michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ostatnikrwawygang myślę jednak, że to JEDYNE rozwiązanie, by powstrzymać kartel na dobre i raz na zawsze. Bo jak inaczej? Czy może jednak Meksykanie mają zaakceptować sytuację jaka jest i tyle?
Nie rozumiem za bardzo jakie rozwiązanie problemu proponujesz i czy uważasz w ogóle, że kartele tam to problem, który należy definitywnie rozwiązać.
0
@Senyer czyli aż tak bardzo mamy mylny obraz w Socjalach?
Nie neguję oczywiście Twojej narracji. Wierzę, że masz info bezpośrednio od Meksykanów. Natomiast biorę też pod uwagę, że w niektórych rejonach sytuacja jest naprawdę bardzo niebezpieczna.
0
@Ostatnikrwawygang nie chcę być już bezczelny, ale moim zdaniem, to właśnie Wy nie wiecie o czym piszecie.
Wprost wielu nazywa już to wojną domową. Zobacz, co gangi zaczęły tam robić. To już nie jest zwykłe uprzykrzanie życia, czy zabijanie ludzi. Oni w tym momencie paraliżują funkcjonowanie państwa. Potrafią wejść do marketu i strzelać do wszystkich. Mimo wszystko TAKIEJ skali nie było wcześniej.
0
@MariusGajusMaximus ale czego nie powiedziała?
0
@Ostatnikrwawygang wojna domowa już wybuchła właśnie i to o czym piszemy to to, by raz na zawsze wyeliminować tych chwastów. A przynajmniej znacząco ich osłabić.
0
@Karol145 chodzi o zasadę. My ucięliśmy to w znacznie wcześniejszym stadium. To, co jest w Meksyku jest jeszcze gorsze od mafii sycylijskiej. Mniej zorganizowani Włosi byli
0
@Vegeta88 nikt nie mówi, że to są Wieśki. To jest mocna armia i dlatego tutaj USA musiałaby pomóc
0
@arasz1819 haha! Słuszna uwaga!
Jestem Żymianinem i też natknąłem się na taką uwagę, że jest to kluczowe w tym wszystkim
1
@Vegeta88 wątpię, że aż 30%, ale część na pewno.
Nie wiem. Dla mnie jest to niewyobrażalne, by pozwolić, by takie gangi sobie normalnie funkcjonowały. W Polsce się jorbnęli w 2000, że tak dalej być nie może i w 2 lata wyeliminowali praktycznie do zero Pruszków i Wołomin. Owszem. Wyrosły nowe, ale Polska dzisiaj, a Polska lat 90 to niebo a ziemia pod kątem bezpieczeństwa.
0
@escarabajo no tego właśnie nie wiemy, bo z doświadczenia wiem, jak delikatny nawet ruch obręczy może zmienić sposób odbicia się piłki.
Możliwe, że by nie wpadło, ale nie wiemy, bo obręcz była w ruchu. Tylko o to mi chodzi.
0
@Bykunn @Safrani Panowie. Ja wszystko rozumiem, ale dalej jest to najlepsze możliwe rozwiązanie.
Jak inaczej to zwalczyć, jak nie siłą? Musi wyjść wojsko i służby specjalne na ulicę i wszystkich wyłapać. USA ma najlepszy wywiad i muszą z nimi kooperować. Wojsko na ulicach pilnujące porządku, a służby specjalne po kolei eliminujące przytułki gangusów.
Uważam, że zadanie bardzo ciężkie, ale sam wybór rozwiązania jest po prostu oczywisty i łatwy. Kwestia realizacji mniej.
Ja tutaj popieram to, co pisze @tbas
1
@Bykunn znaczy...kartele mają swoje oddziały wojskowe.
0
@FCB24 sędziowanie w NBA jest takie, że raz pomagają, a raz przeszkadzają. Natomiast ja nie pamiętam ostatniego meczu w którym wybitnie pomogli Lakers. Może pomożesz i wskażesz takowy mecz?
Wczoraj natomiast to była przeginka. Bodaj 3 goaltendingów nie uznali, w dodatku naprawdę wielu fauli nie gwizdali. Zawsze na niekorzyść Lakers.
Ponoć będzie śledztwo odgórne w tej sprawie..
1
@Bykunn no nie "jakby było proste", bo to jest proste, tylko tam sporą część polityków, Policji, wojska - zwyczajnie siedzi na garnuszku kartelu. Jakby naprawdę chciano z tym skończyć, to by skończono. Armia Meksyku liczy bodaj 250 tysięcy żołnierzy
0
@maatiixx w takim razie pełna zgoda.
44
@Bykunn wojsko ma wybić kartel do ostatniego gangusa. To jest jedyne dobre rozwiązanie
0
@escarabajo to jest ingerencja w kosza. Tutaj powinien być goaltending, czyli uznanie 2 pkt dla Lakers. Taki jest przepis.
0
Sędziowanie NBA w pigułce:
Dla niewtajemniczonych - to jest nielegalny ruch. Nie można bronić w przestrzeni obręczy kosza. Nawet nie można siatki dotknąć.
Tym ruchem obrońca Celtics spowodował, że piłka finalnie nie wpadła do kosza.
1
@BojanKriKicz mi tak obrzydzili dzisiaj, że czwartej kwarty nie oglądam.
Pieprzę to. Lakers nie mają szans wygrać z takim sędziowaniem. Gdyby byli sędziowie z FIBA, to by był wynik w okolicy remisu i tyle.
Ja wiem, że Doncić i LeBron sapią o te faule, ale dzisiaj spokojnie kilka nie było na nich odgwizdanych. Smart dostaje w ryj, a sędzia, że faulował xD
No nie da się z tym wygrać. To są takie małe rzeczy, które powodują, że odechciewa się im grać, a mi oglądać.
Są oczywiście mecze, że sędziowie pomagają akurat Lakersom. Bezapelacyjnie. No, ale dzisiaj wybitne sędziowanie pod Boston.
0
Co Ci sędziowie dzisiaj do cholery odwalają? Koszykarz Celtics z łapą całą w środku obręczy, zahacza o obręcz i siatkę (nielegalne) - 3 sędziów na to patrzy i nic nie widzą.
Banda ślepych dziadów.
A tu jeszcze wcześniejszy call:
Uznano faul Smarta xD
Potem jeszcze dwa technicale poszły.
Skandaliczne dzisiaj sędziowanie, nawet jak na standardy NBA.
Edit. I znowu. Gdyby nie challange, to by Lakers znowu byli przekręceni. Masakra jakaś
0
@barcowy1899 dzisiaj, jak na nich, nie grają źle w defensywie
0
Sędziowie dzisiaj robią wszystko, by Celtics to wygrali. Obrzydliwie się na to patrzy.
Teraz brak goaltendingu, wcześniej brak faulu na Vanderbilcie. Kilka kontrowersyjnych decyzji oprócz tego.
Od drobnych, bo spore błędy dzisiaj..
3
@semafor ubierz kamizelkę
4
@arasz1819 ale nie wyzywaj @Mario96w, bo akurat Ty się tutaj ośmieszyłeś. Trump do czego niby doprowadził? Tam wojny narkotykowe są od kilkudziesięciu lat. Trump jedynie postanowił (nie oceniam na ile populistycznie) walczyć.
@maatiixx
Równie dobrze można obwiniać Bidena, czy Obamę za to, a to jest absurd. No chyba, że masz dowód na to, że większość tego uzbrojenia była zakupiona w ciągu 5 lat kadencji Trumpa? Czy jednak mylę sens wypowiedzi i obwiniasz po prostu Amerykanów jako całość? Bo wtedy zgoda. USA było konsumentem i dalej jest, największym, dla karteli.
2
@arasz1819 do czego doprowadziła? XD
0
@Kamilos84 no wtedy to na pewno
2
@fart Vucević jest trochę Game Changerem w Bostonie, podobnie jak Luke Kennard w Lakers.
Daje tą dodatkową opcję.
Dla Celtów - gra na wysokiego pod koszem (umówmy się - Boston to trójki..)
Dla Jeziorowców - pewniak na wolnej pozycji na obwodzie, by rzucił za 3.
Oba kluby tego potrzebowały.
Nie było to wybitne okienko w ich wykonaniu, ale i tak się wzmocnili
0
@trolownik ja piszę, że "chciał", a nie że "otoczył się" murem. Nie starczyło mu czasu i chyba ochoty, by dokończyć. Tam serio powinien być mur wysoki na 15 metrów z podwójnymi zasiekami i patrolem co 200m...
1
@lithotripter przede wszystkim kartele narkotykowe są, które zalewają Meksyk, niszczą ten kraj, a przy okazji USA niszczą. Co miesiąc tabuny ludzi uciekają do USA + tony narkotyków przechodzą przez granicę
1
@Kamilos84 myślę, że jak tydzień lub dwa nie dadzą rady, to USA tak czy siak wkroczy tam. Załatwią to szybko raczej. Zresztą. USA ma tyle wojska, że bez problemu mogą taki lokalny konflikt załatwić, a jednocześnie prowadzić wojnę z Iranem