0

@misterio https://www.youtube.com/live/WO3GRXMXMww

1

@MadafakinGuy brzmi przekonywująco, pytanie czy te stare się zwróciły. Choć jesli są testowe to załóżmy że nie muszą - rozumiem. Czy te nowsze technologicznie się zwrócą, czy będą rentowne?

0

@MadafakinGuy słuchaj ja nie jestem przeciwny wiatrakom na morzu ale chciałbym żeby ktoś mnie przekonał że warto, tak bezdyskusjnie. Dlaczego Niemcy to rozbierają skoro to takie opłacalne?

0

@IMBALEO OZE się opłaca korpo i wszystkim wokół nich, podwykonawcom. Jest biznes, dotacje, temat się kręci, więc lobby działają.

0

@MadafakinGuy cieszy mnie że jesteś za polskim węglem, ja jednak nigdzie tego nie napisałem, w sumie prof Majcher też nie. Inny temat to elektrownie węglowe, a inny wydobycie w Polsce, bo kolego węgiel można też importować, a nowoczesne elektrownie węglowe mogą być eko (np Wrocław).

1

@IMBALEO no właśnie @Safrani wytłumacz mi tak bez ironii, czemu oni to rozbierają, czemu im się to nie opłaca (skoro rozbierają) a nam się ma opłacać?

0

@JohnKennedy tvp xD tvn XXXDDDD

6

skąd tam w PIS biorą tych profesorów/doktorów, którzy spokojnie argumentują że Wiatraki to nie jest opcja opłacana? Pewnie stoją pod Żabką.

0

@Xxxbarca4ever zgadza się, jednak MŚ to MŚ, bać się nie musimy ale na pewno Włosi, Francuzi czy Brazylijczycy potrafią z nami wygrywać. Wszystko zależy od dnia. Kurek to już weteran, Sasak sam ciągnął nam mecze więc pewnie to Kurek bedzie rezerwowym.

0

MŚ w siatkówce 2025:

Marcin Komenda

Jan Firlej

Środkowi



Jakub Kochanowski

Norbert Huber

Jakub Nowak

Szymon Jakubiszak

Przyjmujący



Tomasz Fornal

Wilfredo Leon

Artur Szalpuk

Kamil Semeniuk

Atakujący



Kewin Sasak

Bartosz Kurek

Libero



Jakub Popiwczak

Maksymilian Granieczny


pytanie: Szalpuk zamiast Bednorza , tak czy nie?
Brak Bienia i Śliwki. Będzie ciężko.

1

@Tomason Mam podobnie ;)

7

@Zoker trzeba przyznać że dziś srogo smieje się do monitora czytając La Bambe, szefowa dziwnie zerka

6

@D10SLEO trzeba przyznać że suknia leży nienagannie tu i ówdzie

0

@Borneo piszesz nie na temat w zasadzie ... Ja o jednym a ty o drugim. To jak Trzaskowski gadał by odebrać 800 plus niepracującym Ukraińcom to Rosja się nie cieszyła ?

4

@Safrani Powiem coś niepopularnego w mainstreamie ale w zbrojeniach szukał bym oszczędności, przy jednoczesnym zwiększaniu ZDOLNOŚCI.
Idąc za Strategy and Future: wydawanie miliardów na zbrojenia nie koreluje ze zwiększaniem zdolności. Tutaj sporo na sumieniu ma PIS, który podpisał umowy na dziesiątki miliardów, pytanie czy słusznie.

Druga kwestia, służba zdrowia wymaga kompleksowej reformy ale niestety żadna partia nie oferuje takiego rozwiązania.

0

@Comentateiro nasilenie ściemniania i rozmywania spraw z jaką robi to platforma jest nieporównywalna, kolejny przykład masz z BMW, jak można zrobić taki spot, wiedząc że za zakup tej limuzyny odpowiada MSWiA za która odpowiada Kierwiński:



Tak więc można uogólnić że KO zakupiła Karolowi limuzynę za 2 bańki (decyzja zapadła jeszcze PRZED WYBORAMI wiec nie wiadomo było kto wygra!) a następnie w sieci zaczął się lincz że Karol sobie BMW kupił i to jakie! Hipokryzja level hard.

1

@Safrani no tu zgoda, natomiast to potraktowałbym raczej jako błąd/pomyłkę i może popłynięcie "na fali" emocji mieszkańców a nie celowe granie pod głosy.
Powiesz że to życzeniowe myślenie. Być może, ale tak to widzę. Ofiar powodzi było wg oficjalnych statystyk 9 + jedna poszukiwana z tego co widzę

Poseł Mulawa:
"Nie ma na razie podstaw, żeby się z takich słów wycofywać. W serwisach lokalnych, wypowiedziach, które ludzie nagrywają do mediów społecznościowych pojawiają się takie informacje i zadaniem wicemarszałka Sejmu jest wprowadzanie takich informacji, które uzyskuje od mieszkańców i zadawać pytania, czy faktycznie tak jest, że na przykład osoby, które zginęły np. przez walące się ściany, czy ich śmierć została zakwalifikowana jako w wypadku powodzi, czy nie

Więcej na RDC: https://www.rdc.pl/aktualnosci/radio-dla-ciebie/bez-ogrodek-w-rdc-spor-o-liczbe-ofiar-powodzi-w-polsce_AgH5W55vUTuCDr6Sfgxp"

Zgodzę się z Tobą że to twierdzenie o zgonach było błędne, ale to nie jest ta sama sytuacja co z Trzaskiem, zgodzisz się, bo tu chodzi o pewną obietnicę wyborczą a następnie tej obietnicy krytykę (srogą) przez ten sam obóz kilka mies poźniej.

Także mając na mysli "Ogólnie brzydzę się takim czymś i cieszę się że partia (czy raczej liderzy partii) mojego wyboru nie skompromitowała się nigdy takim zachowaniem." to jednak Twój przykład nie jest 1do1 z całym szacunkiem. Choć słusznie wytknąleś błąd, nie ma on związku z tym wątkiem w mojej ocenie.

0

@Safrani pytanie nie jest konieczne :) ale mogło by być "prosiłbym o komentarz" ;) Niby wszyscy wiemy ze politycy kłamią ale może kiedyś nadejdzie czas by przestać się na to zgadzać i dać wyraz w swoich wyborach. Najgorzej że często w ramach tych kłamstw wytaczane są nawet najcięższe działa czyli odwoływanie się do głębokich uczuć ludzi i granie na ich litości. Ogólnie brzydzę się takim czymś i cieszę się że partia (czy raczej liderzy partii) mojego wyboru nie skompromitowała się nigdy takim zachowaniem. W sumie to cieszy mnie również zachowanie Nawrockiego w tym kontekscie który na wczorajszej radzie gabinetowej jasno dał do zrozumienia że swoje postulaty chce spełnić i nie omieszkał wytknąć 100 konkretów platformie. Byle do 2027.
Co do Ukraińcai zdj, tak masz słuszność, bardziej chodzi mi jednak o samego posła Łąckiego, który jest OSTATNIM lub jednym z ostatnich którzy powinni kogokolwiek pouczać o szeroko pojętej moralności....wstydu nie ma.

13

dzień dobry, wypada nieco rozkręcić La Ramble tak więc lecimy:

„Jeżeli Ukraińcy ciężko pracują, a większość z nich ciężko pracuje, jeżeli mieszkają w Polsce, jeżeli płacą tutaj podatki, to powinni mieć prawo do 800 plus, ale jeżeli nie pracują, to powinniśmy się wycofywać z 800 plus dla Ukraińców”

Czyje to słowa, czy to J.Kaczyński, czy może K.Nawrocki? NIE, oto słowo Rafała Trzaskowskiego (około 2-3mies temu) z kampani wyborczej. Oczywiście posłowie tacy jak Brejza, którzy WTEDY popierali ten postulat Rafala dziś, podobnie jak reszta ekipy platformy są ABSOLUTNIE przeciwni odbieraniu 800 plus sąsiadom z za Buga. Stanowczo krytykują i obrażają wręcz Prezydenta. Szczyty hipokryzji wywaliły jednak po tweecie posła Łąckiego (to ten najbogatszy poseł z majątkiem rzedu 70mln zł, który wraz z żoną chętnie wziął 1,3mln z KPO, a będziemy spłacać je wszyscy do 2058roku) który wrzucił zdjęcie śpiącego Ukraińca w okopie z kotkiem i okrasił wpisem : "Panie Prezydencie może Jego Matka z młodszym rodzeństwem jest u nas, zabierz jej 800 plus" . No gratulacje, wygrał Pan Panie Łącki! Niedość że niedosłownie ukradł Pan 1,3mln Polakom (z których mozna by placic te 800 plus przez kilkadziesiąt lat), to jeszcze okłamuje nas Pan że Ukraincy powołują do wojska chłopców poniżej 18 roku życia, bo tylko takim te 800 przysługuje... Standardy platformerskie bez zmian.
@arasz1819 @Borneo @macio_944 @Roobo @RosjaninBut @Safrani @michal26

1

@shinthps starówkę ma piękną nie gadaj. Większość miast ma dwa oblicza. Kolejny przykład Toruń. Przepiękna starówka, a wokół? Lipa.
Niestety ja bym zadał inne pytanie, dlaczego kiedyś ludzie potrafili budować tak żeby było ładnie, z uwzględnieniem jakiegoś ładu architektonicznego, a dziś nic do siebie nie pasuje, a nawet jeśli, to jest zwyczajnie brzydkie a jedynym wyznacznikiem jest użyteczność.. Spojrzcie na taki dwór Artusa w Toruniu.. ogólnie powtórzę że Toruń jest dobrym przykładem takiego miasta gdzie starówka wymiata a poza nią niestety jest komuna, bloki, nic ładnego.

0

@Criss18Barca konflikt może jest, ale wątpię by odchodził z tego powodu. Bądzmy poważni, tam jest różnica 3krotna w wynagrodzeniu, plus to że Barca jest w tarapatach i pewnie byłoby jej na rękę gdyby odszedł

1

@supraomnes1 z doświadczenia również wiem że takie akcje przynoszą tylko problemy.

5

@Safrani wszystko zależy od koniunktury, aktualnych afer ((lekko o tym mówić, w jakim my kraju żyjemy żeby afery traktować jako codzienność[?])) itp. myślę że wyborcy prawicowi wyborcy po prostu migrują między PIS a Konfią. Raczej to Konfa odbiera PISowi ale jak czasem PIS (w oczach tych wyborców) zrobi coś dobrze, a obecnie Nawrocki tak się jawi to CI wyborcy nijako wracają do macierzy jaką jest PIS. Ja tak to widzę.

0

@draxidox nom :) wartość INPOST (giełdowa/szacowana) 7,5mld dol, ICEYE - 1mld (sektor zbrojeniowy również więc firma kluczowa), MASPEX prawie 10mld, FAKRO:"Wartość firmy FAKRO jako takiej, czyli wycena całego przedsiębiorstwa, nie jest publicznie dostępna, jednak można oszacować jej pozycję rynkową na podstawie danych finansowych i udziałów w rynku. FAKRO jest światowym wiceliderem w produkcji okien dachowych, a jego obroty przekraczają 1,5 mld zł rocznie, co stawia firmę w czołówce innowacyjnych przedsiębiorstw w branży budowlanej. "
Drutex wartość około 2mld

Ogólnie takie Dino jest największą marka i najwięcej warte no ale funkcjonuje tylko w kraju.

https://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/dino-maspex-cedrob-polmlek-mlekpol-firmy-spozywcze-na-liscie-100-najwiekszych-firm-prywatnych-rankingu-forbes,239619.html

edit; chociaż w tym artykule wartość INpost dużo wieksza niż podałem wyżej podążając za AI google , hmm.

0

@draxidox Drutex może, Fakro , ICEYE można podciągnąć ale ogólnie się z Tobą zgadzam, aha jeszcze MASPEX

2

@Safrani ja myslę że zabiera Konfederacji, jest spora część wyborców migrujących między PIS a Konfederacją, sam znam takich. W zasadzie na upartego sam bym siebie tam zapisał, choć jednak znacznie bliżej mi do ekipy Krzysia i Sławka.

Ogólnie zgadzam się ze zdaniem @Roobo . w jakimś tam stopniu (a myślę że większym) sondażownie sobie z nami pogrywają. Wydaje się że realna siła Konfederacji oscyluje w granicach 15% co jak sądzę jest wynikiem znacznym

1

@Safrani PIS rośnie bo dobrze w oczach dużej częsci narodu wygląda prezydent Nawrocki, jak widać po badania dobrze ocenia się weta w kluczowych ustawach

8

@RosjaninBut jeszcze jak byłem dzieckiem (30 lat temu) to mama zawsze mówiła nie stój tak blisko, bo może ktoś walnięty stać za Tobą i Cie wepchnąć pod pociąg.. człowiek niestety zawsze musi być czujny. Wiem że to do przesady ale na jestem czujny na takie rzeczy, staram się sporo przewidywać, również na drodze. Czasem podpada to pod paranoje ale może dzięki temu zyje :p

2

@Commando oni chcą więcej, im się należy.
PS: również Polacy ciągnący socjal w Niemczech czy WB budzą we mnie obrzydzenie. Do roboty!

0

@MesQueUnClub_87 też bym wyszedł. w niedziele nawet to zrobiłem jak cofałem w ciasnej uliczce a za mną (widząc już mnie że cofam) skręcił samochód i czym zablokował mi wyjazd zamiast 30sekund zaczekać aż wyjadę. I stoi i trąbi... dalej można sie domyslać. Uwaga nie było to BMW tylko mercedes amg ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?