michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Safrani dokładnie. Tutaj się zgadzamy. Dla mnie sprawa jest jasna. Nie może być podwójnych standardów.
33
Powiedzmy sobie wprost. Czy jeśli się potwierdzić, że to USA dokonała ataku, to będziemy mogli nazwać Trumpa zbrodniarzem wojennym?
Netanjahu już jest, więc u niego to różnicy nie zrobi...
Najpierw szkoła, teraz szpital. Oni nie mają żadnych zahamowań. Masakra to jest. No, ale czego mogliśmy się spodziewać po kraju, który dokonał ludobójstwa na Palestyńczykach?
0
@Aragorn33 w jaki sposób "bez większych problemów neutralizują", jak tam się dopiero wojna rozkręca. Chyba inne materiały do nas docierają...
Co do Turcji. Nie no. Tutaj pełna zgoda. Tego nie podważam. To jest zupełnie inny kaliber niż przede wszystkim wszelkiej maści Hesbollahy, czy Palestyna. Także Iran to nie ten sam kaliber. Jednak Iranowi znacznie bliżej do Turcji, niż Palestynie do Iranu. Bardziej o to mi chodzi.
Swoją drogą - na papierze Turcja dopiero 9 miejsce. W praktyce - znacznie wyżej. To jest naprawdę potężna armia.
Izrael też jest wysoko. Problem w tym, że oni mają świetny wywiad i pod kątem defensywnym - są bardzo mocni. Iran jednak ma tę przewagę, że to bardzo liczny kraj i naprawdę rozwinięty. To nie jest casus Iraku, czy innych tej maści.
0
@Aragorn33 no, ale Palestyna praktycznie w ogóle nie ma sił zbrojnych, a Iran jakieś tam ma i to wcale nie jest tak, że nie mają nowoczesnych systemów, czy armii. Owszem. Mają stare myśliwce F4.
Nie zmienia to faktu, że dysponują bardzo nowoczesną artylerią.
Turcja ma największy potencjał militarny, zaraz po USA, Rosji i Chinach. Świetna armia, bardzo liczna i nowoczesna.
To jest duży gracz i tacy Ruscy dobrze o tym wiedzą, bo się boją Turków.
Niemniej Iran też ma naprawdę dobrą i liczną armię.
Moim zdaniem Trump popełnił bardzo duży błąd, że zaatakował Iran, bo tej wojny IMO nie wygra.
Dodajmy, że Iran ogólnie w rejonie ma najlepszą armię. Bo kto ma lepszą? Izrael ma najlepszy na świecie wywiad, nowoczesny sprzęt, ale ich problemem jest liczebność. To mały kraj po prostu.
Bardziej o to mi chodziło, że zrównałeś obok siebie 100 milionowy kraj ze sporą armią (dysponującą pociskami hipersonicznymi, które plądrują żelazną kopułę) z de facto narodem, bo nawet państwa swojego oficjalnie nie mają.
0
@Aragorn33 wyśmiewasz kolegę, a sam zestawiłeś obok siebie Palestynę i Iran xD
1
@LAMC_10 ale Izrael nie jest w NATO, nie?
@robsesh no jeśli Turcy by się przyłączyli, to IMO USA i Izrael mają przewalone. Pytanie, czy będą chcieli iść na wojenkę?
Z Iranem jeszcze USA na dłuższą metę może wygrać, ale bijąc się w tamtym rejonie, to z Iranem i Turcją już nie dadzą rady
0
@Arkon a jaki jest Twój koronny argument przeciwko karze śmierci? W sensie taki główny
0
@FcPortoFan1999 no myślę, że mistrzostwo muszę mieć tutaj
3
Szacun dla Legii za walkę.
Widać też chyba, że te 120 minut dało w kość Podlasianom
2
@Arkon no ja akurat też jestem za karą śmierci, ale ja akurat mam więcej argumentów niż tylko 5 przykazanie xD
Aczkolwiek ja jestem za in vitro. Jak można być przeciwko temu, jak powstaje aż tyle dzieci + u osób, które chcą tych dzieci.
Nie potrafię zrozumieć w czym tutaj problem.
Przeciwko aborcji jestem całym sercem, ale z pobudek głównie osobistych :) ja nie jestem tutaj obiektywny.
0
@FcPortoFan1999 i mimo wszystko zostało im tylko 5 meczów wyjazdów.
W domu to mają ten mecz + 7 jeszcze.
To też na znaczenie.
0
Jagiellonia idzie na mistrza. Pełna profesura dzisiaj widzę.
1
@Arkon no ja się zgadzam, ale to jest kluczowy wątek w tej sprawie właśnie.
0
@Arkon chodzi mi o to, czy celowo niweczą działania środowisk pro-life, czy robią to nieświadomie.
0
Super loty dzisiaj
1
@Arkon takie działania działają na szkodę środowiska pro-life.
Pytanie czy celowo, czy robią to nieświadomie.
0
@Nazio_87 nie Burj Khalifa tylko to drugie. I nie dron, tylko szczątki drona
0
@macio_944 wystarczyło, że wszedł Pedri i jest porządeczek
1
Ja pitolę. Pedri xD co to było!!
2
Realizator czyta w naszych myślach i już sugeruje zmianę, na którą czekamy xD
0
@macio_944 aczkolwiek Balde w tragicznej formie. Bardzo go lubię. Nie wiem, co się z nim stało...
2
Jezus Maria. Balde. 2 katastrofalne błędy w ciągu 30 sekund i jeszcze nabity w rękę. Oby tego nie cofnęli i karnego nie dali, bo to Hiszpania xD
1
Prawda to, że Izrael przy pomocy USA zabił przywódcę Iranu? W jeden dzień?
4
@RosjaninBut Chiny tylko będą patrzyć, jak na nie swoim terenie testowane są ich "cuda zbrojeniowe"
6
@Kgorecki2500 a mówiłem Ci, byś mi tego placka zabrał! Wyraźnie naliczyłem 7 kawałków pizzy, a nie 8. Nie wystarczy z powrotem do kółka złożyć!
Konsekwencje!
1
@LAMC_10 skoczył tyle co Kamil, ale mniej punktów za wiatr dostał.
1
@July_6_BcN padło na Norwega xD
4
Lindvik się zesrał i cud się stał. Kamil w drugiej serii xD
Btw. Do dzisiaj żałuję, że Adam skończył karierę tak wcześnie. Gdyby poczekał do 2014 roku...to myślę, że byśmy się bili o znacznie lepszy wynik w druzynówce.
2
Bez Polaków w 2 serii xD grubo
1
@LAMC_10 sukinsyny i tyle. Jak ja nienawidzę tego sztucznego tworu...z tym Netanjahu na czele.