2

@Fog_W_1899 przeczytałem ten artykuł. Dalej podtrzymuję to, co napisałem.

Laporta kręci. Jest populistą. Zakłamany do szpiku kości.

0

@Safrani przepraszam. Pomyłka niezamierzona. Chodziło mi o 15%

0

@tbas nie no. Wygląda tragicznie..mam kontakt z wojskowymi. Tak źle jak teraz, to dawno nie było. Wina PiSu oczywiście. Totalnie zaniedbali wojsko i działali na hurra

0

@Safrani jeśli teraz mają 20% przy tak silnym Braunie, to przed wyborami te kilka % mogą jeszcze mieć.

0

@tbas no trochę tak xD

0

@Toretto no to akurat już jest argument.

Nie zmienia faktu, że i tak należałby jakiś audyt zrobić i ograniczyć niepotrzebne wydatki...

0

@Matheu12 ale budowanie fabryki z dronami, czy amunicją, czy rakietami - już nie jest takie ciężkie.

Skoro musielibyśmy wydać z SAFE, to i z własnych oszczędności też bylibyśmy w stanie. W sensie to nie jest argument.

Tak samo możemy zakupić przecież od innych krajów sprzęt. Na pewno lotnictwo i czołgi, to wręcz musimy, bo tego nie mamy i mieć nie będziemy.

0

@Irmscher10 naturalnie. Chodzi mi o samo pojęcie kwot.

W dalszym ciągu chodzi o sens. Na modernizację sprzętu mamy wydać tylko w tym roku 46,3 mld złotych. Czyli uczciwie - 1/4 pożyczki z SAFE.

Uważam, że właśnie jako przedsiębiorca dobrze rozumiem kwestie optymalizacji. Na pewno da się to mądrzej i lepiej wydać i to wcale nie byłoby ciężkie. Potrzeba jednak dobrej woli, a jej nie ma. Ważne, by wydać. To politycy przecież.

11

Laporta xDDD nie no chłopie miej litość xD

2

@Toretto nie no. Ja wielokrotnie akurat krytykowałem Konfę. Ot chociażby za akcję z Berkowiczem. Przecież to żenada była. Potrafię też powiedzieć, że coś jest błędem, albo nie.

Teraz zresztą też Ci napisałem, że to co Mentzen robi - jest populizmem. Zresztą, jak cała Konfa.
To, co teraz wrzuciłem na główną już populizmem nie jest, a merytoryką. Ale jego wpisy na Twitterze i trybunale stanu dla Tuska, to połechtanie swojego elektoratu. Czysty populizm. Nie podoba mi się to, ale rozumiem pobudki.
Uważam jednak, że z większym smakiem to robi, niż np. ten polityk KO, co z mównicy dzisiaj od ruskich agentów wyzywał xD

7



Ok. Czyli Mentzen uderza od jeszcze innej strony. W sumie faktycznie. Jeśli my na dzisiaj wydajemy 200 mld złotych ROCZNIE na zbrojenia, to ta pożyczka (powiedzmy w tej kwocie), którą musimy spłacać przez 45 lat wydaje się...niewielką kwotą.

Mentzen szedłby drogą optymalizacji obecnych wydatków. I ok. JEST TO JAKIŚ POMYSŁ. Pytanie tylko, czy Polska jest w sensie to zrobić. Czyt. - wydawać te same pieniądze, ale mądrzej i u siebie, z wyłączną naszą decyzyjnością. To robiła Turcja. Efekt? Ponad 80% wydatków na zbrojenia zostaje w Turcji.

Poddaję jednak w wątpliwość fakt umiejętności zarządzania tymi pieniędzmi i czy jesteśmy w stanie to zrobić. No, ale jakaś koncepcja to jest.
Na pewno dużo lepsza, niż ten kretyński pomysł Nawrockiego i Glapińskiego.
Faktem też jest, że skoro wydajemy 200 mld zł w 2026 (wg budżetu to nawet 202 miliardy) i my za to nie jesteśmy w stanie dokonać rewolucji, to sorry, ale coś tutaj jest nie tak.

@Kgorecki2500 @JimMorrisonFCB @GeneralXavi @Toretto @tomek8756 @Safrani

1

@barteq dokładnie to Mentzen powiedział w swoim twicie na temat SAFE 0%
Ludzie kompletnie nie rozumieją jak absurdalna jest to propozycja. To się nie spina ekonomicznie. Już pomijam fakt, że opóźniłoby to o kolejne lata wszystko...nie mamy na to czasu. Albo SAFE, albo nie wiem co...ale na pewno nie ten 0%

0

@Safrani dla Ciebie nie ważne, co akceptuje. Dla Polski też mój głos nie ma znaczenia, ale ma znaczenie dla mnie. Czy wszystko musi być kurła w skali makro?

Jak mówiłem wielokrotnie. Chcę się osobiście przekonać i tyle.
Niech Konfa zdobędzie 20+% i zobaczymy jak to się skończy.
Akurat postawa Mentzena jest tutaj radykalna i musisz mi zaufać, bo mam źródło z pierwszej ręki i tyle ;)
Bosak i Narodowcy bardziej lawirują. Pytanie tylko, czy uwierzą Mentzenowi, że trzeba te 4 lata kolejne przeczekać. No chyba, że jakimś cudem rozegrają i Brauna i Kaczyńskiego już w tych wyborach.

1

@Toretto
Tu masz jeszcze wideo:



Widać ewidentnie, że stoi po stronie SAFE a nie SAFE 0%, po którym jedzie od góry do dołu.
Mówię. Gra polityczna ze strony Konfy tutaj leci, bo jego elektorat jest, jaki jest.

To jest chore i ja się z tym zgadzam. Tak nie powinno być. Ale i tak lepiej się zachowują, niż POPiS, który już całkowicie sobie skacze do gardeł. PiS, bo zorientowali się, że za Safe całą zasługa idzie do KO, a KO, bo może wykończyć PiS tym zagraniem i to robią.

0

@Toretto https://www.facebook.com/share/v/1C22n2gpqf/

Czysta merytoryka. Zero emocji, zero wyzwisk, zero polaryzacji...-.-

O tym pisałem i o tym ten post. Oni teraz będą się wzajemnie wyzywać. To widać po prostu.

0

@Safrani no to ja tego nie akceptuję. Jeśli pójdą w koalicję z PiSem, gdy u władzy będzie Kaczyński, to będzie to ostatni głos na nich i tyle.

Narracja Mentzena jest jasna. Pytanie jak z Bosakiem.

1

@Toretto ok. Czyli wszystko wydaje się jasne. Wcale mnie to nie dziwi, że PiS takie coś wprowadził i obróciło się to przeciwko nim xD

Swoją drogą patologiczna zmiana. Tak nie powinno być...

1

@bartekvisca ani kluby go-go, ani agencje towarzyskie nie są ok. Naprawdę ciężko to pojąć?

1

@panczo nie z Kaczyńskim u władzy

1

@Eklerek Ty faktycznie xD ja pitolę, ale żenada

0

@Safrani Ok. Zwracam honor.

Czyli po prostu Nowa Nadzieja ma ciut bardziej liberalne podejście, ale jako Konfederacja są prokościelni.
Wszystko jasne, dzięki za, jak mniemam, cytat :)

0

@Toretto ale to może zaakceptować finansowanie w postaci SAFE bez podpisu prezydenta? Pytam poważnie?
Byłem przekonany, że jest to niezgodne z konstytucją, czy tam po prostu ustawą. W takich kwestiach chyba powinno to przejść wszystkie kroki. Czy się mylę?

Dla równowagi ostra krytyka Safe0 Glapińskiego i Nawrockiego
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2026-03-13/slawomir-mentzen-ostrzega-przed-safe-0-proc-bardzo-sie-boje/

0

@Toretto Konfa stara się przemilczeć. Mam wrażenie, że wiedzą i znają swój elektorat i chcą lawirować. Takie mam wrażenie. Nie wiem czy to dobre..

1

O. Lakers wybitna ławka w nocy przeciwko Bulls. Wygrali mecz. Rzucili 142 pkt, z czego rezerwowi...5 pkt zdobyli xD
Ja nie wiem, czy to nie jest jakiś rekord punktowy wyjściowej 5 xD

Edit. Ta. Jest rekord xD



@fart @Encore @takisobiektos

1

@Popitek12 powinien pójść do Mercedesa i dziwię się jemu, że tego nie zrobił. Dominowałby ponad sekundę nad resztą, bo gdzie on, a gdzie Russell...

0

@clyde rzeczywiście są zwolnieni. Nie wiedziałem o tym.

No ja bronić ich nie zamierzam. Nie chodzę do Kościoła, nie jestem zbyt wierzący aktualnie. Nie zmienia to faktu, że mam wrażenie, że Konfa jest w tej materii mniej radykalna od Brauna i od PiSu

1

@Toretto nie no Safe Nawrockiego to jest "XD". Tam się kupy dupy nic nie trzyma.

Dzięki za tak szeroki opis. Pomaga mi to zrozumieć temat (ciągle dla mnie zawiły)

0

@Safrani Mentzen jest za rozdziałem Państwa od Kościoła, jak i cała Nowa Nadzieja. Ruch Narodowy ok - tutaj ciężej. Z tego co pamiętam, to też chcieliby religii w kościele a nie w szkole.
Co do reszty - ok.

1

@Toretto no to jest wręcz żenujące

0

@clyde KK płaci podatki. Rozumiem, że chodzi o zmianę opodatkowania, tak?

Pytam serio, bo nie do końca wiem o co kaman.

Natomiast - nie dziw się też, że partia wolnościowa, liberalna gospodarczo - nie chce jakiegokolwiek zwiększenia opodatkowania kogokolwiek xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?