michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@macio_944 dobrze, ale Sikorski jeszcze bardziej by wchodził Izraelowi w tyłek. To jest problem polskiej polityki. Wiemy kto by nie wchodził, ale on u władzy, to jest tragedia dla tego kraju po całości.
(Podpowiem: opaska na oku i to nie pirat).
Przeraża mnie to, że zostaliśmy w jakimś takim położeniu, gdzie jesteśmy tak bardzo uzależnieni względem USA czy Izraela. Nikt nie wie nawet kiedy to się stało.
0
@maroon oby jednak pozostał, bo super opcja to jest.
13
@macio_944 pełna zgoda. Czułem zażenowanie czytając ten wpis.
Nie miejmy jednak złudzeń. Ktokolwiek by rządził, to by taki wpis zrobił. Wkurza mnie ta polska podległość Izraelowi. USA tak samo. Każdy tam robi wiadomo co Izraelowi..
0
@BojanKriKicz no, ale tam naprawdę ma kto walczyć i mają czym walczyć. Zobaczymy. Czas pokaże. Na ten moment Iran mocno się odgryza a USA i Izrael mają JAKIEŚ straty i chyba większe niż się spodziewali
1
@tbas no tak. To jest na zasadzie, czy kibicujemy w dwumeczu PSG czy Realowi...
0
@BojanKriKicz pogadamy za miesiąc.
0
@BojanKriKicz to jest tylko oficjalna wersja. Iran twierdzi, że to oni zestrzelili
0
@tbas no dlatego zobaczymy. Na dwoje babka wróżyła. Powiem tak. Jak mam komuś "kibicować", to Iranowi, bo to oni zostali zaatakowani, a na moje te oficjalne powody ataku są wydumane i sobie Pomarańczowy wymyślił powód, by zrobić przysługę Netanjahowi.
Także jak Turcja ma się przyłączyć, to do Iranu, by raz na zawsze pozbyć się USA i Iranu z tego rejonu
1
@LAMC_10 4 indywidualne konkursy w lotach jeszcze są. Tak tylko przypominam xD
2
@barteq swoją drogą - takie dokumenty powinny być w formie PDFu na mObywatelu. My ciągle się uczymy...zamiast zrobić coś za jednym zamachem dobrze, to rozbijamy to w czasie..
1
@tbas same spadają xD taka była dopiero co narracja, ale się kapnęli, że to nie przejdzie. Tam Iran sobie lepiej radzi, niż nam starają się przekazać.
Ciągle jednak jestem ciekawy, jak w tym wszystkim zachowa się Erdogan. On jest tutaj kluczem. Po której stronie się opowie?
2
@norbi77 więcej Suskich proszę. Może jeszcze niech jakiś Terlecki się wypowie, a może wpadną na genialny pomysł i trochę Sasina wypuszczą do mediów? To na pewno się uda!
0
@Karol145 nic z tym się nie zrobi. Przerażające jednak jest to, jak wielu jest zaślepionych.
1
@kubs23 Wizerunkowo USA upada. Skończyło się Pax Americana. USA przestaje być gwarantem bezpieczeństwa. Tracą prymat światowy.
Wewnętrznie są ogromne podziały i USA nie jest już tym, czym byli nie wiem..100 lat temu, czy nawet 50 lat temu.
0
@kubs23 co to niby jest TDS?
Nie. Trump rozpoczął wojnę "na zlecenie" Netanjahu. Czy naiwnie, czy pod przymusem, nie wiem, choć się domyślam.
Tak czy siak. Netanjahu jest zbrodniarzem wojennym. Czy gorszym od Hitlera? Pewnie nie. Wręcz na pewno nie, ale różnica jest taka, że Netanjahu jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Eksterminacja dziesiątek tysięcy osób w tym w większości dzieci?
Trump go w pełni popiera, chwali go. To jego armia strzeliła w szpital i w szkołę.
0
@Xaviball chore to wszystko jest.
0
@RosjaninBut nic nie rozdepta, bo mu Netanjahu nie pozwoli. Nawet nie mam złudzeń co do tego. Chłop jest za bardzo umoczony i Mossad na niego ma papiery i tyle.
Netanjahu powinien być rozszarpany przez wielbłądy, a chłop rządzi całym światem tak naprawdę. Zobacz, jak przywódcy europejscy podkulili ogon. Nieprawdopodobne
1
@Safrani szpital i szkołę pełną dzieci...
0
@Prorokk no rządzą, rządzą..
0
@Azi ok, myślałem, że ironicznie zadałeś to pytanie.
Wiele wskazuje, że celowo, bo kompletnie Izrael i USA przemilczają temat. Zauważ, że nasze główne osoby w państwie (prezydent i Minister obrony) także przemilczają. Czyli niewygodne to dla USA i Izraela
3
@Bobo25 tak zupełnie szczerze, to już prędzej Kim Dzong Un zasługuje na tę nagrodę...przynajmniej nie atakuje ościennych krajów...
3
@Azi a czy ataki na Palestyńczyków były celowe, czy niecelowe?
0
@Irmscher10 gwoli ścisłości - to Izrael wprowadził chaos na świecie. No, a że Trumpa mają owiniętego wokół palca, to...
To akurat było to spore ryzyko w 2024 roku, bo Trump jest wybitnie proizraelski i to w nim najbardziej mnie drażniło.
USA w ogóle upada, jako kraj. Wewnętrznie i zewnętrznie jest niestabilne.
1
@Borneo jak reżim Irański to zrobił? XD jak już to Izrael mógł zrobić.
3
@clyde niesamowite to, jak Trump jest w kieszeni Netanjahu xD to trzeba oddać Żymianom, że owinęli sobie Amerykanów wokół palca xD
3
@Safrani dokładnie. Tutaj się zgadzamy. Dla mnie sprawa jest jasna. Nie może być podwójnych standardów.
33
Powiedzmy sobie wprost. Czy jeśli się potwierdzić, że to USA dokonała ataku, to będziemy mogli nazwać Trumpa zbrodniarzem wojennym?
Netanjahu już jest, więc u niego to różnicy nie zrobi...
Najpierw szkoła, teraz szpital. Oni nie mają żadnych zahamowań. Masakra to jest. No, ale czego mogliśmy się spodziewać po kraju, który dokonał ludobójstwa na Palestyńczykach?
0
@Aragorn33 w jaki sposób "bez większych problemów neutralizują", jak tam się dopiero wojna rozkręca. Chyba inne materiały do nas docierają...
Co do Turcji. Nie no. Tutaj pełna zgoda. Tego nie podważam. To jest zupełnie inny kaliber niż przede wszystkim wszelkiej maści Hesbollahy, czy Palestyna. Także Iran to nie ten sam kaliber. Jednak Iranowi znacznie bliżej do Turcji, niż Palestynie do Iranu. Bardziej o to mi chodzi.
Swoją drogą - na papierze Turcja dopiero 9 miejsce. W praktyce - znacznie wyżej. To jest naprawdę potężna armia.
Izrael też jest wysoko. Problem w tym, że oni mają świetny wywiad i pod kątem defensywnym - są bardzo mocni. Iran jednak ma tę przewagę, że to bardzo liczny kraj i naprawdę rozwinięty. To nie jest casus Iraku, czy innych tej maści.
0
@Aragorn33 no, ale Palestyna praktycznie w ogóle nie ma sił zbrojnych, a Iran jakieś tam ma i to wcale nie jest tak, że nie mają nowoczesnych systemów, czy armii. Owszem. Mają stare myśliwce F4.
Nie zmienia to faktu, że dysponują bardzo nowoczesną artylerią.
Turcja ma największy potencjał militarny, zaraz po USA, Rosji i Chinach. Świetna armia, bardzo liczna i nowoczesna.
To jest duży gracz i tacy Ruscy dobrze o tym wiedzą, bo się boją Turków.
Niemniej Iran też ma naprawdę dobrą i liczną armię.
Moim zdaniem Trump popełnił bardzo duży błąd, że zaatakował Iran, bo tej wojny IMO nie wygra.
Dodajmy, że Iran ogólnie w rejonie ma najlepszą armię. Bo kto ma lepszą? Izrael ma najlepszy na świecie wywiad, nowoczesny sprzęt, ale ich problemem jest liczebność. To mały kraj po prostu.
Bardziej o to mi chodziło, że zrównałeś obok siebie 100 milionowy kraj ze sporą armią (dysponującą pociskami hipersonicznymi, które plądrują żelazną kopułę) z de facto narodem, bo nawet państwa swojego oficjalnie nie mają.
0
@Aragorn33 wyśmiewasz kolegę, a sam zestawiłeś obok siebie Palestynę i Iran xD