mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Starrk tak bedzie, stawiam kupon
0
@July_6_BcN @macio_944 rycerzuuuu, brawoooo. Pewnie w gimnazjum koledzy ogarniali dziewczyny a Ty byłeś tym dwa stoli dalej :D
0
eh Francuzi idą na 2:2
0
jaka sytuacja u Filip.? flashscore KO
0
@Safrani no właśnie o to mi chodzi :) Może faktycznie jakby ktoś przewidział to wiadomo że wcześniej da może dać radę, ale po fakcię wielce wątpię. Chyba że masz mocno terenowe auto i śmigniesz gdzieś lasem.
1
@gumaz cała La Rambla zdąży, przecież nieraz mówili że lajtowo;)
4
@July_6_BcN kolega ponownie pyta czy masz jakieś foto jak wyciągasz taka paczkę w szpilkach xD
1
@Safrani Tak, zgoda. Europejczycy sporo wymordowali ale także sporo (jak nie większość) zmarła z powodu chorób przywiezionych przez Europejczyków. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić, z takich niedalekich spraw to Turcy wymordowali jeszcze Ormian, a Ukraińcy... Polaków, o i Rosjanie w Katyniu rówież..
Przykre ale po prostu tacy są ludzie. Domyślam się że tym którzy strzelają do dzieci przyświeca jeden cel, by nie wyrosł dorosły osobnik który będzie zabijał naszych, tam jest brutalna walka o ziemię w Palestynie.
1
@ferdas_rawa czy taki nasz rzeczywiście sojusznik.. ciągle na nas nadają, za niedługo obok Niemców będziemy współwinni Holocaustu (a może już jesteśmy). No ale z pkt wojskowego/geopolitycznego to rzeczywiście z jednego obozu. Choć złamanego grosza bym na nich nie postawił.
Tak na marginesie to jeszcze dodam że fajna /świetna jest tez świeża rozmowa w Układzie Otwartym z Zychowiczem właśnie, tam nie jest tak radykalnie i brutalnie a dużo o genezie konfliktu i o samym Izraelu i Palestynie.
I ostatnia dygresja bo może nie wszyscy wiedzą, że ojciec Bibiego (Netanjahu) był Polakiem.
"Urodził się w Warszawie jako Bensyjon (Bencyjon) Milejkowski i mieszkał tam z rodziną do 1920 roku. Następnie wyemigrował z rodziną do Palestyny, gdzie przyjął nazwisko od miejscowości Netanja. Przez kilkanaście lat mieszkał w Jerozolimie, studiował na Uniwersytecie Hebrajskim. Wielokrotnie przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako nauczyciel akademicki[3]."
@clyde
2
@Safrani Mi też się mega cięzko tego słucha ale chyba każdy powinien to usłyszeć..Wydaje mi się że poza Buczą i Irpieniem to nawet w Ukrainie się takie rzeczy nie dzieją. Z resztą nawet Bucza to nie ta skala "ilościowa". W samej Buczy znaleziono około 320ciał LUDZI , w Gazie zginęło już co najmniej 20 tys DZIECI
7
Nie wiem czy słuchaliście na kanale HR o sytuacji w Gazie a konkretnie szpitalach i relacjach lekarzy które są iście wstrząsające , przerażająca wojna i Ci Żydzi.. Jak można po takiej krzywdzie jakiej zaznali dopuszczać się takich rzeczy.
@Safrani @ferdas_rawa @RosjaninBut i inni
1
@July_6_BcN miał dwie takie akcje w tym meczu gdzie należało przywalić a nie kiwać, czyli b.błędne decyzje ale ogólnie dobry mecz. Trudne warunki dali Holendrzy, wynik tego nie pokazuje.
1
@July_6_BcN no jaka będziesz, normalna, (umiarkowanie prawicowa) i ludzka ;) xD
1
@July_6_BcN Nie przejmuj się, zdarzają się każdemu takie sytuacje. Życie to nie bal :D
0
@July_6_BcN jakiż to fatalny jak cały dzień na la rambli xD :D
1
@July_6_BcN ciężką zagrywkę ma ten Koops ale ogólnie Holendrzy zaskakująco dobrze Pani Julio
3
Panowie siatkarze no to gazu w kolejnych setach, Katary i inne się już skończyły.
1
@July_6_BcN tak i tak :) edit; uratował teraz Tomek 2pkt , dobry występ narazie
0
@July_6_BcN podoba się Pani Tomasz?
1
@Safrani @clyde dobra teraz widzę :P nie wiem czemu miałem w głowie potwory i spółka :D
0
@AxelF ale brak cierpienia nie polega na dawaniu dziecku wszystkich rzeczy materialnych o których marzy. Oczywiście w pewnym sensie jako rodzic Cię rozumiem ale nie popadam w tą skrajność dawania wszystkiego bo to tylko dziecku szkodzi. Ono musi wiedzieć że może się tak zdarzyć że czegoś nie dostanie, albo z 5 rzeczy które chce musi wybrać jedną.
Poczytaj sobie o "aferze orzeszkowej" w Korei, gdzie córka milionera i właściciela linii lotniczych (lub miliardera) zrobiła aferę na pokładzie bo podano jej orzeszki makadamia w worku a nie na talerzyku. "...jej reakcja była natychmiastowa, ale niewspółmierna do rangi wydarzenia. Cho wezwała szefa personelu kabinowego i zapytała, czy podanie orzeszków w torebce było zgodne z zasadami serwisu na pokładzie. Gdy nie dostała satysfakcjonującej odpowiedzi, zaczęła go obrażać i kilkukrotnie go uderzyła. Poleciła też pilotowi zawrócić do gate'u, żeby wyrzucić mężczyznę z samolotu. Maszyna kołowała już wtedy na pas startowy."
https://zapodaj.net/plik-2RFZ0oLXMq
no nie chciałbym żebym to ja musiał przepraszać że źle wychowałem córkę, pokora jest niezbędna nawet jeśli jesteś osobą majętną.:
0
@clyde te potwory dla dzieci się nada?
0
@ferdas_rawa szanuję że Ci się chce :D pozdr
1
@Safrani muszę kiedyś usiąść do tego, ale ktoś tu polecał też ten serial Breslau, dobre to?
1
@AxelF ja też mam dwójkę dzieci. Daje to co mogę,ale nie przesadzam w myśl zasady którą przytoczyłem. Do tego rower elektryczny w dobie komputerów i braku ruchu u dzieci to średni pomysł (w mojej ocenie).
"Dobre czasy tworzą słabych ludzi, przyzwyczajonych do komfortu, pozbawionych potrzeby rozwoju i zaradności."
Trudne czasy tworzą silnych ludzi, którzy stawiają czoła wyzwaniom i radzą sobie w niesprzyjających okolicznościach.
Silni ludzie tworzą dobre czasy, wprowadzając pokój i dobrobyt.
Dobre czasy tworzą słabych ludzi, przyzwyczajonych do komfortu, pozbawionych potrzeby rozwoju i zaradności.
Słabi ludzie (przez swoją postawę, która nie generuje wzmocnienia ani rozwoju) przyczyniają się do powrotu trudnych czasów, a cykl się powtarza.
20
@JohnKennedy
Instytucja małżeństwa wywodzi się z pierwotnych, naturalnych związków między mężczyzną a kobietą, których celem było stworzenie rodziny i zapewnienie przetrwania rodu, a praktyki te miały formę społeczną, a nie religijną, aż do momentu wprowadzenia przez chrześcijaństwo elementu sakramentu i nierozerwalności. Co więcej, małżeństwo było pierwotnie czysto świeckim kontraktem, który ewoluował z tradycji kupna-sprzedaży kobiety, aby z czasem stać się fundamentem społeczeństwa.
0
@Kgorecki2500 co jakiś czas wraca tutaj temat pieniędzy. Ja raczej przychylę się do zdania Twojego że da się przeżyć, jakie to będzie życie to inna sprawa, ale nie używajmy pojęcia "nie da się przeżyć" bo to na prawdę jest pojęcie skrajne a używacie go nieadekwatnie (inni komentujący, nie Ty).
aha @Kgorecki2500 do Twoich wyliczeń mógłbyś dodać 800plus takżę rodzina z minimalną ma 7800zł na trójkę. Jak są sprytni jak napisałeś do nie będą wynajmować tylko kupią małe mieszkanie w skromnym standardzie z drugiej ręki na kredyt na 20lat i ta opłata rzędu 2000-2500 myślę że jeszcze znacząco spadnie (przynajmniej w średnim mieście typu Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska)
Nie będzie to wystrzałowe życie ale zdecydowanie da się przezyć, tym bardziej we dwójkę z dzieckiem. Przed narodzinami dziecka należy się zabezpieczyć i oczywiście odpowiednio ubezpieczyć, tak by dostać kasę która może posłużyć np do umeblowania mieszkania, kupna wózka itp.
Rozwydrzeńcy i wielcy bogacze przestańcie siać ferment albo popisywać się na co to Was nie stać, i jak to wy nie bylibyście wstanie życ, bo przecież macie takie wymagania...
Dzisiejszej młodzieży brak pokory, a zapamiętajcie stare chińskie przysłowie:
"trudne czasy tworzą silnych ludzi , silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi"
@Safrani wypisałem się z dyskusji o Mentzenie bo już mi ta polityka brzydnie ostatnio :) szczególnie wewnętrzna. Z resztą jeden post z gorących Pana na "A" jest po prostu obrzydliwy, czysta hipokryzja.
2
@AxelF zenujący post i żenująca dyskusja, odzwierciedla stan społeczeństwa.
4
Sławek :
Czyli było tak, że za ruskimi latawcami z silnikiem do kosiarki lataliśmy samolotami za 70 mln dolarów, strzelając do nich rakietami za 2 mln dolarów.
Do tego, nie zawsze udało się trafić w latawiec, więc zniszczyliśmy też rakietą polski dom.
A ja jestem atakowany za to, że po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, nie czułem się tym wszystkim uspokojony.
Ludzie przecież on od początku ma rację kierując narrację na to że NIE MAMY adekwatnej ODPOWIEDZI na drony :) nl
3
@gumaz Urban ustatkowany, spokojny starszy Pan z klasa, a ten z prawej to dalej mentalny dbil