mvnBasten
Dołączył/a: styczeń 2023
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@PrinceOfMind TVPo i tvn
0
@MarioVeB! 'Konfiarze nie maja żadnych kompetencji i to was boli ,że nie macie zdolnosci kolaicyjnej a wasz poziom to max 10%.' - jakie dla tej dyskusji ma znaczanie ile mają konfiarze. Odnoś się do tematu 'rodzina na swoim'
1
@osa91 dobrocz-oracz ona jest dziennikarzem? to tak jakby lisa nazwać dziennikarzem albo innego funkcyjnego z tvn
1
@MarioVeB! 'Jak Widac Wiekszośc normlanych Warszawiaków podziela moje poglady' - pozostała część Warszawaków nie jest normalna? - to jest logika 'tolerancyjnej' i 'uśmiechniętej Polski'
2
@Bykunn 'Decyzja Marszałka to nie był żaden sąd tylko decyzja administracyjna.' - skoro to decyzja administaracyjna to dlczego marszymek hołownia nie wysłał dokumentów na dziennik podawczy tylko do izby pracy z dodatkową prośba aby wyznaczono 'dobry skład sędziowski' (to nie żart hołownia mówił o tym na konferncji prasowej)
1
@MarioVeB! jak szkoła ma być przyjemnoiścią to dlaczego jest obowiązkowa? jak szkoła ma cię czegoś nauczyć to również twój wkład jest niezbędny. Tak wiem jak wygląda edukacja w FInlandii na przykładzie najlepszego liceum w Helsinkach. Sporo pracuje się poza lekcjami (z pewnością z przyjemnością) a uczniowie są podzialeni na tzw. stoliki, jak słabo performujesz to wypad do gorszego stoliczka, na twoje miejsce awansuje ktoś z niższego stolika. Szkoła fińska nie dlatego uchodzi za bardzo dobrą ponieważ się nie pracuje tylko dlatego że sensowna praca ucznia idzie w parze z sensownym nauczyczycielem. Przykład ucznia na podstawie, którego to piszę przeszedł fińską podstawówkę, liceum (został finalistą międzynarodowej olimpiady z fizyki ), teraz studiuje również w Finlandii. Jak sam podkreślał sporo się uczyłpo lekcjach, czy nazwiemy to zadaniem czy przygotowaniem do lekcji nie ma znaczenia.
0
@Transu96 praca domowa była useless dla tych, którzy spisywali przed lekcją ale dla tych, którzy postanowili ją jednak zrobić samodzielenie była elementem zrozumienia i pogłębienia tematu. Jak traktować przygotowanie do klasówki/sprawdzianu, jest to praca domowa czy nie? jeśli jest to może trzeba zakazać organizowania sprawdzianów, ..., matury. Słuszna linię ma nasza partia.
0
@draxidox to wolność według lewicy, a tak na poważnie to ma być kraj taniej siły roboczej dla rozwiniętych demokracji.
0
@macio_944 dlaczego Braun na mównicy to kompromitacja? osobiście wolę Brauna mówicego niż większość tego tępego towarzystwa, jak taki nudziarz jak Szymek może mówić niemal cały czas to tym bardziej Braun powinien mieć możliwość mówienia.
4
@Bykunn po pierwsze napaść kojarzy mi się czymś brutalniejszym niż pocałunek, dalej o ile podejście do kogoś nieznajomego na ulicy i pocałowanie w usta jest czymś (dziwnym, niestosownym, ktoś się uśmiechnie na tego typu zachowanie, ktoś inny pójdzie do sądu) to pocałowanie znanej Rubialesowi zawodniczki, podczas celebracji mistrzostwa świata z pewnością nie nazwałbym napaścią. W tej sytuacji o napaści jako ostatnia dowiedziała się Hermoso z ... telewizji.
4
@Bykunn buziak napaścią na tle seksualnym, do czego to doszło.
4
Skoro RL9 pięknie się wypromował ta bramką, z bardzo mocną Ossasuną, to można go spienieżyć ;)
0
@DonZibi prof Strzębosz twórca krs w 89' i jego zabetonowania komunistycznymi sędziami w składzie, aktywny uczestnik nawalanki politycznej obiektywnym autorytetem prawniczym? wolne żarty kolego.
0
@DonZibi Proszą rozwiń myśl, chętnie się odniosę, możemy nawet wspólnie poczytać kontytucję. Prosze tylko nie karm mnie nagłowkami z tvnów tylko konkretnie.
0
@DonZibi sprytnie odniosłeś się tylko jednego poruszonego przez mnie wątku, rozumiem to ;).
W przypoadku prowokacji chodzi o konkretną sytuację, podpalenia budki pod ambasadą ruską z inspiracji sienkiewicza (słowa Wojtunika sowa i przyjaciele).
Ja w przeciwieństwie do ciebie zapytam o jakie prywatne sądy chodzi? o co konkretnie ci chodzi, bo może coś przeoczyłem?
A co ma UE do systemu sądownictwa w PL? czy przekazaliśmy nasze kompetencje w dziedzinie sądownictwa do Brukseli? możesz się odnieść do tego. To może zapytajmy państwo Białoruskie co sądzi o systemie sądownictwa w PL, to orzeczenie będzie tak samo wiążące ;) . Nie interesuja mnie trefne interpretacje specjalistów tabunami zworzonych do tvn i obecnie do tvpo, tylko konkretne zapisy traktatowe?
Scena jest twoja
3
@DonZibi Owszem przeszkadzają mi nielegalne podsłuchy (jeżeli to zostanie potwiedzone przez śledztwo i proces a nie przez szczujnię tvn, onet, wp, ....). Ale też przeszkadzją mi wtargnięcia 'karków' do redakcji i kradzieży laptopów (2014 rok, redakcja wprost minister spraw wewn. towarzysz sienkiewicz), przeszkadzają mie też prowokacje na marszu 11 listopada (nie wiem kto inspirował ale wykon ten sam towarzysz sienkiewicz).
Co do socjalu w dużej częsci się zgodze powinien byc celowany do potrzebujących.
Co do obecnej ekipy to co rzuca się w oczy to kompletny brak agendy na Polskę (cpk zwijamy - frankfurt może ucierpiec , terminal w Świnoujściu też nie kontynuujemy- przeciż Rostok mógłby ucierpieć, odry nie pogłebiamy - bo moglibyśmy przejać duża cześć tranzytu do czech, aby temat odry zaorać zrobimy tam park narodowy - najbardziej tę ideę wspierają a jakże niemieckie organizacje eko-terorystyczne ).
To ma być Polska racja stanu?
Co w zamian? pochawały dla Polski z centrum europy - nie powiem niektórzy mogą z tego nawet nieźle żyć, może nawet się skończyć ordederem karola wielkiego .
0
@DonZibi ja też przeżyłem komunę, ostatni raz sygnał telewizyjny został wyłaczony właśnie podczas stanu wojennego. Teraz mamy reaktywację towarzysza generała w postaci towarzyszów tuska i sienkiewicza. Kapral czyż czyli rektywacja marka tumanowicza (jak przeżyłeś komunę to szeregowca marka pamiętasz). Telewizja jest reżmiowa i sąd rejestrowy to potwierdził swoją decyzją (nie wiem czy to zostało powiedziane w tvpo i w tvn, czy przemilczane a może wystapił neo profesor prawa i wytłumaczył to maluczkim)
0
@korn234 podaj przykłady niewinnych osób zniszczonych lub zaszczutych przez pisowców, może warto przyjrzeć się tym przypadkom, chętnie poznam szczegóły takich przypadków.
5
@qbuteq trzeba być albo niespełna rozumu albo pełowcem aby nie nazwać obecnej TVP reżimową (sąd rejestrowy nie zgodził się na wpisanie nominatów towarzysza sienkiewicza do zarządów spółek tvp, pr - nie znam uzasadnienia ale domyślam się, że działanie tylko na podstawie kodeksu spółek handlowych gdy mamy jeszcze ustawę o radiofonii to złamanie prawa a dodatkowo mały gwałcik na konstytucji, gdy o tym mówił w rezimowej TVPO konstytucjonalista prof. Piotrowski to jego głos został wyciety oficjalnie z powodu zakłóceń ;) )
0
@MarioVeB! Nie musiałem oglądać filmów ponieważ wszystko na bieżąco widziałem. Możesz powiedzeć co w filmie, który masz na myśli nie jest zgodne z prawdą? czy może jako fajnopolak nie masz żadnych argumentów ale tvn i tvpo mówią ci że to zle filmy są ;). A co do filmów to oglądałem na żywo transmisję sejmu, pewnej nocy 4 czerwca 1992, tam można juz było zobaczyć kto jest kim.
0
@MarioVeB! Kompleksy mają ci, którzy boją się mieć wlasne zdanie w polityce zagranicznej, nie posiadają żadnej swojej agendy i biernie realizują agendę oficjalnie przysłaną z brukseli. A wszystko to aby zostać poklepanym po ramieniu oraz zasłużyć na miano porzadnego obywatela europy (czytaj frajera)
0
@against_modern_football naprawdę nie wszyscy mamy niezachwianą wiare w tokfm, macieja laska i marka borowskiego (ekonoma, znanego ze sprzedaży Banku Śląskiego ), daruj sobie te autorytety.
0
@MarioVeB! no żesz, toż to skandal, pałac prezydencki a tam na ścianie obraz zmarłego tragicznie prezydenta Kaczyńskiego (który trochę wcześniej wskazywał na niebezpieczeństwa ze strony np. Rosji co współcześnie rządzący twórcy resetu wyśmiewali). Powinien w tym miejscu być wizerunek np wielkiego przyjaciela Polski Gerharda Fritza Kurta Schrödera lub Mutter Ageli Merkel. Für Deutschland ;)
3
Nie dlaczego ciągle o nim się wspomina, pozostali środkowi (może poza Martinezem) nie prezentują się lepiej, Araujo ostanio gra tragicznie, jest elektryczny, łamie linie spalonego.
2
@draxidox jeśli przy stężeniu 0.7 decydują wolne sądy to Jerzy Stuhr może spać (sorry pić) spokojnie
8
Oby nie zdołali sie odbudować, wówczas zobaczymy zacięty dwumecz dwóch żółwi
1
@Comentateiro Witamy kompleksiarzy z Peło
1
@Comentateiro '@Klimach fan Ty odwracasz kota ogonem. Przecież to PiS uchwałami obalał konstytucję.' podaj przykład takiej uchawały bo chyba nie piszesz o tym ;)
'Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika'
'I jak pan profesor uzasadni powołanie RMN, który został nielegalnie wprowadzony do gry, co potwierdziła decyzja Trybunału?' - te kompetencje ma w takim razie KRRiT a nie płk. Sienkiewicz.
Uchwała nie jest źródłem prawa w Polsce. Za konstytucją:
'Rozdział III
ŹRÓDŁA PRAWA
Art. 87.
Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.'
0
@mekston 'Dzisiejsze wydanie wiadomości było najbardziej rzetelnym od dobrych kilku lat.' - wystarczy być ciut mniej szczującym od TVN i mamy rzetelny Dziennik Telewizyjny z niezależnym oficerem Czyżem. Kilka cytatów z oficera prowadzącego Czyża:
Czyż „kulturalnie” napisał m.in., aby „wszyscy talibowie z PiS wypi***alali”.
Złożył też swoisty hołd marszałkowi Szymonowi Hołowni. – Ktoś tam jeszcze może syknąć, że Hołownia dopiero się uczy bycia marszałka, ktoś może dodać, że Hołownia ma tylko maturę. Być może! Ale tak się składa, że napisał więcej książek, niż niektórzy z was w tym PiS-ie przeczytali.
Posługuje się polszczyzną, której nie rozumiecie. Trochę nie dziwota. Jesteście luminarzami nauki i wiedzy! – mówił jeszcze kilkanaście dni temu.
Tak trzymać oficerze!
0
@mekston w odwołaniu władz TVP i PR Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji również nie uczestniczyła więc wałek pozostaje wałkim co potwierdza na łamach BI konstytucjonalista Ryszard Piotrowski:
'Koalicja może działać tylko w granicach, jakie wyznacza konstytucja — mówi prof. Ryszard Piotrowski w rozmowie z Business Insider Polska
Konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Kodeks spółek handlowych nie może być stosowany w taki sposób, który by naruszał niezależność mediów od władzy wykonawczej
To rada na mocy konstytucji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, a nie minister kultury. Minister nie zastępuje KRRiT w jej ustrojowej roli — podkreśla profesor'