0

@Salchent przecież się zgadzam że tytuł to przegięcie, pewna wygrana to dobre określenie a paradoksalnie wynik mógł być nawet korzystniejszy dla Barcelony np REMIS gdyby sędzia prawidłowo ocenił sytuację z Cubarsim przy 2:1. Fakt taki jednak że z gry niewiele mieliśmy i byliśmy zespołem dużo słabszym, bojaźliwy, , bez animuszu. Elektrycznym w obronie. I tak od 5 spotkań.

1

@Safrani To jak na tyle lat rządów PIS to nie jest źle :))))))

4

@reloaded no a słuchałeś? Bo może tytuł mocno clickbaitowy (na czymś trzeba robić wyświetlenia) to chyba nie zaprzeczysz że wyglądaliśmy blado. I mogło być wyżej. Natomiast ocena sytuacji spornych na korzyść Barcelony, brak karnego na Vinim (zgodnie z ocena arbitra) i FAUL na Cubarsim przy bramce na 2:1 także nie powiedziałbym że brak obiektywizmu.

1

@Safrani i obyś to Ty miał rację szczególnie w kontekście ostatniego zdania :)

2

@mordini123 warto mieć na uwadze że tu liczą tylko TELEWIZJĘ bez online :) ja np oglądałem z c+ online i mój kolega @MysticCat pewnie też.

3

@Kgorecki2500 przykro patrzeć ta podupadającą Polskę, jak takie bezmózgi ustawiają się za naszą kasę a niestety takich jak tam jest więcej. Umówmy się takiego Tuska Czy KAczora można nie lubić ale przynajmniej intelektu im odmówić nie można ale taki Zembaczyński, Jachira czy inne Żukowskie to przecież na prawdę... do McDonalda za ladę, z całym szacunkiem.

0

@APTAPT tak w sumie to się z Tobą zgodę, pozdrawiam

0

Nasi pomocnicy mimo mocnych już nazwisk niestety nie są w topowej formie albo inaczej , ich dyspozycja nie wpływa na forme zespołu i ilość sytuacji a tych jak na lekarstwo. Ogólnie cały czas mam wrażenie że problem jest systemowy, nagle brak tych automatyzmow z zeszłego sezonu, szybkich wyjść , łatwości w kreowaniu i przede wszystkim w odbieraniu piłki. Wisienka na torcie to obrońcy którzy sami wystawiają piłki napastnikom. Flickr musisz działać, Rapha wracaj i uratuj pressing i trenera bo jak dalej będziemy szli ta linia to na koniec sezonu może być tak że będzie szukać nie tylko obrońców ale i trenera. Wyniki wynikami ale na prawdę gra od 5 spotkań wygląda bardzo źle, a 5 spotkań to już kawałek sezonu.

0

@PepGardiola też tak uważam chociaż Araujo jest chyba lepiej zmotywowany z ławki

0

@tomek8756 dzięki. Wiesz co raczej nigdy nie podniecam się takimi deklaracjami tym bardziej w takiej fazie rozwoju (czyli jakiś poseł coś tam bąknął a do realizacji jest taaaaaaaaka daleka droga - czyli nierealne). Ogólnie problem z dzietnością jest to nie podlega dyskusji, i szczerze to ja osobiscie prędzej bym szukał doraźnie poprawy tego stanu (dzietności w skali kraju) u osób które już dzieci mają, bo niestety w głowach młodych ludzi to raczej nie jest chęć posiadania dziecka. Co oczywiscie nie oznacza ze popieram idee z tematu ale moze rzeczywiscie łatwiej zachecic rodziców by mieli zamiast dwójki 3 albo 4 dzieci niż by młodzi postępowcy samorealizujący się mieli choć jedno.

0

@tomek8756 ale gdzie takie coś padło co to za fake news pod gwnobrze :)?

1

@Safrani no czyli zasadniczo stosujesz się do zasad Pani Profesor :P oczywiście nieświadomie :) Ja też uważam że do smażenia jednym z lepszych źródeł będzie masło klarowane, nawet smalec (najlepiej z gęsi) jest spoko ;) byle nie za często :) Na zimno oliwa super. Do smażenia też ujdzie

2

@Safrani no dokładnie, tyle że świeże no i przede wszystkim niepasteryzowane. U nas 2x w tygodniu takie

0

@Bykunn tu akurat wiadomo że to było uproszczenie i pewien skrót myślowy. Insulina ma zdecydowany wpływ na przemianę tych kalorii, więc tu jest to uproszczenie, najpierw wyrzut insuliny (nadmierny) a potem dostarczenie kalorii już bezpośrednio. Idąc za wszechwiedzacym chatemgpt:
"Nie, od samej insuliny się nie chudnie – insulina jest hormonem anabolicznym, który może utrudniać odchudzanie, ponieważ sprzyja magazynowaniu tłuszczu"

"Tak, od nadmiaru insuliny można przytyć, ponieważ insulina nasila odkładanie tłuszczu i utrudnia jego spalanie. Przyrost masy ciała podczas insulinoterapii jest związany przede wszystkim z nadmiernymi dawkami insuliny lub nadmiernym podjadaniem w reakcji na wcześniejsze niedocukrzenia"

0

@Safrani Ok spoko przyjmuje to do wiadomości, w sprawie jedzenia na prawdę ciężko znaleźć jakiś konsensus. Skupiliśmy się na tej wołowinie bo w sumie temat Mercosur był w temacie - ok. A jak patrzysz/patrzycie na olej rzepakowy / słonecznikowy vs smalec

2

@kubix05 ja do dziś takie mam od rolnika tylko w ciemnej butelce ;)

1

@Aragorn33 @maroon bardzo często badania są tworzone pod tezę a i mają później odpowiednie wyniki. Temat kruszenia wołowiny (tu akurat MOJA OPINIA i ocena) byc może dotyczy raczej zmiany jej walorów smakowych a nie obejmuje sprawy samych właściwości odżywczych, czyli (dalej być może) takie mięso odpowiednio przechowywane nadaje się do spożycia ale nie jest już tak zdrowe i bogate w niezbędne mikroelementy.

podaj jakieś inne przykłady od Rymanowskiego @Aragorn33

2

pamiętacie tego długowłosego afro który zadźgał siedzącą przed nim w pociągu Ukrainkę? Może dostać karę śmierci a Trump napisał o nim tak:

""ZWIERZĘ, które tak brutalnie zabiło piękną młodą kobietę z Ukrainy, która przybyła do Ameryki w poszukiwaniu pokoju i bezpieczeństwa, powinno zostać poddane "szybkiemu" (nie ma co do tego wątpliwości!) procesowi i skazane wyłącznie na KARĘ ŚMIERCI" — napisał prezydent na portalu Truth Social.



Młoda Ukrainka bestialsko zamordowana w pociągu. Tak zareagował Trump



Na poziomie stanowym szybko podjęto działania legislacyjne. Zgromadzenie Ogólne Karoliny Północnej uchwaliło tzw. "ustawę Iryny", która m.in. zawiera zapisy znoszące kaucję bezgotówkową dla pewnych przestępstw i przyspieszające procedury dotyczące kary śmierci. Ustawa weszła w życie po podpisie gubernatora."

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/%C5%9Bmiertelnie-d%C5%BAgn%C4%85%C5%82-m%C5%82od%C4%85-ukraink%C4%99-w-poci%C4%85gu-do-sprawy-w%C5%82%C4%85czy%C5%82-si%C4%99-prezydent-b%C4%99dzie-kara-%C5%9Bmierci/ar-AA1P1i7B?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=68fa1d2dcf934c3882f2a0dc9e638d28&ei=29

0

@Aragorn33 nie twierdzę że ta Pani ma w każdym aspekcie rację, bo nie znam się na tyle by to ocenić ( @Hurado ) natomiast brzmi wiarygodnie a tytuł naukowy w tej dziedzinie by to potwierdzał - choć jak wiadomo i od tego znajdą się wyjątki. Nie tworzyłem dyskusji by się wymądrzać ale by rzucić jakieś światło na sprawę bezpieczeństwa i jakości żywności a i być może czegoś się dowiedzieć. Jakbym jednak chciał wpisać w chat GPT to zrobiłym to, dla mnie to jest źródło słabsze od profesora i zawsze będzie.

co do redaktora Rymanowskiego to dzięki Bogu zaprasza wartościowych gości. Jeden z nielicznych rozsądnych a i opanowanych, neutralnych dziennikarzy.

2

@Safrani w rzeczy samej to co napisal @MesQueUnClub_87 przeglądaj peppera, tam trzeba patrzeć i szybko reagować. Ogólnie czas na kupno teraz jest chyba niezły ;)

0

@arasz1819 Dzięki za odpowiedź mimo że krytyczną, choć widzę to tak że dla Ciebie wartość spadła bo to nie są osoby( które wymieniłeś) z Twojego świata postrzegania polityki i świata, co niekoniecznie musi umniejszać im racji. W każdym razie doceniam że wysłłuchałeś bo zasadniczo takie zagadnienia są mi bliskie tym bardziej dlatego że sam jestem po nowotworze nerki. Co do jaj pełna zgoda, u mnie w domu mama zawsze była taka prożywieniowa więc nie ukrywam że 80% rzeczy pokrywała się w tej rozmowie z moim poglądem na jedzenie. Nie miałem za to świadomości o tej wołowinie. MAsz rację że mógłby siedzieć jakiś głos sprzeciwu, poniżej już kolega wrzuca jakiegoś młodzika który się nie zgadza ale widzę że w komentarzach sporo zarzutów do jego nierzetelnej opini która wkleiłem.

0

@Hurado "Tylko, że wypadałoby obejrzeć cały wywiad, bo mowa o soi modyfikowanej, a to różnica -kontekst GMO/glifosat ma znaczenie. Pan Matras miga tu badaniami z soją non-GMO, więc to ważna różnica, a nie nauka. Ale rozumiem chęć zrobienia clickbaitu jak zwykle, bo to, że nie chodzi o naukę to już dawno wiadomo na tym profilu. Gdyby nie chodziło o zasięgi to Pan Matras skontaktowały się z Panią Profesor w tym temacie, zamiast uprawiać najniższą formę influencerskiego video komentarza wycinków wypowiedzi w roli samozwańczego autorytetu "

0

@Beztroskii tak , natomiast to jest luźna rozmowa, ta Pani nie istnieje tylko w sferze Bogan Rymanowski show ale jest po prostu profesorem nauk żywieniowych więc jak sie nie powoływać skoro sama jest naukowcem?

0

@Safrani czyli według tej pani wszyscy jemy wołowinę, która straciła jedną trzecią wartości. Z Mercosur, czy bez.

odp: tak ;) z tym po 28dniach zgodnie z datami waznosci dla towarów mięsnych z MErcosur to już chyba nie będzie o czym rozmawiać. obecne 14dni jest już i tak wyżyłowane a gdzie tam 28. takie mieso im starsze tym bardziej traci na wartosci odzywczej.

0

@Safrani wiem, doskonale rozumiem Twoj dysonans odnosnie żywienia bo ja również takowy posiadam, odnosze sie jednak do opini co by nie mówić profesor żywienia a nie podrzednego eksperta tv sniadaniowej. Dalszy wywod odnośnie Mercosur zaczyna sie w 39,5min ale specjalnie dla Ciebie z racji że posiadam czas spisałem to:
"w europie jest inna jakość mięsa niż w stanach. W stanach od 1994r w hodowli zwierzat stosuje się hormony (estradiol oraz hormon wzrostu) i innte technologie wysoko wydajne - te technologie zostały w USA wprowadzone znacznie wcześniej niż u nas. takie mięso jest dużo bardziej podatne na utlenianie a najlepszym dowodem jest zakres KARBOMYLACJI (tj. łączenie się z cukrami).
W przypadku wołowiny świeżo po uboju poziom karbomylowanych białek wynosi 48jednostek zaś jagnięciny żywionej na pastwisku wynosi 2. To jest różnica w jakości mięsa. Jeżeli to mięso jest długotrwale przechowywane (a dopuszczalne wraz z MErcosur będzie 28dni zamiast jak obecnie 14) i jeżeli jest okraszone różnymi dodatkami (gdzie po 5 dniach już wartości odżywcze spadają o około 30procent to wątpliwe jest czy takie mięso można nazwać wciąż mięsem." prof. Cichosz.

0

@Safrani dobra zrobiłem to dla Ciebie po starej znajomości, 28 minuta i raptem kilka minut tego wątku. Postaram się to spisać za chwilę dla innych bardziej leniwych.
"mieso wolowe po 5 dniach traci 1/5 wartosci odżywczej" prof. Cichosz.
W Polsce norma na przechowywanie wołowiny wynosi obecnie 14dni, ale wraz z wejsciem Mercosur będzie to 28dni :) Tam maja bardziej trwałą wołowinę.

0

@Jakchcesz @Hosh nawet mi Was nie żal :) poklepcie się jeszcze po plecach troszke :)

0

@Safrani ta Pani nic nie pomyliła jezeli ktoś coś pomylił to byłem to ja, odsyłam do filmu chyba że lepiej nie słuchać profesorów a żyć bo tak nam się wydaje ;) wtedy ok.

0

@Kgorecki2500 nop więc właśnie, natomiast w Europie sa jakieś szanse że nie będzie tyle leżakować, o tyle z Am Poł nie ma po prostu realnie na to szans. Ja już wiem że takiej wołowiny nie kupię.

0

@Kgorecki2500 no jakbyś przesłuchał rozmowe to miałbyś pełen obraz bo nie powtórzę Ci całości argumentów żywnościowych, niechce mi się odwijać a nie wszystko zapamiętałem. , zrób to dla siebie i posłuchaj :) ja w swoim wpisie nie promuje żywności z europy, natomiast piętnuje żywność z AmPoł. to zasadnicza różnica. W europie również jesteśmy "truci". Jedno jest pewne, żywność (mięso) transportowane na taką odległość to absurd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?