michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Toretto ja mam pytanie jeszcze. Czy technicznie możnaby zrobić taki właśnie zespół do tego PONADpartyjny?
Skoro i tak i PiS i PO nad tym siedziało...
Oczywiście wiadomo, czemu tak nie zrobiono.
1
@tomek8756 o tym pisałem.
0
@Toretto ale zrobił to wraz z przedstawicielami wszystkich opcji? Czy sami tylko robili? (Odnośnie tej ostatniej wypowiedzi. Na tą pierwszą odpowiem po meczu)
0
Bruneeeeeees goooool
1
@Aragorn33 zacznijmy od tego, że zarzucilem Rządowi i Tuskowi, że poszli w emocje a nie merytoryke i tak jest. Obu stronom zależy na polaryzacji i to robią. To jest moja główna teza.
To z umieszczeniem jakichś zapisów, albo brakiem wykluczenia zapisów (nawet nie wiem w sumie kto decydował o finalnym kształcie), by dodatkowa hipotezą.
0
@Toretto ja nie mówię, by teraz to robić. Uważam, że to już dawno powinno mieć miejsce. A jeśli tego nie zrobiono, to powinno się faktycznie teraz to zrobić. Słuchaj. W PE mogą sobie dyskutować. Mamy własny Parlament, mamy własny rząd i własnych analityków, ekspertów, wojskowych, ekonomistów.
Uważam, że powinniśmy taki nawyk sobie wyrobić. I tyle. Coś mam tutaj Ci wyjaśnić jeszcze? :)
0
@Toretto przecież z tydzień temu (w dzień, albo dzień po wystąpieniu Glapińskiego i Nawrockiego) akurat stanąłem przeciw propozycji. Zostało mi wytłumaczone w jaki sposób miałoby to działać i to ZROZUMIAŁEM, więc temu byłem przeciwny.
Natomiast temat samego SAFE zwyczajnie analizowałem za mało. Jedyne co zapamiętałem to to, że UE wyśle hajs w euro, my to wrzucamy do NBP i dzięki temu nie groźne nam ryzyko przewalutowania.
I tak. Ja zwyczajnie nie rozumiem tego SAFE, więc zwyczajnie staram się nie dawać twierdzeń i "wyraźnych opinii". Ja wiem, że to niepopularne. Jednak tutaj zwyczajnie było już za dużo emocji i dalej jest.
Nie wiem którego eksperta mam się słuchać w tej materii nawet. Nie wiem jakie są ryzyka dokładnie i jakie konkretnie korzyści. Intuicja mi jedynie podpowiada, że "w miarę jest ok".
Mentzen z tego, co słyszałem i czytałem bardziej jest na zasadzie "na spokojnie , przeanalizujmy, na ten moment nie, bo za mało wiemy". Jeśli oczywiście dobrze rozumiem. Czyli byłby za wstrzymaniem tu i teraz po to, by parę kwestii wyjaśnić.
I ok. Rozumiem to podejście. Czy akceptuje? Nie wiem, bo NIE ZNAM SZCZEGÓŁÓW. NIE ANALIZOWAŁEM TEGO. znam jedynie mechanizm działania tego projektu, jak i tego z NBP.
0
@Aragorn33 tu jeszcze moje zdanie dobrze reprezentuje Daniel Pers. Zupełnie niezależny analityk polityczny.
To jest właśnie to i ja to już od samego początku obserwowałem, dlatego nie chciałem w to wchodzić.
Polaryzacja była OBUSTRONNA i każdy niezależny i obiektywny to widzi. Były wyzwiska, obrażanie się, oskarżanie o bycie putinowskim albo niemieckim podnóżkiem. Naprawdę. Ty wchodziłeś w to merytorycznie. Ja nie. Ja jedynie obserwowałem z boku kto co pisze i jak się wypowiada. Dlatego tylko "trochę" liznąłem temat, bo od początku było wiadomo w którą stronę to pójdzie. Prawdziwa nawalanka dopiero przed nami.
0
@Safrani no słyszałem właśnie, że i tak wejdzie. No to bez sensu weto tym bardziej się wydaje xD
Aczkolwiek mówię. Ja nie wiem komu mam tutaj wierzyć. Co naturalne - nie wierzę kompletnie ani Tuskowi, ani Kaczyńskiemu.
Widziałem też propozycje Glapińskiego i Nawrockiego, to to jest "XD". To nawet ja wiem, że to nie jest zbyt dobra propozycja.
0
@Aragorn33 ale jaki spin? Ja o żadnym spinie nic nie wiem. Piszesz o polskich firmach, to dopytuję.
Nie wiem. Mam wrażenie, że rzeczywiście, by rozmawiać - trzeba wszystko wiedzieć. Mogę sobie pozwolić na brak wiedzy, czy nie?
Celowo ten temat chciałem lekko przynajmniej ominąć.
Jedyne co widzę jednak, to polityków KO i PiSu, którzy się przekrzykują gdzie się da i się wyzywają od zdrajców. Sorry, ale to jest właśnie to o czym piszemy z @Chaoss
0
@Aragorn33 w sprawie polskiego przemysłu, to rozumiem, że wszystkie te firmy są w 100% polskie. Nie jakieś firmy na prętce założone, nie oddziały polskie zagranicznych firm. 100% polskie firmy. Tak?
Pytam, bo nie wiem.
0
@Hindus mówię. Nie wiem. Nie znam się na tym.
0
@Aragorn33 ja tutaj nie stoję po żadnej stronie tutaj. Jak mówiłem. Za mało analizowałem tematu. Widzę tylko wzajemne wyzywanie się. Kto głośniej krzyczy, ten ma rację. Nie ma debaty żadnej w tym temacie.
Polecam czasem z boku podejsc do tematu i się widzi zachowania obu stron.
0
@jaras121 no PiS na pewno nie ma dobrego okresu. Najpierw poparcie Trumpa i Izraela. Potem wystartowali z Czarnkiem, a teraz Nawrocki zawetował coś, co 70% społeczeństwa chciało, by podpisał.
2
@Irmscher10 no i każdy wojskowy wchodzi w rachubę, czy konkretnych wykluczamy? Bo wiesz. Wszyscy są podzieleni. Ja np. nie wiem którym mogę ufać, a którym nie. Taki mamy teraz obraz państwa polskiego, że ci w telewizroni to są turbo podzieleni. Lobbują za tymi, których lubią, a krytykują pomysły tych, których nie lubią.
4
@Sulimo Stary. Jakie ma to znaczenie? Pytam serio.
Nie mam czasu i ochoty dokładnie analizować tego, bo ja się po prostu na tym nie znam. Spotykam się tylko z totalnie różnymi opiniami. Skąd mam wiedzieć komu wierzyć, komu nie? Nie jestem ekonomistą. Nie jestem wojskowym. Nie jestem politologiem. To nie jest kwestia ideowa. Po prostu.
Mogę się jednak założyć, że w obu projektach znajdą się dobre i złe strony. Ryzyka i korzyści. Wstępnie tylko analizowałem i na pierwszy rzut oka SAFE się wydaje lepszym niż SAFE0%
Tyle, że dalej - ja jestem na to za głupi. Sorry.
2
@Hindus ale sami ich wybieramy co 4/5 lat. Nie jest tak?
1
@Chaoss oczywiście, że tak. Niesamowicie jesteśmy podzieleni i oni się nie zgadzają już dla samego braku zgody. Mam wrażenie, że jedni i drudzy tak to robią, takie zapisy tworzą, takie propozycje stawiają, żeby tylko tą drugą stronę podkurzyć i zyskać na tym politycznie.
Zobacz zresztą co tutaj się dzieje. A to tylko forum sportowe...
Ludzie sobie do gardeł skaczą.
6
@Irmscher10 zdefiniuj autorytet ekonomiczny.
26
Odnośnie obu Sejfów to napiszę tylko tyle, że nawet w tak istotnej sprawie my nie potrafimy zrobić projektu ponad podziałami. Analogicznie było przy CPK.
To jest ŻENADA. Jedyne, co potrafimy zrobić ponad podziałami w Sejmie, to okazać nic nie znaczące wsparcie, które ma nas połechtać, że mamy na coś wpływ.
Wstyd mi za całą klasę polityczną w tym kraju.
Ponoć jednak naród ma takich polityków, na jakich zasługuje.
Tyle
@gumaz @Kgorecki2500 @tomek8756 @mekston @JimMorrisonFCB @GeneralXavi @Comentateiro @Colon @Safrani
1
@gumaz ja mam teraz święto Ligi Konferencji xD może coś napiszę później. Ogólnie temat Safe nie jest moim konikiem. Za mało wiem.
2
Defensywa Lecha to jest jakiś pieprzony żart
1
Fatalny Kozubal dzisiaj. On ze 3 groźne sytuacje sprowokował. Po jednej padła bramka.
0
@BorzyKrzys a co się wydarzyło?
1
@kewin chodziło mi, że dalej mamy 4 ekipy w grze, ale faktycznie można było inaczej zrozumieć mój opis.
2
@Encore Kochan tym serwisem to rozwalił system. Było chyba 7:4 i się zrobilo 7:10 xD
Skubany
3
No to Kochanowski i ekipa z Projektu Warszawa awansują do ćwierćfinału LM, pokonując w złotym secie Trentino Volley.
Mamy zatem 4 ekipy na tym etapie! Wybitny wynik!
Bogdanka Lublin, Projekt Warszawa, Resovia Rzeszów i Aluron Warta Zawiercie.
Chyba najlepsze 4 drużyny polskie w tym sezonie (w lidze też to potwierdzają).
@mekston @adi7adi8 @barcelonaLM
1
@PatrychoO my nie graliśmy u siebie. Oni tak. Pogadamy za tydzień.
0
Kibice Bodo śpiewając dają Vibe Kościoła pełnego ludzi i śpiewających "Czarna Madonno" czy coś w ten deseń xD
4
A mógł dać Valverde, który jest w gazie. Błąd zrobił