1

@Comentateiro tak myślałem o tym i właśnie na takiego szeryfa mi wyglądał co rozliczy wszystkich ;) oczywiscie na wstepie zaznaczył że nie chce odgrywać szeryfa ale właśnie to zrobił :) zapomniałem dopisać że gość zaparkował dokładnie na wprost mnie , światłami do świateł, wybacz ale nie przekonacie mnie do myślenia że ten gość zrobił coś dobrego. Tak jak i nie musicie mnie przekonywać że wyprzedzanie w tamtej sytuacji było nieprzemyślane, nie mam z tym problemu. Mi jednak nie chciałoby się jeździć za gościem i jeszcze robić zagrywki w stylu texas ranger :) o to głownie chodzi. Nie mam problemu żeby przyjąć mandacik 200zł i 5 pkt za wyprzedzanie na ciągłej ;) luz. Niestety z takimi ludzmi na pokładzie tego samolotu jakim jest Polska to daleko nie zajedziemy. moja opinia.

3

@Dankho94isback zacząłem wyprzedzać w miejscu gdzie kończyła się podwójna ciągła ;) przerywana była za jakieś 5metrów, ale jednocześnie w momencie jak już znalazłem się na lewym pasie , 200m dalej z uliczki bocznej wyjechał samochód (z domu) i w sumie wiesz zachowując dystans około 100m jechaliśmy na czoło (ale on jechał ultra wolno bo dopiero wystartowal) no i ja się wciąsnąlem przed dwa auta (w tym tego nagrywającego) żeby nie iść na czoło :) Pewnie nie było to najardziej fortunne wyprzedzanie ale nie zdziwiłbym się jakby typ mi dodał gazu żebym czasem nie wjechał przed niego. Dlatego myślę że nie odda filmu na komende bo mu też powiedziałem że na pewno nie jechał 50 na godzinę tylko więcej bo jechałem za nim i było koło 60km/h jak nie 65;) eh kolejny szeryf.
aha no i sedno że to było w zabudowanym

7

@Safrani no masakra ;) fakt że trochę na hama wyprzedziłem no ale bez przesady, nigdy bym chyba nie odwalił takiej akcji. Jeszcze ten tekst "proszęPana a jakby tam było moje dziecko" no rozwalił mnie chłop. "mam chorom curke"

42

k*wa ale mamy czasy, gosciu jechal za mna pod zakład pracy żeby mi przekazać że za mną jechał i mnie nagrywał i popełniłem wykroczenie i zanosi na policję
Abstrahując od tego że miał rację to czysta komuna, donieść i czuć dumę :) niestety nigdy tego nie zrozumiem.

2

@Safrani rozumiem że patrzysz na politykę przez pryzmat osobistych korzyści, lub związanych z firmą. Ja tak nie patrzę bo też firmy nie prowadzą, raczej patrze na politykę z patriotycznych pobudek i marzy mi się silna Polska po prostu ;)

0

@MOLESTA w sumie to jestem w stanie się zgodzić, po prostu republika to już wyższy level propagandy, onet czy tvn robią to sprytniej, nijako w białych rękawiczkach, no ale nie dam sobie powiedzieć że stronniczy nie są, bo są.

2

skoro takie artykuły jak ten pojawiają się na onecie to wiedz że coś się dzieje:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/winy-donalda-tuska-premier-prowadzi-swoj-oboz-do-utraty-wladzy-opinia/kkcbbgk,79cfc278

"Nie byłoby odsunięcia PiS od władzy, gdyby nie powrót Donalda Tuska. To on doprowadził do gigantycznej mobilizacji elektoratu antypisowskiego dwa lata temu

Pierwszy błąd Tusk popełnił właśnie wówczas, w powyborczej euforii. Zbagatelizował fakt, że wcale wyborów nie wygrał. Wygrał Kaczyński, a nie utrzymał władzy tylko dlatego, że nikt nie chciał z nim rządzić. Na zamkniętych spotkaniach Tusk powtarzał jednak, że PiS już nigdy nie wróci do władzy. Taka opinia nie miała podstaw

Szybko okazało się, że Tusk nie ma planu rządzenia. Z dzisiejszego punktu widzenia wygląda to tak, jakby premier sam był zaskoczony odsunięciem PiS od władzy

Spoiwem koalicji Platformy, PSL, Polski 2050 i Lewicy jest przede wszystkim niechęć do PiS. W wielu kluczowych kwestiach gospodarczych i społecznych koalicjanci mają różne, często sprzeczne stanowiska. To wywoływało wojny i skutkowało utratą elektoratu

Nie można całkowicie odpuścić swych głównych obietnic wyborczych — a tak zrobił Tusk. To ma oczywisty skutek: skoro premier nie zrealizował kluczowych obietnic, to już nikt nigdy w jego obietnice nie uwierzy

Tusk powtarzał w kampanii: "Rozliczymy zło, naprawimy krzywdy i pojednamy Polaków". Nic takiego się nie stało. Żaden z czołowych polityków PiS nie ma poważnych zarzutów

Jeśli Tusk zakładał, że rozliczy PiS, gdy będzie miał swojego prezydenta, to tym bardziej ponosi odpowiedzialność za klęskę Rafała Trzaskowskiego. Selekcja kandydata KO i kampania wyborcza były kompletną katastrofą, zaprzeczeniem podstawowych zasad marketingu politycznego i zdrowego rozsądku

Tuż po wyborach Tusk oznajmił swym współpracownikom, że nadal jest ponad 10 mln ludzi, którzy chcą, by ich chronił przed PiS. Tyle że ta przegrana — pierwsza od 20 lat znacząca porażka Tuska w starciu z Kaczyńskim — stawia pod znakiem zapytania jego dalszą zdolność do obrony tego elektoratu przed PiS

Jeśli Kaczyński wróci do władzy, to elektorat liberalny nigdy tego Tuskowi nie wybaczy, a on sam może zostać zmuszony do wyjazdu z kraju"

1

@Safrani nieźle! ja szczerze też chciałbym jeszcze chyba dziecko ;) ale żona już nie jest zainteresowana :D a mam dwójeczkę.

1

@Safrani dla mnie to (bardzo potencjalny) rząd PISu z Bosakami i kilkoma posłami KO (co mądrzejszymi) to zdecydowanie lepsza opcja niż rząd obecny.

2

@Frimpong @FCB_dimiC xD piekne

1

Wiem że już trochę nie na czasie temat ale ja tak łatwo nie zapominam :)
Poniżej wypowiedź Pieskowa (rzecznik Kremla) odnoszący się do wypowiedzi Angeli Merkel, która (niebezpośrednio) oskarżyła Polskę i kraje Bałtyckie winą za wojnę na Ukrainie.
Jest Schroder (były kanclerz niemiecki na usłudach Rosji, to mamy kolejną byłą kanclerz blisko wpisania się w ten zdradziecki trend u sąsiadów)

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jest-reakcja-kremla-na-slowa-angeli-merkel-o-polsce-widac-to-golym-okiem/8lzdff6
@Safrani

0

@BorzyKrzys przeczytaj artykuł to będziesz wiedział ;) w sumie w ostatnim akapicie jest odpowiedź, ale jedynie przeczytanie całego da Ci pełną odp.

5

przypomnę tylko zdanie Józefa Stalina bo przecież takie to dzisiejsze:
"Przeciwników nazywajcie faszystami lub antysemitami, trzeba tylko wystarczająco często powtarzać te epitety".

Pozdrawiam

0

@AlwaysBlaugrana nie no mi chodzi o logikę, znam sprawę. Wiem jakie były zarzuty, jednak na logikę, skoro nie odebrano mu tytułu to znaczy że plagiat nie miał miejsca, no nie może być inaczej. Jeśli by rzeczywiście splagiatował to by mu tytuł odebrali, czyż nie [?]
Zasadniczo jest cieńka granica między parafrazą a plagiatem ;) Jacek wyraźnie tam zaznaczył że ów rozdział jest na podstawie raportu (nazwy nie pamiętam). Ja nie widzę tutaj nic szczególnie kontrowersyjnego.

0

@MOLESTA będzie ? Jak budowali Nord Stream to też była ?:)

0

@AlwaysBlaugrana skoro nie odebrali to plagiatu nie było ?

5

@MOLESTA rozumiem że byłoby oburzenie ,? A pomyśl inaczej co będzie gdy nagle zachód poukłada się z Putinem, nagle stanie się koniec wojny i tylko Polska zostanie w swojej pozycji negujacej Rosję. Niestety w polityce rozmawiać trzeba z każdym, tylko wiedzieć kiedy

0

ta lista byłaby zbyt długa. Krócej (serio, bez sarkazmu) byłoby zrobić listę kogo szanuję i lubię i to jest K.Bosak i długo długo nic. Nawet Mentzen jakoś ostatnio mnie irytuje.

z tych znienawidzonych jeśli zapytasz to na pewno na szczycie będzie Giertych, Zembaczyński, Szczerba , Żukowska, Biedroń, Śmiszek, Borys Budka (za cwaniactwo i brak argumentów by cwaniakować), Klaudia Jachira (za naiwność i głupotę), Myrcha z żoną, Czarnecki (kilometrówki).

Blisko tej listy jest też Hołownia.

O dziwo nie wymieniłem Tuska i Sikorskiego, ale to chyba tylko matka nadzieja wie dlaczego.

0

Slisz... Niezwykle drewno

1

@Piotrek1993 dobry mix, litwin Szwed Kaukaz z Kowna

0

dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

1

co polecicie we Wrocławiu , jakąś klimatyczną kawiarnie, uliczkę, restaurację, może jakieś miejsce z duszą?

1

@Safrani to prawda że Niemcy też za sprawą planu Marshalla również wróciły do TOPu gospodarczego. zgadzam się że Amerykanie wpakowali tam worek pieniędzy (w sumie i w Koree i w Niemcy) co przyczyniło się do szybkiego rozwoju no i sami koreańczycy i niemcy (Park, Adenauer) stworzyli ku temu warunki. W Polsce brakuje takiego męża stanu niestety, dlatego może tęskno mi do takiego obrazu RP

1

@Ojciec5tkidzieci ona na prawdę jest posłanką? mogłeś mi tego nie mówić bo bede chodził cały dzień wku**wiony że się na nich składam, na tych hipokrytów i karierowiczów. Hatfu.

Mogłeś oznaczyć tu paru wyznawców jak to oni zwykli robić jakiegoś mieszkańca wysp czy inną postać z władcy pierdzieli.

0

@Safrani demokracja jest dobra ale na czasy pokoju, można sobie debatować i rozmyślać w nieskończoność, co doskonale widać w strukturach UE. Na czasy niepokoju i czasy szybkiego rozwoju dobrym wyborem może być dyktatura jak było na przykład w Korei Pd gdzie : " po wojskowym zamachu stanu w 1961 roku, który zastał Koreę Południową w stanie ubóstwa porównywalnego z Somalią, Park Chung-hee rozpoczął intensywną politykę rozwoju gospodarczego. Pod jego rządami Korea stała się jednym z "azjatyckich tygrysów", odnotowując znaczący wzrost ekonomiczny i społeczny. " i dalej:
"Chun Doo-hwan (1980-1988): Po obaleniu jego poprzednika, również wojskowy przywódca, generał Chun Doo-hwan, utrzymał władzę dyktatorską. Pomimo represji, w okresie jego rządów kontynuowano rozwój gospodarczy."
i dalej widac już na czasy pokoju powolne przechodzenie w demokrację:

"dalszy rozwój demokratyczny: W 1987 roku masowe protesty społeczne doprowadziły do wprowadzenia demokratycznej konstytucji i wolnych wyborów, a prezydentura Roh Tae-woo i następnie Kim Young-sama zapoczątkowała okres pojednania i dalszego rozwoju politycznego. "

Współczesna Korea Południowa:Wysoki wskaźnik rozwoju: Obecnie Korea Południowa jest krajem wysoko rozwiniętym, z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego (HDI), plasującym ją na 20. miejscu na świecie. Silna gospodarka: Posiada jedną z największych gospodarek na świecie, będąc jednym z największych eksporterów i importerów. Wysoka długość życia: Mieszkańcy Korei Południowej charakteryzują się wysoką długością życia, co jest kolejnym wskaźnikiem wysokiego poziomu rozwoju.

1

@michal26odejście od demokracji jest tylko kwestią czasu, może pod koniec naszego życia dojdzie do tego ;) nie tyylko we Francji ale ktoś musi być pierwszy

0

@lithotripter Roberto wróć prosimy

1

@bartekvisca to musi być jakaś ruska propaganda ja nie wiem jak można być takim egocentrykiem bezdusznym żeby takie coś przeszło przez myśl. Dla mnie dzieci są najwazniejsze i wydaje się to zgodne z natura człowieka (i nie tylko człowieka, większości zwierząt również).

4

Donald jak zwykle zręczna polityka niestety przeciwko Polsce, bo odnośnie więźnia (którego przetrzymujemy) podejrzanego o wysadzenia Nord Stream najpierw nagadał się przez kilka minut jak to my go nie oddamy bo to nie w interesie Polski, by na koniec swojej przydługiej wypowiedzi (gdzie połowa ludzi już tego nie usłyszy) dopowiedział że w sumie to o tym więźniu zdecyduje sąd :D werdykt in progress... Niemcy czekają byśmy go wydali :)

0

@Commando ogólnie w tym powiedzeniu chyba o innych francuzów chodzi :P ale ja tam nie wiem..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?