panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@pax średni bilans licząc od roku 1990 mają wyższy z pewnością niż Polska, ale to są różnice stosunkowo niewielkie, w porównaniu z tą przepaścią którą opisałem.
3
polityczne, ale bezpartyjne przemyślenia
Od początku tego roku przebywam na postdocu w Czechach pracując tutaj i żyjąc razem z Czechami, zarabiając pieniądze u czeskiego pracodawcy którym jest szpital uniwersytecki w Hradec Kralove, dociera do mnie, jakim ******** i ***** złodziejem jest polski ZUS i w sumie generalnie nasz kraj, żerujący na obywatelach. Nie mówię tutaj o podatku, czeski wynosi 15%, a polski 17% ten niższy, ale wiadomo, są jeszcze kwoty wolne od podatku, ulgi itd. więc to jest nieporównywalne, ale teraz patrzę na ZUS. Czeski ZUS to 4,5% płacone przez pracownika (w Polsce jest to ok 22,5% obciążane pracownika) i 9% płacone przez pracodawce (w Polsce jest to 19% składki płaconej przez pracodawcę). Przecież to jest jakaś przepaść... i teraz uwaga, najlepsze... wiek emerytalny w Czechach jest niższy niż w Polsce (!): mężczyźni przechodzą między 60 a 63 rokiem życia (w Polsce 65 lat po powrocie do starego), a kobiety między 53 a 63 rokiem życia (w Polsce 60 lat). Dla porządku dodam, że Czesi uczą się, studiują i leczą też za darmo.
A Donald chciał, żebyśmy przy tak zbójeckich jeszcze później przechodzili na emeryturę, przecież to nawet nie jest zabawne... Naprawdę nie rozumiem wszystkich orędowników i entuzjastów tego pomysłu, przecież tu w tym wszystkim ewidentnie coś nie trybi.
8
Na pewno to on był lepszą opcją po zwolnieniu Valverde niż Setien, szkoda, że Bartomeu wtedy nie postawił właśnie na Pimientę, który z drugą drużyną robi super robotę.
2
@Bykunn rocznik 1999 to nie jest top jeśli chodzi o listę poszukiwanych przez kolekcjonerów. Ci wzdychają do rocznika z 7 albo 8 na trzeciej pozycji w roczniku :) Ale, niewątpliwie tak niski przebieg to gratka, no chyba że licznik przekroczył już kilka razy 100 000 i się przekręcił :) Nie ma chyba co się jednak spinać o to, ja bym wystawił za 10 000 i zobaczył co będzie. Z całym szacunkiem do tego samochodu, ale za 20 000 czy 30 000 to można by krzyczeć za kaszlaka z chromami w naprawdę dobrym stanie :)
4
@Chakalaka To ja kontynuuję swoją wstawkę z muzyki poważnej. Ponieważ proporcjonalnie do innego typu muzyki niewiele osób interesuję się tego rodzaju klasyką, wrzucę tylko jeden, ale za to jaki utwór: "Symfonia z Nowego Świata" czeskiego kompozytora Antonina Dvoraka:
Myślę, że ten utwór wielu z Was również zna i być może lubi, a jak nie to może polubi :) Dwa lata temu słuchałem tego utworu ze słuchawkami na uszach stojąc nad grobem Antonina Dvoraka w Pradze, można się śmiać, ale nieprawdopodobne uczucie :)
1
"Jurek... słuchaj no głupia sprawa wyszła... "
0
@Murazor tak, statystyki wyjąłem z transfermarketu, to było pierwsze źródło jakie miałem pod ręką.
@FutbolToMagia opinię szanuję, ale się nie zgadzam, a to o czym ja mówię to konkrety, a nie gdybanie co by było, gdyby Semedo nagle znalazł się u nas na wahadle. Fakt jest taki, że Semedo NIGDY nie wygrał jednoznacznie rywalizacji z nominalnym środkowym pomocnikiem jakim jest Sergi Roberto. Sorry, ale będąc nominalnym prawym obrońcą, powinien go po prostu zjeść. Dest początki miał trudne, ale od paru meczów wygląda naprawdę bardzo dobrze, trudno to faktycznie porównać do Semedo, ponieważ jak sam zauważyłeś, jest podwieszony znacznie wyżej i ma asekuracje Minguezy. Nie mniej fakty są takie, że Portugalczyk w Barcelonie po prostu notorycznie zawodził. Każdy się cieszył po jakimś jego trochę lepszym meczu, mając nadzieję, że odzyska formę z czasów gry w Lizbonie, ale tego poziomu nigdy nie ogarną i w zespół się nie wkomponował.
0
@FutbolToMagia @adukla Panowie, statystyki tego "dobrego" Semedo w ofensywie to 2 bramki i 11 asyst przez cały pobyt w Barcelonie. On się z przodu faktycznie mocno udzielał, ale jednocześnie był mało konkretny a na dodatek zawalał tyły. W GD w Copa del Rey nie potrafił sobie z Viniciusem poradzić, w drugim meczu Ernest wrzucił tam Roberto który schował Viniciusa do kieszeni. W wywiadzie niedawno opublikowanym Nelson sam przyznał, że nie poszło mu w Barcelonie, że nie wskoczył na ten poziom. Ja mam nadzieję, że Dest.jednak nie zatrzyma się na poziomie Semedo, w ilości bramek już go nawet wyprzedził :)
11
@FutbolToMagia Rany Boskie... tylko nie Semedo ! To nie jest wcale komplement powiedzieć, że zaczyna przypominać Semedo. Dest już po kilku miesiącach jest bardziej konkretny niż Semedo przez cały swój pobyt w Barcelonie, także na szczęście to nie ten typ. Ja bym wolał z czasem porównania do Daniego Alvesa.
0
trzeba gościa szybko posklejać jako tako i odesłać do Leicester, Evertonu, Wolverhampton albo Arsenalu.
z drugiej strony Koeman na poczatku jak przyszedł powiedział, że jednak na niego będzie liczył. Prawda jest taka, że sprzedać będzie go bardzo ciężko, bo top go po prostu nie chce, a on w Barcelonie zarabia na tyle dobrze, że sam się też nie będzie chciał za bardzo ruszyć. Te duchy Bartomeu będą straszyć jeszcze długimi latami w klubie i sejfie.
3
@patry295 no właśnie też mi się taka marzy, tak sobie dorzucam tutaj do tej bardzo fajnej inicjatywy @Chakalaka , sam chętnie bym się podjął tego, ale nie za bardzo mam na to niestety czas. Tak sobie postanowiłem, że będę tutaj dorzucał systematycznie jakieś kamyczki właśnie z tego rodzaju muzyki, to naprawdę ma coś w sobie i na szczęście widzę, że ludzie nawet młodzi coraz częściej sięgają po to :) Przy "C" można też Chopina oczywiście wyróżnić, tutaj i np.
Nocturne op.9 No.2
oraz, a może jak dla mnie przede wszystkim :
Nocturne in B flat minor, Op. 9 no. 1
Z tym pierwszym wszyscy Fryderyka kojarzymy i słyszymy w Pendolino, natomiast ten drugi, ciut mniej znany szerokim masom ludzi, ale jak dla mnie taki niosący tajemnicę, wręcz intymność utwór, zmienny, niezdecydowany, niby się podnosi, staje żywy prawie radosny, by w jednej chwili przejść w melancholię i zadumę. Jednocześnie pełen nadziei.
5
@Chakalaka ponieważ przy literce B nie zostałem zjedzony za Bethoveena, to przy literce C również zaryzykuję klasyczną muzykę poważną, a właściwie balet.
Piotr Czajkowski i wywołująca ciary na plecach muzyka z II aktu baletu "Jezioro Łabędzie", znane pewnie wszystkim, ale być może nie każdy wie, że to pochodzi z baletu więc warto się wsłuchać :)
1
A może by tak na przekór wszystkim innym: otworzyć sklepy i zamknąć lasy, otworzyć siłownie a pozamykać orliki, zamknąć Morze Bałtyckie a otworzyć jeziora i rzeki ?
2
@Chakalaka może nie typowo, ale jednak, Bethoveen i "Księżycowa Sonata"
0
@MarioVeB! vs. @BarcaInfo - jakby moderacja zorganizowała taki pojedynek w oktagonie, zrobiła transmisję i ppv za dostęp, to można by na tym naprawdę świetnie zarobić. Ja bym te 4-5 dych odpalił :D
1
@YeastMoss a przy tym zawinili myślę oboje, plącząc się w błędne koło... doktor Bodnar na początku bardzo ostrożnie mówił o swoich obserwacjach klinicznych, całkiem rozsądnie mówił, że stosował amantadynę w ciężkich przypadkach grypy, przeniósł jej stosowanie na COVID i widzi pewne pozytywne obserwacje, media podchwyciły temat zaczął się szum i tu niestety doktor Bodnar popełnił błąd, ponieważ usłyszał ten szum medialny który krzyczał "amantadyna leczy COVID" i dołączył do niego wpadając trochę w pułapkę. No i tutaj oczywiście wyrośli też jego przeciwnicy jak profesor Simon, którzy w równie głupi sposób argumentowali (mając do dyspozycji zdecydowanie lepsze argumenty), dlaczego amantadyny nie należy stosować mówiąc, że może wywoływać mutacje u wirusa i stanie się on lekooporny.
"zawsze unikam krytykowania kolegów po fachu, nie mówiąc już o znacznie bardziej doświadczonych ode mnie" tego w Twojej grupie zawodowej naprawdę zazdroszczę, chociaż z punktu widzenia reszty społeczeństwa nie zawsze jest to dobre, ale rozumiem to i co więcej zazdroszczę :)
Dzięki! Jak utrzymamy taki tok dyskusji, będzie jej coraz więcej :) - ano będzie, chociaż widzę, że Ty próbujesz dyskutować z antyszczepionkowcami, ja po pewnej wymianie zdań na FB pilnuję się, żeby więcej w to nie wchodzić, to niebezpieczna grupa ludzi- nie tylko dla siebie i ale niestety i dla społeczeństwa- ale na szczęście wciąż marginalna.
0
@YeastMoss No to mamy zgodę w całej rozciągłości :)
co do chlorochiny - ok nie wiedziałem, nie specjalizuję się akurat w przeciwmalarycznych ;)
Ja bym amantadyny po prostu za szybko nie skreślał, jeśli pojawiają się jakieś doniesienia kliniczne o jej skuteczności, które nie pochodzą już teraz tylko od jednej osoby. Moim zdaniem warto wziąć to pod lupę i sprawdzić. Swoją drogą, pochodzę właśnie z Przemyśla gdzie leczy doktor Bodnar i jest to jeden z bardziej szanowanych lekarzy rodzinnych w tych mieście. Przez lata pracował cieżko na dobrą opinię, szacunek pacjentów... oczywiście to wszystko nie zastąpi badań klinicznych, po prostu myślę, że warto się przyjrzeć bliżej temu co on mówi. W końcu nawet historia pokazuje, że to właśnie pewne obserwacje kliniczne doprowadziły do odkrycia wielu leków, niekoniecznie świadome i od początku perfekcyjnie planowane procesy drug research and development: tak było choćby z sildenafilem czy chlormetyną.
pozdrawiam i dzięki za merytorykę, tym bardziej, że mało jej tutaj na forum ;)
0
@Masti_Real_Madryt Kurtyna jak będzie puszczał to też będziesz mówił że przykrótki ? Aaa sorry, jak Kurtyna i Messi to piła między nogi :D
12
Niestety cień Dembele był na spalonym i absorbował bramkarza.
0
Kurde... Chyba Messi nie będzie Man od the match...
0
@NoziX1 no nie... już nawet nie mówię o tym wykończeniu bo warycjusz potrzebuje rykoszetu, żeby strzelić bramkę, ale ten to po prostu jeździ bez głowy.
1
@macio_944 a w Asie napisaliby: "oni już tu są" albo "Liga płonie"
4
@AmigoBlancos aż tak cienki jak wielkie wary Madrytu to Dembele jednak nie jest.
3
Zatkał wam/nam japy Antoni ?
0
@Barca1922 ok, to dziękuję za wyjaśnienie, nie wiedziałem
0
@mikiiki jedna noga na linii wystarczy ? prawą zrobił krok do przodu.
0
Przepraszam, ale ten karny powinien być powtórzony, Oblak stał przed linią
1
To jest przepraszam rzut karny dla Alaves !
19
bardzo dobrze, że nie wysyła od razu Araujo na pierwszą linię ognia, tylko stopniowo wprowadza go do gry, widać, że trener odrabia lekcje i nie popełnia błędu, który zrobił ostatnio. Tym bardziej, że z tak skleconą obroną ostatnio nie było dramy. Dzisiaj bardzo trudny rywal, na ciężkim terenie, ale po 3 pkty!
2
@Chakalaka tu akurat z Donaldem się zgadzam, ale niestety faktem nie jest, że Gazeta Wyborcza to rzetelne źródło informacji. To bardzo opiniotwórcze i wybitnie lewicowe lub opozycyjne źródło informacji a co za tym idzie, nie może być rzetelne.