0

@sokot aaa tam też z przyjemnością wejdę i przeczytam ;)

2

Jutro rano: kawka, croassancik i poranny przegląd prasy z przyjemnością przeczytam siedząc na ławeczce nad Łabą :D Ajjjj jak to będzie smakowało :D

5

Jak te mierdy z łysym z taką grą w dwumeczu wjada do finału, to będzie znaczyło, że piłka nożna umiera i pora zmienić dyscyplinę.

6

Chelsea w rewanżu nie obsrała zbroi, co stało się modne w meczach z Realem. Wychodzą wysoko, oddali piłkę, grają z kontry i tak trzymać. Łysy raczej nie ma planu taktycznego na taką drużynę, ewentualnie w 70 minucie będzie dwa długie klaśnięcia i jedno krótkie jako znak do huraganu wrzutek. Taki z niego zdolny i kreatywny taktyk.

3

Jazda i śmiechawa tutaj z Werera, ale tylko nieśmiało przypomnę, że naszą dziewiątką jest "waleczny" Duńczyk Martin Brejtwajt !

0

wyczytane z ust Ramosa motywującego kolegów: "spokojnie gramy swoje, sędzia jest z nami..."

4

Ngolo Kante - Pan Piłkarz przez duże podwójne piękne P !

1

@Encore Napoleon poprawiłby Cię i powiedziałby: "wielki i niski człowiek"

1

@pele1282 widać Mierdy nie zaryzykowały cudownego duetu Marcelo - Odriozola na skrzydłach.

Są bardzo pewni siebie, już niejednego to gubiło, nawet takiego co wygrywał 11 na 12 dwumeczy w Lidze Mistrzów, czy jak to dzisiaj tam prasa podawała. No chyba, że Ramos znowu będzie próbował wyrwać bark Ngolo Kante albo któremuś z topowych zawodników Chelsea, jak to już miał w zwyczaju.

4

@Bobo25 Nie wiem czy dostatecznie się jasno wyraziłem, ale poprzednim postem chciałem się właściwie z Tobą zgodzić. Polacy w II RP traktowali Ukraińców na kresach, jako obywateli drugiej albo i trzeciej kategorii, to samo robili z Łemkami zresztą. Od niszczenia i rozbierania cerkwi począwszy, poprzez ignorowanie potrzeb edukacyjnych: chciałem napisać, że Piłsudczycy podłożyli pod to wszystko tło, a ciemną, niewyedukowaną hołotą później odpowiednio zajęli się nacjonaliści. Główny ideolog UPA - Bandera, jak również wielu dowódców to były jednak osoby wykształcone, które wypłynęły na nazistowsko-faszystowskich ideach i w łatwy sposób przekonały do siebie ciemnotę. A tutaj już nie było problemu: chwyćcie za piły, siekiery, kosy, co macie i ruszcie na waszych sąsiadów, rodziny, polskie wioski itd. Do tego doszło jeszcze wsparcie przedstawicieli cerkwi grekokatolickiej i bum. To wszystko co napisałeś, łącznie z żołnierzami wyklętymi to też pełna zgoda. To bohaterowie, których obrała sobie za wzory polska prawica, z różnych względów było to im wygodne i tak w tym trwają. Wszelkie dokumenty, relacje, źródła, które mogą wskazywać inaczej uznają za sfałszowane lub niewiarygodne, rzygać się chce. Dlatego pod tym co piszesz, ja się podpisuję.
W przypadku Wołynia i UPA powiedziałbym, że prawda nie leży pośrodku, leży jakieś 90% przesunięta w stronę Polaków, a 10% w stronę Ukraińców i piszę to po zgłebieniu tematu i wielu lekturach dotykających problemu, między innymi Grzegorza Motyki. Te 10% to podłoże i to co w II RP działo się z Ukraińcami i nieliczne akcje odwetowe na ukraińskiej ludności. 90% raczej nie trzeba przybliżać.

8

@Bobo25 prawda jest taka, że władze II RP bardzo źle traktowały Ukraińców mieszkających na ziemiach polskich, prawdą jest również to, ze nie jest to żadne usprawiedliwienie dla rzezi na Wołyniu Podolu i innych regionach. Ukraińcy byli bardzo ciemną grupą ludzi, niewykształconą, z nacjonalistycznym zacięcie, pięknie nadającą się do sterowania. Piszę to jako osoba, której rodzina wywodzi się spod Lwowa i doznała wielu krzywd wyrządzonych nie tylko przez UPA, ale i przez sąsiadów... Żeby oddać też sprawiedliwość, być może dzięki sąsiadom ukraińskim też piszę teraz ten tekst, a właściwie jedynemu prawemu w wiosce, który zastukał do okna moich pradziadków tuż przed atakiem i półszeptem ostrzegł: "Władek, uciekajcie bo będziem ryzynać i palić". To ostrzeżenie pozwoliło w porę uciec, później wraz z innymi jak zapowiadał wyrzynał i palił.

0

@izabella można wręcz powiedzieć, że to całkiem sporo ;)

1

@gbarca z pewnością lepsza równowaga w zespole ;) a to udało się CIty stworzyć, w przeciwieństwie do PSG.

0

@Oskar00 przede wszystkim, szokiem będzie, jeśli tak mierna drużyna jak Real znajdzie się w finale. Z ich grą, półfinał teoretycznie powinien być maks co mogą wyciągnąć, ale wiadomo jak to jest, w pierwszym meczu z Chelsea klepali taki dramat i z pół sytuacji Benzema strzelił bramkę. Niestety ta miernota ma całkiem prawdopodobne szanse na finał.

1

No i najemnicy jadą na wakacje. Za chwilę będą wrzucać na insta uśmiechnięte, radosne zdjęcia z ciepłych krajów z podpisami: ładujemy baterie. Oczywiście za wyjątkiem tych, którzy będą ciężko pracować nad transferem do Realu jak Mbappe czy powrotem do Barcelony jak Neymar. Tyle ich obchodzi ten klub, nie siedzieliby tam, gdyby nie petrodolce które dostają.

City to oczywiście też petrodolce, ale tam udało się zbudować jakiegoś ducha drużyny i nieprawdopodobną równowagę w zespole i to wszystko bez transferów powyżej 100 mln.

0

Żeby jeszcze Baskowie tak zagrali z prześcieradłami, a znając życie to będzie wtopa i 0:1. Zapadnie Kurtyna.

0

0

@JohnnyBarca Nacho z Militao to brzmi jednak ciągle jak solidny środek obrony, gorzej trochę z bokami, Marcelo i Odriozola to ewidentnie słabe punkty które Chelsea powinna mocno forsować

4

Zawsze w piłce nożnej pozostają sytuacje do wolnej interpretacji. Wystarczający kontakt czy nie, celowe zagranie ręką czy nie, za blisko stał czy wystarczająco daleko by się uchylić. Problem jednak leży w tym, że w różnych meczach próg faulu i pole do interpretacji wyznaczanne są inaczej. VAR nie sprawdza sytuacji i sędzia nie otrzymuje sygnału: idź do monitora i sprawdź to. I efektem tego później Real dostaje karnego jak w pierwszym GD, a Barcelona nie otrzymuje jedenastek, które mogłyby być podyktowane w drugim GD, bo sędzia sobie zinterpretował akurat tym razem w ten sposób.

0

@Lama20 daj znać w co inwestujesz, ja się bajam od roku i jestem też ok 150% do przodu, chociaż ja pakuję w firmy biotechnologiczne i raczej czekam ciut dłużej na zysk niż inni :)

0

łatwo policzyć: 12 x 2500 zł = 30 000 zł rocznie, za 10 lat masz 300 000 zł rocznie. Jeśli chcesz mieć połowę wkładu własnego, to w tych pieniądzach za 10 lat kupisz mieszkanie między 40-50 metrów z rynku wtórnego, chociaż ja naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć co będzie tutaj z cenami mieszkań. Kupowałem w zeszłym roku mieszkanie na Ruczaju. 72 metry z miejscem parkingowym i komórką lokatorską kosztowały mnie 550 tysięcy, do tego doszło 200 000 zł wykończenia. Takie to ch*owe czasy. Bronisław miał racje, że trzeba znaleźć lepszą pracę ;)

0

@MateS przede wszystkim, to od dawna nie ma nic wspólnego z prawdą.

1

@VamosRakieta przecież dwóch najlepszych zawodników w historii piłki nożnej to Messi i Rakieta. Eksperci spierają się wciąż który lepszy :)

2

@MesQueUnClub96 ok, zobaczymy :) 19:30 to nie taka zła wiadomość, zważywszy na to, że jak słusznie @AmigoBlancos zauważył, prawdopodobnie mecz zakończy się wynikiem 0:0 :)

0

@MesQueUnClub96 a o której ma się rozpocząć MU - Liverpool ? Nie przypadkiem o 20:30 ?

0

o 17:30 miała być bitwa o Anglię, a o 21 Barcelona z Valencią, a tymczasem wszystko wskazuje, że oba mecze się pokryją :(

pseudokibice Manchesteru United! zepsuliście nam Dzień Flagi i Godła !

14

zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, co zrobiłby "cezar nieporadności" patron "wydymanych transferowo", dobry człowiek, który zawsze przygarnie piłkarzy za starych, odrzuconych, niechcianych, za słabych na inne kluby J.M.Bartomeu... w tej sytuacji obstawiałbym wymianę Puiga za 31 letniego Ramseya z dopłatą 10 mln dla Juve. Oczywiście dla Ramseya pensja na poziomie Pjanica i kontrakt na 16 lat.

1

@Rastafarnianin ciekawe skąd tytuł "Sterowce" ... ja to interpretuję tak, że starszy człowiek z demencją, wygląda nadciągających, pewnie niemieckich sterowców i jak za dawnych czasów podejmuje próbę obrony przed nimi, przy użyciu pistoletu skałkowego rodem z minionej epoki. Ewentualnie, może po prostu doświadczony latami wojen ma omamy i wyczekuje z pistoletem zagrożenia z powietrza. Widać, że autor obrazu pozostawił tutaj pole do interpretacji dla odbiorcy.

prosiłbym o oznaczenie przy kolejnym obrazie ;)

0

@DonAndrzejos sądzę, że jeszcze wszyscy stracą punkty, ale też uważam, że na koniec prześcieradła skończą na pierwszym miejscu. Mentalnie są najlepsi i to zdecyduje. Powtarzają sobie na okrągło, że są Realem Madryt najlepszą drużyną świata, łysy klaszcze jak u Rubika, wrzutki latają jak nalot na Drezno i na koniec wchodzi. Dzisiaj zrobili pięknie to, czego niestety nasi nie potrafili z Granadą, głównie przez upośledzenie mentalne i niestety lidera, który w wielu kluczowych momentach zawodzi i nie potrafi się odnaleźć.

3

@FafitFCB ja bym mu od razu sekstetu pogratulował.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?