mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Hit ile takich rąk nam nie dano w zeszłym sezonie :) żarty jakieś. Piłkarz stoi na linii strzału.
0
@Tasde też na to zwróciłem uwagę, a znowu w ataku jak rashord porobił to mu piłka stanęła z niekorzyścią dla Barcy eh :P
0
@Tasde to prawda, teraz już trochę wchłonęło jednak, ale w przerwie znów zaleją
0
Coś te ustawienie dzisiaj nie bardzo z rafinia w pomocy i casado, nie widzę tu ani kontroli, ani wyjątkowo dobrego przerywania przeciwnikowi. Do tego tradycyjnie obrona za wysoko.
0
@alianta2 casado był przy tej akcji zaraz po przegranej Yamala i niestety też dał się ojebac , tak mi się wydaje
1
@Popitek12 posiadanie dziewczyny w przeszłości wiąże się z jakimś doświadczeniem i pewnymi innymi cechami które to one mogą być kluczowe, a nie posiadanie dziewczyny w przeszłości samo w sobie. Chodzi bardziej o zaradność, męskość a nie ciotowatosc i nie ogarnięcie. Niestety tymi ostatnimi Cechami często można opisać osobników zbyt długo nie wchodzących w żadne relacje.. oczywiście od każdej reguły są wyjątki więc nie brać do siebie za mocno;)
2
@Bogan wszystko to też trochę kwestia definicji. Podam taki przykład. Stworzę definicje wariata, ktoś kto używa ksywy Bogan to na pewno wariat. Pasujesz więc do definicji i jesteś wariatem a przecież wszyscy wiemy że nie jestes :)
Ja zapytam też to po co jest alkohol skoro nie dla poprawy humoru, do odkażania raz ktoś powie. Ok, ale myślę że może służyć też do chwilowego poprawiania humoru jednak i ktoś kto raz na jakiś się naoije w tym celu chyba nie jest alkoholikiem. Ale wg tej definicji , jest..
2
@paweldunajecfcb zdecydowanie musisz być twardszym. Życie takie jest, jeszcze nieraz Cie ludzie rozczarują. Ja po rozstaniu z pierwszą dziewczyną też rozpaczałem, potem była druga, rozpaczałem jeszcze bardziej, a teraz mam od 7 lat żonę i dwójkę dzieci i też rozpaczam :)) (nie no zarcik taki).
Świat się tu i teraz nie zakończy a Twoje życie zapewne dopiero na dobre się zacznie. Nie bądź miękką fają, musisz zawsze pozostać mężczyzną, zaradnym i silnym, tacy są nam potrzebni w wielkiej Polsce :)
0
@July_6_BcN @paweldunajecfcb Julka Cię weźmie w opiekę :>
10
@paweldunajecfcb no cóż musisz być twardy, uderzyć pięścią w stół i iść dalej. Nie rozumiem dlaczego miałbyś być skończony.. to są problemy wieku młodocianego, kiedyś będziesz sobie i mi dziękował że to zakończyłeś. Do dzieła. ;)
0
@Safrani no mówileś, mówiłes o Bosaku. Ja mimo wszystko mam go za rozsądnego polityka nawet jeśli jest tam dla pieniedzy. Póki co zarabia uczciwie, żadna wałki czy kilimetrówki na niego nie wyciekają, więc w sumie nie widzę w tym nic złego nawet jeśli jest tam tylko dla pieniedzy. Jeśli jednak przy okazji zrobi coś dobrego dla państwa, nie mam nic przeciwko.
2
@Criss18Barca na jakiejś rocznicy istnienia klubu A klasy mojego kolegi była za 20 ale z 3x wieksza :P
1
@Safrani masz rację, a rządy niemiłosiernie tą głupotę wykorzystuję. I jedyną partią, którą siebie (czy rząd) tak postrzega jak to opisałeś jest Konfederacja.
1
@RichardWinters petarda i tego mi u nas właśnie brakuje! Amerykańska Flaga po boisku, żołnierze na trybunach :D Amerykańce mają klimat i wiedzą jak wzbudzać ducha narodowego np poprzez sport.
@Safrani @RosjaninBut
0
@Safrani no to koniecznie trzeba zmienić, ale po ostatniej próbie sił rządu z obozem prezydenckim niestety pozostaniemy w tym samym punkcie ( i nie będzie to gdzieś pośrodku). Te dwie opcje polityczne mają problem z rzeczowym , prostym, konstruktywnym komunikowaniem z wyborcami.. istnieją tylko skrajności, nie ma ustępstw, realnej oceny sytuacji, tylko ściemnianie i rozmywanie obrazu. a najlepiej jak mozna coś przy okazji inwestycji dla siebie ugrać. W kontekscie historycznym o Polsce bardzo spodobał mi się mój wątek z kolegą @RosjaninBut a w szczególności jego trafna diagnoza która pozwolę sobie tu przekleić :
"Chcieć to chcemy, jako społeczeństwo. Problem w tym, że ci nasi na górze niekoniecznie są zainteresowani rozwijaniem i umacnianiem imperium.
Oni rozpieprzyli nam państwo w XVII wieku i obecnie też oni odpowiadają za ten syf państwowy. To plemię jest tak kłótliwe i autodestruktywne kiedy znajduje się na szczeblach władzy, że zawsze ich polityczne działanie kończy się załatwianiem swoich prywatnych interesów. Chyba jedynie jakiś skrajnie autorytarny nacjonalistyczny system byłby w stanie utrzymać tu polityczny porządek, kosztem wolności i liberalnych wartości. Zarówno Dmowski jaki Piłsudski mówili, że Polacy zniszczą państwo od środka, jeśli ktoś tego nie złapie silna ręką. Ten naród jest po prostu niereformowalny pod tym względem."
Nie wiem czy pamiętasz ale ja też kiedyś wyraziłem podobną myśl (choć nie tak ładnie) o tym że chyba jedynie jakąs silna jednostka byłaby w stanie chwycić to za łeb i poprowadzić Polaków we właściwym kierunku. Może my nie jesteśmy dobrzy w demokrację..
zostawię jeszcze jeden fajny link dla tych co mają czas i ochotę:
0
@Safrani mówisz że u nas najwiekszym problemem nie jest to że przetarg wygrają Niemcy, ja jednak nie jestem takim optymistą w tym temacie. Uważam że musimy właśnie wpychać rodzime firmy w takie kluczowe sektory i inwestycje. Jeżeli mamy rzeczywiście wejść w te wiatraki to TYLKO i wyłącznie z ustawą gwarantującą udział polskich firm w tej rewolucji energetycznej. FAMUR czy wspomniane przez Ciebie firmy powinny mieć pierwszeństwo. Ja wiem że my to nie USA, ale USA na przykład dba o swój przemysł i kluczowe sektory na tyle że np blokuje wykup stoczni przez zagraniczny kapitał
" (...) już poprzednia administracja Joe Bidena była niechętna wobec zagranicznych inwestycji w strategiczne sektory, czego przykładem była blokada zakupu fabryki stali przez japoński Nippon"
0
@Safrani no FAMUR to Polska firma związana pierwotnie z górnictwem i też przerzucili się na produkcję wiatraków. Nie wiem ile są one polskie.
"firma FAMUR (a dokładniej jej spółka córka FAMUR Gearo) produkuje turbiny wiatrowe. Uzyskali licencję na produkcję kompletnej turbiny wiatrowej eno126 o mocy 4 MW i 4,8 MW od niemieckiej firmy enovation GmbH"
0
@pax w praktyce to wygląda tak że ktoś dostaje do łapy z rady gminy za lobbowanie ZA, a gmina dostaje np remont budynku miejscowej druzyny DRAMA WIlkowyje..
co do prawa dysponowania własną ziemią. Wiatrak to raczej budowla nietypowa. Wysoka. Wiesz że nawet na swojej działce nie możesz postawić np fotowoltaiki wyżej niż bodajże 3-4metry, nie pamiętam teraz ale pamiętam że miałem taki problem. Tak więc nie jest tak że ktoś sprzeda ziemie i wywali sobie 50m wiatrak który wpływa na wszystko i wszystkich bezpośrednio np poprzez efekt migotania.
0
@Safrani A Famur?
0
@Safrani tu nie chodzi o to czy rodzime firmy w ogóle istnieją, tylko czy będą miały warunki do uczestnictwa w tych inwestycjach, a za Donalda należy to poddać dyskusji. Ja po prostu temu człowiekowi nie ufam, wielokrotnie dał podstawy do tego by uważać że interes niemiecki jest dla niego con ajmniej równi istotny jak Polski, choć wiem że w tym wyrażeniu byłem bardzo dyplomatyczny.
edit: dodam tylko jeszcze kwoli przypomnienia że KPO to pożyczka a nie jakis GRANT
1
@Safrani no... tu ewidentnie wychodzi że i Prezydent i Rząd ma swój pomysł na tańszą energię i chce na siłę ją przeforsować. Tyle że pomysł rządu już znamy, wiatraki z niemiec i 500m od domów, plus zamrożenie cen energii w pakiecie (co było przecież również w tarczy PIS którą usunęli). Propozycji prezydenta jeszcze nie znamy, należy więc się łudzić że będzie dobra
1
@Bogan raz coś rzucił przed meczem Brazyli z Argentyną , a raz coś tam delikatnie szarpał się z Flickiem, i ogólnie jest taki troche brazylijski krzyczak, w meczach to widać że często się rzuca.
4
TUSK (KO) z wspaniałą narracją : "Zła wola albo koszmarna niekompetencja prezydenta Nawrockiego. Niewykluczone, że jedno i drugie. Jego weto oznacza droższy prąd dla wszystkich Polaków - dziś i w przyszłości. Pierwsze egzaminy: z dyplomacji i energetyki oblane. Zapłacą wszyscy."
SZEFERNAKER (PIS): "Najpierw ograniczyli tarczę do 30 września 2025, później w niekonstytucyjny sposób dokleili przepisy tarczy do ustawy wiatrakowej, a teraz są zdziwieni, że Prezydent Nawrocki broni polskich rodzin przed wiatrakami 500 metrów od ich okien.
Tarcza zostanie dziś skierowana przez Prezydenta Nawrockiego do Sejmu. Sejm już raz przyjął te przepisy doklejone do wiatraków.
Niższe ceny prądu od października są w rękach rządzącej koalicji. Prezydent podpisze tarczę jak tylko zostanie przyjęta przez parlament."
I potem Tusk będzie mówił że zalezy mu na współpracy. Ktoś kto chce współpracy pomimo różnic nie wrzuca takich atakujących postów.
nie ma tu znaczenia czy ta ustawa jest sensowna, czy nie. Brak szacunku w poście Donalda razi z daleka i nie będzie dobrze jeśli nie będzie właśnie tej DOBREJ WOLI do porozumienia.
PS: Kto z Was chciałby mieć wiatrak 500m od domu? Tak szczerze. Ja mieszkam w otoczeniu wiatraków ale nie 500m tylko wg starych przepisów czyli ponad 700m napewno) i ogólnie nie narzekam choć jak wieje wiatr w daną stronę to słychać każdy obrót jak dźwięk przelatującego w oddali samolotu. Da się z tym żyć owszem. Druga sprawa koło 17 jak słońce jest niżej to każdy obrót na tle słonca powoduje efekt świetlny który akurat w moim domu nie powoduje dyskomfortu, natomiast u sąsiadów w innej wsi strasznie na to narzekają. Można sobie wpisac w google:
"efekt migotania cienia," i zobaczyć ocb https://www.facebook.com/BIOTOPE.Uslugi.przyrodnicze/videos/efekt-migotania-cienia/1232482726877174/
1
@Gacek5 to samo jest w Polsce, przykład po zlocie czarownic w Waszyngtonie. Po spotkaniu, wszystko pieknie, będzie dobrze, na dobrej drodze do rozejmu lub zawieszenia broni. Następnego dnia do dziś stopniowo studzą reakcje. :) Prasa musi mieć klikalność niestety, dlatego mimo wszystko lepiej włączyć YT i włączyć w miarę zaufanego eksperta który oczywiście też musi mieć klikalność, ale przynajmniej względnie ufamy mu że jego obraz jest szerszy i niezaklamany.
10
@Roobo to jest ten co z reklamówka biegał na granicę białoruską? ehh Panie Boże chroń nas przed tymi pseudoelitami. Ten gość powinien max sprzedawać żarcie w macu.
1
@Pussy Patrol no fakt że jest to mało prawdopdoobny transfer, tym bardziej że już obecnie odbywa się "wymuszanie" przez ISaka transferu do Liverpoolu. Zobaczymy, w każdym razie nie napalam się na Alvareza, to chyba taki dziennikarski bełkot żeby przez wakacje mieli o czym pisać
1
@FloroFloro też uważam że nie jest nam potrzebny, w mojej ocenie potrzebny jest nowy Etoo a za takiego uwazam Isaka, szybki, zwinny , ze zwodem. Julian to taki Ferran Torres. Mamy już takiego gracza i zdaje się (nie sprawdzam tego) że ma nawet lepsze liczby od Juliana względem ilości minut
1
@RosjaninBut mam dokładnie takie same przemyślenie co Ty, pzdr
0
@RosjaninBut no niestety muszę się zgodzić. Nie wykształciliśmy mieszczaństwa co nie pozwoliło na rozwój, do tego podatność na korupcję (17 wiek) .. duzo by gadać. Polska bogata była zbożem w tamtym czasie, handlowaliśmy z holendrami i im głownie to zboże sprzedawano, tylko oni przypływali po to zboże na swoich wielkich statkach, a następnie u siebie je przetwarzali i sprzedawali dużo drożej.. a przy okazji sprzedawali nam różnego rodzaju wyroby rzemieślnicze.. Zawsze zachód był do przodu rzemieślniczo.. Polska niestety była trochę zadupiem.. NAwet czytając historię Polski bardzo dawną, okolic 1100 roku, to pierwsi rzemieślnicy, architekci itd to byli Niemcy. Nasza historia jest nieco inna, co nie oznacza że obecnie nie możemy osiągać sukcesów korzystając z dobrodziejstw tego świata. Pytanie czy wyszliśmy z tej bańki wiecznie "gorszego", czy chcemy rzeczywiście zrobić coś samodzielnie, na nasze konto? Coś stworzyć dla pokoleń, czy tylko bytować jak szlachta 16-17, bo przecież pieniądz się zgadza..
1
@Safrani o co tyle hałasu.. o co tyle hałasu? wszyscy żyją? żyją.