messi 94
Dołączył/a: listopad 2012
Kraków
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Undertaker87 To już nawet nie chodzi o tą ligę mistrzów poziom tych rozgrywek jest niesamowicie wysoki a Barca to już nie jest ta sama drużyna co kilka lat temu więc siłą rzeczy trudniej jest o to trofeum , chodzi o to że w grze nie ma żadnego progresu drużyna cały czas stoi w miejscu albo co gorsza się cofa zamiast cały czas się rozwijać i iść do przodu . Barca Valverde nie ma przyszłości potrzebny jest ktoś ze świeżym spojrzeniem a zamiast tego mamy pragmatyka który nie potrafi wydobyć z drużyny lepszej gry .
0
Nie ma się co dziwić . Jeszcze przez pierwsze dwa sezony broniłem Valverde ale jeśli drużyna w 3 sezonie pod wodzą tego trenera nie robi progresu a co gorsza zalicza regres na dodatek mając lepszych piłkarzy i szerszą kadrę to znaczy że coś jest nie tak i chleba z tej mąki już nie będzie .
2
Aż nadtto to było widać . W rewanżu z Liverpolem Barcelona była sparaliżowana , ewidentnie nie byli przygotowani mentalnie . Ciężko się spodziewać aby w tym sezonie wygrali ligę mistrzów z taką grą ... biorę w ciemno jakie kolwiek trofeum a po sezonie Ernest musi odejść .
5
Griezmann od pewnego momentu gra co raz lepiej nawet w tym klasyku gdzie drużyna zagrała słabo on nie chował się tylko cały czas starał się być pod grą . Widzę w jego grze postęp dziś tylko to potwierdził . Mecz na plus dla niego .
0
Mecz wygrany ale to co się z Barcą działo na początku drugiej połowy gdzieś do 70 min jest niewytłumaczalne . Ale cóż taki urok Barcy Valverde u której próżno szukać meczów od 1 do 90 min na bardzo wysokim poziomie . Na uwagę zasługuje postawa Vidala który kolejny raz udowodnił że zasługuje na więcej szans . Niech Arturo wreszcie dostanie prawdziwą szanse i zagra kilka meczy pod rząd w podstawowym składnie bo póki co co wychodzi od pierwszej minuty to daje zespołowi dużo , kiedy gra się nie będzie kleiła przecież zawszę można będzie go zmienić by do środka pola wszedł bardziej kreatywny zawodnik . Póki co Vidal co zagra dobry mecz to za chwile ława i tak w kółko . Ogólnie mecz bez historii dosyć wyraźnie zwycięstwo z przeciętnym przeciwnikiem .
7
Karny był zdecydowany . Nikogo nie interesuje że zrobił to celowo czy też nie liczy się to że kopnął Varana za co powinna być podyktowana jedenastka.
3
Ciężko się oglądało ten mecz .To był zdecydowanie najsłabszy klasyk jaki widziałem , Barca zagrała totalny piach pragmatyzm wziął górę nad piękną grą z czego napewno zadowolony jest nasz trener . W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wyjść z pod pressingu Realu , brakowało skrzydłowych którym można by było zagrać długą piłkę żeby się z pod tego pressingu uwolnić . W drugiej połowie z biegiem czasu Real zaczął słabnąć i my zamiast ich przycisnąć , zacząć grac ofensywnie z większą determinacją to po prostu staliśmy i czekaliśmy na rozwój sytuacji , w dzisiejszej Barcelonie brakuje mi trochę szaleństwa to wszystko jest uporządkowane ale tym samym nudne , o ile pierwszy i drugi sezon Valverde rozumiałem z taką grą o tyle teraz już nie bo człowiekowi zaczyna brakować cierpliwości . Przyszedł De Jong jest Arthur który dziś niestety nie mógł zagrać co skomplikowało nam sprawę kontrolowania tego meczu będąc przy piłce a nie wywalając ją byle dalej . Jeżeli nie da się wyjść z pod pressingu środkiem trzeba to robić skrzydłami , za późno pojawił się Fati który odnoszę wrażenie jako jedyny mógłby przełamać ten cały marazm w jaki popadli piłkarze , wymowny powinien być dla wszystkich dystans km obu ekip . W 90 min 99 km Barca , 100 km Real Sorry ale więcej przebiegają gracze z Ekstraklasy . Co do Realu to im zabrakło CR7 jestem pewny że jakby zamiast Bale w sytuacji z drugiej połowy sam na sam z bramkarzem byłby Ronaldo to padł by gol . Real bardziej zasłużył na zwycięstwo jemu zabrakło strzelca a nam wszystkiego a najbardziej chyba trenera który w duszy ma ofensywny futbol .
2
Fajne pary szczególnie mecz Realu z City zapowiada się wybornie . Odnośnie naszego rywala to wolałbym Atalante. Niestety będzie trzeba się przygotować na mocno stronnicze podejście wielu ekspertów w Polsce którzy jak wiadomo mają chopla na punkcie Polaków w zagranicznych klubach . Prócz tego ten dwumecz zapowiada się bardzo interesująco i z wielką przyjemnością będę śledził tą rywalizację. Oby zakończyła się ona awansem Barcy bo nie wyobrażam sobie innego scenariusza.
0
Mecz bardzo ciężki ale takiego należało się spodziewać ostatecznie ten remis należy szanować . Jedyne czego nam zabrakło dziś do zwycięstwa mimo średniej gry to magii Messiego , to był jak dotąd najsłabszy mecz Argentyńczyka w tym sezonie i wyglądał jakby się oszczędzał na Real . Natomiast co by nie mówić przeciwnik był dziś bardzo wymagający i tylko pogratulować zespołowi z kraju Basków że nie dali się stłamsić średnio grającej Barcelonie bo nawet taka potrafi zdominować źle grającego przeciwnika , Sociedad dziś źle nie grał w wręcz bardzo dobrze dlatego ma dziś remis i pewnie też szanuje ten wynik .
3
W pierwszej chwili pomyślałem Napoli ale po namyśle stwierdziłem że nie chce mi się słuchać ekspertów w Polsce ze świata piłki którzy kibicowali by Napoli ze względu na dwóch Polaków , mocno stronnicze by były pewne opinie i to mogło by denerwować sympatyków Blaugrany . Dlatego idealny przeciwnik to Atalanta , nie za mocny ale bardzo niebezpieczny szczególnie na swoim boisku , myślę , że fajny ofensywny mecz by był , niech się inni męczą z gigantami przynajmniej w tej fazie :D
1
Fajnie się oglądało tą Barca B szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej Inter miał przewagę ale byli nieskuteczni , gratulacje dla Fatiego i wogóle dla wszystkich graczy co zagrali w tym meczu .
2
To nie przypadek ani nie wymysł trenera że tak mało gra . Myślę , że wypożyczenie będzie najlepszą opcją , blokuje tylko miejsce bardziej utalentowanemu piłkarzowi jakim jest Puig .
1
Ten mecz to taki typowy dzień w biurze dla piłkarzy Barcelony . Trochę pograli kombinacyjnie żeby się przypodobać , trochę się oszczędzali , nawet poszli 2 razy zalać se herbatę za co płacili stratami bramek , strasznie słabo ta Majorka się zaprezentowała , jedyny ich piłkarz który pokazał jakość to Kubo reszta to po prostu przeciętni zawodnicy . Nie ma co żadnych wniosków wyciągać po tym meczu , na uwagę zasługuje kapitalna bramka Suareza , można mu zarzucić brak szybkości , brak dryblingu , brak techniki w niektórych momentach ale bramy piękne to on umie strzelać , jednak z najładniejszych jego bramek dla Barcelony po prostu ARCYDZIEŁO !!!
2
Odnoszę wrażenie że opinie typu Lewy zasługiwał na złotą piłkę to po prostu leczenie kompleksów z racji tego jak żenująco wygląda Polska piłka . Próbujemy się takimi rzeczami dowartościowywać , coś w stylu : I tak jesteśmy beznadziejni to chociaż dajmy Polaka rodaka na pierwsze miejsce choć raz będziemy najlepsi niestety to tak nie działa . Robert jest fantastycznym piłkarzem aktualnie to najlepszy napastnik na świecie ale porównywanie go z Messim jest trochę nie na miejscu owszem ostatnio bramkami Argentyńczykowi nie ustępuje ale piłka nożna to nie tylko bramki . Lewy jak najbardziej zasłużył na wyższe miejsce w tym rankingu ale napewno nie na pierwsze , nie wygrał ligi mistrzów , nie był królem strzelców tych rozgrywek , więc czemu akurat on powinnien wygrać ? to co się działo do tej pory w tym sezonie to bardziej walka o następny rok niż ten który się kończy . Jedyna szansa dla Lewego by być chociaż w trójce to wygranie Ligi mistrzów z Bayernem i nie skompromitowanie się reprezentacji na Euro podczas gdy Robert kilka bramek na tej imprezie strzeli w przeciwnym razie nie ma co marzyć o tej nagrodzie ani o podium bo zwyczajnie w świecie nie jest tak popularny w skali światowej jako piłkarz jak Messi i Ronaldo a że pochodzi z kraju który ostatnimi czasy w piłce kompletnie się nie liczy wcale mu nie pomaga .
0
@stone80 Ja nie dyskryminuje obrońców , chodzi mi głównie o to że z jakiegoś powodu został zawodnikiem defensywnym a nie ofensywnym , facet miał pewnie wielu trenerów w wieku dorastania i żaden z nich nie stwierdził że się nadaje jako piłkarz ofensywny więc został defensorem , koniec końców taki Van Dijk jeśli nie jest narcyzem sam stwierdzi że się z Messim równać nie może . Doceniam każdą pozycje na boisku ale z jakiegoś powodu obrońcy są obrońcami , pomocnicy pomocnikami , napastnicy napastnikami i tylko ci piłkarze z ofensywy mają to coś co podoba się ludziom , przyciąga ich na stadiony i tylko dzięki swojemu artyzmowi zawdzięczają to gdzie są . Dlatego najsprawiedliwiej by było aby nagroda wędrowała nie do najlepszego piłkarza ( już wiadomo z jakich względów ) a do najlepszego obrońcy , pomocnika , napastnika itp no ale tak nie będzie , prestiż i kasa się muszą zgadzać .
3
Ciężko sobie wyobrazić jego zakończenie kariery , oraz moment pożegnania na Camp Nou . Pamiętam jak Iniesta się żegnał mega wzruszający moment , jak Messi będzie się żegnał ze swoimi kibicami to chyba kilka dni będę dochodził do siebie .
1
Gratulacje dla Leo , zasłużył sobie oczywiście specjalnie nie protestowałbnym gdyby wygrał Van Dijk ale tak sobie dziś pomyślałem że przecież z jakiegoś powodu ten Holender jest tylko obrońcą . Każdy dzieciak który pasjonuje sie futbolem marzy o tym by być napastnikiem i strzelać bramki nie wierze , że Van Dijk marzył o tym by być obrońcą , z jakiegoś powodu jest defensorem pewnie z powodu braku umiejętności technicznych , dryblingu kreatywności itp . Koniec końców te cechy są najważniejsze i po nich poznaje się tak zwanego wybrańca a nie po wzroście , sile , skoczności . Van Dijk jest najlepszym obrońcą świata ale jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie jest daleko w tyle za Messim . 8 miejsce Lewego to rozczarowanie , powinien być 4-5 , że Salaha nie ma w trójce też się nie zgadzam , a Marhez w 10 to już wogóle padłem ale cóż :D
26
To co gość wyczynia na tej bramce jest niewiarygodne . To zdecydowanie najlepszy bramkarz Barcelony w 21 wieku , jeden z najlepszych na świecie jak nie najlepszy .
5
Trzeba pochwalić drużynę za zwycięstwo w tym meczu . Pierwszę 30 min należało do Atletico później to my doszliśmy do głosu i już tak do końca zostało , zespół Simeone z każdą minutą miał co raz mniej sił , tempo jakie narzucili w pierwszych 30 min było zabójcze i to ich wykończyło , pewnie liczyli że na początku uda im się strzelić bramkę a potem tradycyjnie zaparkują busa . Mamy dwóch wirtuozów , jeden na bramce , drugi na 10 to dziś wystarczyło do jakże cennego zwycięstwa.
0
@Greenalley A jak dla mnie to on po prostu nie dba o siebie . Kto wie co on robi po meczach czy po treningach prócz tego że gra na konsoli do późnych godzin nocnych . U sprinterow typu Dembele urazy mięśniowe to dość często spotykane kontuzje szczególnie wtedy gdy zawodnik nie dba wystarczająco o siebie .
0
@kunmateo93 Był bardziej aktywny w grze , uczestniczył w niej a nie chował się na długie fragmenty meczu
1
Nie był bym tego taki pewien . Jednka jaskółka wiosny nie czyni , niech mi zagra kilka meczy pod rząd na takim poziomie to rzeczywiście wtedy dziennikarze powinni dać Grizezmanowi spokój . Na tę chwile jest na cenzurowanym i jeden dobry mecz tego nie zmieni.
2
To był dobry mecz Barcelony . Były lepsze i gorsze fragmenty tego spotkania ale finalnie można to spotkanie uznać za udane w wykonaniu Katalończyków . Griezmann mi się bardzo podobał był jakiś bardziej energetyczny w swojej grze i odrazu dużo lepiej to wyglądało. Szkoda Dembele , ale szczerze to nie wierze już , że coś z niego będzie w Barcelonie . Nawet jak gra dobrze to za chwile i tak odniesie jakiś uraz i tyle z jego dobrej gry , potem wraca zajmuje mu kilka meczy by dojść do pełnej dyspozycji i znowu kontuzja i tak w kółko . Po sezonie trzeba się chłopka pozbyć za duże pieniądze bo dzieciak tylko się u nas męczy . Może w innym klubie będzie miał mniej kontuzji i ty samym większe zaufanie otrzyma .
7
Wiał silny wiatr .... weśćie mnie trzymajcie bo nie wyrobie z nim !!!
0
Oczywiście że to nie jest normalne i Pique ma 100 ! racji tyle tylko że nic z tego nie wynika i dalej jest to samo . Za niedługo minie połowa sezonu a oni dalej będą mówić jak to strasznie ciężko się gra na wyjazdach....
4
To był kolejny żenujący mecz Barcelony w tym sezonie tyle tylko , że zwycięski . Odnoszę wrażenie , że gracze nic sobie z tego nie robią i chodzi im tylko o to by jak najmniej sił stracić na tych wyjazdach a pan trener tylko im na to pozwala . Nie chce mi się oglądać tych wyjazdów Barcy , jak to dobrze że zaczął się sezon w skokach narciarskich bo przynajmniej będzie jakaś odskocznia od futbolu i ciągłych męczarni z oglądania meczów Barcelony .
0
Mega ofensywny skład . Zobaczmy jako to wyjdzie , czyżby Griezmann zagrał w pomocy ? To by było ciekawe rozwiązanie .
1
Hahaha padłem z krzesła jak to przeczytałem :D Gdyby być na poziomie Messiego i Ronaldo było tak proste i wystarczała by tylko ciężka praca i profesionalizm to większość piłkarzy na pewnym poziomie europejskim mogli by im dorównywać ale prawda jest dość brutalna trzeba mieć po prostu taki talent jak oni no i oczywiście praca nad detalami każdego dnia . Sneijder się lekko zagalopował choć trzeba przyznać , że w 2010 zasłużył na złotą piłkę jednak wszyscy wiemy jak to już z tą nagrodą jest ,często jest to bowiem nagroda popularności .
0
@Suzu Ale przynajmniej będzie obecny w drużynie i kiedy dostanie szansę i ja wykorzysta jak np Fati tych szans będzie co raz to więcej
3
W zimie powinien odejść Rakitic więc miejsce dla niego by się znalazło. Ale nie bo lepiej wypożyczyć chłopaka by później wrócił i nie znalazł sobie miejsca w zespole bo konkurencja będzie większa po czym sprzeda się go do jakiejś Celty za małe grosze i tyle z tego talentu będzie . Naprawdę nie rozumiem postępowania klubu kiedyś wychowankowie byli wielką zaleta Barcelony, obecnie traktuje się ich jak zwykle zapchaj dziure a jak nie wypalisz to nara .