michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
2:0 Jaga! Remontada!!!!!!
1
@Safrani w Oleśnicy normalnie robili aborcję. Mam dane.
0
@Hosh strasznie to zmaślił. Dzisiaj już 2:0 powinno być przynajmniej
0
@Sulimo powinni go sprzedać latem. Oni potrzebują naprawdę dobrego skrzydłowego. Zwłaszcza, że pewnie bez Pululu będą grać..
0
@Arkon @Kgorecki2500 ok, ale było coś, że oni się wstrzymali od głosowania, nie?
1
Jóźwiak kontuzja ..ajajaj.
No, ale też szczęście w nieszczęściu, że w formie jest delikatnie mówiąc, nie najlepszej..
0
@Arkon Konfa się chyba wstrzymała, jak dobrze kojarzę. Sytuację, co mamy dzisiaj, to odpowiada PiS.
Nie zmienia to faktu, że rocznie baaaardzo dużo aborcji jest wykonywanych i nie udawajmy, że tak nie jest.
0
Szkoda tamtej kontry. Jakby Mazurek lepiej przyjął, to może byłaby akcja na 2:0, bo szliśmy 4 na 3
4
Jaga gol!
Jezu jaka szkoda, że w pierwszym meczu nie było Tarasa i Pululu. To była ich akcja
4
Od Jagi wymagam tylko jednego. Walki. Super, jakby wygrali mecz. W wygranie dwumeczu nie wierzę, choć oczywiście trzymam kciuki, by to zrobili.
6
@macio_944 na początek podkreślę, że jest wiele pozytywów i dużo korzyści płynących z bycia w UE! To, żeby była jasność. (Niestety w dzisiejszych czasach, wypowiadając się online, nagminnie trzeba bardzo precyzyjnie się wypowiadać i przypominać pewne rzeczy..)
Odpowiadając na pytanie.
Kilka takich głównych aspektów.
1. Nie podoba mi się polityka klimatyczna. Uważam, że oczywiście należy dbać o planetę i w sposób normalny walczyć o zatrzymanie gwałtownych zmian klimatu. Należy to jednak robić Z GŁOWĄ! Caly zielony ład jest do zaorania. Ot chociażby walka z autami spalinowymi jest ABSURDALNA. Karanie Polski za to, że jesteśmy w tle z modernizacją energetyki? Jak to ma niby nam pomóc? Chyba dojechać nas bardziej. Nie lubię takiej polityki, gdzie silniejszy coś wymusza na słabszym.
2. Korupcja bez konsekwencji. Brzydzę się korupcją. Uważam, że powinna zniknąć raz na zawsze (to mi się podoba w Skandynawii, Szwajcarii i w Japonii. Po prostu niemal zerowa korupcja, a jakąkolwiek korupcja karana jest surowo). W UE wiele osób ma zarzuty korupcyjne. Tajemnicą poliszynela jest to, że łapówki tam są miliardowe...pandemia świetnie to ukazała. Mundial w Katarze...
3. Zbytnia ingerencja w kompetencje krajowe. Faktem jest, że UE dość często stosuje mechanizmy nacisku, których stosować nie powinna. Osobiście mi się to nie podoba. Wiem, że chodzi też o to, by przestrzegać pewnych standardów, no ale mam wrażenie, że Polskę wyjątkowo dotkliwie dotykają te kary, etc.
4. Polityka migracyjna w UE...no to już chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. UE tutaj poległa CAŁKOWCIE.
5. Zbyt duże naciski na interesy Niemiec. Francuzi jorbnęli się chyba i widać, jak dość często stoją w opozycji do UE (np. Mercosur).
6. Za mało przemian gospodarczych, wspólnych projektów, za dużo ingerencji w kwestie światopoglądowe.
To tak ogólnikowo. Parę rzeczy by się oczywiście jeszcze znalazło. Być może nawet jakiś istotny aspekt pominąłem.
Niemniej. Jest więcej plusów niż minusów. Z tymże jak naprawdę jestem za tym, że trzeba szybko się ogarnąć i wstrząsnąć trochę tą Unią, bo chyba się zasiedziały leśne dziadki. Te zapędy do federalizacji też są bardzo niebezpieczne :(
Tak czy siak. Zmieńmy tą UE na lepszą, bo zaraz naprawdę w tle zostaniemy
3
@macio_944 no ja się generalnie zgadzam. Ciężko nie zauważyć tego, gdzie jesteśmy dzisiaj, a gdzie byliśmy 20 lat temu. Nie mamy żadnej gwarancji, że tak szybko by się udało przejść z punktu A, do punktu B. Jednak jak już tutaj jesteśmy, zostało coś osiągnięte, to zacznijmy więcej wymagać. Pragmatyczne, cyniczne, ale no niestety tak być musi.
Mam wrażenie, że my (w sensie chodzi mi konkretnie o mnie i o Ciebie) mamy podobne podejście do tego. Z tą różnicą może, że ja znacznie bardziej radykalnie i mniej ufnie podchodzę do intencji włodarzy unijnych, a także mniej podoba mi się kierunek w którym zmierzamy. Pisząc wprost - nie podoba mi się ten kierunek. Ty, z tego co rozumiem - nie popierasz Bóg wie jak, ale akceptujesz i tyle. Przedkładasz to nad dobro kraju, jakim jest bycie w UE.
Mam rację?
4
@PatrychoO Ukraina w UE? No nie. Podziękuję xD
Najpierw niech uporają się z korupcją i przede wszystkim z wojną. Może za 15-20 lat.
1
@Gall zwłaszcza u nas, gdzie jeszcze pełno Januszy Biznesu. Jako przedsiębiorca spotkałem się z setkami przedsiębiorców i zdanie mam wyrobione. O ile osoby poniżej 30 roku życia mają normalne podejście tak ci, co pamiętają PRL (czyli 40+) to jest przeważnie ciężko. Betonowy umysł i nastawienie na zysk ponad wszystko. Oczywiście są wyjątki, ale tendencja zauważalna.
2
@Comentateiro ale PO później też nic nie zrobiło a pieniążki już płynęły. O to właśnie chodzi. NIC się nie zmieniło, a KPO uruchomiono.
Niezwykle irytuje mnie sytuacja, w której ktoś wrzuca mi coś, czego nie powiedziałem, lub nie zrobiłem.
Nigdy nie popierałem PiSu. Nawet w tych wpisach dzisiejszych tutaj. A Ty sugerujesz, że idę ramię w ramię z nimi.
To jest DOKLADNIE TO O CZYM PISZĘ. To jest właśnie ten sposób retoryki.
"Masz inne podejście, więc jesteś za PiSem/z PiSem".
Tak się nie da dyskutować. To jest niewyobrażalne wręcz, do jak wielkiej skali to urosło.
Kolejna rzecz. Mentzen milczał w sprawie PiSu i jego działalności? Z choinki się za przeproszeniem urwałeś? A kto zasłynął ze stworzenia "złotego Morawieckiego"? Na YT i na Twitterze i na Fejsie masz dziesiątki, jak nie setki wpisów krytykujących PiS, Morawieckiego i Kaczyńskiego.
Sorry, ale naprawdę ciężko dyskutować na argumenty, kiedy ktoś tak rażąco mija się z prawdą.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, gdzie zarzuciłes mi (w sumie może bardziej pośrednio), o tutaj "Łamanie prawa było urojeniem? Jak mogę z Tobą prowadzić poważną dyskusję, skoro tak zakłamujesz rzeczywistość?"
Że ja nie rzekomo nie dostrzegałem łamania prawa ze strony PiSu xDDD
Gdzie ja tak niby napisałem?
Jedynie podałem FAKT, że bodaj w 3 miesiące jak KO objęła władze, to KPO zaczęło płynąć szerokim strumieniem, a NIC się nie zmieniło. Nawet żadna ustawa nie przeszła jeszcze. Ba! Spory sądownicze trwają po dziś dzień.
To była decyzja polityczna ze strony UE. "Nasi mają dostać hajs". I tyle. To było też paliwo wyborcze. "Jak dojdziemy do władzy, to KPO popłynie". No i tak się stało, chociaż KO jedyne co zrobiło, by to się stało, to wygrało wybory. Nie jest to korupcja wyborcza? No chyba trochę jest..
Inna kwestia jest taka, że PiS łamał prawo na każdym praktycznie kroku. Gardził przedsiębiorcami i bardzo dobrze to pamiętam. A za pandemię i jak traktowano wtedy ludzi, to po dziś dzień ich obwiniam, więc daruj sobie takie inwektywy i sugestie w moim kierunku, bo sobie na to nie pozwolę. Jestem całkowitym przeciwnikiem i PO i PiS. Całego POPiSu. Gardzę nimi, nienawidzę tych partii w Kaczyński i Tusk powinni pójść w niebyt polityczny. Tyle ode mnie.
3
@mmaciass ci, którzy popierają Mercosur nie rozumieją jednego problemu - jeśli my, jako UE mamy problem już teraz z kontrolą jakości i system jest wadliwy + wiadomo, że korupcja w UE jest gigantyczna (w UE, a nie stricte w rządach krajowych!!), to gdy zwiększymy podaż mięsa z krajów takich, jak Brazylia, to możemy krótko pisząc - wyłożyć się na tym i utracić kontrolę.
7
Słusznie ktoś w komentarzu zauważył, że jakby dotyczyło to ASF, to na następny dzień, by wybito zwierzęta na wsi w promieniu 5km.
Tak samo było u mnie w okolicy, jak wykryto coś tam w drobiu. To wybito wszystkie zwierzęta i do utylizacji.
A tutaj? Rakotwórcze coś było w mięsie i 3 miesiące minęło i w sumie dalej nic nie wiadomo i jakieś tylko "doraźne kontrole". Nie wiem. Może się nie znam, może jestem ignorantem, ale czy nie powinno być tak, że jak coś wykryto, to CAŁA PARTIA powinna być wycofana z rynku?
Czy ja źle rozumiem to? No bo z tego, co ja rozumiem, to normalnie to było i jest dalej w sprzedaży..
1
@Bykunn zmiany klimatu to fakt. Działania człowieka też się do tego przyczyniły (myślę, że mniej niż stara się nam to wmówić, ale na pewno jakiś wpływ mieliśmy). SPOSÓB WALKI z tym jest absurdalny i UE popełnia totalną głupotę i samobójstwo. Zresztą...efekty widzimy :)
Także rozróżnijmy może o co chodzi.
0
@Comentateiro nie wiem, jak będzie przy SAFE, bo jak wspomniałem wielokrotnie - nie zagłębiałem się kompletnie w temat.
Natomiast powiedz mi kolego drogi, jakie to zasady zostały przywrócone po objęciu władzy przez KO?
Przecież KPO i blokada tychże środków, to była decyzja CZYSTO polityczna. Jeśli, wierzysz w to, że było inaczej, to obawiam się, że jest to na pograniczu naiwności..
0
@PeRRy mi tam nie straszna taka dyskusja. Potrafię rozmawiać i nie widzę problemu w tym, że ktoś się oburza.
Martwi mnie jedynie fakt, że odbiegliśmy od głównego założenia.
Post był głównie o tym, że:
UŻYWANIE ARGUMENTU "Jak jest nie popierasz X, to jest [epitet]" JEST SŁABE.
2
@ifoa @Safrani no, ale dalej.
To jest źle zadane pytanie. Ja do żadnej grupy bym się nie zapisał, bo co to znaczy być za UE, a być za Polexit?
Przecież to jest właśnie stawianie sprawy zero-jedynkowej.
Zadaję kłam temu sondażowi. Po prostu.
Wielu wyborców Konfy po prostu chce większego poszanowania interesu Polski i żeby nie wpieprzali się we wszystko. A już zachowanie ze wstrzymaniem KPO, to była kwintesencja obecnego formatu UE.
To nie jest zero-jedynkowy temat. Po prostu.
Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Braunowcy są w większości po prostu za wyjściem z UE.
0
@lithotripter no, ale co to znaczy "zdecydowanie chcą pozostać w unii"? Jeśli by miałoby nie być reform i miałaby być dalszą federalizacja i przekazanie kompetencji jeszcze większych do Brukseli, to też byłyby za?
Za bardzo tego nie rozumiem, bo ja np. jestem za tym, by dać szansę temu projektowi, ale pod konkretnymi warunkami.
No, ale dalej. Sens mojego postu jest inny. Nie można używać takich argumentów do obrony danego projektu. Po prostu
1
@Arkon no dobrze. No, ale to debatujmy za i przeciw! Jestem jak najbardziej za czymś takim, by debatować.
Natomiast nie można używać argumentów w stylu "jeśli nie zgadzasz się na X, to znaczy, że jesteś [epitet]", bo jest to niepoważne.
Ja naturalnie jestem całkowicie przeciwko federalizacji/integracji UE. Więcej podmiotowości. Euro totalnie przeciw jestem. W osobnej dyskusji możemy oczywiście podebatować o tym
1
@Toretto ja mówię konkretnie o środowisku Konfy, bo to jest mi najlepiej znane. Oczywiście znajdą się zwolennicy po prostu wyjścia, ale większość i to na zasadzie 90% - chce reform.
Nic mnie nie drażni w temacie SAFE, bo kompletnie nie analizowałem tematu. Odniosłem się jedynie do argumentu zwolenników SAFE, że jak ktoś jest przeciw, to chce opuszczenia UE i jest proruski
17
Wkurza mnie ta narracja, która otacza się wokół prawicy teraz (a także wcześniej), przy okazji tematu SAFE (którego NIE ANALIZOWAŁEM, więc się nie wypowiem w tym konkretnym temacie). Spotkałem się z argumentami, że ci, którzy są przeciwko SAFE (Konfa, Brauniarze, PiS) - chcą z definicji wyjścia z UE. Bodaj nawet Minister Sikorski robił taki spin podczas swojego Expose..
Nie wiem. Wydaje mi się, że uchodzę za dość mocnego "Konfiarza" tutaj na stronie. Znam też wielu Konfederatów. O ile naturalnie spotykam się ze zwolennikami wyjścia z UE, tak prawda jest taka, że większość sceptyków nie jest za wyjściem, a za gruntowną reformą, a także za bardziej radykalnym bronieniem polskiego interesu w UE. Może niech wypowiedzą się też pozostali zwolennicy partii Mentzena i Bosaka, bo albo ja żyję w jakiś równoległym uniwersum, albo tak zwyczajnie jest. Nie jesteśmy ani pro rosyjscy (wręcz przeciwnie), ani pro exitUE. Jedyne co nam towarzyszy, to wysokie poczucie patriotyzmu, wysoki interes narodowy, a także zatrzymanie dalszej federalizacji UE, zwiększenie podmiotowości Polski w UE. I tyle. Nic ponad to. Jeśli gdzieś szukać exitowców, to raczej w szeregach Brauna i tutaj ok - tam jest mocny radykalizm, ale też myślę, że nie ma 100%, a raczej 70-80%. Mówimy jednak o ok. 8-9% aktywnych wyborców. No to szanujmy się xD
Sprawa dla mnie jest oczywista. UE zmierza w złą stronę. Przegrywa walkę zarówno z USA, jak i Chinami. Ma wiele zalet. NAPRAWDĘ! Dzięki UE BARDZO się rozwinęliśmy. Nie oznacza to jednak, że mamy być ślepi na wady i zagrożenia. Tak, jakoby życie było zero-jedynkowe.
No i ok - prawica (cała) zasłużyła sobie może na takie traktowanie. Nie mówię, że nie.
Wyznaję jednak zasadę, że należy kierować się prawdą, a ta jest taka, że nie można optować za czymś, argumentując, że jak ktoś się nie zgadza, to jest siaki i owaki. To jest tzw. odwracanie kota ogonem. Zwykły populistyczny bełkot, który ma znowu nakierować dyskusję na złe tory (po których jeździmy od 20 lat, czyli "albo MY, albo ONI!!!")
Reasumując.
UE trzeba reformować i to gruntownie. Trzeba powrócić do założeń sprzed kilkudziesięciu lat (ale w obecnej ilości członków oczywiście). Skupmy się na rozwoju gospodarki, technologii, bezpieczeństwie, a nie na kwestiach stricte politycznych, światopoglądowych, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.
Tyle
@Arkon @Safrani @Kgorecki2500 @tomek8756 @JimMorrisonFCB @GeneralXavi @barcelonaLM i kto tam chce jeszcze wziąć udział w dyskusji, to zapraszam.
2
@Pawlak1992 No i paradoks, że oni i tak przy swoim stylu stracili 6 bramek w dwumeczu xD
No, ale tak.
Wystarczy, że mielibyśmy Arsenal/PSG i twierdzę, że w dwumeczu byłoby ciut łatwiej, a paradoks jest taki, ze Inter z całej 4 był drużyną najsłabszą. Pomijam, że gol w rewanżu na 3:3 nie powinien być uznany...nie chcę szukać broń Boże usprawiedliwienia w tym zakresie.
Uważam, że czysto "na papierze", to my i PSG byliśmy najlepsi, potem Arsenal i na końcu Inter. Z tymże różnica między nami, PSG, a Arsenalem była minimalna. Można powiedzieć, że każda z tych ekip była na podobnym poziomie w sumie.
Inter odstawał, ale walecznością i taktyką - pokonali nas.
Gdybyśmy zaś dostali Bayern, a nie Inter (tak, jak piszesz), to myślę, że byśmy ich pokonali. TO nie był dawny Bayern, ani nawet Bayern z tego sezonu.
Także...no cóż - wg mnie ma znaczenie z kim się gra. Trzeba być przygotowanym na pokonanie każdego, ale to jest tak, że my tłukliśmy Real, oni tłukli Bayern, a Bayern tłukł nas. Niby nic, a jednak reguła była zauważalna :) I coś w tym było.
10
@Wierzbba21 ogólnie zgoda, ale często w półfinale już tak nie jest i zawsze możesz liczyć na to, że nie trafisz na klub, który tobie zwyczajnie nie leży i że ten klub potknie się właśnie w półfinale.
No, ale tak. Nastawienie musi być takie, że kogo byśmy nie dostali, to należy go rozwalić i tyle.
0
@Arkon jestem na trzecim odcinku The Pitt. Kurde. Na razie ciężary xD w sensie totalnie się nie wkręciłem. Ja lubię jak się coś dzieje, jak są jakieś zagadki, gdy muszę coś "pomyśleć", dzięki czemu się wkręcam. Tutaj kurcze na razie nic nie ma. Domyślam się, że tutaj fabuła finalnie będzie super, że będzie można zżyć się z bohaterami, ale na razie ciężko xD
3
@macio_944 też na to liczę. Tam musi być atak, atak i jeszcze raz atak
0
@Pressinho w sensie w wydatkach? No nie wiem.