panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mns21 Albo grubo, albo wcale. I tylko mocne alkohole, głównie w trakcie imprez organizowanych przez kolegów z pracy lub w pracy, ewentualnie na imprezach na konferencjach naukowych. Czasami również z kolegasmi jak zjazd mamy. Wtedy jest konkretny reset, czasem wchodzi za dużo i za szybko, ale ja to raczej mocny zawodnik jestem.
5
@nammah no to jak nazwać Nieszczęsnego, który prawie każdy turniej zaczynał od klopsa albo kontuzji ?
1
@nammah pozostaje spuścić nad tą bzdurą zasłonę milczenia xD
@takisobiektos kadra to nie kluby, Szczęsny w reprezentacji nigdy nie trzymał wysokiego poziomu, a na wielkich imprezach regularnie zaliczał coraz lepsze farfocle, i to w meczach otwarcia zwykle. Wtedy co nam lepiej poszło czyli legendarnym 2016 zaliczył kontuzję w pierwszym meczu i może i na szczęście, bo Fabian był w pogotowiu wszedł i ratował wyniki.
3
@Masti_Real_Madryt a kto miał być, Vinicius, Asensio, Jese ? xD
2
Smutno mi było, gdy żegnaliśmy Kubę Błaszczykowskiego w kadrze, bardzo smutno było mi gdy kończył Piszczu, ale szczególnie wielki smutek przeżywam w związku z końcem kariery Łukasza Fabiańskiego w kadrze. Dlaczego ? Nie dlatego, że bardzo go polubiłem, że jest wyjątkową personą w kadrze, że zawsze dawał z siebie wszystko, że zawsze gwarantował poziom, ratował tyłek, a przy tym był skromnym chłopakiem. Przykro mi dlatego, że wydaje mi się, że kadra pod wodzą kolejnych trenerów nie potrafiła nigdy oddać mu tego, co on dawał z siebie. Że przez trenerów był zawsze takim drugim, a jako pierwszy uparcie i tendencyjnie był popełniający notoryczne klopsy Szczęsny. Piękna kariera, ale ta kariera mogła być jeszcze wznioślejsza, niewykorzystany potencjał.
0
@JimMorrisonFCB ale Kessie to być Jimie przygarnął ? :D
1
@BarcaInfo Messiemu jedyne co można "zarzucić" to to, że przez parę ostatnich lat pudrował trupa z Suarezem, bo w tej drużynie źle zaczęło się dziać wraz z nadejściem Valverde. Przyszedł Erni, a wraz z nim nowi zawodnicy których nijak nie potrafił zaadoptować, nie garnął się by wrzucać do zespołu kogoś ze szkółki i w ten sposób odmładzać kadrę... po prostu cisną to co mu zostało po Guardioli, uzupełniął tymi co przychodzili, a Leol z Luisem i tak strzelali wiec wyniki jako takie były, regularność była. Teraz Leo nie ma i puder zszedł z trupa i widać, że gnije.
0
Ostatnio byłem mocno zajęty sprawami pracowymi i przestałem ogarniać co się dzieje w kraju, a informacji jest tyle, że nie potrafię przebrać tych rzetelnych od fake newsów. Czy może mi ktoś obiektywnie i naprawdę powiedzieć co się wydarzyło/dzieje w relacjach Polski z Unią Europejską ? My naprawdę wychodzimy czy to tylko populistyczny ryk ?
0
@Peciak brawo, to jest to co ja mówię kolejny raz. To co jest w klubie obecnie to efekt tego, że gdy był czas na przemianę pokoleniową Valverde nie chciał nie umiał i nie zrobił tego. Ten człowiek nie popchnął tej drużyny tylko cisnął ostatnie soki z tego co zostało po Lucho i Guardioli, a Messi z Suarezem pięknie pudrowali tego trupa. Koeman nie jest idealnym trenerem, pewnie nawet nie jest dobrym trenerem, ale ten gnój który ma w klubie to efekt Ernesto. Szanuje zwykle odrębne opinie, ale śmiać mi się chce jak ktoś pisze teraz z e chciałaby jego powrotu.
23
Prawda jest taka, że na Euro Hiszpania również była znacznie lepsza od Włochów w bezpośrednim pojedynku tych ekip. Po prostu wtedy zabrakło Gaviego :)
0
@Woland10 no to chyba już nie każe Ci przekonywać, że to nie jest kolesiostwo, a Louis Enrique jest lepszym treneiro od Ciebie :)
2
@Woland10 może po prostu Reguilon wciąż za bardzo "śmierdzi" Realem Madryt Luisowi Enrique i stąd takie a nie inne decyzje co do Alonso. Z kolei Gavi bardzo ładnie pachnie Barceloną i może dlatego zaczyna w pierwszej jedenastce. Po owocach ich poznacie :)
0
@MesQueUnClub_87 tak, do tego jest super, ewentualnie Glimbax do płukania i na uzupełnienie spray z lidokainą :)
2
@Bykunn No dokładnie, tak jak to jest u ludzi. Nie podoba mi się to, że taki czynnik losowy decyduje o tak kluczowej sprawie jak medale na IO. Mega szkoda było mi tej dziewczyny. Trenerka też się zachowała nieodpowiednio, ale też ją mogę trochę zrozumieć, właśnie ze względu na stawkę i wk**** spowodowane całą sytuacją. Bez tego z pewnością by tego zwierzaka nawet nie dotknęła.
2
@Bykunn no właśnie trenerka fakt, konia klepnęła i nie miała prawa tego zrobić, ale zawodniczka traktowała go tylko szpicrutą, co teoretycznie jest w porządku bo używa narzędzia dozwolonego. Dla mnie w ogóle ta konkurencja i fakt, że losujesz konia to jest absurd. Natomiast najwięszy absurd to jest rola prokuratury w tym, bo o ile trenerce można coś zarzucić i powinna zostać sportowo ukarana, tak jedna zawodniczka robiła to co jest dozwolone. Tak mi się wydaje.
3
@MesQueUnClub_87 Strepsils Intensive to nie najlepszy pomysł. To jest super jak jest zapalenie gardła, silnie zaczerwienione z kłującym piekącym bólem. Kolega potrzebuje nawilżająco-powlekających tabletek. No i na to co mu dolega panadol nie pomoże ;)
2
@RobiS We wrześniu miałem problem, ponieważ w piątek straciłem głos (całkowicie, w wyniku zapalenia krtani), a w sobotę miałem bardzo ważną prezentację na konferencji (25 minut ciągłego mówienia). W piątek kiedy zacząłem próbować cokolwiek powiedzieć, głos mi zanikał po dosłownie 4-5 słowach). Napisałem do znajomej śpiewaczki operowej i poleciła mi tabletki do ssania o nazwie "Gelovox". No i po wzięciu 5-6 takich tabletek w odstępach 2-3 godzinach odzyskałem całkowicie głos, kolejnego dnia bez problemu wygłosiłem prezentację. Także mega polecam. Nie jest jakoś bardzo łatwo dostać, ale na stronie ktomalek.pl powinieneś znaleźć jak najbliżej. No i koszt 30-35 zł, czyli też nie jakoś najtaniej.
4
Pamiętacie jeszcze sprawę Anniki Schleu, niemieckiej pięcioboistki nowoczesnej, która w Tokio przegrała, ponieważ przydzielony jej koń odmówił współpracy i nie reagował na żadne polecenia? Dziewczyna była wówczas liderką i straciła jakiekolwiek szanse medalowe (oglądałem to na żywo, było mi jej mega żal, jak płakała z bezradności na tym koniu).
Właśnie przeczytałem, że niemiecka prokuratura rozpoczęła właśnie przeciwko niej i jej trenerce śledztwo w wyniku doniesienie z fundacji Animal Welfare Association, która zarzuca im okrucieństwo wobec zwierząt...
Brakuje słów, żeby nawet skomentować... takie fundacje, powinny zostać zdelegalizowane, bo ewidentnie są tylko do dojenia ludzi i ciągnięcia pieniędzy + dokuczania i robienia na złość. U mnie w pracy (laboratorium badawczo rozwojowe, poszukiwanie i rozwój nowych leków) również mamy wiecznie nad głowami taką fundacje, która jak tylko może stara się powstrzymać prowadzenie badań nad lekami na szczurach i myszach.
więcej tutaj:
https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/annika-schleu-oskarzona-o-okrucienstwo-wobec-zwierzat-zachowaniu-wobec-konia-w-konkursie-skokow-przez-przeszkody,1079826.html
0
@Vebrol no i oczywiście zagrywki brudnego boksu są wykluczone, to tak tylko żeby była jasna jasność. No i po walce Boxdel go klepnie, a tak naprawdę lubi kogo innego xD
1
@Messibestplayerintheworld jak zacznie oceniać projekt sportowym to może skończyć się temat :D
ale pięknie byłoby, gdyby przyszedł, MATS w obecnej formie, to nie jest poziom wyjściowej jedenastki, to bramkarz na poziomie Getefe albo Eibaru, mocno podkreślam że na chwilę obecną i ciężko mi to pisać, bo bardzo chłopa lubię
1
@Persyfl coś dzisiaj Panie Persyflu późno wpadasz na pogaduchy :)
5
@Bykunn ok, źle zrozumiałem. Kiedyś chciałbym się z Wami tym podzielić. Zajęliśmy się podejściem do nowotworów z kompletnie innej strony niż dotychczas, mianowicie rozpoczęliśmy projekt, którego celem jest rozwijanie związków które niekoniecznie hamowalyby rozwój guza i namnażanie komórek nowotworowych, ale przede wszystkim hamowalyby cały bardzo skomplikownay proces przerzutów i rozsiewania komórek po całym organizmie. To jest stosunkowo młoda strategia, może intuicyjnie wydaje się że powinna być rozwijana już od dawna. Wyobraź sobie, jak stworzenie takiego efektywnego związku mogłoby ocalićub przynajmniej przedłużyć życie ludzi, szczególnie tych z nawrotami choroby, kiedy zwykle komórki już są rozsiane bo wtedy dzieje się to tam nieprawdopodnie szybko. Naukowo-jest to mój trzeci projekt którym kieruję, a chyba ósmy w którym uczestniczę i nigdy jeszcze nie byłem tam nakręcony i tak mocno nie wierzyłem w sens i misję :) może też dlatego że społecznie też jestem zaangażowany w zbiorki i pomoc chorym :)
1
@Dojaar wiedziałem ! :) Dobrze Cię widzieć ! ;)
@Bykunn jesteś mądrym człowiekiem (przynajmniej takie sprawiasz wrażenie) więc dobrze wiesz w odniesieniu do czego pisałem o zamkniętym umyśle, w zasadzie raczej chciałem zachęcić do jego otworzenia i spojrzenia na naukę jak na nieskończona dziedzinę.
Co do drugiej części, to sorry, ale to tak jakby wymusić na nauce, że ponad wszystko musi udowodnić pochodzenie wrzechswiata i życia.
Ale rozumiem że skoro przechodzimy do argumentów że jestem sekciarski to możemy kończyć dyskusję, trochę szkoda, ale ja bredzący z sekty już nie zasługuje na twoją naukową uwagę :) tymczasem ja "nienaukowy", parający się magią, wracam do przygotowywania prezentacji na konferencję naukową, bo sprawy naukowe czekają i trzeba ludzi poinformować o nowej klasie związków o działaniu hamującym przerzuty nowotworowe ;) także pozdrawiam i zdrowia, no i najlepszego na nowej drodze życia ;)
6
@Bykunn w tym momencie wchodzi tekst, że na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie nie tylko odtworzyć, ale i wytłumaczyć stworzenia wrzechswiata (tutaj tylko wytłumaczyć) i stworzenia życia. Reszta co napisałeś to niestety Twoje tylko pobożne, ateistyczne życzenie,albo prywatne postrzeganie, które nie ma nic wspólnego z nauką :) no i też się zastanów bo sam najpierw zaprzeczasz potędze nauki (pewnych stwierdzeń jest bardzo niewiele o ile ich o dziwo nie ma -tutaj moje ?!?!?) A potem piszesz że odkryliśmy tyle wspaniałych rzeczy a nie byliśmy w stanie odkryć siły która za tym stoi ... Przy czym odpowiedź na to ostatnie pytanie jest taka, że nauka to nie jest dziedziną skonczona. Kiedyś jak Newton odkrył teorię względności, jemu i najteższym głowom nie śniło się, że Einstein stworzy szczególną teorię względności. A Albert nie wiem czy się spodziewał, że kilkadziesiąt lat później ktoś supdateuje jego teorię (chociaż on miał tak otwarty umysł że mógł się z tym liczyć akurat). Ludzkiego organizmu nie poznaliśmy do końca, nie wiemy jak działa mózg. Wciąż nie potrafimy leczyć ogromnej ilości chorób. Parędziesiąt lat temu taki twój odpowiednik pewnie też się nabijał z istnienia fal grawitacyjnych. Nic Ci to nie daje do myślenia ? Twoja postawa jest bardzo mało naukowa, masz bardzo zamknięty umysł.
@Dojaar nie wiem o czym piszesz
3
@Dojaar zauważyłem u niektórych hierarchów w Polsce, nie zauważyłem u głowy kościoła, która teoretycznie nadaje mu kierunek działalności.
10
@maroon zezłomowałeś gościa, nawet nie był w stanie odpisać : "nie wiem o czym piszesz" xD
3
@Rust_Cohle a byłeś kiedyś na oddziale onkologii dziecięcej, pracowałeś albo pomagałeś takim dzieciakom, że tyle masz w tej kwestii do powiedzenia ?
@Dojaar ja nawet nie wiem, jak zacząć rozmawiać z kimś, kto ma tyle nienawiści w sobie. Może zacznę tak, Ty naprawdę wierzysz, że gdyby nie było religii, to wojny by się nie wydarzyły ? Religia zwykle staje się narzędziem do nakręcania ludzi, pretekstem, ale prawda jest taka, że zawsze za wojnami stoją interesy. Tak było choćby z wyprawami krzyżowymi. Poza tym, kto Ci każe cokolwiek przekreślać ? Nie przekreślaj sobie wojen religijnych, ucz się o nich na lekcjach historii, a dziś jest tu i teraz.
"nienawiść do osób homoseksualnych" -> jakoś nie zauważyłem, by głowa KK szerzyła nienawiść do osób homoseksualnych. Ty za to możesz szerzyć nienawiść do katolików, prowokować przy byle okazji (jak dzisiaj poprzednim postem) i celowo wycierać sobie gębę czymś co dla kogoś innego jest ważne... i jakoś nie widzisz w tym problemu.
0
@Bykunn ja również kulturalnie zwracam uwagę, że napisałeś "Czyli religia to oszukiwanie się do końca, według Ciebie?" czyli kwestię spotkania z rodziną po śmierci sprowadziłeś do religii, zresztą słusznie, ponieważ jedno z drugim jest związane i właściwie życie pośmiertne jest ściśle związane z prawie każdą, jeśli nie każdą z większych religii. Ale do rzeczy. Nie wiem czy czepiasz się teraz półsłówek, czy serio nie zaczaiłeś, ale powtórzę jeszcze raz, nie udowodniono, że istnieje byt wyższy nad nami, nie udowodniono, że nie istnieje taki byt. Mniej więcej to mówią współcześni filozofowie nauki. I nauka, który wy ateiści lubicie sobie zagarniać jako platformę na którą stoicie, wcale w tym miejscu nie jest ateistyczna, jest raczej agnostyczna i w bezpieczny sposób zostawia tutaj lukę.
0
@Bykunn rozmawiamy o istnieniu Boga, które jest podstawą religii.
1
@Bykunn oszukiwanie się ? To zależy czy zapytasz filozofa nauki, który Ci powie że nigdy nauka nie obaliła istnienia Boga i nie wyjaśniła skąd życie, czy zapytasz Bykuna z Rambli. Więc nie nazwałbym tego oszukiwaniem, bo to że Ty nie wierzysz to jeszcze nie tworzy fakty że tak właśnie jest. Plaskoziemcy nie wierzą że Ziemia jest kulą a nie czyni to Ziemi płaskiej.
Odnośnie religii, pragnę zauważyć, że niektórzy po prostu tego potrzebują by wesprzeć się i żyć dalej. Nie wszyscy są tak zajebiście silni jak profesor Religa który do końca życia nie chciał mieć z religią nic wspólnego, chociaż w przeciwieństwie do Was miał do niej szacunek. A podaje ekstremalny przykład, bo kiedyś angażowałem się w pomoc takim dzieciakom, organizując im czas robiąc przedstawienia itd. widziałem rodziców, widziałem ile dla nich znaczy rozmowa z księdzem. Dlatego wkurza mnie, że wojujący ateisci na każdym kroku muszą sobie wytrzeć mordy tym co dla kogoś jest bardzo ważne z różnych powodów.