1

@DamianBarcaCule "drogi użytkowniku żeby nie napisać deb..u" - padłem :D :D

1

@endriuuu2 @kubinho1032 zachęcam jeszcze, do zapoznania się z tematem zeszłorocznej umowy, jaką OncoArendi zawarli za Galapagos, sprzedali licencje do swojego wynalazku (projektu) za rekordową w historii polskiego biotechu kwotę miliarda czterystu milionów złotych !!! No i są przez to dzięki temu najbliżej opracowania pierwszego polskiego leku (po przemianie ustrojowej żadna polska firma nie stworzyła oryginalnego leku). Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale szkalowanie młodego Szumowskiego i jego firmy, to zwyczajne błaznowanie, a może raczej świadczy o wypowiadającym się, że nie ma pojęcia o czym mówi, albo co cytuje.

2

4

@tomek8756 Rozumiem kompletny brak wykształcenia w tym kierunku, skoro powielacz takie dziennikarskie i populistyczne bzdury. Żeby tego uniknąć dobrze sięgnąć do źródła i poczytać choćby pod jakim kątem terapie mRNA rozwija OncoArendi, jaka platformę ku temu budują itd. Ale to trzeba by się ruszyć i coś zrobić :)

1

@kejdzi nie wiem po co takie głupie porównanie, skoro gość wziął zresztą bardzo rozsądnie pod uwagę szeroki przedział czasowy (trzy sezony) a Ty do tego 90 minut. Niby jedno i drugie to statystyka, tyle że twoja jest gówno warta. A prawda jest taka, że wszystko może się wydarzyć i lepiej nie uskrajniać emocji w kontekście tego transferu.

0

@DonAndrzejos może ale nie może , szanse są 50 na 50 ... Takie newsy to inna mogę podawać

0

@neeed no właśnie, otóż to... i pytanie, czy nie lepiej 50 mln Euro rozdysponować na sprowadzenie 3-4 grajków pokroju Pedriego, albo Brazylijczyków czy Argentyńczyków z tamtejszej zdolnej młodzieży, niż na jednego zawodnika, ze złamanym śródstopiem (tu znak zapytania w jakiej formie wróci po kontuzji)

1

@Emhyr wiem, dlatego piszę z ostrożnością ponieważ nie znam się na tym w takim stopniu, by tutaj cokolwiek ferować. Bardziej pisze o swoich niepokojach, ale ja jestem laikiem :)wiem też, że jak nic się nie zrobi to będziemy tonąć, ale wiem również że to nierozważne działania doprowadziły nas do takiej sytuacji. awans do champions league to powinien być realny plan minimum na początku tego sezonu i cel w zasięgu obecnej drużyny. Resztę bardzo rozsądnie napisał @ObiwanKenobi :)

0

@Worny tak, zapomniałem o nim myśląc o tych drogich transferach.
@neeed o tym piszę... Ten transfer nie gwarantuje wyników sportowych.

2

Nie siedzę w księgach i rachunkach Barcelony, ale jeśli ten transfer ma pogłębić destabilizację finansową klubu, to nie jest to zbyt rozsądne posunięcie, bo to nie jest zawodnik którego przybycie miałoby od ręki uzdrowić grę zespołu. Lepiej najpierw zadbać o stabilizację finansową klubu olewając nawet presję ze strony kibiców na sukcesy i puchary. Najbardziej niepokoi mnie to, że coś takiego jak "udany transfer Barcelony" to zjawisko po raz ostatni bardzo dawno temu widziane w Barcelonie, chyba jeszcze wtedy co przychodził Longlet (pierwszy sezon miał bardzo udany), a może nawet Ter Stegen.

11

@WaFenPrG na początku może ochłoń...

0

@XTobiX myślę że większość osób tak jak ja widziała kilka jego dobrych męczy w reprezentacji, nie oglądala gonw City, ale z kolei widzi jego mierne statystyki z ligi angielskiej i dlatego nastroje są stonowane. Inna sprawa jest taka, że w Barcelonie od dawna nie zaobserowano czegos takiego jak udany transfer piłkarza stąd pewien sceptycyzm i jednak nikt nie spodziewa się zamknięcia ryja niedowiarkom. Ja osobiście też bardziej wierzę w naszą młodzież, ale Torresa nie skreślam, ponieważ tak jak pisałem widziałem go dotychczas w dosłownie paru meczach więc nie czuje się mi kompetentny do wyrokowania czegokolwiek.

1

@kamyk_23 w tym sezonie wiele drużyn już pokazało im miejsce w szeregu. Lakers to jest jakaś taka drużyna snobów, LBJ i tak będzie wymieniany jako kandydat do MVP, mimo że ewidentnie już loty obniżył.

1

@KrwawiaceoczyVEB kurde, nigdy tego nie spostrzegłem, bardzo trafna uwaga :D

1

@Comentateiro Comentateiro, ufam twojemu sosowi czosnkowemu ! ;)

6

Kiedyś ludzie rzucali tutaj puste frazesy w stylu Ernesto ufam tobie , Ronald ufam tobie... Na szczęście nikomu nie przyszło do głowy deklarować zaufania do Setiena. Ale wracając do rzeczy, to Xaviemu musimy naprawdę zaufać i to może być ciężka próba trwająca nie dwa trzy mecze ( po tylu słabszych Rambla przywykła do zwalniania trenera) ale długie miesiące a nawet lata bez sukcesów. To będzie prawdziwą próba i test dla prawdziwych kibiców. Zostanie tylko lepszy sort jakby to powiedzial jego ekscelencja ;)

0

Jeśli Nico to niestety również boski Luke not-sky De Jong. Albo taki pakiecik, albo żaden z nich...i od razu bulwers mniejszy... prawda ? :)

2

@Kurkmen ja serdecznie polecam cokolwiek autorstwa Beevora. Najlepsze to oczywiście "Stalingrad" i "Berlin", ale "Ardeny" czy po prostu "II wojna światowa" to też super pozycje. Oprócz tego polecam "I rozpętało się piekło", również "Sprawa Honoru" to pozycje obowiązkowe dla fanów II wojny. r

2

wisielcze nastroje, a ja po tym meczu mam pozytywne odczucia. Jeśli zatrudnimy jakiegokolwiek średniej klasy bramkarza, to naprawdę okaże się, że ta drużyna będzie w stanie wygrywać i zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów.

13

To już nie można Dembele na dziewiątkę wstawić, albo już tego Coutinho. Widok Luka w przewidywanych nawet składach takie krwawienie oczu wywołuje, a jeśli to napastnik który nie strzela bramek to po co w ogóle napastnik ?

4

@Sau_Ron to że Ty go widzisz w paru meczach nie oznacza że trener także. Nie widzą w nim potencjału albo nie pasuje do zespołu więc zostanie odesłany. A odnośnie paru minutę to ten cały Abde w parę minut pokazał znaczną różnicę w porównaniu do Demira. Parę minut przysłowiowe a widać różnicę.

0

Moze się wypowiedziec ktoś kto widział Torresa, czy to jest faktycznie transfer, który może coś odmienić w grze zespołu i być brakującym ogniwem ? Statystyki ma sczserze mówiąc mierne jak na napastnika przystało i walenie na niego 50 mln w obecnej kondycji klubu brzmi jakby ktoś był niespełna rozumu, ale może są jeszcze inne czynniki o których ja nie wiem (oglądałem tylko go w reprezentacji).

2

Ten artykuł traktuje jako nieśmieszny żart, nawet w obecnej sytuacji finansowej klubu. Brakuje mi jeszcze Deco.i Giuly'ego.

0

@Joe_Pesci yyyy coooo ?

0

@sevs i z BrukBetem dwa karne wyłapał :D niestety może i lepiej od Marka broni, ale gorzej gra nogami więc takiego Barcelona nie klepnie. W Barcelonie bramkarz nie musi bronić ale ma doskonałe grać nogami, to jest wpisane w DNA klubu xD

0

@albi ale to jest bardzo prawdopodobne, że w Lidze Europy zakisimy się na kolejne może nie pięć, ale trzy lata. Barcelona jest w tak głębokiej dupie finansowej, że poukładać i nadrobić to to jest kwestia lat a nie miesięcy. Jak osiągniemy stabilność w kwestii finansów, można będzie budować się sportowo tak by znowu walczyć w Lidze Mistrzów o najwyższe cele. Takie są realia, tak będzie, do tego doprowadzono ten klub przez poprzednie niegospodarności. Tu pomoc może tylko plan długofalowy, a nie efekty po 4-5 miesiącach. @masq może odrobinę za bardzo wyjaskrawil tutaj Laporte, ale bardzo dużo racji ma w tym co napisał. Kryzys finansowy zbiegł się niestety równiez z ostatnim tchnieniem spuścizny po Guardioli i kendo z drugim się napędza. Laporta działa póki co nieco chaotycznie, ale w obecnej sytuacji, nie sądzę, by ktokolwiek był w stanie robić to lepiej.

0

@NorbiTBOB z tym najsłabszym punktem, muszę dopowiedzieć co mam na myśli. Błędy Minguezy, naprawi Araujo lub Pique, błędy Cou- naprawi Busi lub ktoś inny, itd. itd. słaby występ Cou- po prostu nic nie wniesie do gry, będziemy mieć więcej strat, żadnych wykreowanych sytuacji, oczywiście, jest ryzyko że z kolejnymi stratami będą padały bramki, ale jednak słaba pozycja bramkarza, ktorego błędów absolutnie nikt nie naprawi bo nie ma fizycznie takiej możliwości, to jest prawdziwy dramat dla zespołu.

Victor Valdes za najgorszych lat, nie notował tyle wtop, co notuje MATS od mniej więcej dwóch lat. Grał znacznie gorzej nogami, ale nie można patrzeć na nogi, w momencie kiedy bramkarz nie spełnia nawet jako takiej podstawowej roli.

11

MATS- co z przykrością stwierdzam, ponieważ bardzo, bardzo go lubię jako cżłowieka i piłkarza, niestety powinien zmienić otoczenie z korzyścią myślę dla siebie przede wszystkim i dla Barcelony również. Wydaje mi się, że po 1:4, 0:4 i 8:2 ten gość po prostu mentalnie się w tym klubie wypalił i potrzebna jest świeża krew. Nie oszukujmy się, w obecnej formie ilością wtop i jakości której on nie daje po prostu klubowi, w takim klubie jak Granada czy Eibar skończyłaby się do niego cierpliwość i wylądowałby na ławce rezerwowy. MATS to na chwilę obecną niestety ręcznik i najsłabszy punkt drużyny. Ja już nie wymagam od niego nawet, żeby grał fenomenalne mecze i ratował je jak Kurtyna, ja mówię tutaj po prostu o poprawnych występach + czasami od czasu do czasu coś ekstra... MATS tego nie daje, w innym klubie mógłby odżyć.

1

@Jakchcesz ja podobnie, ale wydaje mi się, że jest to podyktowane tym, że faktyczna sytuacja klubu jest znacznie gorsza niż zakładał i przez to rozsypał się również jego plan A, B i C, a teraz robi prowizorkę na szybko. Dla mnie z kolei największym zarzutem do niego jest to jak postępował z Koemanem.
@Rust_Cohle no ja to rozumiem i nie bronie go za to, tyle że jak rozumiem, jako kandydat mógł nie miec taktycznego obrazu klubu i tego co się w nim dzieje. Stąd może był taki pewny jeśli chodzi o Messiego. Rozmawiamy kurde o wielkiej polityce za naszymi plecami, nie wiedząc coś się naprawdę dzieje za kulisami i dużo hipotetyzujac. Wydaje mi się, że Laporta nie był aż takim idiotą, żeby składać kompletnie bez pokrycia obietnice, tylko faktycznie niedoszacowal, albo tak mu to przedstawiono finanse klubu. On sam się tak bronił.
W Madrycie jak Perez wrócił jednak też dostał ten dłuższy kredyt zaufania- tam się to opłaciło. Może warto też jednak dać go Laporcie, zamiast czekać na niemożliwe szybkie rezultaty. Nie wiem.. tak mi tylko intuicja mówi.

18

Rozpoczęła się zmasowana nagonka na Laporte. Minęło dosłownie parę miesięcy i Laporta musiał przełknąć wszystkie konsekwencje niegospodarności poprzednich zarządów, tracąc przy tym Messiego, czyli jakąś połowę wartości sportowej zespołu. Laporta ma swoje za uszami, nie był doskonały za pierwszej kadencji, chociaż efekty jego pracy były niemal doskonałe, nie jest doskonały teraz. Nie dotrzymał obietnic , których nie miał prawa nigdy składać, ponieważ już jak je wypowiadał było wiadomo, że nic z tego nie będzie. Tyle że, jeśli komus się wydaje, że sytuacja klubu zostanie naprawiona w parę miesięcy, to chyba mu się sufit na łeb spadł. Lata dzielą nas od stabilizacji finansowej, a powrotu na szczyt pewnie kolejne następne długie lata. Myślę ze to się nie wydarzy za kadencji złotoustego Joana

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?