0

@tadzik447 dlatego nie drąże. Zwyczajnie żal mi go, bo widać, że się stara.

0

Wąsek xD

Medal zrobił i chwała mu za to, ale to jest dramat, co on w tym sezonie robi. Wyszedł mu najważniejszy występ i ok.

0

@Irmscher10 jeszcze masz tego twitta. Dzisiaj wrzuci na YT filmik


1

@Aragorn33 słuchaj. Zawsze możemy przeanalizować wstecz ile kosztowała baryłka miesiąc po miesiącu i jaka jest cena paliwa na ORLENIE.

Nie twierdzę NIC. Nie wiem, jaka jest proporcja dzisiaj, jaka była wcześniej. Pamiętam tylko, że krytykowałem PiS za cenę paliw. Opór spowodował, że ceny W PROPORCJI DO BARYŁKI spadły.

Jeśli teraz efekt miałby być ten sam...

0

@Herato ile płaciłeś za chatgpt? I jaki pakiet masz teraz w Gemini?

0

@Herato chat gpt to samo robi przecież xD kwestia jaki pakiet masz

1

@Irmscher10 kurła. Nie ten link..
Tu masz bezpośrednio do krytyki pomysłu Glapa


0

@Irmscher10



Tu poniekąd skrytykował. Ogólnie PiSowcy od wczoraj po nim jadą, że w ekipie Tuska już jeździ xD

Ogólnie Mentzen krytykował ten pomysł Nawrockiego i Glapy. Cała Konfa zresztą jest do tego sceptyczna. Co do SAFE, to i Mentzen i Konfa po prostu chcą poznać więcej szczegółów, etc.

1

@tbas w sensie ja całość uważam za błąd. Już to wyżej tłumaczyłem. Chodzi mi jedynie o precyzję.

0

@tbas nie no. Całe złoto jest warte 350 miliardów złotych. Mowa o 185 miliardach złotych, więc połowa by została.

0

@Chaoss Astony WYBITNIE XD

6

@Aragorn33 a ok. No to MA SENS w takim razie. Trafna uwaga. Dzięki.

Mówię. Ja nie jestem za tym, by nie zaciągać długu, jeśli chodzi o dwie dziedziny: zbrojenia oraz energetyka. To są dwie takie dziedziny, gdzie kraj po prostu NIE MOŻE OSZCZĘDZAĆ.

Osobiście mam tylko 2 wymagania. Niech to naprawdę idzie bardziej na rozwój technologii i własnego przemysłu, a także by z tego nic nie poszło na wsparcie do jakichkolwiek krajów. Nie kupujmy doraźnych rozwiązań. No jedynie kwestia myśliwców i OPL i OPR. Tutaj mamy braki NA JUŻ.
NIEMNIEJ - rozwijajmy własne technologie - zwłaszcza te dronowe i rakietowe. Zróbmy może własny system "żelaznej kopuły"? Nie wiem. Może gadam głupoty. Nie znam się aż tak. Chciałbym jednak, byśmy mieli naprawdę dobrą armię.

0

@Aragorn33 no właśnie ja też tego nie rozumiem. Za mało jest tutaj liczb, a te co są, to mi się nie spinają. Czyli jeszcze coś tam kumam i mózg mi pracuje xD

Nie wiem. Dla mnie to w ogóle jakaś dziwna propozycja jest. Kto w ogóle wychodzi przed szereg i nie podaje szczegółów xD

@Sulimo szansa, nie szansa...wiesz. Branie kredytu w obcej walucie na 45 lat, to też bardzo ryzykowny temat. Zwłaszcza powinno nam to dać do myślenia po akcji kredytach we frankach xD wiadomo - kraj to nie osoba prywatna. Inaczej to wygląda, ale dalej - ryzyko jest.
Wiadomym jest, że my potrzebujemy zainwestować, a najlepiej to rozłożyć na wiele lat, by nie przepieprzyli ci nasi geniusze.
Obawiam się jednak, że hajs jak dostaniemy, to i tak pójdzie to do niemieckiej i amerykańskiej kabzy.
Uważam, że powinno być tak, że w pierwszej kolejności powinniśmy rozwijać własny przemysł zbrojeniowy.

12

Wziąłem się trochę za temat tego Safe, bo już jest bardzo o tym głośno. Natknąłem się na propozycje Nawrockiego i Glapińskiego (które po latach oceniam lepiej. W sensie...potrafię wskazać jedną rzecz, którą zrobił naprawdę dobrze. Mianowicie - zakup złota. Żeby jeszcze w innych aspektach był tak dobry..)

No i powiedzcie mi jedno, bo czegoś nie rozumiem. Czy oni właśnie zaproponowali kredyt udzielany przez NBP dla PAŃSTWA POLSKIEGO?
Przecież to nielegalne jest xD czy ja już zgłupiałem i nie rozumiem tego
@Aragorn33 @Kgorecki2500 @Safrani

1

@LeszekFCB jak tam Panie randka poszła? Jak bariera językowa?

1

@LeszekFCB kurła znowu pomyliłem.
Czyli taka jak Powiedzmy miała Missandei z Gry o Tron? XD czy mylę kolory?

0

@Gall ale jednak z Izraelem dobre relacje mieli

4



No to kolejny cios dla POTUS i drugiego ze zbrodniarzy wojennych - Netanjahu!

Azerbejdżan, czyli przyjazny Izraelowi muzułmański kraj - odmówił udziału w atakach na Iran. Pytanie, czy staną po stronie Persów? Raczej nie. Ale, jak @Kgorecki2500 pisał. Sama neutralność jest OGROMNĄ pomocą.

1

@Kgorecki2500 dokładnie. Sama neutralność, bierność - już będzie OGROMNĄ POMOCĄ. W tym momencie Kuwejt i Arabia i ZAE zestrzeliwują rakiety lecące na Izrael. Brak tego i Iran ma spory atut

0

@Safrani no o tym piszę. Arabowie/Muzułmanie albo pójdą za Iranem, albo będą neutralni.

Będę szczery - jak nie lubię rządów Muzułmańskich, tak tutaj kibicuję Iranowi. Po ludzku. Za Gazę, a za wszystkie te zbrodnie Izraela. Tylko, że Iran moim zdaniem wygra tylko wtedy, gdy np. Turcja wkroczy do akcji i stanie po ich stronie (no, a raczej stanie).

2

@Kgorecki2500 ja się dziwię, że Arabowie by poszli nie za Iranem, a za Izraelem. Wiele wskazuje, że będą się buntować j raczej za nikim nie pojdą. Przynajmniej w większości.
Jeszcze gnoje robią false flag z Azerbejdżanem.

Ja jestem ciągle ciekawy jak Turcja i Pakistan zareagują.

3

@Chimera no musisz wejść w link i kliknąć "przetłumacz".

No, ale dobra.
Tutaj wrzucam przetłumaczone:

"Jego Ekscelencjo, Prezydencie Donaldzie Trumpie, Pytanie bezpośrednie: Kto dał Panu upoważnienie do wciągnięcia naszego regionu w wojnę z #Iranem ? I na jakiej podstawie podjął Pan tę niebezpieczną decyzję? Czy obliczył Pan straty uboczne, zanim nacisnął Pan spust? I czy wziął Pan pod uwagę, że pierwsze ucierpią na tej eskalacji kraje regionu! Narody tego regionu mają również prawo zapytać: Czy to była Pana jedyna decyzja? Czy też była ona wynikiem nacisków ze strony #Netanjahu i jego rządu? Umieścił Pan kraje #GulfCooperationCouncil i kraje arabskie w samym sercu niebezpieczeństwa, którego nie wybrały. Dzięki Bogu jesteśmy silni i zdolni do obrony, mamy armie i systemy obronne, które chronią nasze ojczyzny, ale pytanie pozostaje: Kto dał Panu pozwolenie na przekształcenie naszego regionu w pole bitwy? Zanim atrament wyschnie na #BoardOfPeaceInicjatywa, którą Pan ogłosił w imię pokoju i stabilności, stawia nas w obliczu eskalacji militarnej, która zagraża całemu regionowi. Gdzie więc podziały się te inicjatywy? I jaki jest los zobowiązań podjętych w imię pokoju? Większość funduszy zaproponowanych w ramach tych inicjatyw pochodziła od samych krajów regionu oraz od krajów Zatoki Perskiej, które przekazały miliardy dolarów na wspieranie stabilności i rozwoju. I te kraje mają dziś prawo pytać: Gdzie podziały się te pieniądze? I czy finansujemy inicjatywy pokojowe, czy wojnę, która naraża nas na niebezpieczeństwo? Co gorsza, Pana decyzja zagraża nie tylko narodom regionu, ale także Amerykanom, którym obiecał Pan pokój i dobrobyt. I oto są dzisiaj, znajdując się w wojnie finansowanej z ich pieniędzy i podatków, z kosztami wahającymi się, według Instytutu Studiów Politycznych (IPS), od 40 do 65 miliardów dolarów na bezpośrednie operacje wojskowe i mogącymi osiągnąć 210 miliardów dolarów, wliczając skutki ekonomiczne i straty pośrednie, jeśli potrwa od czterech do pięciu tygodni, nie wspominając o poświęceniu samych Amerykanów w wojnie, w której nie mają ani wielbłąda, ani wielbłądzicy. Złamałeś nawet swoje obietnice, że nie będziesz angażować się w wojny i skupisz się tylko na Ameryce i umieścisz ją na szczycie swoich priorytetów, ponieważ nakazałeś zagraniczne interwencje wojskowe w trakcie swojej drugiej kadencji, które obejmowały siedem krajów: Somalię, Irak, Jemen, Nigerię, Syrię, Iran i Wenezuelę, oprócz operacji morskich na Karaibach i wschodnim Oceanie Spokojnym. Kierowałeś ponad 658 zagranicznymi nalotami w pierwszym roku urzędowania, co równa się łącznej liczbie ataków w całej kadencji Bidena, na którą skierowałeś strzały krytyki za angażowanie Stanów Zjednoczonych w wojny zagraniczne. Wasza Ekscelencjo, Panie Prezydencie, te liczby poważnie odbiły się na notowaniach Pana wśród Amerykanów, które spadły o około 9% od czasu Pana inauguracji na drugą kadencję w zaledwie 400 dni. Liczby te mówią coś jasnego: nawet w #StanachZjednoczonych narastają obawy przed wciągnięciem w nową wojnę i narażeniem życia Amerykanów, ich gospodarki i przyszłości na niepotrzebne ryzyko. Prawdziwego przywództwa nie mierzy się decyzjami wojennymi, lecz mądrością, szacunkiem dla innych i dążeniem do pokoju. A jeśli te inicjatywy zostały podjęte w imię pokoju, to mamy dziś prawo domagać się pełnej przejrzystości i jasnego rozliczenia.

@realDonaldTrump

@POTUS"

3

@Safrani ogólnie, jakby był Sanders, a ze strony GOP nie wiem...Rubio.
No to bym mówił, że w końcu Ameryka wraca na WŁAŚCIWE TORY. Prawdziwy społecznik po jednej, po drugiej stronie - nie głupi i nie szalony. Obaj nie umoczeni (przynajmniej z tego co wiemy) w żadne afery z Epsteinem na czele.
Nie wiem, czemu Dems sobie to robią. Najpierw Hilary, potem Kamala..

7

Uuu
Mocny cios ze strony ZEA. Jeden z najbogatszych w tamtym rejonie (a co za tym idzie, jeden z najważniejszych):

https://x.com/KhalafAlHabtoor/status/2029442279170293996



No to oby oni stanęli bardziej po stronie Iranu finalnie.

@Safrani @Kgorecki2500 @tomek8756 @JimMorrisonFCB @Cochise @tbas

0

@LeszekFCB a tamta z Hondurasu nie była czarna?

7



No zaczynam wierzyć, że może jakby on był a nie Kamala i by wygrał (a by wygrał), to by uciął zapędy Zbrodniarza Wojennego - Netanjahu

@Safrani @Kgorecki2500 @tomek8756 @tbas

0

@Criss18Barca na razie odpadł po 1 serii

2

Szkoda, że Tomasiakowi nie obniżono belki. Darmowe punkty

0

@tadzik447 gamonie na biathlon się przenieśli xD

0

Ale ładnie Konrad Tomasiak. 2 lata młodszy. Kandydat na zawodnika kadry A w przyszłym sezonie obok Kacpra Tomasiaka, Joniaka, Wąska i starej kadry

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?