michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Pierwsza minuta i już Araujo popisał się kryciem xD atak oczywiście jego stroną. Masakra jaki spadek jego dyspozycji na przestrzeni tego i poprzedniego sezonu
1
@OskP w ogóle śmieszne jest to, że tam nie ma czegoś takiego jak challange dla sędziego. Jest tylko w sytuacji, gdy faul może byc niesportowy.
Tak samo dla trenera. Powinny być 2 challange i nie tracisz nigdy, jak miałeś rację
1
@LukaszFan jak mam typować, to Arka, Termalica i Radomiak. Legia i Widzew się utrzymają. Zbyt szeroki i zbyt mocny skład mają. W dodatku Legia ma Papszuna, który pewnie dzisiaj jeszcze pokona Raków..
0
@Laminedependencia ja w ogóle uważam, że np. z City będzie można spokojnie wyciągnąć jakiegoś obrońcę. Tak samo z tych mniejszych klubów. Może i ten Senesi
0
@Cioldan jeszcze bym się zgodził, gdybyśmy mieli 2 obrońców uniwersalnych. Gerard Martin i Eric Garcia. Raz zagrają na ŚO, raz na kolejno LO i PO.
Natomiast na pewno nie liczyłbym ich jako stricte na danej pozycji.
Wtedy jakby przyszedł np. Grimaldo (a Balde odszedł), to wystarczy ściągnąć 2 obrońców stricte środkowych obrońców. 2 transfery out, 3 transfery in i więcej nic nie potrzeba. Nawet mogą być to obrońcy lewonożni.
Masz wtedy obronę (od lewej): Grimaldo, Cancelo, Gerard Martin, Bastoni, Schlotterbeck, Cubarsi, Christensen, Eric Garcia, Kounde, Xavi Espart.
To jest moim zdaniem idealna obrona na przyszły sezon. Jesteśmy odporni na kontuzje, wahania formy, wykartkowanie się. 9 zawodników podstawy + 1 młodziak z La Masii. Pewnie jakiś jeszcze 1 dojdzie.
Eric Garcia i tak pewnie będzie przerzucany na ŚPD, a Cancelo czasem zagra wyżej.
W tym sezonie dobitnie było widać, że zwyczajnie brakowało nam jakości w defensywie (np. zdrowego Christensena,.lub kogoś jego pokroju). Graliśmy kurła młodzieżówką w defensywie. Balde, Gerard Martin, Cubarsi i co prawda już nie młodzież, ale za to bez formy wtedy - Kounde.
1
@OskP ale sędziowanie takie sobie znowu. Akcja na 2 sekundy przed końcem. Albo sędzia powinien gwizdnąć faul na LeBronie, albo piłkę dla Orlando. Nic pomiędzy. Odgwizdano...grę z boku dla Lakers xD
0
@Cioldan
Raz - nie możesz mieć dwóch bramkarzy. Musisz mieć 3. To jest praktyka. Albo inaczej. Trzeci musi być przynajmniej z rezerw wzięty.
Dwa - jeśli nie masz nawet zarejestrowanych zawodników tak, by mieć 28-30, to musisz ich dowołać z rezerw później w trakcie sezonu. My mamy tak dużo zawodników z La Maski już obecnie zarejestrowanych, że znacznie lepiej jest sprowadzić jakichś naprawdę przydatnych. My mamy TEN KOMFORT, że mamy kim w razie czego grać, ale to wystarczy Ci na Rayo, czy inne Getafe, a nie na Inter, czy Bayern.
Szeroka kadra to podstawa. Po prostu.
Na każdej pozycji musisz mieć po 2 graczy mogących rywalizować w LM na poziomie przynajmniej ćwierćfinału.
Zobacz, co Real Madryt miał teraz przez moment. Nie mieli 11 (JEDENASTU!!!) zawodników z podstawy. Jak chcesz grać mecze i nie tracić punktów, jak w trakcie meczu grasz jakimiś eksperymentalnymi ustawieniami, w dodatku mając tylko 2-3 piłkarzy pierwszego składu na rezerwie.
Musisz być gotowy na to, że jak ci wypadnie 2 kluczowych obrońców, czy pomocników, to Ty i tak sobie z tym poradzisz.
Pomijam trudy sezonu, że zwyczajnie zawodnicy są przemęczeni.
Zdania nie zmienię i będę się go trzymał.
Musimy mieć 5 ŚO nominalnie i 5 bocznych obrońców. Powiedzmy niech będzie 9 z czego jeden z nich niech będzie mógł zagrać na ŚO i na boku obrony (Eric Garcia. Mamy jego). Zatem oprócz niego musimy mieć 4 obrońców, którzy są na wysokim poziomie.
Mając Christensena, to trzeba liczyć, że gramy pół sezonu bez niego.
Cubarsi, 1/2 Christensena i co dalej? Nie ma Araujo, bo go sprzedajemy. Nawet jeśli na stałe Gerarda Martina przeniesiemy na LŚO, to mamy 2,5 obrońcy przez cały sezon.
To jest do cholery kluczowa pozycja. To nie jest "10", bok obrony, czy skrzydło, gdzie od biedy ktoś tam zagra
0
@BojanKriKicz chłopie. Jest wojna. Izrael tę wojnę wywołał. Przed chwilą miałeś szereg odpowiedzi i Francji i Niemiec i innych krajów NATO, że np. nie wyślą wojsk do cieśniny Ormuz, czy też, że nie będą brali udziału w tym konflikcie. Jakich jeszcze dowodów potrzebujesz?
Iran póki co wojnę wygrywa. Sporym kosztem, bo giną obywatele, niszczony jest ich ciężki sprzęt, energetyka, zbiorniki paliw, etc.
Zresztą. Zobacz ile rakiet codziennie przebija się przez żelazną kopułę. Nie ma dnia, by jakiś dron, czy rakieta się nie przedostała. Miasta Izraela są codziennie ostrzeliwane i żaden kraj NATO, poza USA, nie pomagają Izraelowi.
3
@Tasde jednocześnie w ciągu tych 2 kolejek znaleźć się matematycznie w strefie spadkowej xD
0
@Kgorecki2500 aż mi się przypomniało to:
1
@Kgorecki2500 wg Episkopatu rzekomo Polski, to Izrael jest narodem wybranym i Żydzi są naszymi braćmi w wierze i tak samo, jak my - dostąpią zbawienia xD
Śmieszne to xD
0
@TridenteMSN powtarzam - środek obrony bezapelacyjnie Arsenal ma lepszy. Przecież ja się tutaj nie kłócę. Cała formacja jako całość - jest lepsza u Kanonierów. Cancelo przychodząc wzmocnił niesamowicie LO, dzięki czemu stricte ta pozycja wg mnie jest na remis.
2
No to KK ostro poddymił xD
Myślę, że to jest strzał w oba kolana. Zwłaszcza po tym, co Syjoniści wyprawiają w dzisiejszych czasach.
Swoją drogą KEP zaprzeczył fundamentom wiary tak naprawdę XDDD
@Kgorecki2500 @Safrani
7
@LAMC_10 @BojanKriKicz ale pamiętaj - USA i Izrael już wygrało tę wojnę xD
0
@TridenteMSN też tak mogłoby być.
Zacznijmy od tego, że przy naszej obecnej kadrze defensywnej, to jakakolwiek formacja przy wysokiej linii, to zabójstwo xD
1
@draxidox dokładnie..kibicuję im, bo Izrael to naziści tak naprawdę. Tylko w nowej formie. Tam bardzo dużo osób decyzyjnych (posłowie, wojskowi, agenci, etc.) mają zapędy imperialistyczne i chcą budowy "Wielkiego Izraela"
0
@bartekvisca jak widać nie potrafią xD
Dlatego mnie śmieszą te słowa, że wojna zaraz się skończy, że Iran już jest zniszczony. Tak totalnie nie jest. To propaganda Trumpistowska
0
@MeAndSwan Salibę nie puszcza. Bastoni prędzej do wzięcia, pomimo pewnie szeregu ofert za niego...
0
@Karol145 mówimy o OBRONIE wyłącznie.
0
@Rifek Już Ci mówię, co bym chciał.
Pierwsza jedenastka (formacja 4-2-3-1, czyli to, co najczęściej gramy), to muszą być topowi piłkarze mogący wygrać LM.
Tutaj chyba zgoda?
Dalej. Każdy piłkarz musi mieć naturalnego zmiennika.
Aktualnie wygląda to tak, że Lewy ma Ferrana, Yamal ma Roonego, Fermin ma Olmo, Raphinha Rashforda, Joan Garcia ma Szczęsnego.
Nie może jednak dojść do sytuacji, kiedy dany piłkarz NIE ma zmiennika. Po prostu.
Dlatego, wykorzystując wszechstronność piłkarzy i ich możliwość grania na więcej niż jednej pozycji (patrz Cancelo, Eric Garcia, Fermin, Raphinha, Kounde, etc.) buduje się skład w taki sposób, że musisz mieć dodatkowego gracza na dany "segment" boiska.
Czyt.
1. Bramkarz
2. Bok obrony
3. Środek obrony
4. Środek pomocy
5. Mediapunta
6. Środek ataku
7. Skrzydło
Dlaczego? Bo często tam masz 2 zawodników (środek obrony, środek pomocy, etc).
Nie mówię, że każdy z tych piłkarzy musi być topowy. No nie. Może być młody ze szkółki, może być jakiś starszy, ale doświadczony piłkarz, no albo po prostu "niezły", jak kiedyś Mathieu, czy inny Denis Suarez. Czyli wejdzie i "coś tam zagra".
Wiadomo, że w zespole masz gwiazdy, które będą grały od dechy do dechy w większości meczów. I nas takimi piłkarzami są: Joan Garcia, Pedri, Yamal, Raphinha. Powoli Fermin staje się takim piłkarzem.
To powoduje jedno - ich Zmiennicy będą grać mniej.
Tak wygląda w każdym wielkim klubie..masz kilka gwiazd (czyt. Pewniaków), reszta gra mniej więcej podobnie, rotują się. Masz mniejsze, lub większe rotacje.
Dlatego musisz mieć taki mniej więcej układ:
5-6 piłkarzy, gwiazd.
11-12 piłkarzy do ciągłej rotacji.
Razem Ci to tworzy "meczową 18" (oni najwięcej minut będą mieli w zespole).
5-6 piłkarzy, do rotacji stricte tych gwiazd.
5-8 piłkarzy do głębszej rotacji (jak są kontuzje tych powyżej, są zawieszenia, czy też mecze o pietruszkę) - przeważnie to są młodzi piłkarze ze szkółki.
Powiedzmy Ci wychodzi te 26-30 piłkarzy w klubie.
Reasumując temat środka obrony - po sprzedaży Araujo, to zostaniemy z: Cubarsim jako JEDYNYM NOMINALNYM ŚO, Christensenem wiecznie kontuzjowanym, Ericiem Garcią, który może zagrać wszędzie, Gerardem Martinem, który powinien być MAX zmiennikiem jakiegoś topowego obrońcy i Kounde, który jest elektryczny i nie powinien grać na ŚO.
Potrzebujemy jednego lewonożnego LŚO TOPOWEGO, który wyjdzie w finale LM i nie zawali gola, a także kogoś do stałej rotacji z Cubarsim.
5 obrońców: Bastoni, Cubarsi, Christensen, Gerard Martin i ktoś piąty i git. Eric Garcia niech będzie się rotował z Kounde i mamy skład kompletny
1
@BojanKriKicz Jezu. Przeczytałem drugi komentarz. Jeszcze większy bełkot.
Z naprawdę wielu źródeł dopływają informację, że IDF ma ogromny problem z zapasem rakiet przechwytujących.
O ile świetnie radzą sobie w powietrzu (jedno z najlepszych sił powietrznych na świecie, zaraz po USA chyba), tak OPR już szwankuje.
Tak. Już widzę, jak Francja i UK lecą z pomocą, gdzie to kraje przepełnione w tym momencie muzułmanami. Przepis na wojnę domową gotowy xD
1
@Who_you_mam no nie chcą, ale Erdogan dał już im wyraźnie znać, że mają Liban i Syrię zostawić w spokoju. Jak przekroczy Netanjahu granicę, to Erdogan będzie musiał wejść w jakiejkolwiek formie do tej wojny. Niekoniecznie militarnie.
No, a naciski w Ksenecie są gigantyczne na dalszą wojnę.
1
@Kgorecki2500 nie dwa, tylko kilkanaście pocisków tam dzisiaj spadło. Cały czas też się drony przedzierają. No, a noc jeszcze długa.
2
@BojanKriKicz i cyk screen zrobiony.
Bullshit piszesz niesamowity. To, że USA z Izraelem mają dominację w powietrzu to jest fakt i o tym pisałem. Iran jest regularnie bombardowany i to jest fakt.
Natomiast faktem też jest to, że Żelazna Kopuła już nie działa tak, jak na początku konfliktu. Co raz więcej pocisków przelatuje. Wiele systemów radarowych (ponad 10) zostało zwyczajnie zniszczonych przez rakiety Iranu.
Iran tę wojnę po prostu wygrywa. Straty materialne, to nie wszystko. Zobacz, co Iran powoduje blokadą cieśniny Ormuz, jak też wpłynął na gigantyczne straty ZEA, Arabii, czy Kataru.
Pomijam kwestie Izraela, gdzie ludziom regularnie spadają rakiety na łeb.
Piszesz, że chętnie się publikuje? 90% materiałów do nas nie dochodzi, bo jest gigantyczna cenzura w Izraelu. Od tego wyjdźmy.
3
Ciekawe kiedy te kraje "satelickie" Izraela i USA pękną.
Dzisiaj Iran przeprowadzi (zapewne) atak na Doszę (stolica Kataru), jutro na inny Dubaj, pojutrze uderzy w Abu Dabi, czy jakieś inne miasto. Wszędzie tam, gdzie Izrael i USA mają wpływy, bazy, lotniska, etc.
Chyba wkraczamy w nową fazę tej wojny.
Ciekawie się robi.
@Kgorecki2500
2
@Who_you_mam tam gra idzie o cały region. Izrael też jest w kropce, bo zaatakowali Syrię i Liban, a to przybliża ewentualną interwencje Egiptu i przede wszystkim Turcji.
1
@Kgorecki2500 no to jest to, o czym pisałem z 2 tygodnie temu. Może z 10 dni temu.
Według wielu źródeł Izrael miał pocisków i zdolności obronnych na kilka do kilkunastu dni. Katar, ZEA, Arabia Saudyjska, Kuwejt podobnie.
Iran zmniejszył ilość pocisków, po czym od kilku dni robią istną nawalankę.
Przetrwali najgorszy okres. Teraz ładują już jak w masło tak naprawdę i wg ekspertów będą teraz powoli paraliżować zdolności Izraela. USA za to jest pod ścianą.
4
Między 1 a 14 miejscem jest 8 pkt, zaś między europejskimi pucharami, a spadkiem jest 10 pkt. Na 8 kolejek przed końcem ligi.
Jak tu nie kochać Ekstraklasy?
@Arkon @Safrani @FcPortoFan1999 @Hosh @Kgorecki2500
1
@FcPortoFan1999 no, ale dzisiaj bezproduktywny. Niedokładne podania, słabe strzały.
2
Imaz do zmiany dzisiaj jest tak naprawdę (choć wiadomo, że zostaje, bo limit wykorzystany). Nic mu nie wychodzi.
Problem w tym, że to piłkarz, który przebłysk złapie i będzie gol w 95 minucie.
Nawiasem mówiąc tutaj z 8 minut powinno być doliczone