panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@antysrarsa pierwszy raz ?!? aaa no tak, patrzę na twój nick i wszystko jasne :) hala za mocno weszła w główkę.
2
@antysrarsa takich par i przykładów sobie możesz wyszukiwać dowolną ilość w przebiegu sezonu. Karny w pierwszym GD też zostął gwizdnięty w sytuacji, w której w 90% meczów w sezonie różnych drużyn nie zostałby odgwizdany, choćby nie wiem ile pan Ramos dołożył od siebie i jakiego brake'a tam zatańczył na murawie. Odnoszę się do tej konkretnej sytuacji i nie interesuje mnie historia footballu. Czy Militao skaczący w pozycji stracha na wróble z uniesionymi rękami to naturalna pozycja w footballu ? Nie sądzę... Czy piłka była nabita z bliska ? Nie sądzę... Czy ręka była w polu karnym ? absolutnie ... Nie ma argumentów na inną decyzję.
A jak chcesz odwoływać się do przeszłości i pośmiać przy okazji, to polecam rzucić okiem na taki karny Mateusza
0
@Gappeq myślę, że przy odejściu Busquetsa na tę pozycję będzie potrzebnych wręcz dwóch zawodników. Busi gra obecnie praktycznie bez zmiennika, tak naprawdę nie bardzo jest kogo wprowadzać na tę pozycję. Oczywiście, można grać tu De Jongiem ale wiemy doskonale ile atutów Franciszek traci, gdy gra za Busiego. Myślę, że ktoś z większym doświadczeniem + Nico Gonzalez i sprawa załatwiona na przyszły sezon a może i na lata.
7
czekamy jeszcze na darmowego Depaya, darmowego napastnika (niekoniecznie Aguero) i niekoniecznie darmowego środkowego pomocnika...
jeszcze bardziej czekamy na odejście kilku nieprzydatnych zawodników oraz wywiezienie na taczkach Pjanica, najlepiej prosto do Bośni albo do Chin.
10
Oni są tak nieprawdopodnie już przywykli do prezentów od sędziów, że kiedy Ci postąpili surowo ale zgodnie z przepisami, to słychać w Madrycie jęki i ujadanie, mimo że argumentów brak.
1
@Rastafarnianin z pewnością nie lepiej :) ale faktycznie potrafię docenić i mega mnie to kręci :) tym bardziej bardzo doceniam twój cykl o malarstwie i mimo, że odkryłem go dosyć późno, zrobiłem dogłębne przeszukanie Twojego profilu wstecz celem przejrzenia Twoich interpretacji :) Tak trzymać !
Gdybyś miał wskazać tylko jedno dzieło jednego artysty, co byś wybrał ? :) Chyba że to bedzie numer 100, to nie odpowiadaj ;)
2
@Rastafarnianin Uwielbiam ten obraz i dla mnie jest on również najwybitniejszym dziełem tego artysty.
Jeśli chodzi o interpretację, to uwielbiam również obraz "Wielki Masturbator" który odzwierciedla pewne fantazje autora ale jest też odbiciem jego problemów z potencją i pewna symbolika na obrazie tego dotyka
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/90/DaliGreatMasturbator.jpg
Bardzo lubię też mniej znany cykl ilustracji Salvadora do Alicji z Krainy Czarów, polecam zajrzeć tutaj, jest po prostu piękny:
https://www.brainpickings.org/2016/09/02/salvador-dali-alices-adventures-in-wonderland/
mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że się tu wtryniam :) Cykl robisz doskonały !
0
@JimMorrisonFCB oficjalka, zaraz po prezentacji Verattiego :)
1
@Jakchcesz no ja bym bardziej powiedział, że przepisy są słabe i niejednoznacznie skonstruowane i to też jest źródło wielu pomyłek. No przepraszam bardzo, ale jeśli siedząc u siebie na kanapie, trzech sędziów ogląda sytuację i dwóch rabinów mówi tak, a trzeci rabin mówi nie, a każdy z nich jest kwalifikowanym sędzią a nie fachowcem z Rambli, to jednak coś jest nie tak z definiowaniem tych rąk i jest to wciąż problem w lidze. VAR powinien w 100% załatwić problem ze spornymi sytuacjami, a jeśli nie, to znaczy że problem leży gdzieś u podstaw.
0
wsadzić do Interu na prezesa Bartomeu i wymienić Lautaro za Pjanica, z dopłatą z naszej strony w wysokości 10 mln.
0
@Slot no dałoby, dałoby... ale co zrobić... nie ma co gdybać, bo swoje miejsce w szeregu na początku sezonu znaliśmy wszyscy. Moim zdaniem i tak wyszło lepiej niż ustawa przewidywała i na koniec sezonu o coś walczymy, a nie np o Ligę Mistrzów czy Ligę Europy.
1
@Gilu13 nie wiem czy kojarzysz zasady, ale na mistrzostwo Hiszpanii zasługuje ten, kto ugra najwięcej punktów, a nie ten kto zdobędzie najwięcej punktów w małej tabeli pierwszej trójki. Piszesz o zaliczanych wpadkach, a kto nie zaliczał ? Dzisiaj mamy porównywalne ilości punktów do Realu i Atleti, a to znaczy że oni też zaliczali, więc o jakich zasługach Ty piszesz ?
0
@amanter to może zamiast zdejmować czapki z głów, trzeba znaleźć trenera albo sztab od przygotowania fizycznego, który lepiej dostosuje zawodników do nowych wyzwań, albo wreszcie odmłodzić kadrę, a nie liczyć na to, że starzy gracze będą wiecznie trzymać się bez kontuzji. W Barcelonie jakoś w tym sezonie potrafili sobie i plagi kontuzji szczęśliwie omijały, oprócz dwóch poważnych, które miały miejsce na dzień dobry przygody Koemana. Wystarczyło zmienić Valverde na Koemana i nagle się okazało, że Dembele jest w stanie grać w sezonie bez poważnych urazów.
0
Przy tym, co gra cała trójka i jak wygląda kondycyjnie, to nie zdziwiłbym się, gdyby z tych dziewięciu meczy, cztery zakończyły się zwycięstwem faworytów, a pozostałe remisami przeplatanymi z porażkami. Patrząc na ławki rezerwowych, Atletico powinno to najlepiej znieść, ale w ostatnich meczach nie wyglądają tak bardzo solidnie mimo to. Tu się jeszcze wszystko może wydarzyć, chociaż nie liczyłbym na Granadę w kolejnym meczu. Patrząc na to co się zdarzyło w meczu z nami i jak wyglądał ten pojedynek, to w każdym innym meczu z potentatem ta Granada powinna dostać solidny oklep i taki raczej uzyska również od ekipy łysego.
6
@Bogan według mnie w hierarchii przed Xavim powinien być w tej chwili jeszcze Pimienta, ale ja to i tak jestem w teamie Koemana.
13
Ale jakby co, to "Real Madryt nie rozmawia o sędziowaniu"...
0
Przynajmniej Paryżewo chyba pozostanie utopione na pocieszenie.
2
@goldmetaxa na tytuł zasługuje ten kto zdobędzie najwięcej punktów. Co Wy macie z tym zasługiwaniem bądź nie ? Przypominam, że to właśnie punkty są w lidze tym, co się liczy w walce o pozycje.
4
Barca wcale dzisiaj nie przegrała mistrzostwa, mistrzostwo przegrała, a właściwie oddała w meczu z Granadą. 3 punkty w tamtym starciu i dzisiaj mówilibyśmy: "remis! remisik! remisiunik!"
a o zasługiwaniu bądź nie to już w ogóle chore dyskusje się tworzą. Zasłuży ten kto zdobędzie najwięcej punktów i koniec. No jest jeszcze pewien łysy z Madrytu, który uważa, że on i jego drużyna zawsze na wszystko zasługuje, ale on generalnie żyje w rzeczywistości równoległej i jego pojęciem zasługiwania to bym się bardzo nie przejmował.
5
@parpe to co dzisiaj masz w Barcelonie to jest właśnie pokłosie Valverdyzmu. Korzystanie z ostatnich tchnień drużyny Guardioli i Lucho, bez patrzenia w przyszłość. Tęsknisz za Rzymem i Anfield ?
0
@marcin62 mama zawsze mówiła, że jestem naiwny :D
0
@Jakchcesz wyniki na propsie według następującej kolejności:
1) wygrana Barcelony
2) Wygrana Atleti
3) Remis
Wolę żeby trzy punkty zgarnęło Atleti, niż żeby miał paść remis który nikomu nic nie daje tylko Realowi. Ale wiesz... jak chcesz ;)
0
czyli rozumiem, że ten ziomek co ciągle tu pisze "wracaj do domu magiku" i inne tkliwe hasła, wreszcie zmieni płytę ?
0
@zadafcb "takie rzeczy nie na mojej zmianie" :D
5
Na pohybel tym wszystkim łamistrajkom! Słowo takich ludzi, nie jest warte nawet złamanego grosza.
4
@JANEK777 szkoda, chociażby z tego punktu widzenia, że podejrzewam, że podejrzewam ( z góry uprzedzam, że nie sprawdziłem tego) jest to pewnie zabytek. W Belgii raczej od dawna kościołów nie budowano, stąd moje przypuszczenia, ale uważam, że jako zabytek sakralny mógłby jednak być inaczej zagospodarowany niż po prostu przerobiony na szkołę cyrkową. Z tego punktu widzenia nie podoba mi się to, ale to nie mój kraj, wolnoć Tomku w swoim domku... Kościół został zdesakralizowany, więc władze kościelne musiały na to pójść, a jeśli rzeczywiście nie ma komu chodzić, to po co?
Nie rozumiem po co tylko wszczynać tutaj dyskusje dotyczące sensu i wartości religii dla człowieka? Jeden jej potrzebuje, choćby jako wsparcia duchowego, drugi się obędzie, jesteśmy wszyscy różni, a podważanie, wyśmiewanie czyichś potrzeb choćby duchowych, to jest prawdziwe zdziczenie, a nie cywilizowanie. Jeśli ktoś ma z tym jakiś problem, to polecam przejść się na pierwszy z brzegu oddział onkologii dziecięcej, idź tam jeden z drugim i powiedz rodzicom umierającego dziecka, że syn czy córka wkrótce zgnije w ziemi i zamieni się w pojedyncze cząsteczki i atomy i na tym polega sens życia. Niektórzy po prostu potrzebują tego, by po śmierci dziecka się otrzepać i żyć dalej licząc, że kiedyś się jeszcze zobaczą z dzieckiem które odeszło, a nie życzę nikomu tego, by przez autopsje musiał to zrozumieć. Kiedyś angażowałem się w pomoc taki dzieciakom, więc wiem o czym mówię, a jak ktoś ma z tym problem, to polecam naprawdę się przejść. Wiara Boga nie świadczy o zacofaniu ... nie rozstrzygam jak jest, ale niektórzy po prostu Boga potrzebują i **** wam do tego... tak jak kiedyś powiedział znakomity humanista Voltaire "nawet gdyby boga nie było, należałoby go stworzyć".
0
Nie wiem dlaczego mówimy o poszukiwaniu zastępcy a nie następcy. Busi jest już na tyle wiekowy i pomimo tego że teraz gra pięknie przez długą część sezonu było bardzo słabo. Camavinga mógłby wskoczyć w jego miejsce a Sergio na zmiennika. Z pewnością młodemu będzie łatwiej u nas niż za Casemiro w Realu. To jest pozycja która musimy po prostu zabezpieczyć bo w Barcelonie tu jest największa dziura do spółki z klasyczną dziewiątką. Jeżeli faktycznie ma tylko rok kontraktu, to on powinien belyc dostępny za 20 -30 mln. a kluczowe powinno być przekonanie samego piłkarza by chciała do nas przyjść. Moim zdaniem dla jego rozwoju możemy mu więcej zaoferować niż Real, problem w tym że Real na pewno da mu większe pieniądze.
0
@Pogba jednym słowem: platforma ncplus lubi to.
1
Ja myślę, że tutaj powinny pojawić się przede wszystkim przykłady zawodników grających kompletnie bez łąkotki i dalsze losy ich karier. Rozumiem z historii kontuzji i trochę ogarniając problemy z łąkotką z własnej autopsji, że tutaj przeszacowano kontuzję i w kolejnych operacjach starano się pozostawić jednak fragment łąkotki by amortyzował kolano, ale prawdopodobnie cała zostanie usunięta, co może mieć negatywny wpływ na jakość stawu za kilka lat. Dla piłkarza to jest problem oczywiście, dlatego starają się pozostawić chociaż jej fragment za wszelką cenę.
Nie jestem lekarzem, ale z własnego doświadczenia czerpiąc, mam wrażenie, że to i tak lepsza opcja w porównaniu np. z ciągłymi urazami mięsniowymi.
2
@Tatazolwinia Bądźmy trochę obiektywni, gdyby Chelsea wykorzystała swoje sytuacje na poziomie tej Benzemy albo i lepsze, to po tym dwumeczu piłkarze Realu mogliby udać się co najwyżej do klinowego proktologa, a nie do finału. Chelsea miała w dwumeczu miażdżąca przewagę, ta jedna bramka Benzemy i dwie okazje w rewanżu to było całe zagrożenie jakie stworzyli pod bramką Mendyego. Z ostatnim zdaniem z bólem serca muszę się zgodzić.