2

Oby kontuzje omijały Dżamala. Złoty chłopak.

0

@MesQueUnClub22 syndrom Howarda Webba. Oszukał miejscowych, zgodnie z przepisami.

0

@Xpert77 Oczywiście, że każda jest, a Mentzen w świetny sposób skapitalizował swój fejm. Co do tego nie ma wątpliwości, ale nie o tym jest wpis. Mnie śmieszą jego fanatycy.

0

Naprawdę byli tacy ludzie, co dali się na to nabrać i inwestowali tam oszczędności życia? :D

https://x.com/TonyChin69/status/1810636325592105228

W sumie gratulacje dla Mentzena, że kolejny raz wychędożył część twardego elektoratu. Nie wiem czy poza Tuskiem i Kaczyńskim komuś się tyle razy udało napluć w twarz, a fanatycy dalej jedzą mu z ręki.

1

@FCBparasiempre Pamiętny finał, z jeszcze bardziej zapamiętaną "główką".

4

@barcelonaLM No to elo.

1

@FcPortoFan1999 Z jakieś półroku wcześniej zagrali gładkie 3:0, jeżeli mnie pamięć nie myli, więc tu się nie dziwię.

2

@Pawel13sz Jak dla mnie z Ekwadorem. Nagłówek Wstyd, Żenada, Kompromitacja, Hańba, Frajerstwo. Nie wracajcie do domu nie wziął się z nikąd. 1:0 z Łotwą też wysoko.

6

@Barcasub tutaj to tylko o zapijaniu.

1

@Karzel No właśnie Zastanawiam się nad trasami 40 minut, ale tam chyba się kiedyś udało xP

2

Ciekawostka na dziś.

O japońskich shinkansenach słyszał raczej każdy. Pociągi-pociski jeżdżą tam już 60 lat i w tym czasie przewiozły około 6,4 miliarda pasażerów oraz odnotowały średnie opóźnienie 54 sekund na przejazd.



Zastanawiam się czy w Polsce na średniej ~2h trasie udało się, żebym chociaż raz przejechał z opóźnieniem poniżej minuty, ale chyba bez szans.

4

@DonAndresFCB Jeżeli upłynęło już trochę czasu, to powinieneś to łatwo odnaleźć przy pomocy Advanced Search Google'a, bo już to zaindeksował.
https://www.google.com/advanced_search

W "witryna lub domena" zawęź do fcbarca.com i jak pamiętasz co mniej więcej pisałeś, to powinieneś to znaleźć.

1

@Tasde Warto też dodać, że w związku atakiem na TT uruchomiły się troll konta, które wizytą Zełeńskiego w PL odwracając od tego uwagę.


0

@vangoor Co wyjęli z kontekstu to ich...

0

@blakkudium wiadomo w roli kogo? Czy to znowu posadki po znajomości?

0

@Barcanajlepszyteam Fatalne wieści. Rakiet wycelowanych w Polskę od Rosji nie powinno się wogóle zestrzeliwywać. One niosą konserwatyzm, antywokeizm i zapewne trafią jakiegoś wyborcę Lewicy.

0

@ProMILs Girona jest według jakiegoś źródła chętna na Oriola za uczciwą cenę - czytaj darmo - inni zapewne nie chcą go nawet za tyle, może za dopłatą i pokryciem części pensji. Także ciężko w takiej sytuacji mówić o jakiejś pozycji negocjacyjnej, a jak można kogoś sprzedać, kiedy jest coś wart np. przed serią kontuzji jak Umtiti czy Fati, to dmuchamy na zimne, bo może nowy Messi. Ciężko tak coś zrobić.

1

@maroon Dla mnie zaskoczeniem jest, że mimo wszystko w TOP 10 nie ma USA.

1

@Zoker Panele fotowoltaiczne na dach stadionu montujemy w gratisie do Oriola.

0

@Fake69 Tych niepotrzebnych nikt nie chce kupić, tych potrzebnych nikt nie chce sprzedać. Standardzik.

0

Ciekawe dane co do dobrowolnej relokacji. Może niezbyt dokładne, bo to tylko szukanie frazy w kontekście przeprowadzki do danego kraju w Google, ale zawsze to coś.


0

@ObiwanKenobi Nie wiem jakie Wy masz na myśli, ale ja kisnę z gościa, który nawet nie wie, że go wyrzucili. Parafrazując:
- Jeżeli Mentzen z Bosakiem nie zmienią zdania, to zostaję.
- A co powiedzieli?
- Żebym wy.....

1

@Lucerfi To raczej normalne, że swój liże swojego. Centrum raczej obojętne, a prawica w krzyk. Czyli to co byłoby przy odwrotnych wynikach w drugą stronę zapewne.

1

@Lucerfi Nie wiem gdzie Ty widzisz euforię. Na LR póki co dominuje czarna rozpacz.

9

W jakim największym zaprzeczeniu udało się Wam żyć?


1

@blakkudium Grali już za nazwisko, to teraz czas za imię?

5

@FrankliN7 Pszypau, przyłapany na ściąganiu. Trzeba powtórzyć karne.

0

@ranger3120 Było pożegnanie z Mundialami, to może i z Euro?

9

Ciężko stwierdzić co autor miał na myśli pisząc o średnicy wodoru, ale załóżmy, że chodzi o jądro wraz z krążącym w okół niego elektronem. Jak wiadomo pierwsza orbita w wodorze, to tak zwana orbita Bohra i jej promień wynosi 0.53 × 10^-10m. Zatem średnica H będzie dwa razy większa i będzie wynosić H = 1.06 × 10^-10m. Natomiast średnica obserwowalnego wszechświata z Ziemi wynosi 8,8 × 10^26m, więc promień wynosić będzie połowę tego, czyli Ru = 4,4 × 10^26m.

Stąd już prostym jest ułożyć nierówność gdzie chcielibyśmy, aby różnica pomiędzy obwodami obserwowalnego wszechświata zawierającym i niezawierajacym błąd pomiarowy w PI była mniejsza niż H.

| 2×Pi×Ru - 2×Pi'×Ru | < H
2 × Ru × | Pi - Pi' | < H
đPi < H / 2Ru
đPi < 1.06×10^-10 / 8,8×10^26 ≈ 1,2×10^-37m

Stąd wprost widać, że dokładność 40 cyfr wystarczy aż zanadto.

Ponadto można by się zastanowić, gdzie leży granica fizyczna sensu liczenia liczby PI. O ile z punktu widzenia współczesnej fizyki nie ma dystansu większego niż granica obserwowalnego wszechświata, o tyle wiemy, że atom wodoru nie jest najmniejszym elementem, we wszechświecie. Mniejsze będzie samo jądro (10^-15m), czy elektron (10^-20m). Jednak w tym przypadku można pójść dalej, gdyż w mechanice kwantowej najmniejszą odległością jaka ma sens jest długość Plancka, która wynosi 1,616255 × 10^-35m.

Długość Plancka to dla przypomnienia prędkość światła w próżni pomnożona przez tzw. czas Plancka, czyli najmniejszy kwant upływu czasu, który ze względu na stałe wartości stałej Plancka, stałej grawitacyjnej i prędkości światła jest według obecnego rozumienia fizyki niepodzielny.

Aby wykonywać obliczenia z dokładnością do długości Plancka na obwodach rzędu obserwowalnego wszechświata potrzeba byłoby zaledwie ~60 cyfr po przecinku w liczbie PI.

10

Ciekawostka na dziś.

Nasa używa zaledwie 15 cyfr po przecinku w liczbie PI do obliczeń dla wysyłanych w kosmos sond. A już 40 cyfr wystarczyłoby dla obliczeń rzędu wielkość obwodu obserwowalnego wszechświata, żeby błędy zaokrągleń były mniejsze niż średnica pojedynczego atomu wodoru.



Dlaczego tak jest? Wyjaśniam w komentarzu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?