0

@clyde co to za placek

0

@Kgorecki2500 ale my nie mamy go UKRYWAĆ tylko prowadzić śledztwo we własnym kraju dzięki czemu nie będzie konieczności wydawania go ani niemcom ani też znamion właśnie ukrywania jak to napisałeś.

Dodam tylko jeszcze Włosi też innego Ukraińca nie przekazali Niemcom:
Obrona liczy, że polski sąd pójdzie śladem decyzji włoskiego Sądu Kasacyjnego, który kilka dni temu uchylił decyzję o wydaniu Niemcom innego Ukraińca – Serhija Kuzniecowa, byłego oficera armii zatrzymanego w rejonie Rimini.

0

@Eklerek no wlasnie co sie zs nim dzieje

1

@Safrani mamy czasy wojny systemowej już tak na prawdę więc kwestie prawne ulegają coraz większemu rozmydleniu, przykład masz z wyrokami MTK i przywódcami krajów, dla prawa przecież nie ma znaczenia czy chodzi o hydraulika czy prezydenta. Nikt ponad prawem. Oczywiście że w praktyce to wygląda inaczej, ale mówimy o idealnym świecie.
Nie wiemy też jak sprawa wyglądała od strony służb, może akcja wysadzenia NS2 była w jakiś sposób koordynowana z polskimi służbami. To dwa. A trzy powtarzam, jeśli da się w sposób legalny gościa zatrzymać to należy to zrobić bo nakład sił a potencjalny ZYSK (uznanie Ukraińców) dość wyraźny.

Dodam tylko co J. Piłsudski mówił Ukraińcom po podpisaniu zawieszenia broni z Bolszewikami (które przekreślało marzenie Petlury o wolnej Ukrainie):

"Ja was przepraszam panowie, ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być""

0

@Safrani dziwne podejście ;) każdy kraj realizuje swoje interesy, jakoś Niemcy nie pytały nas o zgodę albo inaczej, nie uwzględnili nas w sensownej kalkulacji finansowej kiedy budowali NS2 - liczył się ich interes. Jak im ktoś ten NS2 wysadził co JEST w naszym interesie to my mamy pokornie go oddać, mimo że istnieją możliwości by go zachować. Putin też popełnia przestępstwo, Netamjahu tez a jakoś żadne państwo PRAWA na które się powołujesz ani jednego ani drugiego nie pakuje za kratki. Tak więc jakie prawo...

Poza tym poszedłem za daleko, istnieją możliwości ZGODNE z prawem aby gościa nie wydawać, więc ja jako POLAK bym go nie wydawał. Niemcy do reperacji dla III RP też się nie poczuwają mimo że moralnie są winni i chyba to nie podlega dyskusji.

0

@Kasy w artykule mowa o NXP a nie o ASML chyba że to jest ze sobą połączone [?] ASML z tego co wiem produkuje maszyny, a NXP same czipy.

0

@Safrani ale jakich umów? Chodzi Ci o nakaz ekstradycji? Dzisiaj wrzucałem tu post o tym że są całkiem proste w realizacji furtki gdzie nie musielibyśmy tego robić (poddawać go ekstradycji) jedną z nich było jak dobrze pamiętam to - jeśli w kraju aresztowania toczy się sprawa sądowa w tej danej sprawie w której miałby być poddany ekstradycji.
Nie widzę więc sensu oddawać go jeśli nie ma takiej konieczności. Zróbmy coś po swojemu a nie po niemiecku no ludzie, po co.

Sory nie wrzuciłem w koncu linka ale znalazłem więc przeczytajcie:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-narazi-sie-niemcom-w-sprawie-wysadzenia-nord-stream-zaskakujace-ruchy-sadu-i/8ql9ln9,79cfc278

"Są też przesłanki, które sprawiają, że realizacja europejskiego nakazu aresztowania nie jest bezwzględnie wymagana. Odmowa jest możliwa np. wtedy, jeśli przeciwko osobie ściganej toczy się postępowanie karne w państwie wydania nakazu za ten sam czyn. W Polsce — konkretnie w pomorskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej — toczy się śledztwo w sprawie wysadzenia gazociągu Nord Stream. Co ciekawe, w ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie tejże prokuratury dokonała przeszukania w domu Wołodymyra Ż. Akcja zbiegła się w czasie z wypowiedzią premiera Donalda Tuska, który jednoznacznie stwierdził, że Polska nie powinna wydawać obywatela Ukrainy Niemcom."

0

@Kgorecki2500 Twoja teza stoimi mocno w sprzeczności na przykład z poglądem Jacka Bartosiaka na ten temat. Również premiera Tuska. Czemu mielibyśmy go wydać skoro są furtki prawne by tego nie robić możesz rozwinąć? Terrorystę? ;)

1

https://www.money.pl/gospodarka/rzad-holandii-przejmuje-kontrole-nad-chinskim-producentem-chipow-oto-powod-7210703467146176a.html

ktoś może coś więcej powiedzieć w tej sprawie? Swoją drogą jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że polski rząd postępuje w podobny sposób w obronie swoich interesów.
Za chwilę z resztą dowiemy się czy wydalimy Niemcom Ukraińca podejrzewanego o wysadzenie NS2 (co było w interesie polskim)

2

@VeB 1899 no tak on teraz będzie wchodził na boisko żeby koniecznie pokazać coś WOW (i jednocześnie zaprzeczyć że sprawy pozaboiskowe mają na niego jakiś wplyw) czyli będzie granie na siebie a nie na druzynę. Wiecej strat, mniej pracy w pressingu, wiecej strzalów w trybuny :) coś czarno to widzę, obym się mylił.

0

@SelloutCrowd nie popieram póki co sprzedaży ale będę się przyglądał w tym sezonie. Piłkarz na skrzydle musi dawać przewagę, robić liczby również, jeśli będzie się sprawdzał niech zostanie, ale nic za wszelką cenę i wszystko też swoją cene ma :)

6

@SelloutCrowd jakbym miał pewność że zrobi 35/35 goli asyst to może bym przymknął oko (tak wiem hipokryzja) ale bez przesady, gość wk*wia już po prostu. Po jednym sezonie już taka sodówka, chłopie zaprowadź po tą LM najpierw, przyprowadź ją do domu jak obiecywałeś.

30

jest Ambasadorem UNICEF ale nie da dziecku autografu na koszulce. Hipokryzja level hard

0

@626 tutaj trzeba wyjść trochę wyżej w kwestię przewidywania, jeśli środowisko piłkarza jest tak zachłanne by sprzedawać nawet swój podpis np dla dzieci, to niestety nie świadczy co o nim dobrze. Istniało już wiele przesłanek ku temu że Yamal idzie w złym kierunku, a na boisku mierzy się przez to z coraz większa presją, bo chce udowodnić za wszelką cenę że potrafi rozdzielić życie gwiazdy od sportu, czyli pokazać na boisku "patrzcie dalej gram zajebiscie" co np będzie przekładać się na więcej solowych niekoniecznie udanych/dobrych dla druzyny akcji. Zachłanność na pieniądze raczej nie sprzyja budowaniu długoletniej kariery

1

dzis o 11 ma rozstrzygnac sad ws ukrainca ktory podejrzewany jest o wysadzenie ns2

0

@D10SLEO brawo brawo brawo Donald! wspaniale, cudownie, tak trzymaj!

0

@malypuzon odpowiem jak polityk: o tym zdecyduje sąd :D

1

@DONANDRESINFINITY już mi się nie chciało tu wykłócać ale w gruncie rzeczy nie trzeba nic dodawać po Twoim komentarzu. Ja bym gościa strąbił i odjechał w swoją stronę ale niektórzy mają inną wizję. Może nadawaliby się 40lat wcześniej do przesłuchań na ubecji. Jeszcze wcześniej byli też tacy szmalcownicy, donosili na żydów. 90 lat temu w niemieckiej wersji historii (ówczesnej) trzymanie Żyda to było zło - należało więc donieść ;) Capo w gettach? Czy nawet film DJANGO, gdzie największym katem swoich był 'blackus' czyli swój na plantacjach bawełny. Niestety ale charakteru nie znajdziesz w kartonie sojowego mleka, czy w płatkach nesquick.
Ale prawilnie pojechałem , pozdr , konfidentom wiadomo co w co.

1

@Konradowskyy i bardzo dobrze że go deportowali, to byc może sfrustrowany wyznawca teorii 100 konkretów, wkurzył się że zrealizowali tylko 7, pojechał do Wiednia i pluł na ludzi krzycząc chcemy włączenia Polski do imperium habsburskiego!

1

@Stinger_ pewnie że nie było warto :) nikt mnie nie musi tu umoralniać bo w sumie w moim poście przyznałem gościowi "sporą" rację co do samego manewru :)

0

@Stinger_ w moim przypadku za pare metrów była już przerywana więc akurat tutaj Twój argument o niebezpieczeństwie jest obalony, bo chodzi o czyste śłużbistwo, i liczenie centrymetrów jak przy spalonym. 99% mojego wyprzedzania była już na przerywanej. Ogólnie gośc który nagrywał (przede mna) tak sobie mysle, to on już był w strefie linii przerywanej i raczej to przerywaną będzie widać na ewentualnym filmie

0

@Nightraider dziwne podejście, nie każdy rolnik jeździ mercedesem :) mimo wszystko produkcja żywności to zacne zajęcie , nie uważam że w czymkolwiek gorsze. LEpsze również nie, ale "zna miejsce w szeregu" brzmi jakby był jakiś podczłowiekiem , wieśniaczkiem, bez przesady;)

4

@Nightraider które drańskie marże? ziemniaki sprzedają do Dino (paradoksalnie to polska sieć) po 30gr za tonę. Dino sprzedaje za 3zł. Nadwyżkę niesprzedanych ziemniaków zwracają do rolnika. Serio pytam jakie drańskie marże?

3

@Jersi1 ja mimo że masz trochę racji postrzegam rolnictwo jako gałąź gospodarki strategiczną, nie możemy tylko polegać na tanich dostawach z zagranicy. W Polsce musi istnieć rolnictwo bo mamy ku temu warunki i nawet jak jest trochę drożej to niech będzie ale polskie.

1

@Safrani ważne żeby dyskusja była kulturalna, a że temat mógłby co niektórych obrazić czy wku...wić. Nie ważne

1

@Safrani u mnie chyba aż tak to nie wygląda dobrze, wydaje mi się że mówisz o rolnikach którzy pozostali. Ci mniejsi , skromniejsi z mniejszym areałem zostali już po prostu wycięci przez konkurencje nie do ogarnięcia albo wchłonięci przez większych. A może to Ci średni protestują najgłośniej. Ogólnie to musisz pamiętać że gospodarstwo to firma, ty też podejmujesz działania i wybory takie, które są zgodne z interesem swojej firmy. Nawet takie wybory podejmujesz przy urnie :)) Bez urazy

0

@Jersi1 "oczywistym jest, że premier musi mówić tak żeby łagodzić nastroje społeczne, a nie mówić prawdę"

Tak samo oczywistym jest że tez i rolnicy będą naginać temat w swoją stronę. Tuska obroniłeś, rolnika już nie :)

1

@Comentateiro pamiętam, nawet nie odbieram części racji temu gościowi, sytuacja jednak nie była aż tak dramatyczna żeby musiał mnie śledzić bo o to tu się rozchodzi. Mandaty (chyba) dostaje każdy za wykroczenia i nie widze w tym nic nad wyraz szczególnego. Powtórzę że nie mam problemu by to przyznać. warto też mieć na uwadze to co napisał kolega wyżej, bo nie pamiętam już dokładnie jak było, czy a byłem na lewym szybciej niż te auto, czy mniej więcej równo wystartowaliśmy. Dobra nie ważne, Olać temat, podzieliłem się swoją refleksją i dalsza dykusja i przekonywanie się nawzajem nie ma większego sensu.

7

@Jersi1 czego nie rozumiesz? Podpowiem Ci, nie rozumiesz tego, że Ci rolnicy po prostu też nie chcą tychże regulacji unijnych i wtedy moga konkurować. Z tymi regulacjami nie mają szans najmniejszych.

6

@Roobo to jest takie ocenianie sytuacji z perspektywy zwykłego Janusza polaczka który nie ma pojęcia o temacie ale się wypowie. Ot cały tusk, a w zasadzie wiekszość polityków tak ocenia temat jak im ktoś z grubsza zarysuje, nie zna tematu od podszewki. I to mi zawsze imponuje u Bosaka że on czy temat sądów, czy temat np na granicy (jak była afera z przepychaniem "Niemców" do PL) to gość ma wszystko rozpoznane od a do z co i jak łącznie z przepisami. To jest polityk który wie o czym mówi. Donald nie wie, ale brnie w demagogie, próbuje zakrzyczeć emocjami swoją niekompetencje w temacie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?