0

@gumaz masz racje , ciekawe czy jakby tak wytrenować zwinnego, silnego czarnoskórego czy byłby mocny ;)

0

@Jonyx dobra odpowiedź! Ciekawe co by było gdyby czarnoskórzy je trenowali. Ktoś coś jeszcze? Sporty motorowe może też, choć to raczej wynika z tego że czarnoskórzy w tej dyscyplinie rzadziej w ogole się wybijają ze względów finansowych. Oczywiściee Hamilton jeden z wyjątków.

0

Oglądając MŚ w lekkiej widzę czarnoskóry obraz biegów wszelkiej maści. Wniosek jest dość logiczny, Ci ludzie są naturalnie lepsi w te klocki. W czym w takim razie moga być lepsi "białoskórzy" :>?

0

@esem91 faktycznie to niebyłeś Ty, pisałem w piątek:

"mmaciass

12 września 2025, 08:48


@Zelazny_Mike @Starrk chyba wyjasnione, przeczytajcie: https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/dron-zniszczyl-dom-kolo-wlodawy-starosta-wprowadza-specjalne-dyzury/6ptpeqs,79cfc278?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg



"Szczątki zestrzelonego bezzałogowca spadły na dom, niszcząc jego dach, stojący obok samochód oraz podjazd. Na szczęście żadnemu z mieszkańców nic się nie stało"



tak więc te zniszczenia to raczej szczątki rakiety AAMRAM z holenderskiego f35, która zestrzeliła drona Gerbera. MIałoby to sens. Jednak nie mówią tego w przestrzeni publicznej bo jakby to wyglądało że większe szkody sami narobiliśmy niż te drony co spadły min na kurnik nieuszkadzając go :) Oczywiście nie mówie że to źle, to dobrze że je zestrzeliliśmy no ale wyszło jak wyszło

@maroon @Chaoss"

Wolski i Płk Lewandowski tez mówili o tym kilka dni temu ale oczywiście nie jest to z ich ust oficjalne info, choć raczej pewne ;)

5

@esem91 pisałem Ci o tym że to nasza rakieta chyba w piątek ;) Tylko wtedy było większe ryzyko zostania ruską onucą co powszechne na tym forum. Bo jak to tak smiesz podważać jedność narodową... Tzn nie mówie tego do Ciebie ale do ogólno przyjętej narracji w socialach

1

@escarabajo rzekłbym: tutaj nie ma wątpliwości że bywały przy jednym stole z wielkim Sylvio ale i z wielkim Diego Armando.

0

@FCB24 pamiętaj żę te stany wypuszczały tego delikwenta kilkanaście razy z więzienia. polecam posłuchać fajnej rozmowy Igora Janke na Układzie otwartym z profesorem Grygielem jak wygląda realnie sytuacja np w Waszyngtonie, jedzenie na półkach "na kłodkę" i o proszek trzeba prosić w markecie ekspedientkę:


0

@Rifek ogólnie jak napisałem za wieloma zachowaniami Berkowicza nie jestem, jestem za to mocno za zachowaniami Bosaka i tu uważam że zachował się należycie, kolega @Jurny dobrze to wyjaśnił.

2

wiadomo że Berkowicz idzie w kierunku Szczerby i innych genialnych myslicieli , do Żukowskiej ,Biedronia czy Jachiry jednak wciąż daleko. Co do sedna:

"Można publicznie snuć wątpliwości? Tak. A czy ja je indywidualnie mam? Nie. Jak poznam jakieś fakty, zobaczymy — odparł Krzysztof Bosak w rozmowie z TVN24."

Tyle mam do powiedzenia w odpowiedzi, jak zwykle Bosak wyjaśnił z kulturą i wyczuciem.

1

@tbas no więc nie ma pretensji czego nie rozumieć, jakie wybielanie? on pisze o sobie, a dopiero wdalszej częsci o berkowiczu, natomiast ty nie wiem w sumie do czego się odnosisz. Mam wrażenie że masz problem z precyzyjnym przedstawieniem swojej myśli tak by była ona NA TEMAT

3

Bosak: Nie mam pretensji do Ukrainy, że nie zestrzelili dronów lecących nad Polskę. Przypomnę, że byli zaatakowani z użyciem ponad 400 dronów i rakiet jednocześnie. Oczekiwanie, że państwo, które regularnie ma naloty, zestrzeli wszystko, kiedy mu brakuje tej obrony przeciwlotniczej, jest nierealistyczne — przekazał w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 Krzysztof Bosak. Wicemarszałek Sejmu wskazał, że "teorie spiskowe, które się pojawiły w Polsce, że Ukraina specjalnie przepuściła drony nad nasz kraj, żebyśmy coś oberwali, są nierealistyczne i zakładają pełną kontrolę sytuacji przez państwo, które nie kontroluje sytuacji".

Prowadzący program zwrócił uwagę liderowi Konfederacji, że jedną z osób, które powielały te teorie spiskowe, był jego partyjny kolega Konrad Berkowicz. — To było w formie wątpliwości i pytań. Musimy mieć prawo, aby zadawać pytania. Można publicznie snuć wątpliwości? Tak. A czy ja je indywidualnie mam? Nie. Jak poznam jakieś fakty, zobaczymy — odparł Krzysztof Bosak w rozmowie z TVN24.
— Poseł Berkowicz zgłosił te wątpliwości, zanim wiedzieliśmy cokolwiek. Robię oskarżenie z tego, że odruchowo uważa, że w tym jest jakiś spisek i na pewno Ukraina mogła zestrzelić te drony. Jaki jest sens zadawania takich pytań, zanim człowiek cokolwiek wie? — pytał prowadzący. — Lepiej mieć polityków z nadmiarem wątpliwości niż wszystko wiedzących — dodał Krzysztof Bosak.



— Potem tacy politycy zadają pytania, które świetnie służą Rosji, a fatalnie Polsce i Ukrainie — mówił Konrad Piasecki. Krzysztof Bosak odpowiedział, że "byłby ostrożny z takim oskarżaniem się, ponieważ wszyscy uczestnicy debaty publicznej się oskarżają, że ktoś inny robi dobrze dla Rosji". — Trzeba przerwać ten festiwal oskarżeń i skupić się na tym, co sami mamy w Polsce — mówił wicemarszałek Sejmu.

"https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/drony-nad-polska-krzysztof-bosak-odcina-sie-od-oskarzania-ukraincow/v0gbj79,79cfc278

0

@Safrani ale coś mi się obiło o uszy kilka dni temu że bezrobocie najwyższe od dłuższego czasu (nie weryfikowałem tej info.)

1

@PatrykBarca wporzo gościu był ale moje zdanie jest takie że to dobra była decyzja :)

0

@Comentateiro niesamowite są te informacje, dziękujemy.

0

@Rastafarnianin no piękne prowo

5

@LOPEZ16 na starość wielu ludziom się odchyla mocno. Wiele , wiele takich przykładów wśród osób publicznych.

0

@kiper09 no musimy też mieć a ławce kogoś względnie mocnego. Na taką Valencię to jest dobry stoper, nawet bardzo dobry. Na LM gorzej bo tam jest problem głównie z głową, złe decyzje, elektryczność..

2

@Safrani w każdym razie nalezy też zwrócić uwagę na to, że łatwo obecnie popaść w skrajność (w drugą stronę) tzn podważanie tego, że uderzył w ten dom dron nagle może prowadzić do mianowania delikwenta ruską onucą ;) wydaje mi sie że Polska świadomie tej informacji że mogła to być rakieta (odłamek) - nie podaje. Nie upieram się też przy tej wersji ale trzeba po prostu poważnie brać pod uwagę taki wariant.

3

@Hosh część zasług dla Tebasa

1

@Safrani to jest wszystko bazowanie na granicy własnie fejk niusa (z wichurami itp) a bliższe faktom (bo mówi o tym rzeczywiście ktoś będący w temacie mocno) jest uderzenie w dach odłamkiem pocisku, mówi o tym Lewandowski i w półsłowkach równieżz Jarek Wolski. Raczej wierze tym ludziom niż jakimś opiniom o wichurach z niewiadomo skąd :)

1

@Safrani uwierz mi ktoś z konfederacji nie jest pierwszym człowiekiem, na politykiem czy osoba publiczna która powieliła fejka który jej pasował :) oczywiście nie popieram udostępniania niesprawdzonych i formacji tym bardziej przez os publiczne i polityków.

edit. Wydaje mi się że jednak powinieneś edytowac swój post bo to TY wymyślasz rzeczywistośc że Pejo tą rzeczywistośc wymyśla :) On nie wymyślił tego posta a go powielił. To jest różnica.

2

okolice 35minuty płk Lewandowski (nieoficjalnie i niejednoznacznie bo nie ma jeszcze oficjalnej wersji) potwierdA że rozwalony dach chałupy po ataku dronow rosyjskich to nie wynik uderzenia drona a raczej wynik uderzania odłamkiem pocisku stracajego drona. Dziwi się że ta informacja nie jest jeszcze podana oficjalnie.

Mówiłem o tym już że 3dni temu no ale ja akurat ekspertem nie jestem, nie każdy musi wierzyć forumowemu randomowi.
@Starrk @michal26 @Safrani @Roobo

1

@Walpiano wspaniale się z tym czuję że oglądałem go w Kwietniu w meczu z Gironą na Montjuic gdzie strzelił dublet czy hattrick nawet :)

0

@BorzyKrzys przecież przed chwilą ogladałem na yt skrót z canal plus 10minutowy.

0

@Tomaszekkkkk sory stary zapomnialem wejsc. Wszystko mi działało. Czasem spróbuj zrobić restart kompa, może uruchomić w innej przeglądarce, a może sterowniki?

0

@Transu96 no na takich placków taka ławka jest ok ale na LM niestety musi być full 1szy skład. Realnie coś dającym rezerwowym jest chyba tylko Fermin, no i Ferran powiedzmy (mowi o ofensywie) choć w tym sezonie widzę że gra w podstawie

0

@tbas ale człowieku te statystyki po pierwsze są dosyć nieaktualne , po drugie no wątek jest o paliwach z Rosji. Z jakich gwiazd. Któryś już raz widzę na tym forum że bzdury opowiadasz. Weź może dane z lat 70. Też będziesz miał swoje statystyki i dumnie wyglądające źródła a fakty są takie że Europa kupuje rosyjskie paliwo przerobione w Indiach, nie dziękuję za tą lekcje.dobrej nocy

0

@tbas wydaje mi się że twoje myślenie jest mocno naiwne.. nie chce napisać tego wprost o tobie. Myślisz że jak zarzucisz mnie nieaktualnymi źródłami to przyznam Ci rację ? Posłuchaj czasem jakiegoś eksperta którym ani ja ani ty nie jesteśmy to powiedzą Ci czy Europa importuje rosyjska ropę. Bo twoje źródła statystyczne dalej powiedzą że NIE bo bezpośrednio nie importuje , ale chyba wyrazie Ci napisałem że importuje przerobiona ropę rosyjska przez INDIE. Czego nie rozumiesz że wrzucasz mi jakieś źródła nie związane z tematem ? Jak Ci ciężko to zatrybic to wpisz sobie w google "czy Europa importuje rosyjska ropę z Indii" będziesz miał odpowiedzieć. Nie radz mi nic bo nasz marne pijecie a bazujesz na nieaktualnych źródłach
https://zapodaj.net/plik-E5Wt3xyqs6

0

0

Europa importuje paliwa rafinowane z Indii, które są produkowane z rosyjskiej ropy naftowej kupowanej przez Indie po obniżonych cenach. Indie stały się największym europejskim dostawcą paliw rafinowanych, wyprzedzając Arabię Saudyjską, dzięki strategicznym zakupom i przerobowi rosyjskiej ropy naftowej, mimo zachodnich sankcji. Wzrost eksportu paliw z Indii do Europy był znaczący, wzrastając o 58% w 2024 roku.
@tbas rozumiesz ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?