3

@Encore chłop za każdym razem, jak myślę, że "nie no. Nie można go wykupić. On nie myśli na murawie!" - strzela bardzo ważnego gola, albo asystuje.

Robi liczby lepsze niż Ferran. Na moje - trzeba wykupić. Nie znajdziemy tańszego zawodnika, który zrobi 30 G+A i double double.
Ja myślę, że nawet pod 35 G+A może się zakręcić, bo Raphinha jeszcze parę tygodni nie gra.

2

@Safrani ja jestem jak Sławek!!

Mam wielki bebzon

0

@LAMC_10 jak mówię wyżej. Messi do Barcelony na pół sezonu, przy niskiej pensji, gdzie z góry byłoby ustalone - OSTATNIE PÓŁ SEZONU - "Przychodźcie go oglądać, póki możecie!!"
Bilety 30% w górę z marszu i masz zapełnione Camp Nou. Akurat, jak stadion będzie gotowy, czyli druga połowa sezonu 2028/29.

0

@NeroTFP1 jeszcze raz. Ty oglądasz te mecze MLSu? Suarez tam Ci świeżo wygląda? Naprawdę mam szukać nagrań pokazującego El Pistolero biegającego jak kaczka?

Zgoda co do tego, że nie wiemy, jakby to w Barcelonie wyglądało, ale w Argentynie pokazuje poziom. Na tle wybitnych reprezentacji. Więc...

Poza tym..atutem Messiego w tym wieku, od lat, jest nie tylko drybling. Wykończenie, przegląd pola, stałe fragmenty gry, podania, kontrola piłki. To ma nadal.

0

@NeroTFP1 jak Suarez jak ryba w wodzie w tym MLSie? Chłop ma rozwalone kolana, ledwo biega. Cały zeszły sezon, to 10 goli w lidze i 9 asyst, z czego większość, to były naprawdę dobitki.

Zgoda co do tego, że nie wiemy, jakby się spisywał, ale przecież GRA W KADRZE. Najwyższy możliwy poziom - dalej jest top w Argentynie. Czemu miałby nie być w Barcelonie?

Mundial to pokaże zresztą gdzie jest obecnie Messi

0

@Safrani już wcześniej się wypowiedziałem, że traktuje to wyłącznie życzeniowo i sam uważam, że to nie nastąpi. Sportowo byłbym przeciwny. Jeśli by to miało nastąpić, to na ostatnie pół sezonu kariery. Przychodzi za darmo, zarabia mało
Wchodzi tylko na mniej istotne mecze. Nie może blokować Fermina i Olmo.
Wtedy MIAŁOBY to sens. Przecież marketingowo byśmy na tym tyle zarobili, że szok. Zobacz jak ceny biletów wzrosły w takim Interze Miami. U nas to samo by było. 20% w górę i pełne stadiony. Informacja: "przychodźcie zobaczyć ostatnie mecze Messiego w karierze". Biznesowo się spina. Sportowo mówię...nie jestem pewny, czy to jeszcze jest TEN poziom. No, ale skoro LeBron James daje radę, to i Messi, słabiej, ale jednak też powinien.

2

@LAMC_10 40 letni Messi, to nadal Messi.

LeBron James ma 41 lat, a dalej jest Top20 ligi. Gdyby miał niższy kontrakt, to każdy by LeBrona chciał w drużynie. Tak samo Messi. Jakby przyszedł za symboliczne kwoty grać, albo za %, to sprawa jest jasna - w każdej lidze by dominował. Co innego w LM w fazie play-off. To tam już może być za mało. Natomiast na takie Rayo, Mallorcę, Getafe, to on przewyższa ich o klasę.

0

@Luciano99 nie no. Zgadzam się, że sportowo byłoby ciężko. To są jedynie moje marzenia, odrealnione..mam tego świadomość.

Na zasadzie "ależ bym chciał". Wiem, że to się na 95% nie wydarzy. Chyba, że na pół sezonu by przyszedł za symboliczne 1€ grać :) byle się pożegnać z drużyną i kibicami.
Coś jak Beckham do PSG na koniec kariery poszedł, tylko tutaj miałoby to uzasadnienie wizerunkowe.

Jednakże też się sprzeciwiam myśleniu, że to jest człapanie. W Katarze już udowodnił, że ten chłop dalej potrafi grać. Nic się nie zmieniło.

0

@mekston no mniej więcej połowa wolniej.
Też mi się wydaje, że 500 asyst nierealne. Musiałby grać do 2030 roku i też nie wiadomo, czy by mu się to udało. Robi wszakże ok..30 asyst na rok. Nie więcej.

(2025 - 28 asyst).

Aktualnie ma 407. Jakby utrzymał tempo z zeszłego sezonu, to łatwo policzyć - musiałby min. Do 2029 włącznie - do samego końca - grać.

Pytanie na ile będzie mu się chciało. Osobiście myślę, że w kadrze zakończy karierę po tym mundialu.

W drużynie - pogra jeszcze 2-3 lata. Tak do 41-42 lat max.

2

@LeoMessiiBarcaPepa tylko, że Yamal, tak to raczej typ, jak Neymar. Zresztą stylowo identycznie grają, tyle że Yamal lewonożny.
Neymar był wczesnorozwojowcem. Yamal niestety też taki może być. Messi rozwijał się całą karierę, dlatego był fenomenem. Na pewno jednak nie był Bóg wie jak skuteczny na początku kariery. Miał drybling. Potem doszły podania, strzały, przegląd pola, gra w defensywie, stałe fragmenty gry, a nawet gra głową.

3

Ależ bym chciał, by jednak Messi do nas przyszedł na ten jeden ostatni sezon. Dalej to wybitny piłkarz. Najlepiej zaraz po mundialu, ale dopiero co przedłużył kontrakt, więc pewnie dopiero na sezon 2027/28 by mógł.

Marketingowo strzał w dwudziestkę.
Sportowo...no Raphinha i Yamal od pressingu by byli xD

Aczkolwiek nie wiem, gdzie by go upchać, bo na "10" mamy szereg zawodników. Olmo, Fermin...
Piękne by to było zakończenie kariery. Nawet jeśli nie ma sezon 2027/28 to na sezon 2028/29, choć Messi sam w wywiadzie przyznawał, że jak wróci do Barcelony, to na pewno nie jako piłkarz.

0

@mekston wiadomo. Obaj zresztą drobne kontuzje łapią.

Zobaczymy. Myślę, że Leo zakończy karierę po 2028 roku i finalnie będzie miał jakieś 1020 goli i 450 asyst. Bardziej nawet mi zależy, by on te 500 asyst miał, bo to jest rekord nie do przebicia.

0

@mekston chodzi mi o to, że to są dodatkowe mecze

1

@Karol145 no obecnie Kane lepszy. Wiadomo..wiek.
No, ale ogólnie, to jest klasa niżej od Lewego.

2

@Hosh i tak optymistycznie. Zupełnie szczerze, to z top5 lig pewnie i tak mniejszy procent by był.

Lewy tutaj klasa sama w sobie

0

@mekston no jeśli Messi będzie grał do 40 roku życia (czytaj - ten i kolejny sezon w MLS), to dobije do 1000. Tak myślę przynajmniej. On w roku kalendarzowym strzela po ok. 40 goli.

Zostało mu 98 do zdobycia. Jest mundial po drodze jeszcze.

2

@Lionel_Messi10 super by było, jakby Messi szybciej strzelił 1000 goli od Cristiano...
Ale o to będzie ciężko. Messi musiałby ładować gol za golem i liczyć na jakąś mega ciężką kontuzje Cristiano

1

@Pedri16Future przy założeniu, jak piszesz, że Real gdzieś nie straci, a na moje - straci. Oni nie mają bramkarza. W dodatku obrona to nieśmieszny (dla nich) żart. Atak to liczenie, że Mbappe, albo Vini coś pociągnie, albo że Valverde będzie miał dzień konia jak z City.

Wyjazd z Betisem i Espanyolem nie będzie łatwy.
Jakiś remisik gdzieś może wpaść.

Aczkolwiek, jeśli o nas chodzi, to obawiam się o Osasunę...

0

@maatiixx mówimy o butelkach zwrotnych piwa.

Wystarczyło wprowadzić system, który by dawał 10gr za butelkę. Bez konieczności pobierania wcześniej opłaty. Byłby to najbardziej uczciwy system.

1

No nie wiem, czy my wygramy mecz tym składem... oby

2

@Adran360 w sensie kto?

0

@Sulimo niby tak, a w Hiszpanii jednak inaczej to wygląda. Tak samo Legia przez lata była pchana

3



Jakby tu Fatiga nie podskoczył, to miałby noge rozwaloną. IMO tutaj też się należał karny i może nawet czerwona Drągowskiemu. No, ale sędzia puścił, bo gol. Powiedzmy, że Raków niestratny.

@Safrani @FcPortoFan1999

0

@draxidox obiektywnie dwie bramki Mallorci pewnie o dość wysokim xG

0

@Szicek10 no a wygrali? Jeszcze w te 2-3 minuty Real mógł coś strzelić, ale dwóch bramek by nie dał rady.

Doprecyzuje, że o Realu pisałem, że nie wygrają tego.

Na szczęście skończyło się ich porażka.

3

Niesamowite. Real w cymbał.
Oby jeszcze w LM od Bayernu dostali i będzie rewelacja. Wygrać z Atletico. 7 pkt i Klasyk na Camp Nou, to już jest nie do przegrania chyba na tym etapie

0

Nie ma opcji. Nie wygrają tego. Max remis

0

Muriqi!!! Goooool!!!!!!!

0

Doliczył uczciwie. Nie przegiął w żadną stronę.

4

Hujsen reakcja w obronie jak De Jong xD
Nawet fryzurka podobna

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?