2

@Bykunn jeśli umiera Twoje dziecko chcesz wierzyć i wierzysz, że to nie koniec, a po drugiej stronie się znowu spotkacie. Nie pomoże Ci w życiu przyjęcie do wiadomości, że twoje dziecko po prostu zgnije i rozpadnie się na cząsteczki i atomy. I rola religi by złapać wiatr w żagle i dalej żyć jest ogromna.

17

@Dojaar Twoją dyskusję ktoś usunął, ale tak na przyszłość, bo z pewnośią to nie ostatni Twój post w tym tonie:

kiedyś Volter powiedział "nawet gdyby Boga nie było należałoby go stworzyć"



A tutaj przykład, o co w tym wszystkim chodzi, bo z pewnością nie załapiesz:

https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27646517,osmioletnia-malgosia-zmarla-na-raka-zostawila-rodzicom-list.html



Wiesz ile osób podnosi się i jakoś żyje dalej tylko dzięki wsparciu i pomocy religii ? Nie wiesz, bo nigdy nie angażowałeś się zapewne w pomoc dzieciakom śmiertelnie chorym i nie miałeś takiego problemu w rodzinie. Kilka wizyt na dziecięcej onkologii i nawet jako ateista, nabierasz pokory i przestajesz traktować religię jako bajkę pustynnych Żydów.

1

jako dama do towarzystwa ?

4

@doc myślę, że można myśleć spokojnie o wypożyczeniu Sterlinga, natomiast Olmo Lipsk nie wypożyczy bo nie ma w tym interesu. No i trzeba jakoś zarezerwować pieniążki na wykupienie Luka De Jonga, żeby nam później na niego nie zabrakło w ferworze tych wszystkich zakupów xD

0

@marcin62 cholera, rzeczywiście xD no to może to dobry czas, żeby włączyć xD

1

ale dzisiaj tłok na "Naszej Klasie"... wystarczyło powyłączać te wszystkie insty, fejsy i zdrajcy w kilkadziesiąt minut powrócili z podkulonym ogonem xD

0

@zgiru daj znać chłopie kiedy będziesz ! :) Ja dawno dawno temu też startowałem po raz pierwszy i nie wygrałem, znalazłem się w III rundzie, ale tam mi jakoś nie poszło. Tak to już jest w teleturniejach, szczególnie tym, który jest uważam trudny.

1

@Kinginiesta dokładnie tak :D

0

@tristan87 no dobra, tym bardziej, że jeszcze 1,5 roku trwa moja karencja xD

1

@Darkfin następnym razem to ja będę Tomaszem Orzechowskim xD

Ja go rozumiem doskonale. Ja też nie wszedłem do finału w Wilekim Finale, z trzech pytań dwa były o muzykę klasyczną (jakbym miał wskazać moją najsłabsza stronę powiedziałbym własnie to), a przy jednym totalne zaćmienie.

1

@DaPidejpi zauważyłem trend, szczególnie często występujący u wyborców PiSu ale obecny u wszystkich, że na każdego znajdą "coś" i są w stanie na tym budować całą retorykę zniechęcającą do człowieka. Przykład. Obecnie jest mi chyba najbliżej do Hołowni i dziś gdybym miał głosować poszedłbym właśnie na niego (przyczyny są nieistotne) rozmawiam z wyborcą PiSu z rodziny i na pytanie kogo popieram, mówię SzH, a wyborca PiSu: "coooo?!??, przecież nie słyszałeś że on w książce swojej napisał, że na sądzie ostatecznym będzie go sądziła krowa i świnia?, przecież to debil jest co takie rzeczy pisze". Myślę, brzmi faktycznie nielogicznie, albe próbuję wchodzic w dyskusję, że pewnie trzeba odczytać to w kontekście całej książki, której mój interlokutor z pewnością nie przeczytał, ale nie ... bo Hołownia powiedział że będzie go sądziła krowa i świnia... Tak jest z każdą partią, każdym politykiem, jak chcesz na każdego coś znajdziesz. Moim zdaniem, obecna lewica ma szczególnie dużo zaorań i samozaorań, ponieważ próbuje uzasadnić wiele nielogicznych i poprawnych politycznie postulatów. Konfederacja również się samoora, bo ma w ugrupowaniu skrajności jak Korwin czy Brown, którzy jak otworzą gębę, to się zastanawiasz czy to już spuścizna po Hitlerze czy jeszcze nie. Oczywiście masz tam też np. Sławka Mentzena, który takich zaorań ma stosunkowo niewiele, jest mądrym i wykształconym człowiekiem i w programach politycznych deklasuje swoich adwersarzy.
Taka prawica jak konfederacja moim zdaniem powinna mieć prawo bytu, do momentu, kiedy nie nawołują do przemocy, rewolucji, nie głosza otwarcie rasistowskich haseł itd.

0

@goldenboy Carcassone i Kolejka

0

@mekston oczywiście, że jest co porównywać. Wtedy Mbappe, był na lisćie do wyboru i na wyciągnięcie ręki, to był Mbappe z Monaco. Teraz na talerzu jest też Mbappe, trochę starszy, z PSG, ale ciągle tylko z ligi francuskiej, na dodatek krnąbrny, niekoleżeński, gwiazdorzący.

0

@mekston myśmy w tym międzyczasie ogarnęli Dembele, Coutinho i Griezza. A teraz jetsemsy tungdzi jesteśmy, Griezz wrócił na stare śmieci, Dembele jak zwykle w szpitalu, a Cou jak strzela sam na sam, to bramkarz łapie piłkę bez parowania.

0

@AmigoBlancos a pomysł sobie, że Karim kiedyś odejdzie i będzie płacz jak u nas obecnie. Także spiesz się kochać Karima :)

0

@TheNekro94 a niby dlaczego @Janiama ma nie bronić ? Ma takie swoje zdanie, uważa, że nie jest to wina trenera, albo tylko trenera, albo głównie trenera, to się dzieli tym zdaniem. Gość w piłkę gra, więc jego zdanie to nie jest też opinia pana Władka z wiejskiej mordobijni, co oczywiście nie znaczy, że Janiama ma rację. Prawda jest taka, że Rambla linczuje trenera, a nie rozlicza go z tego co zrobił, kogo wyciągał itd.

0

@Shroud jak się okazało, Messi nie blokował wszystkich, blokował raptem tylko Benzeme w zdobywaniu indywidualnych trofeów.

3

Pique nie powinien na ślizgu lecieć zblokować tego Suareza ?

2

@IronSanHybrid do Scheuring Wielgus trzeba teraz mówić : "pani poślino" :D

1

To nie jest to, że Laporta zapalał miłością do Koemana. Po prostu po tym jak traktował Holendra od początku swojego pobytu w klubie, żaden liczący się trener nie chcę tutaj przyjść. Laporta sam ma trenować klub ? Dlatego siła rzeczy dalej trzyma i będzie trzymać Koemana udając PRowo, że jest wobec niego w porządku i ma pełne zaufanie.

3

@Pilka_jest_okragla po tym jak Laporta traktował Koemana, żaden szanujący się trener nie będzie chciał tutaj przyjść. Chyba że za gruby szmal, ale tego szmalu w Barcelonie nie ma. Codziennie przewija się Ten Haag, Martinez, Conte, a prawda jest taka, że nawet Pirlo splunie na ofertę od Laporty. Przyjdzie zupełny noname albo jakiś dawny asystent, przy odrobinie dobrej woli może Schreuder zostanie na pierwszego trenera i moim zdaniem to nie byłaby sportowo najgorsza opcja, bo Alfi jest niezłym fachowcem.

21

a powinno być zupełnie odwrotnie, to Olmo powinien być opcją, jeśli nie uda się sprowadzić Sterlinga. Obserwuję Olmo i moim zdaniem grajek z niego dobry, ale na tym koniec i papierów na bycie lepszym raczej nie ma. Sterling za to potrafi robić różnice i co najważniejsze, w pojedynkę rozstrzygać.

6

Bo Diego to gość z klasą a nie kibic-krzykacz rządny chleba i igrzysk.

3

@Hasszz Ciebie to co @JarekS tutaj merytorycznie napisał po prostu przerosło. W takie sytuacji najlepiej milczeć, a nie rozwiać wątpliwości.

0

@normasubiektywna ok, kojarzę go raczej z Chelsea gdzie wykonał dobrą robotę. Może masz rację. Gallardo jest mi kompletnie nieznany, nie mam pojęcia o lidze argentyńskiej, ale boję się kogoś bez doświadczenia w europejskiej piłce.

2

@ferdas_rawa Koeman nie jest syfem, tylko trenerem, który pokutuje za trzy lata pobytu w klubie Valverde, który nie dorzucił do rozwoju i przyszłości klubu złamanego grosza, a na dodatek nie potrafił wprowadzać wielomilionowych transferów do zespołu. Dzisiaj Koeman na szybko próbuje robić przemianę pokoleniową, uzupełniając to paroma old-boyami co się jeszcze ostali, Depayem i De Jongiem. Taka jest prawda. Wycieracie sobie gęby tym Koemanem, ale w porównaniu do boskiego Ernesto, on nie ma do dyspozycji Messiego i Suareza w życiowej formie.

1

Co to za kolejny pomysł ten Gallardo cały ? Potrzebny w roli "strażaka" jest tutaj kolejny Tata Martino ?
Pirlo, to kolejny pomysł z kategorii tych słabych,

JA wiem, że w Barcelonie od dawna nie ma idei zatrudniania trnereskiej gwiazdy, tylko szuka się raczej mało wyrobionych nazwisk, bardziej młodych gniewnych, albo przeciętniaków jak Valverde. Ale może jednak zaryzykować, zainwestować już trochę w trenerkę i postawić na Conte (o ile by chciał trenować trupa finansowego- bo to z pewnością nie ułatwia osiągnięcia porozumienia z lepszym szkoleniowcem). Jeśli ma być już ktoś ze słabszej półki, to wolałbym jakiegoś twardego Niemca, co zrobi ordnung.

0

@MarioVeB! @arasz1819 @FCB_dimiC tak jak chłopaki piszecie, moderacja traktuje to ciągle jako wpisy pod wpływem emocji, a tutaj wyłączenie na 7 dni konta dobrze by każdemu z nich zrobiło.
@Transu96 no bo "pacta sunt servanta", jeśli ktoś się z nim tak umawiał, należy tego dotrzymać, on zrezygnował z naprawdę dobrego stołka, żeby tu być. W międzyczasie w klubie wiele złego się wydarzyło. Odszedł Messi, który pudrował trupa przez parę lat i utrzymywał Valverde na posadzie. W postrzeganiu Koemana jako legendy, nic to nie zmienia.

36

Moim zdaniem, nie da się już czytać tych wszystkich wyzwisk od "ch*jów" "odyńców" itd. pod adresem gościa, który jest legendą klubu. Może jako trener błądzi, może dość często pi**doli trzy po trzy, ale to dalej jest człowiek który kiedyś był opoką drużyny Cruyffa, który strzelił bramkę w finale LM i dał Barcelonie pierwszy tryumf w tych rozgrywkach. Jako trener się pogubił i chyba tego nie dostrzega, ale fakt jest taki, że zadanie miał kurewsko ciężkie, chociaż teraz pokutuje jeszcze za błędy popełnione przez Valverde (zero wprowadzanych nowych twarzy do zespołu, brak rozwoju kadry, duszenie tych piłkarzy z ery Lucho, nieumiejętność wprowadzania nowych zawodników do zespołu). Kibice, którzy nie szanują legend swoich klubów i szybko zapominają ile im zawdzięczają to nie prawdziwi kibice, tylko jakieś łebki. No i na koniec: to sternik klubu zatrudnił Koemana (ten zrezygnował z repry, gdzie mu dobrze szło) a teraz sternik klubu wciąż utrzymuje go na stanowisku. Taka jest prawda.

1

@Sau_Ron dokładnie, i Arteta xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?