panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
@Yosemite gość się zna, pewnie będzie temat kadry narodowej.
46
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.
2
@AmigoBlancos zapomniałeś o dwumeczu Barcy z Interem, tam to dopiero było pomyłek sędziowskich ;)
3
@AntekGriezmann pytanie czyja kompromitacja bo Hibernian to dosyć znana szkocka drużyna, nawet Polakom zdarzyło się tam grywać ;)
73
@Witekk10 innymi słowy w powyższym poście chciał Ci napisać: "nie wiem o czym piszesz" xD
0
@AxelF ja bym powiedział, że problem nie wraca, problem z dziesięciolecia na dziesięciolecie jest coraz mniejszy, a nawet powiedziałbym, że zmienia kierunek, tzn. biali częściej padają ofiarą rasizmu niż czarni, szczególnie w USA. Dobrym przykładem na to był choćby mecz PSG z LM z Turkami, kiedy zawodnicy Besiktasu również czarnoskórzy, wyzywali sędziów z Rumunii, sugerując, że są cyganami i złodziejami (co jest niewątpliwie stereotypem w stronę Romów) i za co nie zostali ukarani. Podobnie w NBA, kiedy Doncic został zwyzywany od p****ych białasów przez zawodnika LA Clippers.
Oczywiście niektórzy zarezerwowali sobie termin "rasizm" tylko w jedną stronę. Problem da się jeszcze bardziej zmniejszyć, ale to wymaga przemiany pokoleniowej i pracy u podstaw. Nie da się natomiast wyeliminować go całkowicie. To co da się robić na chwilę obecną, to zakazy stadionowe dla oszołomów wyzywających ludzi i aresztowania tych stosujących przemoc fizyczną.
0
@AxelF myślę, że jest to najdelikatniej jak jestem w stanie to określić: "nietrafione porównanie". W sumie to naprawdę nie mogę uwierzyć, że takiego porównania użyłeś...
Nie zwykłem pochwalać ustępstwa przed chamstwem, podobnie jak walki z nim nieskutecznymi metodami, czy metodami, które błaźnią stosującego je. Zwykłe pochwalać z kolei walkę z chamstwem metodami efektywnymi. W Anglii MT już kiedyś tego dokonała.
0
@AxelF no to pora przestać, bo już trochę klęczą a jak widać po zachowaniu i szambie które się wylało po finale, klękanie nie działa na kibiców. Pora zwinąć ten cyrk, no chyba że dalej uważają, że jak będą klęczeć na środku, to bydło kibolskie zniechęcą do wyzwisk odnoszących się do koloru skóry. Skrajnemu chamstwu zestawiają skrajny debilizm...
2
@DonMatteo901 też popieram, szkoda tylko, że jak jesteś zwykłym zjadaczem chleba to że swoich podatków musisz utrzymywać tych wszystkich kombinatorów i ciągnąć ten kraj.
0
@GeneralXavi Saul na chwilę obecną nie daje żadnych argumentów, jest rezerwowym w Atletico, gra słabo, jest pod formą. Griezman też nie można powiedzieć, by spełni pokrywane w nim nadzieje, ale z pewnością znajdzie się ktoś kto za niego zapłaci, a nie odda w rozliczeniu piłkarza znajdującego się pod formą. To byłaby transakcja jeszcze gorsza niż ta z Arthurem i Pjanicem.
0
@Nieznajomy nie, oczywiście że nie, ale pokazuje to dobitnie, że powstała wydmuchana nagonka na Latę, kiedy ten prezesował... nagonka była mocno napędzana przez Bońka i jego ludzi, jej głównym elementem był cały czas epitet "skorumpowany" w odniesieniu do zarządu, po latach okazało się jaka to była wielka bzdura.
13
Był Felix, teraz jest Saul ? Niech już sobie darują te bzdury, Niguez jest kompletnie zagubiony i pod formą. Za Bartomeu może by do tego doszło, ale z pewnością nie teraz.
17
@derlysy1979 moim zdaniem nie szkoda, czasami ktoś potrzebuje takiego wstrząsu, żeby zdać sobie sprawę z jakości wykonywanej przez siebie pracy i że to komentator jest dla kibiców a nie odwrotnie. Pan Darek sam doprowadził do takiej sytuacji, bo chociażby Szaran wiedział kiedy że sceny zejść...
0
@Abominacja po pierwsze, czy to na pewno była pani a po drugie czy ta osoba była pełnoletnia ?
0
@PatrykBarcelona boisz się, że się jej nie spodobasz ? :D
0
@Nieznajomy wykonał wizerunkowo skok ponieważ Boniek ma więcej ogłady i jest lubiany przez dziennikarzy. Lato to był prostak, ale na tym koniec mieć różnic między nimi... Powiem tylko tak, za czasów Laty notorycznie słyszałem jak PZPN jest skorumpowaną instytucją, jak Lato i spółka biorą w łapę. Przyszedł super Boniek, gdzie są prokuratorskie zarzuty ?
0
@Nieznajomy Jak wyglądają efekty tego "dość dobrze działającego przedsiębiorstwa"? Bo ja patrzę na ligę, której odjechały na dzień dzisiejszy ligi ukraińska, czeska, austriacka, obawiam się, że nawet słowacka i węgierska. Jeśli chodzi o reprezentację, kończy się pewne pokolenie piłkarzy (którzy narodzili się za czasów prezesa Laty- co oczywiście jest kwestią jego farta a nie zasługą) i nowych na horyzoncie nie widać. Dla mnie dobrą firmę poznaje się po wynikach, a Boniek, ma po prostu lepszy PR, ma więcej ogłady niż miał Lato (chociaż generalnie na twitterze wychodzi, że to jeszcze większy prostak i cham, bo Lato był trochę bardziej poczciwy) i ma za sobą armię dziennikarzy. Grzegorz Lato, prawdziwa legenda polskiej piłki, król strzelców MŚ, a został w Polsce sprowadzony do poziomu budy dla psa, co jest po prostu absurdem. Dla mnie, przynajmniej potrafił się usunąć, bo ZB nawet tego nie potrafi zrobić z klasą.
0
@payn100 to szczególnie Łysy z Realu wiecznie zaczynał konferencje od słów "zasłużyliśmy na ... więcej/trzy punkty/zwycięstwo/ te trzy punkty/to zwycięstwo itd.
0
teraz będzie wysyp prawilnych i sprawiedliwych głoszących "słuszność" karnego.
2
Kazek ma rację, g***o nie karny...
1
Sterling w kwestii strzału, to taki PRAWIE Vinicius... prawie, bo jednak trzy strzelił
0
@PAULPOGBAFAN to piłkarz naszego ulubionego klubu, na którego forum właśnie jesteśmy, więc trudno się dziwić, że wszyscy przeżywają jego występ w półfinale ME.
9
Breit dzisiaj nie nabija swojej ceny i nie pracuje na dobry transfer, Martin, przyłożyłbyś się trochę.
0
@Bobo25 no właśnie słyszę, pijany albo niespełna rozumu.
8
Potężn Bór właśnie wszedł na Ramble, przeczytał o co chodziło z karnym i udaje, że ogarnął w czym rzecz xD
1
@Armandi no teraz to ja już sobie zdaję sprawę, że wiem, że nic nie wiem ;)
1
@Dertinho jaki to jest ciul...
1
@Kgorecki2500 a oczywiście, że tak, trochę źle odczytałem przekaz Twojego postu. Z Kościołem to jest trochę tak, jak z każdą instytucją czy firmą. Im większa się staje, tym bardziej prawdopodobne, że zaczniesz tracić nad tym kontrolę. KK jest nazwijmy to organizacją olbrzmią, nie wiem ilu to członków, ale to jest na skalę światową gigant. Kilku ludzi pod przewodnictwem jednego człowieka w Watykanie, nie jest w stanie to kontrolować, a w tym przypadku tworzenie takich pojedynczych enklaw, gdzie dochodzi do takich fanatycznych mordów, bo tak to należy nazwać jest często niemożliwe do zraportowania, wyłapania i osądzenia. Tutaj można też zapytać, gdzie było lokalne prawo, policja, którym wręcz powinno być łatwiej namierzyć takie procedery i zlikwidować tę sektę ?
Nie mniej jednak, jako członek KK, mogę powiedzieć, że czuję teraz ogromny gniew, żal i smutek i mimo wszystko ogromny wstyd... Przeprosiny nic tu nie zmienią i nie pomogą, ale są potrzebne, podobnie jak zaangażowanie Kościoła w ujawnienie tych praktyk, wydanie winnych i osądzenie tych zwyroli.
pytanie do @semafor dlaczego wymieniłeś Wołyń? Moi pradziadkowie, których tam zamordowano byli gorliwymi członkami KK. Pewnie zostali zamordowani również przez wyznawców KK (grekokatolików), ale nie można tego w żaden sposób podciągnąć pod wojnę religijną, kiedy chrześcijanie mordują chrześcijan.
3
@Kgorecki2500 krucjat bym w to zupełnie nie mieszał bo to nie jest adekwatne porównanie. Zanim została wezwana pierwsza krucjata przez Urbana II, tam na bliskim wschodzie istniały notoryczne konflikty między Chrześcijanami (Bizancjum) i Muzułmanami i obie strony walczyły ze sobą zawzięcie. To od zawsze był gorący rejon. Ekspansja Muzułamańska w tamtym rejonie była generalnie bardzo skuteczna i kiedy zdobywali miasta również nie patyczkowali się z przegranymi, a trzydniowe mordy i plądrowania miast były w tym czasie tradycją, albo raczej zapłatą dla żołnierzy za trud włożony w ich zdobycie. Pierwsza krucjata, jakkolwiek częściowo naznaczona fanatyzmem (krucjata prowadzona przez Piotra Pustelnika, generalnie słabo zroganizowana i bez większych sukcesów), a częściowo naznaczona politycznie (wsparcie Bizancjum w tamtym rejonie, ponieważ prawie wszyscy przywódcy złożyli ślubowanie cesarzowi). To była bardziej ofensywa i chrześcijańskie armie w Edessie, Antiochii czy Jerozolimie zachowywali się jak na ówczesne standardy przystało, czyli rabunek i mordy. Niektórzy wodzowie krucjaty wspołpracowali nawet z muzułmanami, którzy nie byli skonsolidowani tylko też mieli zatargi między sobą. Podsumowałbym to tak, żę wojny krzyżowe to były po prostu duże chrześcijańskie ofensywy w tamtym rejonie, świetnie to opisał Rucinman w trójtomowym dziele "Dzieje Wypraw Krzyżowych", polecam.
To co się działo w Kanadzie to skur***o tamtejszego kościoła, na które ja nie znajduję słów. Jestem na początku lektury "27 smierci Toby'ego Obeda" i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jako chrześcijaninowi łzy cisną mi się na oczy i jednocześnie czuje wielki gniew, że to wszystko nie zostało dotychczas rozliczone i osądzone, że to w ogóle się wydarzyło i było robione przez przedstawicieli Kościoła. Nie mam słów, żeby to opisać, bo szczególnie jestem wrażliwy na krzywdę dzieci. Zrobiłbym tym oprawcom i oprawczyniom to samo, co one robiły tym dzieciakom. Mam nadzieję, że papież Franciszek, w którego bardzo wierzę, nie popuści tym co jeszcze żyją.
0
@Zoker czasami się zastanawiam, czy twórcy takich rankingów biorą pod uwage, że czasami wielkie kluby muszą sprowadzić kogoś po prostu celowo na ławkę rezerwowych ? I szukają nie młokosa, tylko kogoś doświadczonego, kto wprowadzony na boisko wniesie jakąś wartość dodaną do gry. Oczywiście odnosi się to do niektórych graczy z tej listy jak Paulinho, Verma, Caceres, Deulofeu, Mathieu, Van Bommel.