michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kamiloza91 myślę, że mało kto wymaga wygrania LM. Większość raczej wymaga walki, ofensywnej i skutecznej gry w ataku. I to poniekąd się udało, poza tą wczorajszą padaką. Z Newcastle przecież super było w rewanżu.
Pytanie co na Metropolitano pokażemy. Muszą gryźć trawę.
0
@lucca87 jeszcze dla porównania. Przy podobnej liczbie akcji Bayern miał 3 razy więcej xG, Real dokładnie 2 razy więcej, a PSG ponad 2 razy więcej xG.
To jest dopuszczenie rywali do sytuacji. Atletico pozwoliło tylko na 1,1 z 18 akcji strzeleckich. To o czym my tutaj rozmawiamy. 0,06 xG na strzał hahahahahahaha
0
@lucca87 Oczywiście, że Bayern nie miał meczu pod kontrolą, a przynajmniej nie w drugiej połowie.
Natomiast Atletico nawet na moment nie drżało o wynik. W której konkretnie minucie mialeś takie "no zaraz tutaj padnie dla nas gol! Musi paść!" Bo ja nawet na chwilę tak nie miałem.
Od początku były ciężary.
xG na poziomie 1.1 przy aż 18 strzałach o czymś świadczy. Matematyka nie kłamie. Gówno żeśmy zagrali i tyle
No chyba, że nie wiesz ile to jest 1.1 xG
Może to dla Ciebie jakoś mega dużo jest jak na tyle sumarycznych akcji.
I w defensywie nie chodzi tylko o to, by nie dopuszczać rywala do oddawania strzałów. Można bronić tak, by rywal w możliwie jak najgorszej pozycji oddawał strzały i to Atletico robiło. Mieliśmy gówno sytuacje poza może 2-3
0
@Sulimo ale Wy się skupiacie tylko na sędzim. To jest właśnie clue. Ty w ogóle bredziłeś wczoraj, że to jakiś wał stulecia jest. Ja mam Ciebie poważnie traktować, jak Ty takie tezy głosisz?
Atakowaliśmy cały mecz i co? I gówno!
18 sytuacji o łącznym xG na poziomie...1.1
Dla uzmysłowienia - karny to jest 0,75 xG.
Myśmy mieli może 2-3 jakieś poważniejsze sytuacje i żadnej setki.
Przegraliśmy przede wszystkim przez własną postawę. Sędzia ok - tutaj faktycznie nie popisał się. Mógł sędziować lepiej. Zawalił przede wszystkim ten na VAR, że tego fakapu przy rozpoczęciu gry nie zauważył, bo tam nam się należał karny. Może i czerwo Koke. No i co? Mam płakać tak, jak Ty? Mam się zachowywać jak dzieciak, co nie dostał cukierka?
Słabszy dzień ekipy sędziowskiej (bo na moje, to nie było celowe. Mógł tego nie zauważyć arbiter główny. W dodatku postawił z góry warunki, że na wiele będzie pozwalał) nie jest usprawiedliwieniem dla tego, co odwaliliśmy. Przegraliśmy, bo byliśmy słabsi, bo Simeone ustawił zespół tak, że nie byliśmy w stanie strzelić bramki
2
@marcin62 minus 120 czołgów
2
@Aragorn33 ale co mielibyśmy safe z zysku NBP, to ich
2
@macio_944 no ja jednak jestem zdania, że Simeone chciał się bronić, grać z kontry i nie dopuszczać do bardzo groźnych sytuacji. Siłą rzeczy, jakieś akcje musieliśmy mieć.
Natomiast na pewno nie mieliśmy setek, jak Bayern, czy Real.
Diego postawił autobus i kontrował. Bronili się bardzo dobrze. Zresztą i tym świadczy xG przy tak dużej ilości strzałów.
Atletico naprawdę zagrało dojrzały futbol, a my totalnie nic z przodu nie potrafiliśmy zrobić. W sensie...szwankowało ostatnie podanie.
Do tego wylew Cubarsiego.
Umówmy się, że sędzia też nam nie sprzyjał. Był bardzo pobłażliwy i na za dużo pozwalał.
1
@Karol145 no ja też tak uważam, jak Ty. Jak widać, jesteśmy w mniejszości
0
@Pawlak1992 no, ale nie jest lepszy niż Real, czy Barca. To jest zdecydowanie słabszy klub od Barcy i Realu
1
@lucca87 żadna z tych sytuacji to nie jest setka. Jest to akcja z potencjałem i tyle. Na pewno nie setka. O tym zresztą świadczy xG pomeczowe. Mieliśmy dużo sytuacji średnich i niezłych (jak te wspomniane przez Ciebie). Wątpię jednak, by jakakolwiek była oceniona jako xG ponad 0,4.
Setkę to mieliśmy przy nieuznanym golu. Dla mnie TO jest setka.
Moim zdaniem Atletico postawiło autobus i względnie miało ten mecz pod kontrolą. Ja tak definiuje kontrolę. Nie dopuszczenie rywala do sytuacji, gdzie ten ma zdecydowanie większe szanse niż obrońca.
Siłą rzeczy jakieś akcje się zdarzą i nam się zdarzyły.
Porównaj to sobie z setkami Bayernu, czy Realu. Tamci mieli multum sytuacji
0
@lucca87 no to wskaż mi konkretnie te setki, które mieliśmy. Czekam. Minuta konkretnie która (albo mniej więcej w której minucie)
3
@Karol145 no według wielu tutaj, nie miało Atletico tego pod kontrolą xD
My się cieszmy, że oni woleli utrzymywać wynik, a nie iść po lepszy rezultat, bo by się skończyło 0:4 i by było po dwumeczu. A tak? Bronili się 90 minut i lecieli tylko z kontrami. Obie bramki w sumie padły po kontrach/w efekcie kontry. Gol z wolnego był po faulu, który miał miejsce w trakcie kontry
0
@shinthps jeszcze kolego do Ciebie uwaga.
Tak - Atletico kontrolowało ten mecz. To nie jest tak, że myśmy mieli xG na poziomie 4 i setki żeśmy marnowali, jak Bayern. Przy tylu strzałach takie xG, jakie mieliśmy, oznacza nie mniej, ni więcej to, że nie było to Bóg wie jakie stwarzanie sytuacji. Rashford powiedzmy jakieś tam miał i tyle. My nie dochodziliśmy nawet do strzałów w pewnym momencie.
Zwyczajnie zagraliśmy bezjajecznie z przodu i z wylewami z tyłu. Klasyka Barcelony w LM.
Jak coś innego oglądaliście, to spoko. Ja tam setek nie widziałem. Już Mbappe z Bayernem miał więcej setek, niż my.
O czym my w ogóle rozmawiamy..
0
@Sulimo możecie sobie twierdzić co chcecie.
Ja widziałem tragiczną Barcelonę i w ofensywie i w defensywie.
Nie zrobiliśmy literalnie nic, by wywieźć dobry wynik.
Atletico grało bardzo dobrze w defensywie i byli bardzo skuteczni w ofensywie, choć tych akcji ofensywnych mieli jak na lekarstwo. Zresztą...nie musieli mieć.
Czy mi się podoba taki futbol? Oczywiście, że nie. Natomiast Atletico było lepsze i tyle. Zamiast skupić się na tym, co źle zagraliśmy, to bawicie się w jakieś analizowanie sędziowania, jakoby ono miało wpływ na to, że Rashford walił babole w ataku, Yamal nie potrafił strzelać, Olmo i Fermin literalnie nic w ofensywie nie tworzyli i żaden z piłkarzy ofensywnych nie potrafił podać normalnej piłki do Lewego.
Zaraz się okaże, że my 2 karne powinniśmy mieć, Atletico 3 czerwone, a Cubarsi nic nie zrobił, by dostać czerwo.
Macie swoje zdanie i spoko. Miejcie sobie. Dla mnie głównym powodem dla którego wczoraj przegraliśmy - była postawa naszych piłkarzy. Wy dalej sobie zwalajcie na sędziów. Pamiętajcie. Cały świat przeciwko nam! Na pewno sprzedany był mecz :)
Jestem w mniejszości i może z 20% wczoraj i dzisiaj podzielało moje zdanie. Nonkonformizm zobowiązuje. Nie będę myślał tak, jak Wy, tylko dlatego, że większość tak uważa.
Moim zdaniem - ok - VAR zawinił. Zdarza się. Błędy się zdarzają. Natomiast z braku czerwa dla Koke i przede wszystkim kartki czerwonej dla Cubarsiego - sędzia się wybroni.
@parpe @shinthps @Hosh
2
@parpe niby które sytuacje były tak klarowne? XD
Rashford może miał pół setki. I tyle. Ja tam nie widziałem tylu tych groźnych sytuacji
3
@NeroTFP1 przecież właśnie Atletico tak grało, jak sobie zamierzyli.
Chcieli się bronić i atakować z kontry i to zrobili. Rozegrali nas jak dzieci. Jak tego nie widzicie, to pozdro 600.
Poza drobnymi momentami, to wszystko mieli pod kontrolą. Nie pozwalali nam na za dużo. Może 2-3 błędy w defensywie nalicze. Do tego brutalna skuteczność w ataku i mają wynik pewnie lepszy niż oczekiwali.
Czy mi się to podobało? No nie. Nie lubię defensywnej gry. Wolę ofensywną. No, ale trzeba docenić rywala, bo nas wykiwali
1
@tbas dokładnie. Ja też tej walki nie widziałem za dużo..
2
@ifoa jest różnica między zwróceniem uwagi, że tam należał się nam karny (bo tak realnie było. VAR zawalił sprawę), a twierdzeniem, że graliśmy przeciwko 12 i nie dalo się tego wygrać i to wałek stulecia był, a takie określenia tutaj padały.
Pretensje możemy mieć głównie do siebie. Zagraliśmy słabo, Atletico nas rozegrało jak chciało. Oczywiście mieli też farta, bo Rashford, czy Yamal mogli te bramki strzelić, ale tego nie zrobili.
1
@RosjaninBut jaki wałek? Wychodził sam na sam i został sfaulowany. To jest z definicji czerwona.
0
@Katalończyk 99 przecież w każdym sklepie ze skrzydłowymi i rasowymi "9" można ich kupić.
0
@ProMILs setek od groma, a xG w drugiej połowie 0,58 xD
My nie mieliśmy ani jednej setki w tym meczu. Było parę ciekawych akcji, ale żadnej setki
0
@Corr a ile goli, albo 100% sytuacji stworzyliśmy sobie po czerwonej kartce Cubarsiego?
0
@malicinho Konate z tych najbardziej realnych
1
@tbas dokładnie.
Co roku jest to samo. Co roku od 11 lat.
Odwalamy gównomecz z wylewami w defensywie.
A to ciągłe zrzucanie odpowiedzialności na wszystkich i wszystko jest niemęskie, niehonorowe.
0
@Azazel_Pazuzu dokładnie tak! Brawo!
Podpisuję się obiema rękami.
0
@Ojciec5tkidzieci był tutaj gdzieś sędzia na naszym forum. Nie pamiętam tylko, który to użytkownik. Mógłby się wypowiedzieć.
Natomiast ja jestem zdania, że sędzia meczu nie wypaczył. Nie było aż tak dramatyczne. Zgadzam się jedynie z argumentem, że mógł trochę więcej kartek dawać Atletico, ale IMO - my też jesteśmy wyczuleni na nich. W sensie na Los Colchoneros.
My wiemy, że oni tak grają i chcemy, by szybciej ich pacyfikowano kartkami. Uważam jednak, że nie tyle były to błędy, co zwyczajnie na za dużo pozwalał. Mógł inaczej posedziowac.
0
@Ojciec5tkidzieci no to, co że nie pokazał żółtka? Czerwo dla Koke? Mógł, a nie musiał.
Nie wypaczył wyniku. Dla mnie - sędziował naprawdę spoko. Po prostu szukam przyczyny porażki gdzie indziej i tyle. I myślę, że kolega @tbas podobnie
1
@tbas nic tak mnie nie irytuje w naszej społeczności, jak wieczne zwalanie na wszystko i na wszystkich, zamiast przyznać, że "dobra. Zagraliśmy słaby mecz. Mogliśmy więcej ugrać. Rywal był lepszy".
Natomiast tutaj masz syndrom wyparcia. Sędzia "sprzedał" mecz, Atletico w ogóle było beznadziejne, my super.
0
@escarabajo zwyczajnie nie płaczę o sędziowanie, gdzie jakiegoś dramatu nie było.
Sami sobie jesteśmy winni i tym płaczem tylko się ośmieszamy. Potem śmieją się z nas, że przegrać nie umiemy, tylko zawsze na sędziów zwalamy. Poczytaj sobie komentarze na tej stronie. Jeden wielki płacz. Nawet Ty podajesz dwie obserwacje i żadna z nich nie dotyczy naszej słabej gry.
A za eksperta we wszystkim się nie uważam. Może na piwie znam się trochę bardziej niż "przeciętna osoba".
Zwyczajnie lubię dyskutować i zabrać głos w wielu sprawach i tyle.
2
@escarabajo płaczcie dalej o sędziego xD
Wszyscy winni, tylko nie my xD