mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Eklerek ta gierka podeszwą, to jest to czego brakuje dzisiejszym szybko biegającym, dobrze zbudowanym (i na tym nieraz koniec) piłkarzom. Diego RESPECT. no more COCAINE on the table pls
1
@Pustelnik o , to Ci prawdziwe Deutsche Wirtschaft
0
ciekawe skąd u niego taka nienawiść do Barcy. Nazywam to tak, bo jego wypowiedzi o Barcelonie krążą w kółko. Czyżby to coś na wzór "polnische wirtschaft"? Może w głowie mu siedzi Barcelonische wirtschaft, Niemiec gospodarzyłby lepiej.
0
@D10SLEO ostatnio był tu pocisk na Konfę chyba na Zajączkowską i niezła szyderka poszła że po tym postem nikt z wyborców konfy (użytników LR) nie wystapił, a tu proszę.. Wujas wyskoczył z piwnicy po ziemniaki i część LR wstrzymuję klawiaturkę.
0
@NeroTFP1 tak abstrahując od tego czy masz rację w swojej ocenie (zakłądam że tak) to kim jest ten Wiech że wiecznie komentuje wszystko konfederacji? Tzn wiem kim jest, pamiętam go sprzed kilku lat jako młodego.. nazwijmy to eksperta od energetyki, ale kim on jest że ciągle ocenia , podpina się pod przypałowe dyskusje? Czemu akurat on?
2
@Kgorecki2500 i ten uśmieszek na zasadzie "k..wa ja mam ich w dupie, jestem tu bo muszę a Ci mi robią szpaler.. beka".
0
@tgrzeb ja też gram mimo wieku choć w polu (37lat) i ja Ciebie rozumiem, ma to sens co piszesz. Bardziej chodzi mi o to że sędzia mógł się po prostu tym zasugerować, to jest trochę podświadoma sugestia a skora grał to grał... Oczywiście dalej twierdzę że Real powinien przegrać ten mecz.
1
@LeoMessiiBarcaPepa ja mam też takie wrażenie. Kiedyś na siatkówce byłem w szoku że ta pilka tak "wolno" lata, bo w TV nieraz ciężko ją dostrzec. Na Camp Nou czy Monjuić tez miałem podobne wrażenie choć nieco mniej
1
@Murazor nie no zgoda, jednak taka reakcja Penyi nazwe to pod decyzje arbitra wygląda ślisko. Wpadła bramka i nagle zaczyna boleć. Gdyby bolało to nie brałby udziału w akcji - tak mogło być to zinterpretowane. Co nie zmienia faktu że w mojej ocenie decyzja jest błędna i jak zwykle na korzyść RM.
3
Penya troche to zawalił że po faulu jeszcze probował interweniować. Po czym jak wpadła bramka to padł że aua, trochę tak to widzę.
0
Właśnie się zorientowałem że Real stracił wczoraj punkty , tak jak niżej piszecie, po takiej pięknej wypowiedzi Pereza smak tego remisu i postawy Realu jest podwójnie dobry.
0
@partymaker uu nerwowy.
Czytanie ze zrozumieniem jednak u ciebie jedna ze słabszych stron, zaraz po gramatyce (pozdrawiam "pierw" ). polecam również wpisać w google sformułowanie "przy okazji" a następnie taka maść na ból Dupki bo się zesrales niesamowicie na wieść o Yamalu i Balde. Nie graj kozaka internetowego, idź pobiegaj, połóż się na śniegu. Od neta musisz odpocząć.
1
@Eklerek bodajże De.Niro też wymieniał ten film jeśli się mylę. Albo Tarantino już teraz nie wiem ale ktoś bardzo uznany
0
@partymaker nie szczekaj tyle bez powodu, nigdzie nie napisałem że coś mi nie pasuje , twój słaby mózg wyciągnął taki wniosek. Przy okazji jednak przeczytaj co to jest pochodzenie etniczne, by może trochę rozszerzyć horyzont:
Różnice między narodowością a pochodzeniem etnicznym.
Narodowość: często jest definiowana przez przynależność do konkretnego państwa, natomiast pochodzenie etniczne skupia się na wspólnych cechach kulturowych i dziedzictwie.
0
Yamal i Balde :))))))
0
@Fido66 jak masz kurzajki to odpuść, tak tylko uprzedzam
0
@barcelonaLM Bartosiak już wjeżdża: P
3
@RosjaninBut zapewne to Rosja ich opłaciła
0
@Tasde myślę że Bosakowi w skrócie chodzi o to co mówił też Parafianowicz, co mówi również Lachowski (a ich raczej z taką łatwością nie oskarżymy o prorosyjskość). Cytat z Parafianowicza i mojego postu tutaj wczoraj albo przedwczoraj:
""trudno jest utrzymywać postawę wsparcia Ukrainy jeżeli bazą werbunkową do ataków dywersyjnych np w Polsce są kolejny raz właśnie Ukraińcy. Trudno tutaj odmówić ludziom emocji które rodzą się w takich sytuacjach. Druga sprawa to afera korupcyjna na Ukrainie, trudno jest mówić do Polaków argumentami proukraińskimi jeżeli najblizsi współpracownicy Prezydenta i jego szefa biura biorą milionowe łapówki z pieniędzy europejskich, piorą brudne pieniadze (w tym w Moskwie), a jeden z głównych architektów takich przekretów ucieka uprzedzony o nalocie do Izraela."
Z.Parafianowicz
Wszystko więc w granicach jakiegoś rozsądku , nie wszystko jest ruską propagandą, nikt Mindyczowi czy Cukiermanowi nie kazał robić takich wałów za europejską kasę. (ok 100mln). Nikt nie kazał też służbom uprzedzać ich o nalocie. . Dodam tylko dla ciekawych że Mindycz był na prawdę bliskim przyjacielem Zelenskiego, i razem współtworzyli KWARTAŁ95. Wszystko to daje dużo bardziej skomplikowany obraz niż próbuje się tutaj narzucić. Jestem pełen zrozumienia dla ludzi wk**ionych postawą Ukrainców w wielu aspektach. Inna istotna kwestia że Rosjanie celowo wyszukuj właśnie ich do aktów dywersji, nie można jednak całkowicie abstrahować od tego że to jednak są Ukraińcy
0
@AxelF chyba ja to wrzucałem :)
0
@sokot zdania ekspertów są podzielone i nie mówię tego ironicznie akurat. Słuchałem w tej chwili Winnickiego (polecam) sprawdz sobie od mniej więcej 25minuty choć polecam całe. Tego na zero też będę słuchał dzisiaj.
Co do Winnickiego do wniosek jego jest taki: im więcej państw ruskich tym lepiej, i gdyby to Ukraina była ponad ruskimi, prowadziłaby politykę imperialną i chciała zdominować resztę regionu to wtedy zapewne , w naszym interesie pomagalibyśmy ruskim, to jest proste. Wzrost potęgi Rosji nie jest w naszym interesie, a sprawa narodowości ukraińskiej oczywiście słusznie zauważona przez Ciebie jest jak najbardziej słuszna. Jest w powijakach .. ale jak zauważa Winnicki krystalizuje się, podaje też przykład w jakimś sklepie ukraińskim gdzie kobieta / ekspedientka nie chciała rozmawiać po rosyjsku chociaż umiała, tylko po ukraińsku.
0
@4drian0 ale bym sobie postrzelał, na TSie gadka z kumplami, ja rushuje z prawej , osłaniaj mnie z lewej :) to były czasy. I te trenowanie granatów do późnej nocy (mówię akurat o MOH:AA) :) łezka się w oku kręci. O ile w piłkę dalej chodzę kopać i za tym nie tęsknie, o tyle w strzelankę żadną nie grałem chyba z 15 lat... Mam nadzieję że jeszcze wróci mi ten czas żeby w coś tak fajnie pograć. W naszym clanie czyw środowisku było dużo ludzi po 30 a nawet po 40/45 - pocieszam się:)
PS: sam mam 36 ;p
0
@Mow_mi_Douglas to że Rosja jest naszym wrogiem nie podlega dyskusji, nie znaczy to że musimy jak jakaś ciemnota mieć zamknięty umysł dla różnych potencjalnych (podkreślam) rozwiązań. Abstrahuje teraz od wypowiedzi Korwina, ale zwracam uwagę na otwartość myśli. a tak btw: wyjaśniono już jak ten maszynista dostrzegł metrową wyrwę w torach z jadącego pociągu?
2
przy piątku garść geopolityki polecam na dziś bardzo dobrą rozmową z Andrew Michtą na kanale Didaskalia, na zachętę 1:23:50. Coś co można odnieść do naszego forum, czyli o reakcji na kwestionowanie czegokolwiek (w tym przypadku chodzi o politykę UE a nawet AFD) co warto odnieść do naszego forum. Dodam tylko że Michta nie jest żadnym prawicowcem i myślę że może być autorytetem centrowym jako przykład.
"to co MAGA obnażyło to prawdziwe reakcje siły...."
@Safrani @michal26 inni.
Aha i nie manipulujcie pls (do reszty) , nie agituje do AFD, radzę wysłuchać ten dwuminutowy fragment. Chodzi o samo liczenie się z jakąkolwiek inną siłą, czego brakuje w środowiskach danych grup politycznych
0
@Giwera spoko opcja ale gościa który to montował powinni za jaja powiesić, przecież nie da się tego ogladać normalnie. Zamiast pokazać normalnie cały stół.
2
@MYTO trzeba przyznać że "świeży patriotyzm" może śmiało być pretendentem do wejścia do obiegu powszechnego
1
@BorzyKrzys całkiem powaznie teraz, mojego kumpla z lat młodzieńczych matka nigdy nie pracowała. Ojciec adwokat, własna kancelaria, kasa zawsze tam była w domu. Ona nie pracowała, oczywiście zwariowała.
6
@Safrani Niemcy po Ukraińcach są bodaj najbardziej zinfiltrowanym krajem(przez Rosjan) w Europie, bez podziału na AFD, CDU czy CSU, Zielonych etc. O tym kto zasiada/ł (nie chce mi się sprawdzać czy dalej) i w Radzie Nadzorczej GAZPROMu i innych szkoda tracić czasu na pisanie bo myślę że koledzy wiedzą. Z jakich partii Ci politycy pochodzili również.
Oczywiście nie bronie tego Knebla czy jak mu tam, nie bronię też AFD ale zwracam uwagę na to że zasadniczo wielu jest w Niemczech polityków sprzyjających Rosji, zbyt wielu.
Osobną kwestią pozostawiam to, że na poziomie gospodarczym na pewno w jakimś stopniu jesteśmy nie tylko "współpracownikami" ale i rywalami. Choć tutaj temu gościowi chyba nie o ten wymiar chodziło. Dziwna wypowiedź, na pewnoz pkt widzenia polskiego do potępienia, choć są w AFD rozsądniejsi politycy. W Polsce w partiach też mamy skrajności, idiotów i temu podobnych, tak jest na całym świecie.
1
@MesQueUnClub_87 A spoko, zdarza się. Wpisywałem to nawet w google ale wywaliło mi o dziwo jakiś film z 2010 kryminalny stąd wniosek ;)
1
@MesQueUnClub_87 pominąłeś Zakazane Imperium, które śmiało znajdzie się w mojej topce :) Nie jest nieznane więc w sumie dziwie się że nie wymieniłeś bo pewnie widziałeś