28

Wczorajszy mecz był taktycznie idealnie poukładany, jeśli ktoś nie rozumie takiej taktyki, która w dodatku jest skuteczna, to zwyczajnie nie zna się na piłce. Manu miało okazję w większości przez indywidualne błędy naszych zawodników. Barca szybko zdobyła gola i cofnęła się ze względu, że united nie potrafi i nie lubi grać ataku pozycyjnego, jeśli ktoś nie dostrzega tego jak gubili się wczoraj i nie byli przygotowani na naszą taktykę to ogląda mecze chyba tylko dla samego ostatniego podania i wykończenia, ale w takim wypadku nie może powiedzieć, że zna się jakkolwiek na futbolu bo to kpina. Wy byście chcieli żeby Barcelona naciskała niezależnie od rywala a tak się składa, że w wypadku wczorajszego meczu, taka taktyka, ciągłe naciskanie i chęć zdobycia kolejnej bramki skończyłyby się bramkami również dla United. Widać to było doskonale jak po podwójnej zmianie nasza gra ruszyła do przodu, ale wtedy gracze z Old Trafford również poczuli że mają więcej miejsca i ich akcje wyglądały na bardziej składne i przemyślane. Valverde wczoraj wygrał ten mecz fantastyczną taktyką. Zaskoczył trenera przeciwników i samych zawodników, a nasi gdyby nie błędy indywidualne mieliby ten mecz pod całkowitą kontrolą.

0

Bo to koszulka z roku 98/99 kiedy to logo obowiązywało

1

Facet wydaje się mieć bardzo poukładane w głowie, podchodzi ze spokojem do rozwoju chłopców, o szkółce powiedział mi tylko że wiadomo jest ogromna konkurencja, a Miłosz wraca po sezonie z wypożyczenia do Girony :)

1

Mając takie możliwości jest to dosyć zrozumiałe, dodatkowo chłopak całe życie mieszka w Hiszpanii więc logiczne, a ma dopiero 10 lat, po co mówić o takich sprawach kiedy mina lata zanim zacznie myśleć samodzielnie i decydować dla kogo chce grać?

11

Tak mi się zdarzyło, że właśnie miałam okazję porozmawiać z ojcem naszych małych nadziei czyli z tatą Michała i Miłosza Żuków (tak wiem, Miłosz nie gra w Barcy) jednak nie o tym mowa, tata Michała prosił mnie żebym udostępnia Jego konto na Instagramie. Pewnie wielu z nas posiada dam konto a obserwowanie młodego, zdolnego chłopaka sprawi nam tylko radość i satysfakcję, więc zapraszam i proszę bardzo o polubienia
https://instagram.com/miichalzuk?utm_source=ig_profile_share&igshid=uwtgjancom1j
Wszyscy jesteśmy w tym razem a kogo wspierać jak nie młodego utalentowanego rodaka?
Proszę o jakieś lajki albo kolejne udostępnienia profilu bo fajnie jakby rodzina czuła w nas wsparcie :)

0

Jeśli postawisz zakład w punkcie to w dowolnym innym tego samego bukmachera Ci wyplaca, chyba że wygrasz kwotę, której akurat nie będą mieć na miejscu to będzie trzeba poczekać

1

Ktoś mógłby pomyśleć że się pomyliłeś w przy wynikach z Realem i getafe a tu taka niespodzianka :D

2

Przecież nawet z najwyższego sektora na camp nou wszystko fajnie widać, no chyba że chce się patrzeć na twarze piłkarzy a nie na mecz to rzeczywiście może być problem...

11

Bo ogólnie ten wywiad jest przetłumaczony w zupełnie innym tonie niż miał miejsce. Kwestie poruszone były typowo satyryczne a przetłumaczono to jakby chodziło o poważne sprawy

0

Wiecie gdzie będę mogła zobaczyć dzisiejszy mecz bez poznania wyniku? Wiem, że na fullmatchandshows czy jakoś tak, ale tam chyba wrzucają tylko 'naiciekawsze' mecze więc nie wiem czy wrzuca akurat z betisem? Ktoś się orientuje czy jest jeszcze jakaś opcja?

0

Jaki naprawdę dobry horror/thriller polecacie na wieczór? Najlepiej coś nowszego, bo klasyki już obejrzane :)

0

Serio?...

4

Szczęsny nie widział karnego, stwierdził, że cou nie powinien atakować piłki przy zderzeniu z bramkarzem, Jezu co za dzban XD

0

Ja właśnie byłam i było bombowo, dlatego jeśli byłaby okazja przeżyć znów coś podobnego to bardzo chętnie bym się na to zapisała, ale teraz pytanie czy zostałoby zorganizowane czy trzeba by samemu organizowac

0

Myślicie, że gdyby udało się Barcelonie dotrzeć do finału LM to fcbp albo blaugrana organizowali by jakiś wyjazd do Madrytu tak jak miało to miejsce w 2015 do Berlina? Czy jednak za daleko???

0

Na olx można wybaczyć czasami fajne w fajnej cenie :)

0

Tylko że ten młokos ma 23 lata, wcale takim gówniarzem nie jest więc tymbardziej można go uznać za lekki przerost formy nad treścią, bo dopiero wchodzi do drużyny a już się ma za niewiadomo kogo.

0

Też tak myślałam, ale wszystko wskazuje, że jednak ma :)

0

Jezu ale się wybielasz, Twój post za nic nie wyglądał na chęć rozpoczęcia dyskusji tylko ewidentny pocisk w Insigne xddd

1

Gdyby EV wprowadzał go tak jak Aleñe byłoby fantastycznie. Bez spiny i z pełną cierpliwością a chłopak byłby pewnie i tak zadowolony z minut ja samym starcie.

14

Tak sobie dzisiaj czytałam różne informacje i opinie odnosnie ostatnich klasyków i ogólnej dyspozycji obu drużyn. Wiele osób uważa, że Real zbyt intensywnie odmłodził kadrę dlatego mają problem ze zgraniem i doświadczeniem. Cóż z ciekawości postanowiłam zerknąć na Transfermarkt i porównać nieco składy obu zespołów, szczególnie kiedy zauważyłam tutaj komentarz o potencjale Vasqueza i faktem, że w tym roku będzie miał już 27 lat :D

Stąd też postanowiłam podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami i zostawić to bez komentarza, żebyście sami mogli wyciągnąć wnioski. Wiek bramkarzy oceniałam troszkę wyżej z oczywistych względów, ale zawodników z pola starałam się porównać pod względem nie skończenia 27 lat.

Zacznę więc od bramkarzy, w tej kwestii obie drużyny mają bardzo podobnie obsadzona pozycję:

RM:

- Courtois 27 lat,

- Zidane 21.

FCB:

- MATS 27 lat.

- Cillessen 29 lat.



Obrońcy RM:

- Reguilon 23

- Varane 26

- Vallejo 22

- Odriozola 24.

FCB:

- Umtiti 26

- Lenglet 24

- Todibo 20

- Semedo 26



Pomocnicy RM:

- Llorente 24

- Ceballos 23

- Valverde 21

- Brahim Diaz 19

FCB:

- Samper 24

- Arthur 23

- Aleña 21

- Rafinha 26



Atakujący RM:

- Asensio 23

- Vinicius 19

- Mariano 26

FCB:

- Dembele 22

- Malcom 22



Dodatkowo do obu drużyn dołączą lub prawdopodobnie dołączą:

RM: Rodrygo 18, J. Sanchez 22 (nie wiem czy dołączy do 1 drużyny z castilli, ale zagrał w tym roku kilka męczy).

FCB: De Jong 22, Riqui 20 i Miranda 19. ( O dwóch ostatnich krążą pogłoski, że dołączą. Co będzie zobaczymy).



Jak widać obie drużyny mają właściwie po równo dość młodych zawodników w swoich kadrach i wszyscy są w jakiś sposób podłączani do drużyny, lub stanowią o jej trzonie. Czy Real ma zawodników którzy są zbyt młodzi żeby wygrywać im mecze? Cóż moim zdaniem nie. Mają po prostu niewiele gorszych zawodników od (w tym wypadku) naszych, bądź po prostu lepszych zawodników bardziej zaawansowanych wiekiem, którzy może odrobinę już się w tym klubie wypalili. Więcej chyba nie mam nic do dodania. :)

2

Dzisiaj nie dość, że od rana humor dobry po wczorajszym meczu, to jeszcze udało mi się wyrwać dziś nowa wiatrówkę z naszej Barcy za 3 dyszki! Ach piękny dzień!

0

Ale niepodatkowych karny dla Realu to też sędziowanie pod real? XD

1

Szpakowskiego się słucha dla emocji a nie dla sensu tego co mówi, oglądasz mecz to sam widzisz co się dzieje, wiek już Szpakowi utrudnia komentatorke, ale co by nie mówić emocje potrafi przekazać fantastycznie i moim zdaniem obok Laskowskiego jest jednym z najlepszych polskich komentatorów :)

0

Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie stawiając za więcej niż 3 zł nie rozbijają sobie tego kuponu tylko pozwalają się państwu okradać :D stawiasz 2x 2.5 i masz całość dla siebie, bez podatku.

0

Ciekawostka dla mnie było to, że Raiola reprezentuje jednego Polaka, którym jest Bartosz Salamon

0

Jak myślicie, kto aktualnie jest najlepszym sędzia piłkarskim na świecie?

0

Oczywiście, że masz rację, klasyk rządzi się swoimi prawami, ale margines błędu jednak topnieje. Przed nami bardzo trudne mecze z Sevilla i Realem, strata punktow w tych meczach jest prawdopodobna, więc nie ma się co cieszyć że atletico zgubiło tych punktów więcej skoro są tacy którzy nas gonią.

0

Już to widzę jak będziesz po przegranym meczu 5:0 wypisywał że no może wynik nie zadowala ale bardzo piękna gra dla oka XDDDD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?