0

@TridenteMSN no szukałem jakichś porównań do innych lig. Są słabsi niż Real, PSG, Bayern. Na moje od Interu też są raczej słabsi, a następni we Włoszech, to właśnie Milan, Juve. W Hiszpanii Atletico mi najbardziej pasuje.

Newcastle ma dużo szerszą kadrę. Po prostu. I stąd wartość taka, a nie inna. Plus piłkarze Newcastle mają boosta do wartości za samą Premier League

0

@bartekeg nierealny i cholernie drogi

0

@Zoker bez przesady. Miał sporo dobrych zagrań. Zawodziła głównie skuteczność w pierwszej połowie, ale taki jest żywot napastnika. Nie zawsze strzeli gola. Finalnie 2 gole strzelił i kluczowe zachowanie przy bramce na 4:2. Do tego wielokrotnie rozcinał tę defnesywę Newcastle (jak przy bramce na 4:2), w tym w pierwszej połowie. Napastnik, to nie tylko gole, aczkolwiek z tego się go głównie rozlicza.

Jak dla mnie to chłop spokojnie na note nawet 8 zasłużył (i tyle mu dałem). Ferminowi dałem 8,5 a zastanawiałem się nad 9.

Zagrali świetny mecz. Newcastle miało 2,5 sytuacji w całym meczu..

0

@konajoncek nie no żarty jakieś. Tak. Daj mu note 4,5 (bo taka średnia by Ci wyszła) gościowi, co strzelił 2 bramki i przy bramce na 4:2 genialnie się zachował i zabrał za sobą kluczowego defensora, dzięki czemu Fermin mógł wejść w pole karne, jak w masło.

2

@konajoncek Lewy 2 bramki przypominam. Pomijam też naprawdę dobre akcje, gdzie nie tyle strzelał, co podawał. Wychodził do naprawdę wielu sytuacji, co jest na plus. Bezapelacyjnie Lewy zagrał bardzo dobre spotkanie.

1

Luka Doncić w końcówce...



Niebywały gracz.

1

Doncić w końcówce przeciwko Rockets jest niemożliwy. Poziom absolutnie kosmiczny.

Finalnie 40 pkt, 9 zbiórek i 10 asyst..

Jedna z końcowych akcji:


@Encore

0

@Pedri16Future no w zeszłym sezonie 174 gole wg tego, co czytam, więc aż 50 goli brakuje. Zostało tylko 15 meczów do końca. No byśmy musieli ponad 3 gole na mecz ładować. No, ale 160 goli myślę, że będzie

0

@Cochise no trochę tak, ale w sumie takie jest sedno - wysłanie wojska tam w praktyce oznacza Wietnam - czyli jako alegoria - konfliktu nie do wygrania, a niezwykle kosztowny proceder, zarówno finansowo, jak i personalnie. Dużo żołnierzy po prostu zginie.
Nie ma opcji, by na długo utrzymali tamtą wyspę. Widziałeś, jak wygląda tam teren? Nie da się. Po prostu. A rakiet i dronów Iran ma w cholerę jeszcze.

Albo przegrają na tym etapie, albo wyślą dziesiątki, jak nie setki tysięcy żołnierzy do operacji stricte lądowej w Iranie. To jest na 99% porażka USA. Wszystko, ale nie Iran. Oni w Iraku przegrali...50 razy słabszy kraj od Iranu i choć nieprzyjazny terenowo, to też o wiele prostszy niż Iran. I w dodatku nie tak liczny...

0

@Peciak i co do Araujo. Chłopie. On nam zawalił bramkę z Newcastle w pierwszym meczu. On nie myśli. Co z tego, że szybkość...wystarczy się dobrze ustawić i łapiesz na spalonego. On nie łapie. Za to, co łapie, to głupie kartki.
Jedyny piłkarz, obok Frankiego, Balde i Ferrana, na którym możemy zarobić.
Różnica tylko jest taka, że Frankie i Ferran jakkolwiek myślą na murawie. Ferran jako zmiennik jest naprawdę przydatny. Balde, niech konkuruje. Aczkolwiek na moje - lepiej grać nie będzie.

0

@Peciak ale Bernardo nie gra na LS. Na PS mamy: Yamala, Roonego i od biedy Ferran. Do tego zawsze Cancelo może wejść na PS. Pewnie też jakaś perełka jest w szkółce.
Nie no. Jeśli Bernardo by przyszedł, by odciążyć Pedriego - no jak zgodzi się na niską pensję - spoko.
Jednak my potrzebujemy wręcz rewolucji na ŚO, a także konkretnego napastnika na środek. Jakieś zastępstwo Raphinhi też by się przydało. Rashford ma problem z myśleniem, ale liczby generuje...
My musimy 3-4 obrońców tak naprawdę kupić.
I mówię. Ja nie mam nic przeciwko temu, by nasza kadra liczyła 30 zawodników, a nie 24 jak teraz. Wiemy już, że w trakcie sezonu brakowało nam i boków obrony i środka obrony i skrzydeł i środka ataku. Te skrzydła jak Cię mogę, ale obrona, to był dramat kadrowy. Pomoc chyba też raz miała taki kryzys, jak Pedri zlapał kontuzje, Bernal jeszcze nie wrócił, Casado w dole formy, Olmo kontuzja i bodaj Frankie zawieszony był.
Graliśmy eksperymentalnym składem.

Niemniej - obowiązkiem jest wykup Cancelo. Tutaj nie ma dwóch zdań. W dodatku jest kilku nietykalnych piłkarzy (umiejętności, postawa, forma, a także wysokość kontraktu, czyli mało zarabiają, jak na to co dają):
Joan Garcia, Wojtek - Cubarsi, Gerard Martin, Eric Garcia, Cancelo, Kounde - Bernal, Pedri, Gavi, Fermin - Raphinha, Yamal. No i może Roony, bo nic nie zarabia xD
Reszta to jest naprawdę niepewna...ale liczę, że wielu zostanie. Jedynie ten Araujo i Ter Stegen, to trzeba ich się za wszelką cenę pozbyć.

0



Netanjahu ma naprawdę solidne kwity na Trumpa. Tam serio musi ktoś w radzie gabinetowej się sprzeciwić, bo Pomarańczowy gotów jest faktycznie im zrobić drugi Wietnam..

4

@Tigermaus a mi tam to nie przeszkadza. Przynajmniej z góry wiadomo z kim możemy grać.

0

@Peciak no tylko z Duńczykiem też jest ten problem, że właśnie zdrowia to chłopina nie ma. Wiadomo. To jest topowy obrońca.
Kurcze. No ja najchętniej bym go zostawił...
Araujo musi robić out. Po prostu. On psychicznie nie wytrzymuje presji. Totalnie elektryczny i ma problem z linią spalonego, co przy wysokiej obronie jest KLUCZOWE.

Zgadzam się, że będzie problem ze skrzydłami i 9. Tutaj ja pomysłu nie mam. Natomiast na pewno w lato już musimy wyładować z 200 mln na wzmocnienia. Nie ma rady. Ten hajs JEST. Kwestia polityki 1:1

0

@Peciak w sensie Bernardo Silva?
Nie. Jestem przeciwny. Wrócił Gavi. Jest Bernal, Casado, Olmo, Fermin i naturalnie Pedri. Do tego De Jong. No, a przecież Yamal, czy Raphinha lubią też na "10" zejść. Zwyczajnie nie ma miejsce dla kolejnego ofensywnego pomocnika. Pamiętajmy, że La Masia nam tego produkuje na potęgę. Pomoc, jeśli już, to ktoś defensywny, chociaż i tak uważam, że mając Erica Garcię...no nie ma sensu szukać kolejnego. Tylko napastnik, środek obrony i ewentualnie boki obrony, czy ataku.
Bernardo Silva moim zdaniem co raz słabiej gra, a dostrzegam w nim także syndrom słabości psychicznej w ważnych meczach

0

@MaŁolat no to ja zdecydowanie uważam, że Martinelli jest lepszy od Rashforda xD. Anglik ma problem z myśleniem. Średnio lubię takich piłkarzy

0

@bartekeg no Lewy, to jest zawodnik, że jak złapie formę, to będzie ładował gol za golem.
Ferran taki nie jest.
Mówię. Lewy powinien obniżyć drastycznie pensję. Niemniej i tak napastnika potrzebujemy, ale to musi być klasowy. Żadnych półproduktów. To musi być ktoś, kto będzie gwarantem 25-30 goli w sezonie, a ja realnie widzę tylko Oshimena i może jeszcze 2-3.

3

Ciekawe, czy jak się tam ciepło zrobi na półwyspie arabskim (ponoć USA wkraczają do akcji na grubo), to czy CR7 czasami ligi nie będzie miał wstrzymanej. Tam się mocno może kotłować i wątpię, czy będą ryzykować. To dosłownie u ich wybrzeży będzie się działo.
@Kgorecki2500 @Safrani

0

@Chimera dokładnie liczę na to, że obniży, albo się go sprzeda.
Czy nierealne, to się dowiemy.

0

@kamilop znaczy Rashord i Cancelo obowiązkowy wykup. Nie wyobrażam sobie, by zwłaszcza ten drugi do nas nie dołączył.

@Wossi61FCB Bastoni oczywiście jestem za. Aczkolwiek, ja bawić się nie będę aż tak szczegółowo jak Ty, kto konkretnie miałby być. Na pewno potrzebujemy zastępcy dla Raphinhi.

W ogóle ja jestem zdania, że poważny zespół, który walczy na tylu frontach MUSI mieć min. 27-28 piłkarzy. Najlepiej mieć dokładnie 30. Nie za dużo, nie za mało.

Gramy 4-2-3-1. Czasami przechodzimy na 3 obrońców i jakieś powiedzmy 3-6-1 z wahadłowymi i dwoma "10".

Idealny układ składu:

Bramkarze: topowy bramkarz, doświadczony bramkarz, młodziak ze szkółki. 3 bramkarzy.

Boki obrony: 2 topowych. Wiadomo. Tylko nastawionych tak, że jak jeden ofensywny, to drugi musi być defensywny bardziej. Oprócz tego 2 młodych. I tutaj wydaje się, że jak się wykupi Cancelo, to mamy to. LO - Cancelo top, Balde ten młody. Na prawej jest Kounde i w sumie Eric i Espart, więc nawet 5, a przecież Gerard Martin może na LO grać.

Środek obrony to musi być podział lewo nożny i prawonożny. Musi być min. 1 doświadczony, szef obrony. Musi być charakter, a także jacyś młodzi. Jest młody Cubarsi, jest lewonożny Gerard Martin. Mamy ogromne deficyty tutaj.

Reszty mi się już nie chce rozpisywać xD no, ale chyba można się domyślić, że zdrowy układ, to po prostu 2-3 piłkarzy na daną pozycję. Mieszanka doświadczenia i młodości, a także charakteru piłkarza, czy ofensywny, czy defensywny. Trochę dynamiki, ale też i siły. Muszą być różne warianty..
Musimy być gotowi na kontuzje, wykartkowanie, wahania formy etc.

Jedyna formacja, która w tym sezonie nie cierpiała pomimo kontuzji i kartek, to pomoc.

0

@MesQueUnClub_87 no napisałem kadrowo. A kadrowo są na tym samym poziomie.
Forma Atleti oczywiście wyższa

0

@Kozinho. Araujo się nie ogarnie, bo to jest kwestia intelektualnego deficytu u tego piłkarza. Jest zwyczajnie za głupi. Dodatkowo psychicznie strasznie kruchy.
Lewy powinien zostać dla dobra klubu przede wszystkim. Spokojnie może być właśnie tym rezerwowym

0

@MesQueUnClub_87 Newcastle to jest poziom składu na poziomie Atletico, może jakiegoś Milanu, Juve, czy Borussii Dortmund.

4

Tak patrzę na naszą kadrę i kurde, jakby serio udało się szwagrom to 1:1 osiągnąć, to tutaj można super skład zrobić.

Out: ter Stegen, Araujo, Christensen, De Jong (lub drastyczna obniżka pensji), Lewy (jak De Jong, drastyczna obniżka pensji).

In: klasowy lewonożny środkowy obrońca, jakiś doświadczony prawonożny środkowy obrońca (nie musi być takim kozakiem jak ten lewonożny).
Do tego topowy środkowy napastnik. Mi to się marzy tutaj konkretnie Oshimen. W żadnych Haalandów ja nie wierzę, bo nas po ludzku nie stać.
Miło, jakby przyszedł jeszcze jakiś defensywny pomocnik, ale od biedy ujdzie to co mamy.

W sumie brakuje tych 3 konkretnych pozycji i mamy skład kompletny. Albo wolny zawodnik jakiś (kończący się kontrakt), albo trzeba wyłożyć po 40-60 mln euro za każdego z obrońców + 80-100 milionów na środkowego napastnika. Tego po prostu nie przeskoczymy.

Za tych ze sprzedaży dostaniemy trochę. Zwłaszcza Araujo, Ter Stegen i Christensen out. Lewy ławka raczej. Frankie by coś tam był wart. Ze sprzedaży przynajmniej obronę kupimy...

@Safrani @mekston @GeneralXavi @adi7adi8

8

@Cochise oj nie narażę się na bana xD

0

@Kubajnos345 ok. Czyli nie układ drabinki, tylko miejsce w tabeli tak? Czy to jedno z drugim powiązane?

0

@MesQueUnClub_87 Newcastle, to też nie jest za przeproszeniem Alaves, tylko poważny zespół. Fakt. Daleko im do Arsenalu, czy nie wiem...PSG, czy Bayernu. No, ale 7:2 robi naprawdę wrażenie.

0

Btw

@mekston jak tam Bayern bez bramkarzy sobie poradził?

0

@Inclusus no drabinka. Z góry to chyba jest ustalone do samego finału.

1

No i cyk. Zasiadam właśnie do powtoreczki meczu. Szkoda, że na żywo nie mogłem.

Ale takie mecze aż z chęcią obejrzę pomimo znania wyniku xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?