6

"trudno jest utrzymywać postawę wsparcia Ukrainy jeżeli bazą werbunkową do ataków dywersyjnych np w Polsce są kolejny raz właśnie Ukraińcy. Trudno tutaj odmówić ludziom emocji które rodzą się w takich sytuacjach. Druga sprawa to afera korupcyjna na Ukrainie, trudno jest mówić do Polaków argumentami proukraińskimi jeżeli najblizsi współpracownicy Prezydenta i jego szefa biura biorą milionowe łapówki z pieniędzy europejskich, piorą brudne pieniadze (w tym w Moskwie), a jeden z głównych architektów takich przekretów ucieka uprzedzony o nalocie do Izraela."
Z.Parafianowicz

Wszystko więc w granicach jakiegoś rozsądku , nie wszystko jest ruską propagandą, nikt Mindyczowi czy Cukiermanowi nie kazał robić takich wałów za europejską kasę. (ok 100mln). Nikt nie kazał też służbom uprzedzać ich o nalocie. . Dodam tylko dla ciekawych że Mindycz był na prawdę bliskim przyjacielem Zelenskiego, i razem współtworzyli KWARTAŁ95. Wszystko to daje dużo bardziej skomplikowany obraz niż próbuje się tutaj narzucić. Jestem pełen zrozumienia dla ludzi wk**ionych postawą Ukrainców w wielu aspektach. Inna istotna kwestia że Rosjanie celowo wyszukuj właśnie ich do aktów dywersji, nie można jednak całkowicie abstrahować od tego że to jednak są Ukraińcy.

1

@Konradowskyy "jakie to ma znaczenie czy była to ruska, polska czy ukraińska rakieta skoro (jak już wyżej napisałem) to przez ruskow spadła, bo im zechciało się puszczać drony i rakiety w nasza stronę. Czy ujawienie tego zmieniło coś w tym kontekście? Dla mnie nie, bo tylko jeden kraj ponosi za to pełną winę"

Może ludziom po prostu chodzi o to że nie chcą być robieni w wuja? Jesli spadła ukraińska rakieta to trzeba powiedzieć że spadła i koniec a nie kombinować żeby nie wkurzyć ludzi, bo osiąga się działania odwrotne. Podobnie jest z tymi torami, byleby nie powiedzieć że to ukraińcy. Przecież każdy rozumny wie że to na zlecenie ruskich bo to w ich interesie, ale dorabianie całęgo przedstawienia wokół jakiegoś incydentu tylko OBNIŻA wiarygodność. Mi też się wydaje jakoś mało wiarygodne że maszynista mógł dostec metrować lukę w torach i jeszcze wyhamowac kilkuset tonowy pociąg do zera, choć póki co nie kwestionuję tego w sposób dosadny i czekam na rozwój wydarzeń.

1

@Safrani no pierwsze zdanie pominę. Mentzen się wypowiedział w tej sprawie i przecież jest to do sprawdzenia.

A ja uważam że jest to istotne, bo próbuje Ci przedstawić sprawę w takim świetle że żyjemy w takich czasach że wszyscy żerują na sensacji, nie tylko Konfederacja, na szczuciu. Kolejne przykłady masz w trakcie marszu niepodległości gdzie przez lata TV przedstawiała to jako marsz faszystów, najgorszego sortu, a na samym marszu wywiady ze starcami albo wręcz przeciwnie, rodzinami z dziaciakami. Ja tego nie łykam, a tej sprawy z ukraińskim lekarzem w ogóle nie komentuje bo tez mi sie nie chce tego sprawdzać, ogólnie tez uważam że to jest nieistotne. A jeśli jest istotne, to słowa Olejnik również są istotne, takie jest moje zdanie, każdemu po równo a nie wybiórczo.

1

@Safrani no sęk w tym że nie był w Wermachcie a taka informacja poszła z główne telewizji w Polsce, od jednego z najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy jaka jest Olejnik. jest to jawny fejk zapisany na wizji.
No jest to jawne kłamstwo, a nie jakieś niedopowiedzenie czy półprawda, manipulacja.

0

@Safrani aha czyli jak TVN wali fejkiem to w sumie nieistotne, nie gadamy o tym. Owszem nie jest to bezpośrednim przedmiotem tej dyskusji ale nie jest w niej bez znaczenia bo jak wiemy wszyscy walą ściemy, półprawdy lub gówno prawdy dla wzniecenia emocji. Konfederacja przecież w co drugim wywiadzie przeciwnikow politycznych jest faszystowska a nie ma z tą ideologia nic wspólnego

0

@NeroTFP1 wygoogluj Olejnik dziadek Mentzena Wermacht.

0

Ależ go nawinął tam przed polem karnym....

3

@NeroTFP1 a tak w temacie fejków/lub niefejków, to ten dziadek mentzena w koncu był w wermachcie czy nie?

0

@AxelF czyli chcieliby upublicznić coś nienaukowego w zasadzie, podważając obecny paradygmat? NIE GODZI SIĘ

0

@Czajka90 ten gośc jeszcze zyje?

1

@Sulimo zabawne bo wlasnie ogladam lodówki ale nie dlatego ze stara sie psuje tylko czarna będzie lepiej wyglądac. Tak więc zgoda, będzie ładniejsza, nowsze technologie, ale czy wytrzyma 10lat jak obecna? Dodam że obecna co najzabawniejsze to AMICA także nie jakiś top :)

z autami niestety jest jeszcze większy spadek jakości. Mnie osobiście nie stać na auto za 150tys ale mój przyjaciel obecnie coś wybiera i mówi że dramat. Octavia za 140-150 tys plastic fantastic.. a za wersję akceptowalną (czyli topową RS) trzeba wyłożyć grubo ponad 200tys ...

33

Burza w Ministerstwie Edukacji, bo okazało się, że twarzą akcji społecznej "Sieci dla dzieci: Stop cyberprzemocy" został... Damian "Stifler" Zduńczyk. Patoinfluencer, uczestnik WarsawShore, otwarcie chwalący się swoimi przygodami seksualnymi, czy tripami narkotykowymi. Oficjalne konto na IG "ambasadora" to Stifler16cm :)

Kampania jest realizowana przez Fundację Chaber Polski, pieniądze dało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przyznacie, że dość ciekawy wybór na ambasadora mającego za zadanie edukowanie młodych ludzi, nauczycieli i rodziców na temat budowania bezpiecznego, empatycznego i przyjaznego środowiska online...

0

@Who_you_mam 5 proc klasycznie

0

@tadzik447 nie wiem czy masz ten kanał ode mnie bo niedawno go polecałem w jakiś wątku o kanałach historycznych, ale jeśli nie to tymbardziej props, świetny kanał, jeden z moich ulubionych, a podcasty o dżumie, szkorbucie, zaginięciu statku TERROR czy historii Francji to po prostu ultraSZTOS :) tak więc mocno podbijam kanał MERITUM
edit, jeszcze jest genialny ten podcast o wyprawach polarnych i przewiezieniu Meteorytu bodajże z Grenlandii czy Arktyki, świetne.

0

@Who_you_mam no nawet na śląsku go nie jest tak łatwo dostać, rzadko stoi w marketach ale jakbyś kiedyś miał okazję w jakimś alkoholowym może to mocno polecam, piwo odrobinę słodsze niż klasyczne piwo, dobre. Warte uwagi. Niedrogie bo około 5zl butelka.

1

@Who_you_mam ja dzisiaj z kulturą z żonka na pizzy lane RACIBORSKIE klasyczne, i nie ma tu beki, wg mnie najlepsze piwko w PL :) kto potwierdza ?

0

6

@Bolton mnie to najbardziej ostatnio kręci wyjście na piłkę jak za dawnych lat, wróciłem do tego i nic mi nie daje tyle życia co gra w piłkę , u mnie to akurat piłka halowa.

3

@KamQiX "Ja wychodzę z założenia, że jeśli chcesz coś zmienić i coś "głosisz" to najlepiej zacząć od siebie. A z Twojego komentarza raczej nie bije chęć łączenia, a wręcz przeciwnie."

W białych rękawiczkach pozamiatałeś ;)

4

@pluszek no czyli będzie szantaż za dwa lata znowu, jak Tusk przegra wybory to znów Bruksela wymyśli jakiś mechanizm na wzór kamieni milowych :) i nagle się okaże że jedynie Tusk gwarantuje brak migrantów , śmiech na sali. Z innej strony będą wjeżdżać do nas z Ameryki południowej Kolumbijczycu i inni na wizie turystycznej i będzie ok przecież

0

@Hosh jest to jakieś dzieło artystyczne, jego fragment jak zauważyłeś. Właściwie cały fragment który dałem poza ostatnim akapitem o którym również wspomniałem nie ma tego kontekstu,o którym również wspominasz. Z resztą Jest to dzieło artystyczne więc nie wiem czemu sugerujesz jego interpretację. Ja tu się odnosiłem do samej polskości i jej nieskomplikowanosci - taki fragment wybrałem. W zasadzie ten ostatni akapit powinienem wyciąć dla lepszego zobrazowania intencji.
Nie wiek co sugerujesz ta strzelanina, do nikogo nie strzelam, za to jak zwykle z afrontem wyjeżdżasz Ty.

2

@mmaciass mam nadzieję ze LR lekko lewostronna wyciągnie z tej wypowiedzi głębsze przesłanie a nie uprości do przedostatniego akapitu:) pozdrawiam

1

@Comentateiro a ja paradoksalnie PIERWSZY raz w życiu (wierz lub nie) odpaliłem republikę i jakieś 80procent wywiadów z marszu były ze starymi ludźmi , raczej bez ataków w którąkolwiek stronę. Nie widziałem na republice ani jednego kibola, co oczywiście nie znaczy że ich tam nie ma, jacyś pewnie są.

1

@Hosh co innego "nie pozytywne nastawienie" a co innego szczucie i kłamanie że marsz jest niebezpieczny. Dzielenie Polaków level hard tylko wytłumacz mi po co to ? Jaki to ma cel.

14

Tuwim o byciu POLAKIEM:

„Jestem Polakiem, bo mi się tak podoba. To moja ściśle prywatna sprawa, z której nikomu nie mam zamiaru zdawać relacji, ani wyjaśniać jej, tłumaczyć, uzasadniać. (...)
Gdyby jednak przyszło do uzasadnienia swej narodowości, a raczej narodowego poczucia, to jestem Polakiem dla najprostszych, niemal prymitywnych powodów przeważnie racjonalnych, częściowo irracjonalnych, ale bez „mistycznej” przyprawy. Być Polakiem – to ani zaszczyt, ani chluba, ani przywilej. To samo jest z oddychaniem. Nie spotkałem jeszcze człowieka, który jest dumny z tego, że oddycha.

Polak – bo się w Polsce urodziłem, wzrosłem, wychowałem, nauczyłem, bo w Polsce byłem szczęśliwy i nieszczęśliwy, bo z wygnania chcę koniecznie wrócić do Polski, choćby mi gdzie indziej rajskie rozkosze zapewniono. (...)

Polak – bo mi tak w domu rodzicielskim po polsku powiedziano. Bo mnie tam polską mową od niemowlęctwa karmiono; bo mnie matka nauczyła polskich wierszy i piosenek; bo gdy przyszedł pierwszy wstrząs poezji, to wyładował się polskimi słowami; bo to, co w życiu stało się
najważniejsze – twórczość poetycka – jest nie do pomyślenia w żadnym innym języku, choćbym nim jak najbieglej mówił.

Polak – bo po polsku spowiadałem się z niepokojów pierwszej miłości i po polsku bełkotałem o Jej szczęściu i burzach.

Polak dlatego także, że brzoza i wierzba są mi bliższe niż palma i cyprus, a Mickiewicz i Chopin drożsi, niż Szekspir i Beethoven. Drożsi dla powodów, których znowu żadną racją nie potrafię uzasadnić.

Polak – bo przejąłem od Polaków pewną ilość ich wad narodowych.

Polak – bo moja nienawiść dla faszystów polskich jest większa, niż faszystów innych narodowości. I uważam to za bardzo poważną cechę mojej polskości.

Ale przede wszystkim – Polak dlatego, że mi się tak podoba.”

1

@Trojanek23 powiedz że to bait

0

@gumaz z 500/800plus tak samo. Krytykowane było z Jednej strony przez jeden z obozów ale ci co krytykowali to również pobierali :) dają to biorą no to jest ludzka cechą której jak widać ciężko sie wyrzec

0

@45 a jednak ma rację

1

Gość na rację w obu przypadkach

2

@Comentateiro w skrócie wszyscy macie rację w tym wątku imo, co w sumie świadczy na korzyść Rasza

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?