mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
dysponuje ktoś jakimiś cytatami Charliego Kirka (to ten postrzelony dzis w Stanach prawicowy aktywista) odnoszącymi się do Rosji i do Izreala (chodzi o popieranie Rosji i wspieranie Izraela). Widzę że tak jak opisałem w poprzednim ztaniu jest przedstawiany przez (głownie) lewicowe media ale nie umiem znaleźć potwierdzenia w źródłach. Ktoś coś??
0
@Czyhrynski to tak jak Łukaszenka, ciekawy zbieg.
1
@esem91 Białorus to dzielnica Rosji, w obecnym układzie politycznym nie można wierzyć w ich bezinteresowaność. Widocznie z jakiegos powodu takie poszły sygnały z Moskwy by tak zadziałać. Przypomnę że nie dalej jak miesiąc temu Białoruś również chciała z nami "usiąść do rozmów".
0
@JohnKennedy clickbait fhui, przeciez to nie oznacza że te 50 osób będzie wydobywać 9mln :D masakra przeciez to są podstawy logiki :D
4
@Arden pożyteczni idioci również tutaj przynajmniej wczoraj dali o sobie znać, nie będę wymieniał z nazwiska chociaż kusi :D
1
Lindsey Graham (senator Republikanów) :
"Panie prezydencie, Kongres jest po pańskiej stronie. Jesteśmy gotowi uchwalić ustawę zezwalającą na wprowadzenie nowych, miażdżących sankcji i ceł, które mogą być stosowane według pana uznania. Naszym celem jest wzmocnienie pańskiej pozycji w obliczu tego rosnącego zagrożenia" — zaznaczył senator. Dodał również, że Donald Trump ma rację, aby Europa nałożyła cła na takie kraje jak Chiny i Indie, które kupują rosyjską ropę.
Czyli Amerykanie żeby dowalić Rosji będą forsować odsuwanie Europy od Chin czy Indii. standardowo chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
2
@BorzyKrzys nie kolego, przestan obracać kota ogonem. Twoj ton w tamtej wypowiedzi i stopień obrzydzenia i nienawiści w niej to jest problem, a nie odmienny pogląd. Nazywanie kogos ironicznie Krzysiem czy Sławusiem grubaskiem jest po prostu POGARDLIWE i jeżeli próbujesz nam wmówić że jest inaczej to po prostu dodatkowo manipulant z Ciebie.
0
@Hasszz ruskie w farmach trolli i botów są potęgą. Ja osobiscie nie widzę aż na taką skalę tego, raczek skupiam się na opiniach eksperckich i reszta mnie g. obchodzi :) tutaj akurat Wolskiego warto posluchać czy właśnie na GTBT. Rożek to taki troche ekspert od wszystkiego mimo że spoko gość.
0
@Hasszz ogólnie ja też bym nie wykluczał (początkowo-wczoraj) wariantu że mogł zaistniec co jest w Twoim filmie dr Rożka, jednak na kanale GTBT jest z goła inna opinia (że nie ma wątpliwości że było to celowe zagranie Rosjan). Ja się też ku tej wersji GTBT skłaniam ale nie wariuje i nie cisnę ludzi, bo przecież to że Ukraińcom zależy wplątaniu NATO w konflikt to oczywista oczywistość, lub po prostu poprzez zakłócanie sygnału GPS mogli je zepchnąć do PL. To jest jak najbardziej (potencjalnie) realne choć w mojej ocenie raczej już obalone (Wolski, GTBT). To że nadchodzą ćwiczenia ZAPAD to też argument za tą tezą.
Przesłucham potem dr Rożka
9
@BorzyKrzys należysz do tej grupy ludzi najmocniej podzielonych.
"Więcej genialnych myśli Sławcia grubaska puchatka w mediach, więcej czarnulki Zajączkowskiej i zara będzie mijanka z Razem :) tego chcemy!"
0
@Konradowskyy nie manipuluj, nikt tego nie stwierdził. Drony są rosyjskie to nie podlega dyskusji, natomiast to czy w interesie Ukrainy byłoby żeby Rosjanie zaatakowali równiez NATO to chyba Ci wytłumaczono? Przecież to jest oczywiste
1
@don'T.R.I.P.e Pełna zgoda nie ma mowy o błędzie :) Mowa o ogarnięciu tego tematu na przyszłość. Wczoraj słuchałem gen. Drewniaka w historii realnej i mówił nawet (choć nie wiem czy nie żartował,. ale chyba jednak nie) że Ukraińcy w walce z Shahedami próbowali nawet latać zwykłym archaicznym dwupłatowcem i strzelać z dubeltówki :D (wiadomo amunicja z dubeltówki rozpada się po wylocie z lufy i jakby pole rażenie jest szersze niż ze zwykłego pistoletu). Nie wiem ile w tym prawdy :P
0
Komentarz usunięty
1
@don'T.R.I.P.e ok rozumiem. Może faktycznie źle Cię zrozumiałem. Problem polega na tym że rzeczywiście nie posiadamy w naszym arsenale efektywnych środków strącania dronów, ba, w zasadzie jest z nimi duży problem na świecie bo takowe nie istnieją. Ukraińcy oczywiście w myśl "potrzeba matką wynalazków" mają swoje zakłócacze sygnału GPS które mogą wyprowadzić dron na manowce, czy radary akustyczne (do wykrywania, nie samego zwalczania) i zasadniczo są w tym najlepsi na świecie.. Czym oni zestrzeliwują drony (typu Shahed), tego nie wiem. Kiedyś w wczesniejszych fazach wojny kiedy latały jeszcze Shahedy a nie Gerany (shahedy są wolniejsze i latają niżej) to mozna było je strącać działkami naziemnymi GEPARD (niemieckie działka przeciwlotnicze bodajże). Dziś nie wiem, podejrzewam że Ukraińcy również używają Migów, może mają jakieś tańsze rakiety niż drogie amerykańskie AAMRAM.. Wiem że pracują też nad jakimiś dronami zwalczającymi drony no i jednoczesnie mają tą swoje firmę FIREPOINT , która produkuje np rakiety Flamingo, 10krotnie tańsze niż Tomhawk a o podobnych parametrach (lub nawet lepszych). Szczególnie ta cena jest tu istotna, Ukraińcy potrafia zrobić coś tanim kosztem w zbrojeniowce. Tyle wiem.
Do sedna, musimy też opracowac jakąś tańszą metodę strącania dronów. Póki to dotyczy jakiś pojedynczych przypadków to nie ma aż takiego problemu że użyto AAMRAM czy Sidewinder, jednak przy dużej ilości koszt drona ~40tys dolarów ws rakieta warta 900tys czy Patriot warty kilka milionów no to nie może tak być.
1
@don'T.R.I.P.e przeczytaj ze zrozumieniem mój komentarz, podpowiem, to ten poza cytatami
2
@KrychaFCB oczywiście skonfrontowałem się z tymi poglądami na la bambie już dzisiaj.
2
@Konradowskyy musisz zrozumieć że jednak nie jesteś zabawny, chociaż wiem że byś chciał to niestety... tak nie jest.
0
"Pan Molenda z TVN mówił już rano, że samoloty prawdopodobnie używały Sidewinderów lub AMRAAM. Wszystko powinno się odbywać wg zasady koszt/efekt natomiast i tak koszta są dużo wyższe niż dron za 40k$"
"Strzelamy rakietami za 900 tysięcy zielonych pieniądzy do dronów pozoracyjnych za 20 tysięcy?
Kto bogatemu zabroni."
To komentarze z profilu Wolskiego, nie jego ale z jego profilu. Krótko mówiąc musimy ogarnąć jakiś sposób na tańsze strącanie takich tanich dronow. Mam nadzieję że ta kolejna już akcja na prawdę coś pozytywnego (poza negatywnym) wniesie.
0
@Konradowskyy źródło?
0
@Starrk niestety musisz stanąc przed lusterkiem i wypowiedzieć te słowa bo nic nie zrozumiałeś z tej wypowiedzi.
przesłuchaj i wróć z wnioskami tymi co Sławek - myśliwce to nie jest ekonomiczny sposób strącania dronów. Kropka. Nikt nie napisał że nie miały strącać. Manipulanci.
0
@Aragorn33 w tej wypowiedzi kluczowe jest że nie posiadamy obecnie tańszej i bardziej efektywnej formy strącania dronów i na to kładłbym akcent. Na to kładzie akcent Sławomir - jak można tego nie widzieć. Nie wypowiada się przecież że to ŹLE jak probujesz zmanipulować co w sumie często nieźle Ci wychodzi.
Jednorazowo nie ma to znaczenia, jak to przedstawiasz i się z tym zgodzę. Natomiast jeśli te ataki będą się powtarzać nie ma mowy o strącaniu dronów przez myśliwce czy Patrioty, jest to za drogie jak sam wiesz. Nacisk jest na to że jest to sposób nieekonomiczny i należy znaleźć na to receptę, od tego jest MON, od tego powinny być również firmy prywatne tzw segmentu B - a niestety nie są, bo mamy tak zabetonowane paŃstwo.
0
@Eklerek o co w tym chodzi, kto to jest?
1
@Kgorecki2500 to że masz niezłą sylwetkę nie odpowiada na pytanie, czy masz stłuszczenie wątroby :P
0
@Kgorecki2500 filet o fish zawsze był spoko, poza tym jakie jeszcze zmiany?
0
@Destroyer_of_Worlds raczej wszystkie kraje zachodniego bloku taką praktykę stosują, na czele z niemcami którzy niedługo zostaną ofiarą 2 wojny światowej, czy Izraelem wiecznie uciemiężonym, przezywającym stare traumy
0
@LOPEZ16 klasyka.
4
@regatta52 nie wiem gdzie wy to widzicie. Ja nigdzie nie widzę tego typu kwestii, natomiast sam Przydacz mówił że należy brać i BIORĄ pod uwagę WARIANT że drony w PL są efektem ubocznym działania Ukraińskich systemów antydronowych. Oczywiście dużo bardziej prawdopodobna jest wersja że to rosyjski test ale warianty należy zakładać różne. Celowe zagranie ukraińskie włożyłbym jednak między bajki, na prawdę nie wiem gdzie wy to czytacie w czeluściach internetów.
0
@RichardWinters zadałem to pytanie tylko i wylacznie ze względu na cenę rakiet patriot, bo skoro dronów było przynajmniej kilka to raczej nie do końca jest się z czego cieszyć, że tyle cennych rakiet poszło na drony. Nie chodzi już nawet o samą ich cenę ale o to że są trudno dostępne, amerykanie produkują ograniczone ilości tego sprzetu, dlatego bardzo ciekawi mnie czym to zestrzeliliśmy. Pierwsze tropy prowadzą do samolotów myśliwskich ale poczekam na bardziej legitne info.
0
@RichardWinters malo odkrywcze ogólnie, zadałem to pytanie właśnie z tego powodu który podałeś, czyli kosztów rakiety myślalem że to oczywiste. Chyba że
Ty widziałeś inny powód. Masz odpowiedź, czy tylko chciałeś błysnąć wiedzą o kwotach?
0
@Muszynianka ma ten luz, znokautowałby 99% procent la rambly, na pierwszy ogiń dwaj panowie na "a"