panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Momals11 niektórym Lewy już tak mocno "wszedł", że nawet w tak bardzo neutralnym w tym temacie wpisie, potrafią się doszukać jakiegoś ataku lub umniejszenia rodakowi.
0
@Kidd skupiasz się dalej na tej Barcelonie, a aj mówię o fotballu. Messi jest tutaj tylko swoistą wizytówka tego o czym piszę. Kwestie możliwości gry za darmo dalej uważam że nie jest rozstrzygnięta ponieważ Bask którego wspomniałem grał dla Bilbao za darmo i jest to fakt. Faktem natomiast nie są domysły i teorie snute po odejściu Messiego o tym czy mógł czy nie grać za free .
0
@anxted ja prezentuje klasyczne podejście "kiedyś podobało mi się bardziej" owszem oparte na nostalgii i jest to typowo subiektywne. A jeżeli Ty bardziej lubisz obecny porządek w piłce nożnej to przecież żaden problem, twoje święte prawo.
0
@Kidd i jeszcze jedno Joseba Etxeberria w 2008 roku przedłużył o rok kontrakt i dla Bilbao grał ostatni swój sezon za darmoszkę, więc chyba nie jest jednak tak jak piszesz.
0
@Kidd prezes klubu FC Barcelona parę dni temu w wywiadzie powiedziął ,że po cichu liczył, że Messi powie, że będzie grał za darmo akurat...
1
@Kidd kolega @SinMistico wszystko wyjaśnił i tu nie chodzi tylko o Barcelonę. Ja mam na myśli to, że w umarła taka idea "romantycznego footballu" która kiedyś nadawała ducha tej dyscyplinie. Owszem, zawsze byli najemnicy jak Anelka, ale byli też piłkarze niekupowalni, których kochało się najbardziej. Dzisiaj tego nie ma, możesz mieć każdego.
Co jak co, ale właśnie dlatego, z obecnie grających moim ulubionym piłkarzem w Barcelonie był jest i będzie Pique. To jeszcze gość, który ma tę namiastkę dawnego footballu.
@anxted z calym szacunkiem, ale myślę, że "historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał", może np nie pamiętasz o czym mowa bo jeszcze wtedy piłki nie oglądałeś;) na szczęście jeszcze niektórzy jak @clyde rozumieją ;)
18
wszyscy nakręceni, fajne jakieś tam emocje, radość gdy Leo strzela bramki, a ja dzisiaj zasiadłem do meczu żeby pooglądać starego druha w barwach nielubianego klubu i muszę powiedzieć, że odechciewa mi się patrzeć na piłkę nożną, kiedy widzę Leo w barwach PSG. To dla mnie znak, że tu jednak sport przegrał z pieniędzmi, że te petrodolary zniszczyły całkowicie ducha tej dyscypliny, że nie ma już takich zawodników jak kiedyś Totti, Gigs, Puyol itd. że football zszedł na psy, została komercha i plastik. Piłka nożna, gnije, piłka nożna umiera. Parafrazując Tadeusza Kantora "umarła klasa, niech sczezną artyści"
1
@DonAndrzejos Jeffren ?
19
Dla mnie pierwsza, żelazna trójka w walce o złotą piłkę to:
Asensio,
Vnicius,
Jese
a przynajmniej tak mi w Marce napisali xD
0
@kaamil1910
gracz, który "miałby uszczęśliwić Leo Messiego"
ja jebie ... nic innego nie przychodzi mi do głowy
2
Foulquier i Nyomm to chyba byłby wymarzony duet obrońców Bordalasa. Ciekawe, że gość z wyglądu wcale nie wygląda jak trenerski amator boiskowych rzeźników. Taki raczej spokojny, zrównoważony, a tutaj nakręca tych psycholi jak katarynki.
0
Roberto, zarówno przy bramce, jak i teraz sytuacji słupkowej, to jak statysta ...
0
@mekston wślizg wślizgiem, ale złapał go i ściągnął do ziemi.
0
@mekston w zeszłym sezonie, kiedy nasz największy mózg Longlet faulował po oddaniu strzału przez napastnika, wszyscy się szarpali, że karny słuszny. Moim zdaniem tutaj faul 100%
0
Problem z tą bramką jest taki jak z wieloma innymi w tym sezonie. Niby nie można mieć pretensji do bramkarza, ale jednocześnie wiesz, że Kurtyna i Oblak i jeszcze pewnie paru w Primera takie bramki wyciągają. Po prostu w chwili obecnej w Barcelonie broni straszny przeciętniak i pisze to z żalem, bo MATSa bardzo lubię.
0
@Matt_i1992 wszystko fajnie pięknie, tylko on od dwóch lat tego nie pokazuje w żadnym meczu :(
2
@Matt_i1992 Nico rozumiem, bo młody, chłopak, ale co Ci Cou więcej da niż Roberto ?
0
@Tomek97 ja merytorycznie w ogóle nie wchodzę z Tobą w dyskusję, jest oczywistą kwestią, że masz w tej sprawie rację. Ja mówię jedynie o tym, że dla celów komunikacyjnych (przekazania informacji) tutaj każdy zrozumie, że pisząc o Gran Derbi chodzi mi o Real Barcelona a nie derby Sevilli.
0
@Gappeq
1. Ok
2. Boszszsz.... ;)
3. niestety my nie mamy ognia z przodu :(
0
@Tomek97 słowo Gran Derby użyte w mojej wypowiedzi miało za zadanie wskazanie meczu Realuw z Barceloną i myślę że zarówno Ty jak i pozostałe 99,9 procent ludzi którzy je przeczytali zrozumieli o który mecz chodzi. Parę lat temu rozpoczęła się moda na poprawianie tego i ludzie jakieś krucjaty walki z tym błędem urządzają, a każdy rozumie o które spotkanie chodzi. Taka sztuka dla sztuki i przerost formy nad treścią.
5
atmosfera iście przed Gran Derby... co raz bliżej Longlet, co raz bliżej Longlet xD
Jeśli na Real wyjdzie Longlet z Pique, to Benzema będzie między nimi kujawiaka tańczył. Może nawet Warycjusz jak strzeli to się gdzieś piłka tak odbije że wpadnie do siatki obok bezradnie stojącego spóźnionego Ter Stegena
0
@Fido66 oczywiście :) Ja jeszcze nie czytałem ostatniej części, ale zgadzam się, że jest to kawał fantastycznej pisarskiej roboty. No i tło historyczne świetne, bardzo ciekawe i skomplikowane czasy :)
0
@Fido66 wszystko spoko, tylko odrodzone królestwo Cherezinskiej to nie jest literatura faktu ;)
4
Ja: Gavi na ustach wszystkich!
Klasyczny tekst mojej mamy: "ty nie jesteś wszyscy" xD
1
@barteq Gdzie Krym (Moriba) a gdzie Rzym (Pedri) ...
2
@ranger3120 no a jak będą dogrywać ? :)
1
Kurła jak człowiek o 3 musi wstać na pociąg do Wawy, to tym się zachciało dymy robić i mecz przedłużać. A plan był taki, że ja już miałem spać ...
0
@Rust_Cohle uwaga słuszna, ale nie wiem czy jest w ogóle porównywać te turnieje bo... Salah nigdy Copa America nie wygra, Messi nigdy nie wygra Ligi Narodów itd. Podobnie z cały szacunkiem dla Argentyńczyków, ale wianuszek wkoło Mbappe jest jednak znacznie dorodniejszy, niż takie tuzy jak Di Maria, Lo Celso, Paredes, Otamendi itd.
0
@tomek8756 różnica jest taka, że te starsze babeczki walcząc w Powstaniu, zobaczyły co to jest wojna i szanują cenę pokoju i stabilności w Europie, którą nawet przy wszystkich swoich mankamentach Unia Europejska skutecznie zapewnia. Przy wszystkich wadach UE ( a wcześniej EWG), 75 lat pokoju w Europie (nie licząc Jugosławii) to jest coś absolutnie czego nie da się nie docenić i trzeba szanować. Kolejne pokolenia ludzi, którzy nigdy nie poznali tego co jest wojna, a wśród nich gnidy, które w imię machania szabelką i "retoryki wiecznie pokrzywdzonego we wszystkim narodu", któremu się zawsze wszystko należy dążą do niej. Co innego jest walczyć o swoje interesy (słuszne) a co innego dążyć nieustannie do bycia skonfliktowanym ze wszystkimi dookoła i wiecznie być tym który ma brać, a nigdy dawać od siebie. Wyszkowski to nie jest debil, to arcydebil.
0
@QuentinTarantino pewnego chodziło o Pedro :)