mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Safrani o co tyle hałasu.. o co tyle hałasu? wszyscy żyją? żyją.
0
@Eto'o9 R10 mówisz o tym? :)
https://x.com/epicredcards/status/1957910884392845605
0
@RosjaninBut w sumie jakby się tak odnieść historycznie to kiedy my tym wasalem nie byliśmy? Odpowiadam, końcówka XVIIw to ostatnie lata kiedy nie byliśmy wasalem.. Potem od XVIIw powoli stawanie się wasalem Rosji, rozbiory (brak na mapie) przez Królestwo Kongresowe (zależność od Rosji, a powstało dzięki naszemu podpięciu pod Napoleona) , potem było jeszcze gorzej po powstaniach bo byliśmy całkowicie pod butem aż do końca I WW... Potem II WW to już wiemy, komunizm, dalej zależność od Rosji (wasalizacja) aż wreszcie 1989, upadek komuny i tu znowu mówimy o kompleksie zachodu, bycie wasalem względem zachodu. Czyli może nie z deszczu pod rynne ale bardziej... z rynny na deszczyk ;) tak wygląda nasza historia. Patrząc tak pesymistycznie nie sposób nie stwierdzić że żyje nam się obecnie nad wyraz dobrze, pytanie tylko jak długo ten stan jest w stanie trwać, mając tak marną sprawczość. I pomyśleć że ludzie tu się zabijają za Tuska czy Kaczyńskiego...
0
@RosjaninBut słuchałem wczoraj. W sumie widzę taki podział na opiniujących : Dębski/Wojczal oceniają że to dobrze że nas nie było w Waszyngtonie, dobra Decyzja, natomiast Budzisz/Winkler i pewnie całe SF ocenia że to bardzo źle że nas nie było. W tym konkretnym przypadku (mimo że jestem team SF i z reguły to z Wojczalem się nie zgadzam) uważam że to całkiem dobrze się stało że nas tam nie było, za duże ryzyko byśmy zostali wmanewrowani w jakąś koalicję chętnych (z której z resztą już kilka tygodni temu się wypisaliśmy)
0
@Safrani sam jestem ze śląska więc coś tam wiem. Moj znajomy bliski pensja brutto jakies 7000 ale po zrobieniu 4dni weekendowych robi mu się ponad 10 000 netto :) Fakt że trzeba sporo się napracować ale często mają też tak że wyjeżdzają na górę już po 6 godzinach, a zanim dojdą na miejsce "fedrunku" to często godzinka marszu. Samej pracy wychodzi np 3-4h max.
Druga kwestia zarobkowa to dodatki. Tych dodatków typu barbórka, 14stka to jest szacując 20 tys netto rocznie a może więcej. Krótko mówiąc zarobki szczególnie w JSW są bardzo dobre.
Co do samego górnictwa @Safrani "tu już nie ma co prywatyzać. Tego co zostało w państwowych rękach nikt nie weźmie nawet za darmo."
Czy ja wiem, złożami na Dębieńsku bardzo mocno interesują się spółki niemieckie. Ogólnie nie zgodzę się z Tobą że nikt nie chce, kwestia dobrego zarządzania i myślę że da się zrobić. Nie chce powiedzieć tego na głos bo jest to dla mnie całkiem przykre ale jakby przyszedł Niemiec, Amerykaniec czy Australijczyk to myślę że nagle górnictwo stałoby się rentowne. a Złoża mamy, tylko bardzo głęboko już obecnie , co powoduje że koszta wydobycia są wysokie.
Co do OZE nie jestem przeciw, sam mieszkam w otoczeniu wiatraków na śląsku, ale OZE to tylko dodatek, trzeba opierać się na stabilnych źródłach a OZE takimi niestety nie są. I tanie też nie są, i nie mają nic wspólnego z polską produkcją (panele foto, wiatraki)
1
@noface dobrze to pokazałeś , pełne zgoda. Komentatorzy w 90% to po prostu gadka "z falą" pod publiczkę. Często nawet przekłamują wydarzenia na boisku gdy dana drużyna akurat fartownie strzeli to nagle "świetna dyspozycja", "zasłużyli na to" itp a gol po farfoclu z rożnego.
0
@macio_944 chłopie ale Ty opowiadasz bzdury, wiesz co to jest koalicja chetnych? To taki format w którym spotykają się rządzacy państw które są gotowe do wysłania tych wojsk na Ukraine. Czy Polska była takim krajem? NIE
Jakby jednak chciec ugryźć ten temat z innej beczki to powiedz mi czemu DER ONET pisał że to Sikorski tam będzie, podaje link z SOBOTY 17.08:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozmowy-koalicji-chetnych-znamy-przedstawiciela-z-polski/m3wnbe1
Ja jestem zdania że po prostu Sikorski może i miał tam być ale dostał bana od Trumpa, którego z resztą na spółkę ze swoją żoną Applebaum obrażał (do tego jeszcze Tusk oczywiście) i pomarańczowy stwierdził że da mu pstryczka w nos. Co zrobił Sikorski? Odbił piłeczkę i zaczęli walić w obóz prezydenta " no to dawaj skoro masz takie wtyki w USA to ty sie wbij" xD czyli najpierw narobili g*wna a potem zwalili na kogoś innego.
Kolejna kwestia że na tym sporze żenującym tracimy my jako kraj, jako naród i to tylko pokazuje jakimi miernymi politykami są KOwcy.DO dziś nie umiem zrozumieć jak można być tak butnym żeby obrażać od ruskich agentów amerykańskiego byłego (a pożniej przyszłego prezydenta). Nie do pomyślenia. Gdzie Polska a gdzie USA żeby sobie pozwalać na takie wycieczki. Tak pewnie się poczuł Tusk wsród swoich europejskich przyjaciół a gdzie jest obecnie?? siedzi przy głosniku (przed laptopem) dzien po imprezie. beka
2
@macio_944 na jakiej podstawie stwierdzasz ze nawrocki mial tam leciec?
1
@CLS63AMG ale ja też nie widzę takiego scenariusza że Konfa wygrywa samodzielnie wybory. Zarysowałem go czysto abstrakcyjnie :) szczerze mówiąc też oglądałem u Rymanowskiego i czasem Morawiecki pozytywnie zaskakiwał oczytaniem i nawet przyznaniem się do błędów ale oczywiście jak byśmy go nie znali, to moglibyśmy uwierzyć w takową refleksję (jakiegokolwiek) polityka. Aczkolwiek wypadł nieźle trzeba przyznać i zakładając że jest to prawdziwa przemiana Mateusza M, to faktycznie scenariusz rządów PIS z Konfederacją mógłby (czysto hipotetycznie) przynieść Polsce coś dobrego. Bo co innego? Wiemy już że obecna koalicja tego dobrego nie przynosi, to w coś musimy wierzyć.
1
@Safrani ja się też z Tobą zgodzę co do zdolności Konfederacji , braku rozległych kadr , a jednak ślepo wierzę w takie coś:
Konfa wygrywa wybory samodzielnie i wtedy następuje coś na wzór przetarcia szlaki, tęgie głowy w Polsce uznają że kiedyś taka zmiana musiała nastąpić i następuje duży rozrost partii o środowiska ekspercie. Także na bazie jakiejś idei która konfa niewątpliwie posiada,.mają też liderów jesteś w stanie coś zbudować. Ja nawet nie wykluczam że co mądrzejsi posłowie zmienia szeregi na konferencję jak np Tyszka.
Wiem że teraz nieco sobie bajam ale wydaje mi się że takie coś jest możliwe. Tak jak i jest możliwe to że Konfederacja zechce zasięgać opinii w takim np SF.
Co do trojmorza również zgoda, tutaj byłoby pole do popisu dla polityków. Nie wiem czy Polska byłaby liderem przy Turcji czy Szwecji a nawet Ukrainie. ale może jednym liderów ? Może tu miałby zastosowanie bardziej partnerski układ
1
@CLS63AMG pewnie słuchasz Bartosiaka bo nieco powtarzasz narrację całego SF która wydaje się słuszna : czyli sojusze w wymiarze południkowym, od Szwecji i Finlandii przez Ukrainę po Turcję. Też uważam że byśmy dużo zyskali na takim układzie, jednocześnie nie wypisując się z obecnych układów, to może działać równolegle. Natomiast minęły już czasy żebyśmy UE I USA a nawet NATO stawiali na pierwszym miejscu.
NIE WIEMY jaka realna siłę i na ile NATO realnie jest sprawcze, natomiast kraje w układzie południkowym mają "żywotny" ten sam interes co Polska, zapewnienie bezpieczeństwa przed Rosja. To jest największą waluta , bezpieczeństwo
15
@CLS63AMG dlatego dosyć tych nieudaczników, mam w nosie mityczną "stabilność" jaką ma oferować rząd KO. Oni są niedecyzyjni, skupiają się tylko na tym żeby przetrwać na stołkach do 2027. Potrzebna jest zmiana rządu tu i teraz, nowe wybory. Niestety najwyższym dowodem patologii jest to, że powyższe się nie wydarzy i będziemy dalej tkwili w tym zastygnięciu/bezruchu kiedy decydują się losy regionu. Błagam weźcie już tego Sikorskiego z Tuskiem i Giertychem..
Szczerze co do Sikorskiego miałem pewne nadzieje ale nie, jednak ten chłop również skupia się wyłącznie na wojence polsko-polskiej a jego elokwencja i nie da się ukryć: erudycja nieco rozmywa prawdziwy obraz nieudolności i partactwa. Lepiej lepić swoje gniazdko w pałacu na zadupiu i brać kasę od arabów.
7
nie wiem czy już było ale... miałeś chamie złoty róg..
1
@michal26 tak pełna zgoda. może jednak trzeba na to spojrzeć w ten sposób że jest już pewna koncepcja ugody z Putinem a Polska mogłaby tylko przeszkadzać w osiągnięciu porozumienia. Tu akurat dwie strony sporu są zgodne co do stosunku do Rosji
11
"Informuję, że na spotkania do Białego Domu zaprasza prezydent Stanów Zjednoczonych, z którym polscy przedstawiciele ruchu MAGA oraz osobiście Pan Prezydent Karol Nawrocki mają uprzywilejowane stosunki. Proszę aby ich używali na rzecz Polski i Europy" - Sikorski
nie wnikam w to , czy ma jakąkolwiek rację, dla mnie takie zachowanie z jednej i drugiej strony to żenada, obie strony jak zwykle drą szaty na arenie międzynarodowej . Czy Ci ludzie nie mają za grosz poczucia żenady?
1
@Safrani dzięki za radę :)
1
@Safrani szczerze to pomyślałem o córce która idzie we wrześniu do 1 klasy, żeby miała do nauki latania , a może też sam skorzystam na wakacjach okazyjnie do jakiś ujęć. Z jednej strony nie musi to być nic super wyrafinowanego, z drugiej jak tak patrze na rynek teraz to chyba serio lepiej kupić nawet używkę DJI np:
https://www.olx.pl/d/oferta/dji-mini-2-fly-more-combo-stan-idealny-x-kom-3-baterie-CID99-ID16UblE.html
niż jakiegoś chińczyka.
Także używka też wchodzi w grę , cena fajnie byłoby to 500zł, na coś fajnego mogę dołożyć w okolicach 700-800
0
kto poleci Drona jakiegoś? jest coś poza DJI wartego uwagi może z tanich chińczyków?
0
@Filipem sam płaciłem
0
@D10SLEO aha bo ja jestem z Gliwic dlatego pytam, a na ekstraklasę ogólnie szkoda mi życia ale tak z ciekawości zagadałem
Pzdr
0
@th@les to samo pomyślałem, chłop najpierw tworzy problem sprowadzając szrot a później heroicznie go rozwiązuje. To tak z przymrużeniem oka ;)
0
@D10SLEO serio tak źle grają ? Czy jesteś z Zabrza :P
0
@NeroTFP1 nie wiem co tam w takich głowach siedzi, czy to dalej są ludzie? Ja nie wyobrażam sobie życia bez moich dzieci, codziennie jak na nie patrzę to za nie dziękuje
6
@July_6_BcN jest potencjał na gorące.
dokładnie tak, z czego 80% tych grubasków krzykaczy to na tzw liścia (zaraz sie tu zlecą mnie zlinczować) jak mogłem to napisać :D
3
@Kubsoleon masakra, goście tworzą sobie w głowach jakąś fikcyjną wojnę, bawią się w wojnę bo wiedzą że jedyne co ich może czekać to strzał w pysk. No jak dzieci co strzelają się pistoletami. Na prawdziwą wojnę to by szukali jak s***lać z kraju. Nie potrafię zrozumieć co oni mają w głowach, jakaś urojona walka za barwy, co to **wa jest...
0
❗️???????? Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) oraz Policja zatrzymały 17-letniego obywatela Ukrainy, który, działając na zlecenie obcych służb, niszczył pomniki poświęcone ofiarom UPA, w tym pomnik w Domostawie, oraz budynki publiczne, malując na nich antypolskie napisy. Celem tych działań było wywołanie napięć między Polakami a Ukraińcami.
ℹ️ Jacek Dobrzyński
???? Jacek Dobrzyński
0
@tbas ja się nie znam, a czym się rożnią te z rossmana z napisem CK za stówke od takich nie z rosmanna? pytanie serio
0
@MOLESTA gość prawdopodobnie czyta z kartki, wygląda mi to na akcje taką że został przymuszony przez służby (polskie lub ukrainskie) do wygłoszenia takiego oświadczenia żeby nie wsadzili go do paki. Po prostu. Dmitro stajesz , przepraszam i puszczamy Cie wolno.
edit: albo faktycznie zrobił to ze strachu bo uświadomili go co ta flaga w ogóle oznacza. Spora część Ukraińców (śmiem twierdzić że większa część) nie zdaje sobie sprawy z tego co wydarzyło się na WOłyniu, a UPA gloryfikują jako organizację walczącą o niepodległość Ukrainy. Nie wiedzą o tych mordach bo nikt ich o tym nie uczył.
Są oczywiście jednostki szczególnie na zachodzie gdzie jest taka świadomość i z takimi delikwentami już ewidentnie trzeba walczyć
2
@Eklerek chciałem coś napisac ale brak mi slow. Ja nie wiem w 14-15 wieku takiego czegos nie było. Jak można kobiecie od tylu wywalić haka w nogi, co trzeba mieć w tej pustej głowie
2
@Bernard777 pewnie im głupio za Souze i Santosa jeszcze bardziej, dlatego tak komplementuja Polaka :)))