0

nie - oczywiscie ze nie, ale jezeli Real wygra LM to inaczej sie bedzie patrzec na te bramki. W 1/4 z Wilkami nie wierze ze czegos nie dolozy. Ma teraz 13 goli, wiec 4 brakuje mu do wyrownania swojego rekordu.

Bedzie mial minimum 4 mecze zeby to poprawic (tylko naiwni moga uwazac ,ze Wolfsburg wyeliminuje Real), wiec jezeli Real wygra LM to i CR zgarnie ZP - mimo, ze gra przecietnie w wielu istotnych spotkaniach.

Moglbym tez powiedziec, ze od sezonu 2008 ZP zgarnia ten z dwojki Messi / Ronaldo ktorego zespol wygrywa LM, a w przypadku gdy robi to inna druzyna to zgarnia ten kto wiecej nastrzelał + ew. wiecej wygrywal druzynowo pozostalych trofeow, ale po prostu tak sie skladalo, ze od 9 lat to zawsze król strzelców LM wygrywal tę nagrodę.

0

"W tym roku dochodzi Copa America, Euro i Olimpiada. Myślę, że będzie można wziąść tyle apsektów pod uwagę, że nie koniecznie będzie to musiał być król strzelców LM :)"

Mysle, ze jednak w kazdym roku nie tylko to bylo brane pod uwage, ale ZP to ZP i sprawa jest jasna, ze w tym roku rozegra sie miedzy Messim i Ronaldo. Szanse ma jeszcze Neymar.

IO - nie maja zadnego znaczenia - tam graja druzyny do 23 roku zycia, wiec mimo wszystko..

Euro i CA mają znaczenie, ale znowu odwolam sie do tego, ze ZP w tym roku znwou pojdzie do Messiego / Grzmota / Neymara. W 2014 CR nie wyszedl z grupy w MS! a i tak z latwoscia zgarnal ZP.

Jezeli Barca wygra LM, to bez wzgledu na Euro / CA i inne to ZP pojdzie wlasnie do Messiego / Neymara. Jezeli RM wygra LM, to ZP pojdzie do Grzmota.

Nawet jezeli jakas rezperentacja rozegra dobre Euro (chyba ze Portugalia), to wplyw tego na ZP bedzie niewielki, bo przewaga Messiego i Grzmota na wstepie jest juz ogromna.

8

Ciekawostka:

Od roku 2007 ZP zawsze wygrywał gracz który był królem strzelców LM:

2007 - Kaka
2008 - Grzmot
2009-2012 - Messi
2013 - Grzmot
2014 - Grzmot
2015 - Messi
2016 - ?

Grzmota nikt raczej nie ma szans dogonic - wiec mam nadzieje, ze ta 9-letnia tradycja sie skonczy i Real nie wygra LM - bo wówczas ZP na pewno pojdzie do Grzmota.

0

w nocy ze srody na czwartek

1

Godin i Savic raczej na pewno zagraja - a uwzgledniajac, ze Gimenez w spotkaniach z nami popelnial troche bledow, to wlasciwie Atleti bedzie bez oslabien,

0

Jasne ze nie ale jednak Kroos słynął ze strzałów z daleka jak grał w Bayernie

0

Ależ to Anglicy wyciągnęli

0

Bramkarze sie Anglii wykrusza, najpierw Hart teraz Butland

0

Kroos w formie przed klasykiem - bramka na 1-0 z Anglia

0

pisalem o tym wlasnie w kontekscie tego, ze Leo dogonil Simeone, ze w jego przypadku powoli bedzie mowilo sie nie tylko o liczbie goli i asyst ale tez o liczbie wystepow.

0

Aha no i przeciez w sezonie 2012/2013 Messi rowniez ro uczynil.:)

Najpierw na Camp Nou strzelil 2 bramki w zremisowanym spotkaniu 2-2, a pozniej w przegranym meczu 2-1 rowniez Messi strzelil 1.

1

jak nie zrobil - sezon 2008/2009 oraz sezon 2012/2013

0

Sorry nie zwrocilem uwagi na europejskim :)

0

Messi bedzie gral mecz w nocy ze srody na czwartek - czyli w Barcelonie bedzie dopiero w czwartek. Bedzi mial tylko jeden trening przed Klasykiem - hm moze nie byc mu latwo z forma na ten mecz.

Dobrze ze Neymar wraca wczesniej.

0

spoko - a wiesz moze jak to jest z Neymarem? Tutaj tez pare portali pisze o "asyscie"

0

widzisz - wlasnie, ze czesto zrodla zapisuja asysty rowniez w takich przypadkach - stad moje pytanie.:) Nie chodzi mi o to czy to byla asysta - bo de facto nie byla czysta, gdyz podanie zostalo "czesciowo przeciete".

Chodzi mi o to czy "mimo tego" zaliczyli to jako asyste Neymara.

Podobno wiekszosc zrodel uznalo asyste Messiego w meczu z Chile, mimo, ze to Isla wybijal pilke.

0

Czy Neymar ma zaliczona asyste przy golu Augusto?

0

spoko to ja wiem :)- odnosilem sie jedynie do tego, ze FIFA ma mozliwosc nie uznania takiego meczu

0

no wlasnie nie do konca:

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/400597/fifa-oficjalnie-uznala-mecz-rpa-hiszpania-mimo-zbyt-wielu-zmian

Przeciez byl tez case mecuz Polska Rumunia i tam rowniez byla kkwestia ilosci zmian

1

Tymczasme Griezmann napoczal Holendrow

0

Tymczasem coraz pewniejsze wydaje sie to, ze Atletico raczej nie bedzie mialo problemow z linia defensywna na spotkanie z Barca. Pare stoperow najprawdopobniej utworzą Godin - Savic.

Uwzgledniajac, ze w ostatnim spotkaniu z nami Gimenez popelnial sporo bledow - to jego brak wcale nie musi wyjsc najgorzej dla Atletico

4

Messi do roku 2015 mial serie 8 lat z rzędu z golem (od 2007 roku) przeciwko Realowi - w 2015 seria zostala przerwana.

Wciaz ma jednak serię 8 lat z rzędu z co najmniej 1 asystą w kazdym roku przeciwko Realowi (od 2008). Mam nadzieje, ze to uda mu sie podtrzymac - to niebywaly wynik.

Reszta komentarza troche na wyrost - bo co do Sevilli:

1) ich forma n aywjzdach
2) spore oslabienia kadrowe

Roma?? Hmm to zbyt wiele nie mowi.

Fakt, ze beda sie liczyc w walce o LM do konca, bo sa wlasciwie 1.5 noga w polfinale, a stamtad do zwyciestwa az tak wiele nie musi im brakowac - do tego za miesiac moga zlapac dobra forme - gdyz teraz ich zawodnicy wracaja po urazach - i to tym bym sie bardziej martiwl niz faktem zwyciestw z Sevilla czy Romą.

1

Nie wiem czy bylo, ale powoli zaczyna sie pisanie ciekawostek o Messim nie tyko w kontekscie bramek i asyst, ale rowniez i wystepow.

W barwach Argentyny Messi zagral 106 spotkan i dogonil tym samym Diego Simeone :) i zajmuje teraz4 miejsce pod wzgledem liczby wystepow w barwach narodowych.

9 spotkan zostalo mu do Ayali (3. na liscie), 16 do Mascherano (2. na liscie i wciaz gra) oraz 37 do Javiera Zanettiego.

0

ok - ale jak pisalem tutaj sytuacja nie byla az taka zeby zwraca uwage - komentarz dotyczacy informacji byl jeden i to kilka dobrych postow nizej - bo ja go nie widzialem. Kolega Barcainfo o tym napisal, bo sam wczesniej napisal ten komentarz i tylko dlatego zwrocil uwagę.

Tak jak wspomnialem uwazam, ze zwracanie uwagi na drugi post podobny - bo kilka, a moze i troche wiecej komentarzy ponizej jest inny podobny to zdecydowana PRZESADA :)

0

Wiesz - tutaj to byl drugi komentarz i to na pewno nie bylo 3-4 posty nizej wtylko wczesniej - wiec naprawde nie ma co przesadzac.

Na okraglo sa tutaj powtarzane rzeczy - wiec za kazdym razem pisanie do tej osoby, ze to juz bylo i zeby nie spamowała jest zdecydowana przesada.

Założe się, ze przed napisaniem swoich komentarzy nie sprawdzasz czy dany temat byl juz opisany na Rambli - wiec jezeli ktos nie pisze czegos po raz 6, a faktycznie od razu pod spodem jest to samo - to takie wypominanie staje sie tez poniekad spamowaniem,

17

Zastanów sie - nie ma obowiązku czytania wszystkich postów zanim doda sie swój komentarz - wiec uwaga wobec kolegi zbędna

4

to ze zrodla zaliczaja to ich sprawa - faktem jest jednak to, ze Messi nie podawał w tej sytuacji, wiec dobra uwaga i nie piszmy nieprawdy - bo mamy swój rozum.

2

Dobrze, ze mimo slabej gry Argentyna podniosla sie w tych kwalifikacjach i zaliczyla bardzo wazne zwyciestwa wyjazdowe z Kolumbia 1-0 i Chile 2-1.

Teraz w tzw pierwszej fazie rozgrywek zostaly im 4 spotkania, w tym 3 teoretycznie duzo slabszymi rywalami (Peru, Wenezuela, Boliwia) . Jedynym mocniejszym rywalem z ktorym nie grali to Urugwaj.

0

nie chce sie czepiac, ale Di Maria niestety na MS gral dosc slabo - faza grupowa tragiczna.

Nawet w meczu ze Szwajcaria gral srednio (gdzie to byl jego najlepszy mecz) - zaliczyl rekordowa liczbe strat.

Do tego pisanie o ciagnieciu ARgentyny przez cale mistrzostwa tez nietrafione, bo Di Maria na pcozatku meczu 1/4 z Belgia doznal kontuzji, wiec w meczach 1/4 i 1/2 wlasciwie go nie bylo. :)

Jednak zgadzam sie, ze jego brak byl widoczny, bo Enzo Perez byl duzo slabszy - przede wszystkim w ofensywie nic nie dal.

W CA kontuzja Di Marii w finale to juz byl cios, bo w CA Di Maria gral duzo lepiej i znowu Lavezii jednak sporo slabszy.

1

bo to nie byla asysta Leo - ale wlasnie rozne zrodla roznie te asysty definiuja i tym saym przypisuja

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?