1

@MesQueUnClub_87 ja w teorii też, ale w praktyce? No kurde człowiek korzysta z tego internetu na co dzień. Musiałbym wyłączyć telefon na cały dzień i nie wychodzić z domu.

To "święto" jest z tyłka. Nikt nie wie skąd się wzięło, po co, dlaczego. Polacy oczywiście podłapali od razu xD

Święto im. Januszy Wąsaczy. Kurła idealne dla boomersów. Serio. Drętwe wkrętki od których cię skręca w środku. Typowy humor 60 latków

4

@JimMorrisonFCB Tebas przyznał, że się mylił i Barcelona wchodzi w politykę 1:1. !!!11!!!1!

24

Nie no Prima Aprilis, o ile bawiło mnie za nastolatka, tak uważam, że to idiotyczny zwyczaj, bo ludzie nie potrafią żartować i wymyślają kretyńskie artykuły, wkrętki, etc.
Brak wyczucia i albo widać gołym okiem, że to żart, albo zwyczajnie nie jest to ciekawe.

No i pomijam już, że internet jest nie do przeżycia dzisiaj, bo każdy na siłę chce brać w tym udział..

Porównać to można to tylko do zabaw podczas oczepin na weselu. Większość jest żenujących, cringowych i nie masz totalnie ochoty w tym brać udziału, a często nie masz wyjścia.

0

@Tabaluga37 no a ktoś kazał Urbanowi grać na wahadła? 4-2-3-1 i heja. Do tego ma piłkarzy.

2

@urbipl nie rozumiem, czemu nie gramy 4-2-3-1. Formacja do której jesteśmy stworzeni.

Grabara - Kiwior, Bednarek, KTOŚ, Cash - Zieliński, Szymański - Pietuszewski, Zalewski, Kamiński - Lewy.

Ten skład by to dzisiaj wygrał. Zabrakło odwagi.

Do tego brak zmian w 70 minucie i to podwójnej (powinien wejść Moder i ktokolwiek na prawą obronę). Szymański poszedłby wyżej, a Pietuszewski na skrzydło.
A tak? Dupa blada wyszła.

5

Obejrzałem cały mecz i powiem tak. Naprawdę dobry mecz w ofensywie. Mamy kim grać. Ośmielę się stwierdzić, że przegraliśmy ten mecz przez Urbana.

Pietuszewskiego wpuścić na środek pola? Chłopa, którego największym atutem jest drybling poprzez kiwkę i wypuszczenie piłki? On w ogóle ogląda mecze Porto? Wie jakie są atuty piłkarzy?

Cash i Zalewski oddychali rękawami a grał nimi do 90 minuty. Brak reakcji trenera boli, bo piłkarze dali z siebie wszystko. Trener miał do zrobienia dwie rzeczy. Ułożyć skład i zrobić zmiany. Nic więcej już nie mógł zrobić.

I ok. Błędy się zdarzały, ale ewidentnie zabrakło sił.

@Kgorecki2500 @Arkon @GeneralXavi @barcelonaLM @Safrani

1

@Safrani ok, dzięki za informację odnośnie lokalizacji. Byłem pewny, że nad morzem, bo atomówka musi mieć stały dostęp do wody przecież.

23

Jaki zmiennik? Co on ćpie? Chłop z marszu podstawowy skład. Najlepszy obrońca w naszym zespole

1

@Bykunn super byłby taki kompleks.
Mówię. Jak najwięcej. Na tym nie ma co oszczędzać. Energetyka jest konieczna i w kryzysowych latach i tych na co dzień.

4

@Kgorecki2500 dokładnie. Ja jestem zdania, że w ogóle elektrowni atomowych, to my powinniśmy mieć z 4 przynajmniej. Tak powiedzmy 12-20 reaktorów.
Do tego pola na nieużytkach zawalone fotowoltaiką (w miejscach najbardziej nasłonecznionych). Do tego na północy jeszcze więcej jakichś wiatraków. Zdywersyfikować, a potem Niemcom, Duńczykom czy Czechom sprzedawać ten prąd

0

@Eto'o9 R10 jakby nie patrzeć - Argentynę z niezłego gówna wyciąga.

10

I to jest news!



Trzymam kciuki.

Swoją drogą ciekawe, gdzie powstanie. Pewnie północ Polski.
I dobrze. Ludzie dostaną tam pracę.
Tak samo zbrojeniówka, to powinna się budować tylko na zachodzie i południu Polski. Jak najdalej od Rosji. Chyba Dolny Śląsk byłby najlepszy do tego

@Safrani @Kgorecki2500 @JimMorrisonFCB @GeneralXavi

0

@Chimera dorabiasz sobie do tezy.
Nie. Transfermarkt nie wlicza zawodników, którzy okazyjnie występują tylko jak jeden mecz zagrają.
To raz. Real Madryt i wszystkie inne drużyny które wymieniłem, mają po prostu szersze kadry, niż nasza. My nie mamy szerokiej kadry, bo nie mamy hajsu na kontrakty, bo nie jesteśmy w metodzie 1:1.

Natomiast ja piszę o tym, że my musimy mieć 26 przynajmniej zawodników, a najlepiej 28, by mieć większe szanse na tryplet. Zbyt dużo meczów, zbyt dużo kontuzji jest w sezonie. Co rusz jakiś problem. Skoro w pomocy nie mamy problemu kadrowego, bo mamy tam stosunkowo najwięcej piłkarzy, to znaczy, że tak samo możemy zrobić w ataku i obronie.
To jest proste jak budowa cepa i nie potrafię pojąć co jest tutaj ciężkiego do zrozumienia i czemu o tym w ogóle debatujemy.

Co do drużyn - zobacz sobie kadrę Chelsea i Arsenalu. Zobacz kto tam jest środkowym napastnikiem.

Skoro Arsenal gra 1 środkowym napastnikiem, a ma na niego 3 środkowych (Gyokeres, Havertz, Gabriel Jesus), to wytłumacz mi czemu my nie możemy tak mieć? Czysto teoretycznie. Co stoi na przeszkodzie, by był głównym Oshimen, Lewy do bezpośredniej rotacji, a także do okazyjnej jakiś trzeci piłkarz i wartości powiedzmy 10-20 milionów euro. Co stoi na przeszkodzie? Lepiej mieć kogoś, czy nie mieć?

0

@Chimera
Lecimy po kolei - Manchester City 27
Arsenal 24
Chelsea 30
Liverpool 28
Tottenham 28
MU 26

To pierwsza 6 pod kątem wartości w lidze.

Barca aspiruje do walki na każdym froncie i walczymy o tryplet co sezon. Musisz mieć szeroką kadrę.

Nawet Real ma 28 zawodników i widzimy, że i tak nie chroni to przed wszystkimi problemami

0

@Chimera jakie 18, jak od kilku ładnych lat masz 23.
I to mi zarzucasz, że "to nie FIFA", a sam lecisz schematami z Fify właśnie xDDD

To sobie wejdź na Transfermarkt i zobacz sobie ilu zawodników mają kluby. Ja twierdzę, że powinno być 28, jeśli myślisz o walce na wszystkich frontach. Mając 21-24 zawodników musisz liczyć, że nie będzie kontuzji za dużo.

1

@Kgorecki2500 to jest taki cymbał, że szkoda gadać. Najgorszy z kardynałów obecnie chyba

0

@Chimera uważam, że powinno być w drużynie 5 bocznych obrońców, 5 środkowych, przy 3 pomocnikach musi być właśnie powiedzmy 7, 5 skrzydłowych, 3 środkowych i 3 bramkarzy.
Wiadomo. Są uniwersalni piłkarze, jak Cancelo, Eric Garcia, co zagrają na więcej niż 2 pozycjach i wtedy trochę inaczej można planować.

Niemniej wyjściowo powinno być tych 28 zawodników. U nas powiedzmy dzięki Ericowi i Cancelo - może być te 26-27.

Nie brakowało Ci w tym sezonie środkowego napastnika, lewego obrońcy, czy defensywnego pomocnika? No właśnie brakowało. Tak samo środek obrony był eksperymentalny i Gerard Martin zaczął przez to tam grać.

0

@Chimera ja od samego początku twierdzę, że na ŚO potrzebujemy min. 5 i o tym pisałem w innym wątku.

0

@Chimera i mówię. Może być jakiś młodziak warty 5 milionów euro, ale ktoś być powinien. Oshimen, Lewy (do podstawowej rotacji tych dwóch) i do rotacji w razie kontuzji, kartek - ten trzeci, powiedzmy na poziomie Roonego

0

@Chimera z czołówki w sumie tylko City nie ma 3 napastników środkowych i się przejechali już na tym, bo zabrakło im sił. Liverpool to samo. Grają tylko jednym napastnikiem teraz i to widać.

0

@Chimera czemu dopisujesz mi słowa, których nie napisałem?

Gdzie pisałem o świetnych? Pisze po prostu o 3 środkowych napastnikach z czego wiadomo - ten pierwszy ma być topowy, lub przynajmniej bardzo dobry

0

@Chimera znaczy wiesz. Znajdź mi doświadczonego piłkarza do środka pola, który przyjdzie do nas za darmo i nie zgarnie miliona monet i przynajmniej na Getafe, czy inne Rayo da to odciążenie dla Pedriego.

Vlahović ok. Ja też jestem jego przeciwnikiem. Aczkolwiek z zawodników dostępnych za darmo, na tej pozycji, lepszego nie ma.

A weź teraz wytransferuj kogoś.
I ponowie to, co w innej dyskusji. Poważny klub ma 3 środkowych napastników przynajmniej. My mamy 1,5. Oshimen, Lewy + jakiś młody ze szkółki (jeśli takowy jest), albo jakiś młody do zakupu (casus Roonego, tyle że na #9)

0

@tbas no i super. O to chodzi!

0

Błagam. Nie obniżajcie mu belki

1

No nie dadzą im polatać...

1

@July_6_BcN Szaran jest tylko jeden :)

0

@Karol145 mamy bogaty. Aczkolwiek ja uważam, że nasza kadra powinna liczyć ok. 28 zawodników. Obecnie ma 24.

0

@Chimera "Barcelona zgarnia Bernardo Silvę, Konate, Vlahovica, bo za darmo. Przyjdą, bo wyjątkowo zgodzą się obniżyć wynagrodzenia swoje.
Do tego cała kampania, by pozyskać Bastoniego i się uda za jakieś 80 mln euro i tyle transferów."

Przeczytaj jeszcze raz.

Wydźwięk całej mojej wypowiedzi jest taki, że zapewne na tym się skończy, że weźmiemy graczy najtańszych na rynku + Bastoni, bo to nam Laporta obiecał. Musi być choć jeden tego typu transfer.

Jeśli odchodzi Christensen, to jakiś PŚO też by się do rotacji przydał. Cubarsi nie może grać wszystkiego. Araujo elektryczny, a i tak wiem, że go nie sprzedadzą..

6

Siadaliśmy jak do telenoweli...

@July_6_BcN @mekston @Criss18Barca

5

Felix. Najlepszy z Niemców. Człowiek HONORU :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?