turnieju rozgrzewki / potwierdzajacego przygotowanie gospodarza do mundialu. Tot ez moglo by podniesc prestic tego turnieju - bo tak szczerze to ten turniej mimo ze graja tam mistrzowie kontynentów, to jego prestiz jest w cieniu mundialu - zawsze w jego kontekscie mowi sie ze to jedynie "przygotowanie do mundialu". Przed Euro nie ma np. turnieju przygotowywawczego, a teraz gra w nim prawie tyle samo zespolow co na ms (32 vs 24)

Tak czy inaczej mielibysmy drugi miedzynarodowy prestizowy turniej.

Zastanawialbym sie rowniez nad modyfikacja igrzysk - w sensie jezeli PK mialby zostac w niezmienionej formie, to moze igrzyska moglyby zyskac gdyby pozwolic tam grac - choc tutaj bylby problem bo turniej nie jest pod egida FIFA - wiec to trzeba by bylo zgrac z innymi rozgrywkami - czyli brakiem innych turniejow w lato. Dodatkowo pilka nozna wowcas zdominowalaby igrzyska jako calosc, wiec moze dobrze, ze pilka wlasnie tam to nie jest najwaszniejszy event w kalendarzu kazdego kibica kopanej.

Tak czy inaczej jako, ze pilka klubowa od kilku / kilkunastu lat zdominowala pilke reprezentacyjna, a poziom pilki klubowej przewyzsza ta reprezentacyjna, to bylby jakis pomysl - a zwiekszenie mudnialu o 8 reprezentacji raczej tego nie da.

11

Valencia wyrzucila Neville'a - czas najwyzszy - mecz z nimi na Camp Nou to nie bedzie zatem spacerek

0

watpie zeby Europa dostala 4 miejsca - jezeli Oceania dostalaby miejsce, Azja (+1), Ameryka Pld (+1), Ameryka Pln (+1), to Europa mialaby max 3.

Co do Pucharu Konfederacji - sklad na te chwile wygladalby tak:

Niemcy, Argentyna, Holandia - z ms
Europa: Hiszpania, Wlochy (wicemistrz) + Portugalia ( bo Niemcy jako ms) - mozna by wowczas tez zaczac grac mecz o 3 miejsce na Euro
Ameryka Pld: Chile, Peru
+ standardowo USA, Meksyk z Concacaf
+ Wybrzeze Kosci i Ghana
+ Australia i Korea

Wowczas mamy wlasciwie 2 teoretycznie slabsze zespoly Korea, Peru

Kilka mogacych sprawic niespodzianke posiadajacych neizlych pilkarzy: Australia, Ghana, USA, WKS, Meksyk

Reszta to sami najlepsi

Wowczas turniejowi brakowaloby tylko Francji i Brazylii z tego topu mozna powiedziec.

Turniej by zyskal prestiz, a my moglibysmy wiecej ogladac pojedynków najlepszych druzyn Europy i Ameryki Pld.

0

swoja droga chcialem pokazac ile Messi daje tej kadrze - jednak zwyciestwo z Chile na trudnym terenie i pewne 3 pkt w meczu z Boliwia to w duzej mierze jego zasluga :)

0

Ten brakujacy element to taki srodkowy pomocnik z inklinacja ofensywna - kims takim byl Riquelme i w 2006 roku Argentyna grala naprawde niezle. Choc w jego przypadku charakter byl kluczowy i nie z kazdym trenerem mogl sie dogadac.

Pomoc Banega - Biglia mnie nie przekonueje. Kiedys sadzilem, ze moze Pastore bedzie kims takim kto odciazy Leo od rozgrywania - ale nic z tego.

Nie wiem jak mam problem tutaj z obiwnianiem Martino, bo poprzedni szkoleniowcy wcale nie byli lepsi - chyba najladniej grali za Pekermana (mimo, ze nie bylo wowczas kogos takiego jak Leo (byl ale jednak byl wowczas bardzo mlody), ale pokaraly go fatalne zmiany z Niemcami w 2006r. Pozniej jesli chodiz o trenerow bylo juz tylko gorzej.

0

zapewne po prostu grupy beda rozszerzone do 5 zespołów i kazdy w grupie bedzie grac po 4 mecze.

Pewnie te 8 extra zespolow to bedzie:

1 z Ameryki Pld
1 lub 2 Afryka
1 lub 2 Azja
1 Ameryka Pln
2 lub 3 Europa

Czyli max 2-3 zespoly mogace potencjalnie podniesc poziom i prawodpodobnie 5 zespolow bedacych najslabszymi zespolami.

W sumie pomysl idzie w kierunku tego co na Euro sie zdarzylo - z 16 zespolow poszlismy na 24 :) - swoja droga nie wiem jak Holendrzy tego nie przeszli :).

O tyle szkoda moze wlasnie takich zmian, ze kwalifikacje wlasciwie powoli beda tracic smak - a w sumie reprezentacje wiecej czasu poswiecaja na mecze kwalifikacyjne niz na imprezy mundial /euro. Na mundialu/euro graja czesto po 3-4 mecze, a w kwalifikacjach sporo. Dla wielu druzyn wiekszosc tych spotkan bedzie niemal jak mecze towarzyskie - bo margines bledu zwiazany z awansem sporo sie powiekszy.

Jezeli Łysy chce wzmonic pilke reprezentacyjna i nadac jej wiekszy prestiz to ja bym bardziej zmodyfikowal Puchar Konfederacji i pozwolil np. tam grac wicemistrzom kontynentów / lub zespolom z miejsc 2-3 w Europie i Ameryce Poludniowej (+4 zespoly) oraz zespolom z 2 miejsc w Azji i z 2 miejsca w Afryce i zespolom z 2-3 miejsca na mundialu. Razem 16 zespolow - 4 grupy - pozniej 1/4,1/2 i final.

0

Mecze Argentyny w kwalifikacjach do MS:

Bez Messiego:

Argentyna - Ekwador 0-2
Paragwaj - Argentyna 0-0
Argentyna - Brazylia 1-1
Kolumbia - Argentyna 0-1

3 mecze, w tym dwa u siebie, 5 punktów, 2 gole

Z Messim:

Chile - Argentyna 1-2
Argentyna - Boliwia 2-0

2 mecze, 6 punktów, 4 gole

To oczywiscie mala próbka, ale jednak co nieco pokazuje o tej reprezentacji.

Zawsze Argnetyna przedstawiana jest jako niesamowicie mocna reprezentacja ze swietna paką w ataku. Ta paka poza Leo widać jak sie popisała w pierwszych 4 meczach - po ktorych Argentyna byla nie powiem gdzie :)

0

true - Messiemu brakuje 8 spotkan do Ayali.

16

Warto dodać, że Mesi jest również samodzielnie na 3 miejscu pod względem liczby występów w barwach Albicelestes. Przed nim są już tylko Mascherano i Zanetti.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?