2

@Kgorecki2500 @michal26 @Ojciec5tkidzieci WRÓCE do starszego wątku o kanałach historycznych bo mi się przypomniało o kanale MERITUM a uważam że tak fachowe i genialne w swojej istocie produkcje trzeba promować. Jest tam inny kontent, pieknie opowiedziane historie szkorbutu, epidemie dżumy, kilkugodzinna historia francji z genialnymi mapkami i rownie dobrą muzyką -serdecznie polecam bo własnie o Francji słucham po raz drugi w życiu, kilka godzin materiału tak na prawdę ciężko zapamiętać ale słucha się jednym ciągiem jak książkę, bo ma to formę opowieści.

0

@SelloutCrowd wcześniej był jeszcze Umtiti jako symbol leczenia zachowawczego ;)

0

@NeroTFP1 pamięta się głównie wynik, choć ten też dla nas pozytywny nie jest. Nie ma o czym gadać niech sobie płaczą :)

2

@clyde a z takich bardziej niszowych ale w środowisku top to oczywiście nieśmiertelna nawijka ZIP składowa . Wiadomo coś o przyczynach ?

1

@kuz Tomek żyje z naszych pieniędzy i jest tego świadomy

1

@CLS63AMG ogólnie też tak uważam ale czy to pozwoli nam wejść do półfinału LM i wygrac ligę? Nie sądzę, jak napisał @Nightraider "Garcia przy tak niestabilnej obronie zmieni na niewiele lepiej. Zeby mniej tracic, musialby sie zmienić zamysł na obronę." Tu akurat ja się zgodzę. Oczywiście chcę się mylić ;)

1

@Katalonik97 ale FLick nie chce czegoś zmienić, on chce pozostać przy tym co jest jeśli chodzi o taktykę. Mamy tu pewną rozbieżność oczekiwań kibiców od chęci Flicka

0

@marcin62 też tak myślę że jak ten sezon będzie wyglądał jak ostatnie 6 spotkań to Flick odejdzie / zostanie zwolniony. Jedno z dwóch, zapewne przez dobre relacje z Laportą i tak zostanie ogłoszone że odszedł na własnych warunkach.

0

Flick nie zmieni taktyki, to co w związku z tym, Flick out?

0

@hugz słuszna uwaga. Bo ten system już nic nam nie daje tylko szkodzi. Z przodu też nam nic nie daje przecież bo bramki strzelamy normalnie po atakach pozycyjnych i akcjach indywidualnych

1

@MOLESTA ładnie sobie zmanipulowałeś, "Zapytany kiedyś w Gościu Niedzielnym o Opus Dei Rymanowski odparł:" a co to znaczy zapytany o OPUS DEI bo może to znaczyć czy sam jest/należy do OPUS DEI a niekoniecznie odnośnie dzieci. On może zdementował że tam należy. NIe jest tutaj zacytowane to pytanie tylko celowo ktoś to tak napisał żeby wyszło mu to co Tobie. MASAKRA

edit. To szkoła jest tylko związana z OPUS DEI ale dalej to jest szkoła spełniająca krytteria normalnej szkoly średndiej/podstawowej. a nie jest to jakas indoktrynacja zakonna.
Kluczowe manipulacyjne pytanie to co oznacza "zapytany o opus dei" . A odpowiedź z innejbeczki, no na prawdę szczyt manipulacji pewnie o to chodziło żeby zrobić z niego zatwardziałego ukrytego prawaka :D a nawet jeśli nim jest! to Bogdan i tak jest ponad tym i zawsze był jednym z nielicznym obiektywnych (realnie!) dziennikarzy.

0

@MOLESTA wskaż w którym momencie kłamał

1

@PatrychoO prawie 40% Polaków to w jakiś mniej lub bardziej świadomy sposób popiera.

3

@maroon czyli wg Ciebie to sytuacja w USA i UK jest dobra, a nie we Francji, Japonii i Szwecji ??
Ja miałem na myśli perspektywę pracowniczą. Przyjęło się rozumować (przynajmniej ja żyłem w takim przeświadczeniu) że w krajach najbardziej rozwiniętych te różnice są jak najmniejsze - w sumie taki chyba jest wydzwiek w ogóle tego wykresu. To nie Korea Płn jest wzorem gdzie władza ma no limit a ludzie żyją w ubóstwie.

4

@ifoa zaskakujące że Francja wypada tak "dobrze"

1

@FcPortoFan1999 zwykły ale nie do końca bo liczą się dla niego kliki. a może dlatego właśnie zwykły? (oczywiście ironizuje sobie względem syt. z Rymanowskim którego popieram)

5

@escarabajo ogólnie jest to patologia na którą obecnie nie ma rozwiązania. Szkolnictwo podąża dokładnie tą samą drogą. Z tą różnicą że lekarzy jest jeszcze mniej.

2

@escarabajo uparłem się dlatego że jak ktoś pracuje krócej niż "inni" to czemu ma zarabiać dużo więcej niż średnia? (mówie o etacie państwowym a nie o prywatnej działaności, żeby mi tu zaraz ktoś tego nie łączył). Jeśli więc ma zarabiać więcej to jedynie za jeden etat i pełne poświecenie temu etatowi, a nie będzie jeszcze dodatkowo czerpać profitów z krótszego czasu pracy poprzez możliwość "dorobienia" na etacie drugim. Wątpie żeby nauczycielowi chciało się pracować 8h + 8h + jeszcze te całe sprawdzania.
Wiemy z resztą ile pracują nauczyciele (nie licząc sprawdzania kartkówek itp - ale to tez nie jest codziennie a kilka razy w miesiącu)

1

@fart kto wie. A czytaliście mój wpis o porcie w świnoujściu? rzuććie okiem @draxidox

3

@NeroTFP1 wiesz co ja się jedynie odniosłem do ilości rozprawek :) zasadniczo to mam zdanie takie, żeby nauczyciele byli dobrzy, zaangazowani, dzieci miały dobre wyniki itd, także nie mam nic przeciwko płacom nauczycieli (jestem za ich poprawą) natomiast jeśli by tak miało być to zakaz dwóch etatów, bądź zaagnazowany tu gdzie jesteś, masz tu te 7-8 tys miesięcznie ale skup się na jednej pracy, a nie na dwóch. Jeżeli jednak da się pogodzić dwa etaty to znaczy że czasu jest chyba rzeczywiście nadmiar.

1

@NeroTFP1 a ile tych rozprawek rocznie piszą? Dwie? Ty tez generalizujesz jakbyście rozprawki zadawali co tydzień.

0

@ACRAB95 oczywiście że tak. Tym bardziej że Yamal nie zareagował jakoś super lekko na te słowa, pamiętam że to skomentował tak nieco "po swojemu".. jakby odbijając piłęczkę.

0

@draxidox te wydawnictwo prześwity dobrą robotę robi na maxa. Fajny skład tej dyskusji, wybrałbym się.

0

kiedy ostatni raz odwizdano karnego przeciwko Realowi ma ktoś info?
i drugie pytanie kiedy karnego po ręce?

2

Port Szczecin-Świnoujście zerwał umowę z konsorcjum firm DEME i QTERMINALS, które miało sfinansować i zrealizować budowę Terminala Kontenerowego w Świnoujściu. Tym samym wyrzucają projekt do kosza i mamią Polaków niewykonalnym Przylądkiem Pomerania."

Krótko mówiąc wg rządu który będzie przy władzy jeszcze jakieś półtorej roku wybudujemy sobie sztuczna wyspe i tak powstanie terminal :Do co z tego że Wiceminister Marchewka jeszcze 3 tyg temu obiecywał że jest za tym projektem, że wszystko jest na dobrej drodze i projekt zakończą zgodnie z planem.

Firma, z którą właśnie zerwano kontrakt na budowę terminalu kontenerowego miała doświadczenie w budowie głębokowodnych torów wodnych takich, by do portu mogły podejść oceaniczne jednostki kontenerowe o zanurzeniu 17m, takie, jakie mogą wchodzić do Rotterdamu i Hamburga. Nie istnieje polska firma, która ma takie doświadczenie a także sprzęt do wykonania takich prac, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że budowa takiego toru wodnego całkowicie uniemożliwi odbudowę Nord Stream.

O to toczy się gra. Najpewniej klasycznie Niemcy plus Polska polityka blokują inwestycje, a to ciekawe bo nawet niemieckie think tanki mówily że inwestycji tej już nie da się zatrzymać, są wszystkie pozwolenia itd.

Odsyłam do rozmowy:



Oczywiście na Onecie cisza a na głównej wybory burmistrza Nowego Jorku

0

@Aragorn33 nie chodzi o to w gruncie kogo wzięli bo tacy szaleńcy istnieją i należy ich tak nazywać po imieniu, chodzi o to że po co dyskutować o paznokciach z takimi podrabiancami, po co dyskutować z nimi w ogóle i wystawiać ich do telewizji. Dobrze z Reszta wiesz o co chodzi, czepiles się poważnego profesora i poważnego , najlepszego w Polsce redaktora ale nie przeszkadzają Ci wariaci kreowani na normalnych ludzi. To jest dopiero szczyt i osiągnięcie cywilizacji.

0

@SelloutCrowd @Matan_Zajcev
Firma, z którą właśnie zerwano kontrakt na budowę terminalu kontenerowego miała doświadczenie w budowie głębokowodnych torów wodnych takich, by do portu mogły podejść oceaniczne jednostki kontenerowe o zanurzeniu 17m, takie, jakie mogą wchodzić do Rotterdamu i Hamburga. Nie istnieje polska firma, która ma takie doświadczenie a także sprzęt do wykonania takich prac, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że budowa takiego toru wodnego całkowicie uniemożliwi odbudowę Nord Stream.

O to toczy się gra.

9

O piękne to jest , że TVN zaprasza samych poważnych ekspertów a nie jakiś tam szurow czy foliarzy
https://zapodaj.net/plik-TESWbFOAfL

8

Drobna ciekawostka :
Rozprawę Brejzy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu prowadzi Tomasz Trębicki, syn działaczki PO i dyrektor biura poselskiego Marcina Kierwińskiego. To ten sam sędzia, który wydał nakaz aresztowania wobec Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Żurek awansował go na prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia.

Tak właśnie mają wyglądać „niezależne sądy” i zaufani ludzie Żurka.
https://zapodaj.net/plik-vyKLJZ87Zt

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?