0

@BorzyKrzys kojarzę dobrze mennno

0

@turhiay oczywiście że ten tort całkowicie normalny, moja mama też mi taki kupiła, tylko tych banknotów było nieco więcej, tutaj bieda

0

@KidusFCB zdecydowanie polecam wzgórze Tibidabo i wjazd na góre kościoła chyba 5euro. Widok zapiera dech w piersiach, żaden widok z parku Guell nie ma podjazdu. Oprócz tego spacer po porcie i po mieście. Katedra Eulalii i droga do niej starym miastem, super. , możesz rzucić okiem na plac REIAL przy la rambli - fajny klimacik , kawka, usiąść.
Tak to klasyka, Casa Batlo, Casa Mila, Sagrada Familia, plac katalonski hmm co tam jeszcze, ten szpital warto zobaczyć : wzgórze montjuic i muzeum sztuki katalonskiej , park guell tez spoko. Ogólnie polecam Ci spacer ulicami Barcelony, poogladać kamienice, napić się kawy. Miasto ma piekny klimat. Te kamienice wysokie z okiennicami i szerokie piekne zielone ulice robią na mnie najwieksze wrazenie. stare miasto równiez top. To sie nazywa chyba dzielinica gotycka BARRI GOTIC i tam jest zdaje się katedra Eulali.

Ale Tibidabo spodoba się każdemu.

0

@NeroTFP1 hmm tak sobie głosno rozważam co napisałeś. Może chłopaki wstydzą się podjąc pracę w lodziarni czy macu (o paznokciach juz nie pisze) bo przeciez FACET to musi zarobić. Może tu jest pies pogrzebany.

1

@draxidox "generalnie dużo młodych popełnia błąd idąc na gównostudia zamiast zdobyć fach jako glazurnik, hydraulik - zawody, których AI nie wymieni"

otóż to, każdy chce łatwej pracy za dobry gelt. Nie ubrudzić się a zarobić. Każdy tak by chciał ale nie każdy tak może, trzeba realnie oceniać swoją sytuację. Lepiej faktycznie iść w jakieś rzemiosło niż nie robić nic albo siedzieć na portierni. Szczerze jakbym dziś nie miał 36 lat to też jako młody szedłbym w jakieś tematy typu elektryk.

3

ale ego niemca..

1

@Safrani hm no zaskoczyłeś mnie. Jestem tak przyzwyczajony do tego że polityk ściemnia, manipuluje i kłamie że w sumie nigdy bym nie pomyslał że jest wyjątek od reguły. Tzn za podwazanie tych zbrodni systemowych można iść do paki. Dziwne, czyli jedna kłamstwo gorsze od drugiego. Dla mnie to bez znaczenia kłamstwo to kłamstwo.

0

Czy jest na La Rambli ktoś kto zajmuje się ubezpieczeniami :)

Lub inaczej, czy jest ktoś kto posiada dom szkieletowy (drewniany). Jak u Was wygląda kwotowo ubezpieczenie domu ?

1

@BorzyKrzys jakie wiezienie? przestan bredzić bo stajesz w szeregu z braunem. Opowiadaa wierutne głupoty ale nie ma mowy o jakims totalitaryzmie w Polsce, za słowa tego typu nie moze być mowy o wiezieniu. Konsekwencje wyciągną (mam nadzieje) wyborcy, a jeśli mówiłeś serio z tym pytaniem o wiezienie to znaczy że Twoje myslenie podaża w złą stronę, zdecydowanie. Polska to jest kraj w którym jest wolność słowa.

0

@zadafcb jakby tak poszukac analogii historycznych (taka zabawa) to faktycznie najlepsze wyniki w cześci która historycznie należała do II RP (i nie tylko, ten Pas od małopolski do mazowsza to historycznie jeden z najdłużej należacych do granic Polski terenów)

...zaś w tzw terenach odzyskanych wyniki najgorsze ;) do pracy rodacy ;)

1

@mrboom a nie jest czasem tak że to robi wszystko autopilot??

1

@Starrk jak napisalem pod ktoryms z newsów że nawet po wymownym zdjęciu ojca Yamala widac że on go nie ogarnie (nie jest to raczej typowy przykład ojca który daje dobry przykład, wzór do naśladowania) to było oburzenie że oceniam po zdjęciu, a tu nie tylko o to zdj chodzi, a o całokształt , o liczne sygnały jak ten z tym kajdanem , z tymi imprezami - za dużo tego i niestety wszystko wskazuje na to że będzie tak jak napisałeś ;) Choć oczywiście życze sobie bym się mylił co do młodego geniusza Yamala:)

0

@Safrani chetnie bym skomentował ale nie mam pojecia kim/czym jest grok :)

1

@Safrani musiałem wygooglować. Miasto Uć na Białorusi czy w Pakistanie :D? Chyba że chodziło Ci o Łódź :)
Ja też miałem w głowie myśl zeby sprzedać obecny dom i kupić działkę obok i wybudowac nowy, lepszy :) Ale odpuściłem, za duże wyzwanie ;)

0

@Safrani tzn ja mam dokładnie to samo. Pochodzę z Gliwic i całe życie spędziłem w większym mieście. Obecnie mieszkam 25km od Gliwic na wsi i jestem w miarę szczęsliwy u siebie we wsi, nastrój psuje mi tylko to jak jadę właśnie do miasta i widzę tę różnorodność. To nie rasizm, ale zrozumienie z czym się to wiąże.

2

@goldmetaxa no niestety tak to wygląda jaak napisałeś. Taki tez jest świat, ludzie są większości po prostu głupi.

1

@Safrani dlatego biorac pod uwagę takie sytuacje + ich prawdopodobne wzmożenie spowodowane migracją , niezbędne jest noszenie gazu + broni gazowej. Tego się dorobiliśmy dzięki imigracji, niczego więcej. Walić grubą babę gazem a potem skopać do nieprzytomności.

0

@Danny Gaucho czyli typowy ekspert la bambowy, erudyta, postać znana..

4

@Faro A ja mysle ze Yamal ma to w dupie.

0

@Vurt jak widać brak gwarancji wkurzył Nico , z jednej strony się nie dziwię, z drugiej dobrze że też Barcelona postawiła na swoim bo jak temat problemów z rejestracją będzie się ciągnął to nikogo nie kupimy (każdy piłkarz by tego rządał, a tak pokazaliśmy że nic takiego nie będzie wypisywać).

2

ja tam w sumie nie płaczę za Nico. Może za dużo gwiazdorzenia by było , zrobiłoby się niekoniecznie bezpieczne duo z Yamalem. Ja wiem, widzicie tylko zalety tej dwójki, ale w sferze mentalnej to wcale nie musiało wyjść nam na dobre. Nie mówię że by nie wyszło, ale że nie musiało.
Poza tym bardzo szanuję Fermina, również ze względu na ilość kontuzji jaką Nico przechodzi z sezonu na sezon.

2

@Azi obaj debile, nikt nie potrafił odpuścić. BMW winny nie zjechania na prawy pas ale SKODA też winny jazdy na zderzaku co jest prowokujące. Do tego wyraźnie słychać że BMW dodaje gazu więc widać napinkę - na takie zahcowanie nie może być miejsca na drodze. Obu dowalić grzywnę i zabrac prawko na pół roku conajmniej. Jeśli miałbym osądzić winę dałbym 60 % BMW do 40% dla SKODY. Nalezy pamiętac że oboje przekroczyli prędkość i oboje poza tym mają inne wykroczenia o których napisałem. Tak rok bez prawka !

0

globalne ocieplenie, etsy i te sprawy..

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/odkryli-nieznane-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-emisji-metanu-wp%C5%82ywa-na-klimat-bardziej-ni%C5%BC-s%C4%85dzono/ar-AA1HWEzl?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=523cfb8e75fa4c1397388e11b5818b2d&ei=45

"Metan to jeden z najgroźniejszych gazów cieplarnianych, a jego wpływ na ocieplenie klimatu jest aż 27 razy silniejszy niż dwutlenku węgla. Zespół badawczy wykazał, że statki przepływające przez płytkie akweny, takie jak porty czy delty rzek, powodują gwałtowne uwalnianie metanu z osadów dennych. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w miejscach, gdzie dno jest bogate w materię organiczną i beztlenowe. W takich warunkach metan gromadzi się pod powierzchnią."

0

@ElKamil @A4ron parę miechów temu sprzedałem moje prywatne e46. Nie ma co porównywać tak starego wozu do Lambo, ale jednak 3.0 benzyna 231km nawet daje radę, tym badziej jak na ten wiek auta. Kupił to ode mnie znajomy z pracy. Siedziały tam 3letnie opony Kleber. Tydzień temu też mu wystrzeliła na autostradzie niby na prostej drodze. Dobrze że jemu ani pojazdowi nic poważnego się nie stało. Podobno leciał 100km/h. Mimo że oczywiście nie czuje sie winny, to jednak nie wiem jakbym się czuł gdyby gościowi coś się stało. Pewnie kiepsko.

2

@marcin62 raczej jest inaczej. Celowo nagłaśnia się teraz przestępstwa Polaków które procentowo są ZNIKOME żeby przykryć temat uchodźców i właśnie wprowadzić narrację "no ale Polacy też popełniają zbrodnie czy wykroczenia."
Otóż nie do końca. Polaków jest ok 38mln i tych przestępstw jest znikoma ilość tak na prawdę, mniej niż promil. Uchodźców podobno nie ma u nas wielu (czy tam imigrantów) a już jedna 24latka nie żyje, zamordowana w Toruniu.

1

@Safrani
https://zapodaj.net/plik-AcaKa9C9Zp

Ok czyżbym miał rację ? Że wznowienie kontroli to tylko pretekst a z drugiej strony , druga macka zaczyna nagonkę

0

@Safrani dla mnie to jest jakiś skrajny idiotyzm co powiedział Tusk że część ludzi pracuje za granica. Raz że widać na oko kto Polak a kto Syryjczyk czy Wenezuelczyk, dwa, ciężko dać tym ludziom coś na wzór PRZEPUSTKI? Choć tu tez mogą pojawić się pola do nadużyć i zapewne prędzej czy poźniej by się pojawiły ...
KWestia chęci jednak i wszystko można zrealizować. Zrobić osobne przejście dla Polaków a osobną dla cudzoziemców. Polaków kontrolować wyrywkowo jak coś strażnikowi się rzuci w oczy - że np w aucie widać cudzoziemca.

Takie moje luzne przemyslenie

2

@Safrani no jest przyciśnięty. Mam tylko nadzieję że to nie jest pretekst żeby walczyć z "ludźmi bąkiewicza" jak to określił a niestety ja mu nie wierze :) Raczej to będzie stwarzanie pozorów, usunięcie "polskiego zagrożenia" i dalej małym strumieniem będzie się działo to samo.

Obym się mylił.

0

@Safrani jednak nie do konca, po pierwsze myśmy tej granicy bronili i był mur. Wiadomym było że jak wchodzą od wschodu to z Białorusi, wiadomym było że są to też specjalne prowokacje rosyjskie więc nie, to nie to samo.

Tutaj sytuacja jest taka że oni mogą na terenie niemiec przebywać z każdego dosłownie kraju (mogą wejść z dołu, z zachodu czyli francja itd) na świecie bo mają otwarte granice z każdej strony. My z białorusią i Ukrainą nie mamy schengen.

Z resztą się zgadzam. Tusk tego nie robi bo jak powiedział byłby to problem dla wielu polaków którzy tą granice przekraczają nawet kilka razy dziennie. Ten człowiek jest niepoważny i smieje się ludziom w twarz i mówi " hehe idioci przeciez i tak to łykniecie". W sumie powiedział to nawet na taśmach z Giertychem prawda [?]

0

@Safrani ja to wszystko też rozumiem, ale oni są wpuszczani bezpodstawnie, goście nie mają ŻADNYCH dokumentów ale jeśli w pasie 30km od granicy zostaną złapani przez patrol policji niemieckiej to z MARSZU traktują ich jakby przyjechali z Polski i stosuja przepis który tutaj nie ma prawa być zastosowany! a my się zgadzamy że oni nam ich wwożą. Jeszcze raz powtarzam to co robia Niemcy nie jest w zakresie żadnego prawa ani traktatu. To jest nie do udowodnienia jeśli ktoś nie ma żadnych dokumentów że przybył właśnie z Polski! aa my posłusznie (i tu jest wina RZĄDU tylko i wyłącznie) ich wpuszczamy. Dzięki Bogu są ci "skrajni prawicowcy od bąkiewicza" jak to ten chory człowiek ujął (donek). Guzik prawda, to nie są tylko skrajni prawicowcy od bąkiewicza ale normalni zwykli ludzie którzy chcą być bezpieczni w swoim kraju.

I polecam słuchać tej kobiety bo ona na prawdę ma zawsze w tej sprawie info z pierwszej ręki i nie jest żadną zatwardziałą SKRAJNĄ PRAWICO... "wczynią" [?] chciałem zastosować żeński ale coś cięzko mi to poszło

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?