1

@MesQueUnClub_87 spoko nie wczytawałem się w ten wątek tak mocno

1

@Safrani ja bym Ci proponował najpierw rozważyć czy chcesz rower Crossowy czy MTB :) Ja wole Crossowy, chyba wygodniejsza pozycja, z reguły cieńsza opona, a po szutrze i po lesie też jeździ, a na asfalcie do sklepu się tyle nie na pedałujesz :) Obczaj różnice między np oponami w MTB i w Crossie bo te są duże. I jest też nieco różnica w geometrii choć tu może nieco mniej niż w oponie. Ja osobiście bym Ci mógł polecić dla Ciebie i dla żony rowery LIV Rove lub Giant (w sumie to ta sama firma). Budżet na jeden b.fajny rower to okolo 3-4 tys

0

@Encore co stary Yamala robi w the citizens? nie wiedziałem że też jest cenionym piłkarzem

9

czy ten znajomy Deco wystąpił już o dofinansowanie z KPO?

2

@Kondziubarca albo na alaskę szukać złota :)

0

@marcin62 wydaje się to wręcz niemożliwe

1

@gumaz green onion oczywiscie

0

@clyde sory ale byłem wylogowany na weekend z la bamby :)

zgoda byli inni ale jednak nie traktowałbym tego jako regułę. Był przypadek Samoobrony i był Przypadek Kukiza, ostatnio powiedzmy że na siłę też Hołownia. Chciałbym jednak myśleć że z Konfederacją będzie inaczej, że są tam młodzi (to odroznia ich od reszty) i świadomi politycy którzy jeszcze nic nie muszą. Do tego sprzyja im koniunktura (świat skręca w prawo) i w mojej ocenie maja szansę zainstnieć na poważnie
@Safrani No w Twoim przypadku jeśli negujesz kościół .. to chyba rzeczywiście może Ci pozostać partia razem ;) szczerze Ci powiem tak: ja mógłbym się z kimś nie zgadzać światopoglądowo, serio. Przebolałbym to, to jest tylko pogląd. Różni politycy w dziejach się ze sobą nie zgadzali, bywali z innej planety a budowali sojusze. Natomiast nie przebolałbym tego co się wydarzyło, publiczne pieniadze pochodzące Z POŻYCZKI przekazywane swoim krewnym i znajomym w postaci grantów. Należy przy tym wspomnieć że żona posła KO Łąckiego dostała 2x600tys na hotel a co najlepsze te wszystkie jachty i solaria po roku można bezkarnie sprzedać. Żadnych wymogów. Niebywały skandal.

3

Dembele w Barcelonie wciąż zywy

0

Nie sprzedawać mi Fermina!

0

@Safrani ja już nie powielam takiej narracji mimo iż oczywiście jest ona w dużym stopniu prawdziwa. Oby rok 2027 był rokiem przełomu, reform i rozwoju naszego kraju, na który nas stać tylko trzeba wreszcie odejść od 30letniego schematu Po PiS. Jeśli inna wersja rządzenia na sprawdzi się przecież za 4 lata można wrócić do Popisu, ludzie dajmy szansę innym się wykazać, czy w takim marazmie jest w ogóle jakieś ryzyko by po prostu spróbować ?

2

Jak to w Polsce : powoli powoli sprawa sama przycichnie i w 2027 znów 35procent ***** *** zagłosuje wg swoich nieokreślonych kryteriów. A potem czemu w Polsce mamy jak mamy... Szlachta pali hajsy ludu a inwestycje i rozwój kraju nieważny. Ważny się okaże dopiero jak rusek z niemcem przyjdzie i podzieli bo Polacy w zarządzaniu to kiepscy są. Tak więc by nie dać zamieść pod dywan!
https://zapodaj.net/plik-cQLsjTEdNj

0

@Patrykl145 żebyś wiedział.. w tygodniu dałbym się pokroić za 5minut snu więcej niż do 6;00 a dziś ? 6;54 i już wybudzony.

0

@Borneo https://zapodaj.net/plik-0doZ8E2D0S
Peo.?oni wszystko prawilnie, rozliczenia poprzedniej władzy, uczciwość , a to wszystko jakby nie o nich

0

@Aragorn33 wiem kto za to odpowiada pisałem o tym w innym wątku bo Tusk już nie omieszkał w wywiadzie delikatnie chylić się właśnie w tą stronę. On zqwsze umyje ręce, zwali na ministra i zostanie na górze. Jak to brązowe pływające po jeziorach.

0

@michal26 no dobrze to niech rządzący i urzędnicy podają się do dymysji najlepiej cały rząd.

0

@Aragorn33 ko i rozliczenia? nowe, nie znałem.
Sporą grupę ludzi mają już do rozliczenia, ciekawe czy do 2027 zdąrzą.

0

@Kgorecki2500 dobrze , jedziecie z nimi, naród ufa WŁADZY

2

@macio_944 @michal26 zaskoczę Was ale za granicą są jacyś inni ludzie? tacy sami. Też są wały. Posłuchajcie sobie choćby rozmowy z Florkiem (FAKRO) na kanale Horyzonty kilka dni temu jak zachodnie przedsiębiorstwa wykańczały polskie po zmianie systemu.. Jaka była strategia i zamiar.. To wtedy jest ok bo biznes brutalny? Każdy czy to przedsiębiorstwo czy człowiek chce więcej i więcej i tutaj akurat nie ma narodowości, nie ma większych różnic.

Co do samej sprawy KPO piękna jest odpowiedź Tuska gdzie już widać jak spycha całość odpowiedzialności na Pełczyńską Nałęcz :D Odbiją piłeczkę teraz w 3 drogę i będzie Hołowowownia całkowicie zjedzona, zeżarta. Można rządzić dalej.

Swoją drogą Twoja sugestia @macio_944 uderzania w przedsiębiorców a nie w nieudolne państwo również mocno wymowna. Każdy widzi to co CHCE widzieć ;)

2

@gumaz słuchaj wiem, nie aż taka dobra ale jest. Z czasem człowiek poznaje siebie i poznaje też to, że ludzie mają w danym okresie swojego życia różne potrzeby, czasem takie o które sami byśmy się nie posądzali. Ja akurat dzięki Bogu (tak uważam) wyszedłem z nowotworu , może stąd taki ruch. W tym rozumieniu te 50zł wydaje się żałośnie śmieszne.. w każdym razie chce podkreślić że ja w Boga wierzę, nie ma wstydu o tym mówić że wiele mu zawdzięczam.

0

@Goralkov wiesz , tego zapisu w kontrakcie INIGO nikt nie widział, a może to taka gra klubu w porozumieniu z Inigo. Odszedł bo musiał, ale zgodził się nie robić problemów, dostał od arabów dobrą pęge.. nie wiem czemu ludzie tak ślepo łykają to co napisze prasa. Klub może w ten sposób działać na odsunięcie od siebie potencjalnych problemów i oskarżen o nieudolność (że musial sprzedać inigo by zarejestrować nowych)
Ja nie mówie że Inigo NIE MIAŁ takiego zapisu w kontrakcie ale mówie tylko że ja tego nie widziałem, a widząc działania Barcelony od kilku lat, dzwignie, sprzedaze udziałow, dziwne firmy, kontuzje,, rejestracje i kombinację - nie wierzę w to ślepo a poddaje delikatnej refleksji @Faro

1

@gumaz 5dyszek nie tak dawno, boli do dzis :d (nie no zartuje, przypomniałeś mi właśnie) :S

1

@Tasde tak na wstępie czytając, a może te małe miasta się wyludniają również dlatego że są wykluczane komunikacyjnie. Może gdyby dojazd do dużego centrum byłby szybszy i prostszy Ci ludzie pozostawaliby w średnich i małych miastach, co jednocześnie napędzałoby też sektor usług w tych miastach [?]

co do zasadności dalszej częsci w sumie się zgodzę, warte zastanowienia.

1

@Ojciec5tkidzieci przecież moderaacja uważa się sama za lepszy sort podobnie jak politycy. Pamiętam kiedyś bo jakimś banie zostało mi to pięknie wytłumaczone, "jak się nie podoba to narazie, to JEST NASZ PRYWATNY FOLWARK" :)

1

@ferdas_rawa no ja to doskonale rozumiem, niestety tak właśnie jest. Samo to że teraz odpowiedzialny jest za to LASEK, który był pierwszym antagonistą CPK to dla mnie niezła beka. Ogólnie w tej dyskusji liczyłem na głos rozsądku i po prostu jakiejś opinii nieco obok polityki ale obawiam się że może być ciężko :) pierwotnie w założeniu Wilka i jego stowarzyszenia CPK miał być obywatelskim projektem ponad podziałami ale nie oszukajmy się, już tak nie jest. Polacy chyba wszędzie znajdą kość niezgody co jest nieco przykre. Na zasadzie "my byśmy zrobili to lepiej".. a gdzie przy tym wszystkim nasza ojczyzna?

1

@Safrani no ok, rozumiem, ja oglądałem wiele debat z jego udziałem również z profesorami "kolejnictwa" czy "lotnictwa" i powiem szczerze wyglądało to raczej odwrotnie. To oni wyglądali na tych nieobeznanych w temacie.
Spoko no rozumiem że masz tam jakieś zdanie ale opieranie tego zdania bo ktoś coś powiedział bez podania jakiś przykładów czy konkretów to jednak do mnie n ie trafia - choć nie odbieram Ci tego że tak jest. Być może jest/było, ale nie mam sie do czego odnieść .

0

@misterio aaaa ok to ma sens

1

@ferdas_rawa pełna zgoda, uważam podobnie. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu że to jest po prostu walka polityczna na projekt jednym i drugich.. i chyba w tym kierunku też zbacza @Safrani :)

Czemu Wilk to manipulant, są ku temu jakieś podstawy czy tak po prostu Ci się wydaje. Faktycznie widać że gra po stronie poprzedniej władzy ale raczej wypowiada się bardzo merytorycznie i na twardych danych. Szczerze nawet jakbym chciał mu nie ufać to facet danymi przekonuje i jest w zasadzie jedyną osobą w PL która tak szeroko wypowiada się o CPK

4

@clyde to że w Chinach czy Japonii takie jeżdzą pełna zgoda, tylko my jednak nie jesteśmy nawet blisko nich pod kątem ludnościowym, gospodarczym. Spora część linii kolejowych w PL pamięta jeszcze czasy zaborów, szedłbym raczej w zrównoważony rozwój a nie pogłębiaj polaryzację na wielkie city i prowincję, tym bardziej że taki Kalisz to jednak stare miasto i jednak nie taka prowicja

2

@Laminedependencia najlepiej by tak było, chociaż pamiętam z innych publikacji że koszt ZNACZĄCO rósł dla kolei powyzej 300, względem 250-270. Czasowo zaś to faktycznie kilka minut na średniej długości trasie Np Warszawa - Poznan @ProMILs chodzi właśnie o te koszty. Omijamy średnie miasta a stać nas na 300km kolej dla duzych miast, o tym jest dyskusja, nie popadaj w jakieś skrajności. to może nie budujmy nic , po co kase wydawac

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?