mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MesQueUnClub_87 też bym wyszedł. w niedziele nawet to zrobiłem jak cofałem w ciasnej uliczce a za mną (widząc już mnie że cofam) skręcił samochód i czym zablokował mi wyjazd zamiast 30sekund zaczekać aż wyjadę. I stoi i trąbi... dalej można sie domyslać. Uwaga nie było to BMW tylko mercedes amg ;)
1
@July_6_BcN moim zdaniem Mentzen średnio na premiera pasuje , może się mylę. Z drugiej strony .. po owocach poznacie. Nieraz już Sławek swoją ambicja zamykał wielu osobom gębę, choć na papierze w mojej opinii Bosak to lepszy kandydat. Nawet Morawiecki że swoim niezłym negatywnym bagażem to dla niego też mocny przeciwnik.
1
@LinekMichal tylko te mecze z ogórkami to troszkę mało by byc Tego pewnym. Poza tym Gabi jest po kontuzji i nie wiadomo co z nim jak i Bernalem będzie w praktyce. FERMIN tylko za 70plus
4
@gaq tylko że Okno to totalna szklanka , Casado mimo wszystko to nie ten typ, nie na takiego ciągu na bramkę a bardziej otwierające podanie i odbiór, Bernal dopiero wyleczył więzadła , najbliżej to imo Gaviemu obecnemu choć obawiam się że z biegiem sezonu jego zapędy ofensywne będą spadać. Jaki morał ? Nie ma jednoznacznego zastępstwa dla Fermina. Najbliżej jest Olmo ale tak jak mówię oni we dwójkę z Ferminem się uzupełniają jeśli chodzi o kontuzje. Jedynie oferta rzędu 60-70mln to bym się zastanawiał.. albo jakaś opcja odkupu może, choć na to równie czelsi nie pójdzie
0
@misterio aha dodam jeszcze tylko że jednym z głownych powodów dla których ten węgiel jest drogi jest ETS. Poziom na którym się znajduje to druga sprawa ale czy ktoś w ogole podjął się wyliczeń jaki byłby koszt modernizacji technologicznej by wydobywać głębiej? Może się okazać że byłoby to korzystniejsze, jednak tu się rozchodzi właśnie o tą ekologie i ETS
edit: i kolejna sprawa nie musimy tylko i wyłącznie opierać się na swoim węglu (a na przykład częsciowo na nim). Część węgla można taniego sprowadzać jako tani, i niech leży na hałdach i czeka na zimę. Inwestować np w elektrownie węglowe nowoczesne (przykład takiej we Wrocławiu) które nie emitują szkodliwych substancji.
0
@Safrani sory ale czy dobrze rozumiem, konfabulacja to podanie 5mln jeśli w rzeczywistości jest 4,5-5? nie kumam.
Polska może mieć i turbiny 20mW ale podstawowy problem jest z ceną instalacji, ceną prądu z tych wiatraków, z wiatrem który może nie wiać, i z zużywalnością pozespołów (tu również wchodzimy w kwestię ceny/kosztu)
a to czy na bałtyku czy na morzu północnym, sory, to ta sama szerokość geograficzna i może z 200km lądem.. chyba trochę chciałeś coś znaleźć na siłę żeby podważyć mam wrażenie.
0
@misterio ja zasadniczo nie jestem przeciw wiatrakom, slucham człowieka (prof Malecha) i część argumentów do mnie trafia. Nie bardzo jednak mam czas każde jego słowo weryfikować a brzmi wiarygodnie. Być może jednak trzeba będzie tak zrobić. Ma na pewno rację co do braku stabilności OZE, wpływu OZE na blackout w Hiszpanii i wydaje się że ma również rację w temacie całej infrastuktury stabilizującej wokół OZE (wiatraków). Muszę zgłębić temat. Przeczytałem o tym Bjornie, nie widzę nic aż naddto szokującego. Cieszy mnie to wrecz że są ludzie którzy podważają ogólno przyjęte paradygmaty, to wpływa na rozwój a czasem okazuje się przełomowe. Co do miejsca budowania wiatraków to skoro nie można budować ich na lądzie bo mieszkają tam ludzie (są zabudowania) a na morzu jest drogo co potwierdziłeś, to raczej szedłbym w kierunku NIE budowania a nie budowania na siłę na morzu (drogo) lub zmiany przepisów i budowania wiatrakó 500m od osiedli ludzkich. Należy w takim razie rozważyć inne formy źródeł energii dla kraju[?]
0
@tbas no poszedłem za Twoją radą i wpisałem " dlaczego węgiel się nie opłaca" oto odp:
Węgiel przestaje być opłacalny ze względu na bardzo wysokie koszty jego wydobycia w Polsce, które wynikają z trudnych warunków geologicznych i przestarzałej infrastruktury. Dodatkowo, malejący popyt ze strony elektrowni, presja na redukcję emisji CO2, regulacje UE i rosnąca konkurencja ze strony tańszego importu oraz odnawialnych źródeł energii pogłębiają problemy branży.
Rozkładając to na czynniki zacznę od tych prostszych: "presja na redukcję emisji CO2, regulacje UE i rosnąca konkurencja ze strony tańszego importu oraz odnawialnych źródeł energii" tak więc widać że europejskie normy mocno windują cenę wydobycia.
Co gdyby te 30mld na wiatraki zainwestować w rozwój infrastuktury? to tylko hipoteza. Bo najbardziej logicznym wydaje się przeznaczyć te 30mld na elektrownie atomowe, które są xxxx razy wydajniejsze i przede wszystkim stabilne. Ktoś powie, "no ale KPO...trzeba wydać". No a może nie trzeba. Pamiętać należy że to pożyczka. Nie dotacja/grant.
0
@SelloutCrowd całkiem zabawny Twój post :) gratuluję. Dobrze że lewicowe a i "centrowe" media nie dostają żadnych pieniędzy. Nie chciałeś powalczyć z argumentami ale za to powalczyłeś z prawicowcami, gratuluję.
0
@fart rozumiem nawet Twój emocjonalny wpis ale jakaś merytoryka może też czasem być dorzucona do wpisu. Jeśli jednak chciałeś uczestniczyć w dyskusji zapraszamy, proszę o jakieś dane, liczby, porównania, odniesienia, a nawet sensowne zaprzeczenia.
1
@mmaciass "Tu nie ma co specjalnie dyskutować. Po prostu prywatyzuje się społeczne pieniądze, a im więcej się ich sprywatyzuje tym lepiej dla Królika i jego przyjaciół. To nie jest inwestycja w energetykę tylko w oligarchię. Kulczykowie będą się bogacić, a za kredyty zapłaci społeczeństwo. To po prostu kolejny Miś, Miś na miarę naszych czasów i możliwości. I jestem pewien, że to nie jest ostatnie słowo tej władzy."
polecam ogólnie też wczytać się w komentarze bo co niektóre nad wyraz sensowne
"Biznesy Kulczyków zawsze były dochodowe tylko dla Kulczyków. I te dochody zazwyczaj pochodziły z niezwykle korzystnych kontraktów zawieranych z państwem. Że przypomnę tylko kontrakt na NIEbudowanie autostrady A2, czy "prywatyzację" TP SA, czyli sprzedaż państwowej POLSKIEJ firmy FRANCUSKIEJ PAŃSTWOWEJ firmie i pobranie sowitej prowizji od transakcji nazwanej dla szpasu "prywatyzacją". O innych "cudownych" transakcjach z Orlenem w tle nie ma nawet co gadać"
1
@Safrani 20minut słuchania, jesteś w miarę biegły w szeroko pojętym temacie wiatraków, odniesiesz się do tego wywiadu?
0
@draxidox Radek, Rzeszów/Jasionka, mówi Ci to coś? Miałeś szansę ale jej nie wykorzystałeś. Kolejny raz..
0
@BillyButcher szczerze zastanawia mnie ta ukraińska technologia. O ile doceniam że w ogóle jakiekolwiek rakiety zbudowali (o ile zbudowali, bo narazie żadna z rakiet Flamingo nie uderzyła w cele w Rosji) o tyle po wysłuchaniu Wolskiego (i Budzisza dzień wcześniej) mocno intryguje mnie jakość tych rakiet. Wg Wolskiego są to rakiety nie dorównujące tym irańskim, są zbudowane na bazie silnika starych (mocno starych) silników odrzutowych Iwczenko AI-25 montowanych w salomotach Albatros L39 jeszcze w czasach ZSRR.
Dodatkowo Wolski porusza temat drugiego rodzaju rakiet, które konstruowali Ukraińcy ale niestety Ruscy im to wybombardowali (w lipcu, kiedy tak głosno krzyczano o nasilonych uderzeniach rakietowych Rosjan). To pokazuje że ta "technologia" jako całość wcale nie jest jakaś wysoka (nie mogą obronić swoich fabryk lub przenieść ich w bezpieczne miejsce), a Ukraińcy mają problem żeby na terytorium swojego kraju coś takiego produkować.
Co ciekawe nieco przeciwne stanowisko prezentuje Budzisz, który był i widział rakiet Flaming, zna rzekomo również prezesa. Pytanie tylko czy Ukraińcy nie pokazują tego co chcą pokazać, a tak jak mówię, testu bojowego rakieta Flaming jeszcze nie miała. Narazie służy jako narzędzie w trakcie "negocjacji" które "prowadzi" Donek T.
2
@Safrani oczywiście że nie :) treści obecnie publikowane dalej są publikowane przez człowieka, z pomocą AI ale przez człowieka. Niech tak pozostanie, przynajmniej na dłuższy czas.
edit: chyba że masz na mysli takiego Groka? ale on w gruncie rzeczy też jest "uwolniony" przez człowieka
0
@manero najzabawniejsze jest to że ani kobiety mające 150cm an i kobiety mające 185cm niestety mnie np nie kręcą :) u kobiet raczej liczą się proporcje a te są często najlepsze dla wzrostu ~~165cm (to oczywiście teorie wg mojego gustu:D)
Kolejna rzecz że śmią oceniać nasz wzrost raszple po które nie sięgnąłby nawet pełnoprawny mężczyzna o wzroście 150cm :)
2
@Encore wspaniała ksywa
3
a jak mówili że gdy Tusk dojdzie do władzy to woda w Wiśle wyschnie to niewierzyłem.
Taki żarcik, bez spiny.
https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/stan-wody-w-wisle-najnizszy-w-historii-mozemy-byc-w-duzym-klopocie-zdjecia/s8w3ye8?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
2
@tbas u mnie na śląsku raczej normalne. Nie mówię że każdy ma tak robić, ale żeby się z tym nie spotkać w 40 letnim życiu to dopiero zaskakujące... chyba bardziej niż ten znak krzyża który zobaczyłeś ;)
Oczywiscie znak krzyża na bochenku równiez mi dobrze znajomy choć osobiście nie czynie.
2
@urbipl aha .. czyli w styczniu tak, a w sierpniu już inaczej. Oczywiste granie na podgrzanie tematu wetowania ustaw przez nawrockiego. Jutro bedą puszczać ustawę o areszcie dla osób smiejących się z rządu i onet napisze "kolejne weto prezydenta!!!"
1
@barceloniak_radom to jest ranking turystyczny, tak więc punkt widzenia jest taki, jaki ma potencjalny turysta ODWIEDZAJĄCY to miasto.
1
Nic zaskakującego, najbezpieczniejszym miastem w Europie Dubrovnik, drugi Tallin, trzecia Warszawa a piąty Kraków.
Nie ma w czołówce takich miast jak Rzym, Paryż, Berlin, czy Londyn. Nie muszę pisać dlaczego.
https://noizz.pl/informacyjne/najbezpieczniejsze-miejsca-w-europie-na-liscie-az-dwa-polskie-miasta/rmh4h1r
1
@Stagiryta świetny jest serial Rzym ;) oglądałem go lata temu.
Z innych to polecam Czarnobyl ale to też nie netflix raczej ;p
4
@ProMILs lubiłemTomka ale ogólnie zauważam że za dużo filozofii w jego filmach się przejawia, a z prostych rzeczy robi się mechanikę kwantową. Do tego jeszcze takie smaczki, no i ogólnie kręcenie "tematu" czyli gadanie o niczym.. ostatnio mniej go słucham.
2
Komentarz usunięty
5
@JohnKennedy może rząd wyprodukuje w swoim partactwie i nieudolności jakąś mądrą ustawę, godną naszego kraju. wtedy Karol z pewnością podpisze. Nie lękaj się.
0
@urbipl ja pdl skad oni biorą tych ludzi i dlaczego stawiają na złodzieji. Dajcie już 2027 błagam, ręką i nogą za Konfederacją, nie ma usprawiedliwień i nie ma realnej konkurencji.
1
@Ignareks najlepsze jest to że ma tak samo na nazwisko jak inny niezrównoważony psychicznie i to też rusek (na Kremlu)
0
@Muevertigo mówić sobie można różne rzeczy ale wydaje mi się że w tym poscie została wytoczona raczej konkretna dokumentacja zdjęciowa potwierdzająca tezę. Poniżej z innego posta przekleję dla Ciebie, mecze które sędziował nam hernandez, zawsze decyzja przekręcająca Barcelone :
3
@ShawnC pełna zgoda, za dużo tego. I o ile czasem można się doszukiwać jakiś drobnych korzyści dla Barcelony w mało znaczących meczach, o tyle w meczach kluczowych lub bezpośrednich zawsze jakiś wałek idzie.