7

@kamiVeB nie Orłowski, tylko "Ołłowski" :D

6

parafrazując śp. Andrzeja Leppera: "no proszę państwa, no jak można sfaulować Casermiro ... heheheh?"

2

@inViNcibl3 on ma bardzo dużo "innych zasad" szczególnie w kwestii faulowania ma przesuniętą skalę

0

@socha może i nie jest, ale wcale nie mam poczucia niższości, nawet w tej konkretnej sytuacji i już tłumaczę dlaczego. Od początku tego roku pracuję w Czechach, gdzie jestem pracownikiem naukowym i mogę swobodnie przemieszczać się między Polską a Czechami i nie obowiązuje mnie ani kwarantanna ani konieczność testowania się przy każdym przekraczaniu granicy (zgodnie z listą wyjątków punkt pracownik wykonujący pracę w innym kraju, mieszkający w Polsce, dodatkowo punkt pracownik naukowy). Nie czuję się żebym był lepszy od kogoś przez to, nie uważam też żeby Lewy był równiejszy bo pozwolili mu lecieć do GB... Po prostu pozwolili mu polecieć w celach służbowych/pracowych.

2

@socha Nie cierpię Morawieckiego i PiSu, ale nie rób dramy, że ogarnął Lewego i Piątka na mecze z Anglią, można było olać temat i dla zasady ich pozostawić w Niemczech, tylko kto grałby z Anglikami na szpicy? Napastnicy Rakowa Częstochowa i Podbeskidzia ? Prawda jest taka, że cała Europa jest w ciut mniejszej lub ciut większej dupie z COVIDem i żadna różnica czy znajdzie się tu czy tam i zagra mecz. Ryzyko zakażenia dla niego jest podobne, a przemieszczenie się paru VIPów w środku Europy niczego nie zmieni.

0

@mr_robot spokojnie, klub jest tak zasłużony, skarbiec pustkami stoi i tak nie ma co liczyć, także stanowisko słup, sam mógłbyś być tam skarbnikiem :)

0

@matt121 tak, tak, to był żart, zdobył 3 LM pod rząd i chwała mu za to, ale za wyjątkiem jednej z nich z dużą pomocą sędziów... Gdyby nie sędziowie, a dokładnie Ci z dwumeczu z Interem to Guardiola zrobiłby to przed nim (bramka Milito w pierwszym meczu ze spalonego i bramka w końcówce rewanżu nie uznana Barcelonie bo oszust z gwizdkiem miał omamy i zobaczył rękę piłkarza Barcelony). Zidanowi zawsze sędziowski wiatr wiał w plecy, inni nie mieli tak łatwo.

4

@David_Beckham dobrze płacą za klaskanie, u Rubika by tyle łysy nie wyciągnął.

1

@LeoMessi1994 mimo że ta trójka z lewej jest bardzo dobra, to takie porównania jednak brzmią niestosownie.

5

@lukaszmatusiewicz Dortmund oczywiście

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Witekk10 pozdrawiam serdecznie i dzięki za dyskusję :) !

0

@lukaszmatusiewicz Franciszek Smuda

0

@Witekk10 no raczej trzeba spojrzeć gdzie stoi, żeby wiedzieć gdzie walnąć. W tym zagraniu nie było nic co miało znamiona czerwonej kartki: ani przesłanek do intencji, ani impetu, ani zagrożenia dla zdrowia zawodnika przeciwnej drużyny. Było za to niezle przedstawienie Rudigera, który jest znany z symulek. Ta czerwona kartka to absurd.

0

@Witekk10 po pierwsze: Savic był przed nim i w żadnym momencie nie spojrzał, nie obrócił się by zobaczyć gdzie jest rywal i tam go grzmotnąć, pod drugie: wcale nie uważam, żeby to było mocne uderzenie, moim zdaniem Rudiger dodał mnóstwo aktorstwa od siebie, po czerwonej kartce szybciutko się pozbierał i wyglądał dobrze, już naprawdę nie przesadzaj, piłka nożna to sport kontaktowy, rozumiem, jakby uderzył go łokciem w twarz, za takie niecelowe zagranie jest żółta, za celowe czerwona, ale tutaj? No i przepraszam bardzo ale przepis: "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy, gdy atak zawodnika

przekracza granicę użycia akceptowalnej siły i zagraża bezpieczeństwu

przeciwnika." ... podlega tak dowolnej interpretacji, że każdy kontakt można uznać za zagrożenie bezpieczeństwa. No i przepraszam bardzo, jakie niebezpieczeństwo tutaj groziło Rudigerowi i jakie było tutaj przekroczenie akceptowalnej siły? Rozumiem, jeśli Savic z rozpędem ładuje się w niego jako czołg sankami, trafia w piłkę, to jest sprawa jasna, a tutaj?

1

@Ghazul3293 No statystyki go ewidentnie bronią i co do tego nie ma dwóch zdań, natomiast na boisku Suarez wyglądał ociężale, powolnie, leniwie, jak taki trochę niejaki Wagner Love. Barcelona potrzebowała nowego napastnika, problem jest tylko taki, że ten osioł Bartomeu, nikogo w jego miejsce nie ściągnął i dlatego po Suarezie jest wciąż luka i wielu za nim tęskni.

0

@Witekk10 żartujesz prawda ? xD

2

@Ghazul3293

"Dalej jest gwarantem 20 bramek w sezonie." Do tego zdania na koniec powinieneś dodać, że w Atletico. W Barcelonie Suarez był już ewidentnie wypalony, czasami zmiana otoczenia sprawia, że piłkarz zaczyna lepiej grać , w Ateltico ponadto strzela też bramki z rzutów karnych, co trochę zawsze podbija statystykę. Sentymentalnie - oczywiście tęsknię, ale sportowo, ja pamiętam jak wyglądał w poprzednim sezonie - to było złe... bardzo złe...

1

Koeman powinien złapać Griezmanna za te długie kudły i zmusić do oglądania tej bramki Emersona do oglądania, aż się Francuz porzyga. Griez, z pewnością w tej sytuacji piłkę przyjąłby, poprawił, potem jeszcze raz poprawił schodząc do boku i dając bramkarzowi około 30 minut na skrócenie kąta i wtedy oddał strzał.

9

@jacob345 ja myślę, że Font wie, że za parę lat kolejne wybory i on znowu wystartuje, a takim zachowaniem na pewno zaskarbia sympatię kibiców, nie mniej jednak bardzo ładna postawa.

5

po c**j, że się tak zapytam tym idiotom dali ten VAR, jeśli takie drukarnie odstawiają na oczach miliona kibiców? To jest jedna z bardziej absurdalnych czerwonych kartek, jakie gwizdnięto, ten patałach nawet nie obroniłby się, gdyby VARu nie było.

0

@Nolife1899 dokładnie, dla mnie patrząc na niego, to bardziej drugi Robinho, niż Ronaldo. Będzie z niego zapewne dobry piłkarz, ale moim zdaniem nie wybitny, taki może Jesus Navas z dobrych lat. Już przewijało się kilku takich jak Asensio, którzy też się nieźle zapowiadali, tu jest jeszcze ten problem, że to Brazol, więc pewnie niedługo pójdzie w tany. On raczej nie wygląda na takiego, co ma poukładane w głowie.

0

@AmigoBlancos no ale liczy się wg. przepisów, czy faul zaczyna się w polu karnym, czy też poza jego obrysem. Jeśli nadepnięcie było poza, to rzut wolny i kropka.

1

@Oskar00 powiedziałbym, że to zależy od meczu. Jest bardzo chimeryczny, raz faktycznie podrybluje i nawet prawie trafi w światło bramki, a innym razem Benzema woła do Mendiego "bracie nie graj z nim, on jest przeciwko nam!"

0

@Jacu327 musi nastrzelić obrońcę, żeby piłka po rykoszecie trafiła do bramki. To fakt nie opinia.

0

@Zip za sam avatar powinieneś dostać bana na zawsze xD

0

karny w miarę normalny, czy taki typowo madrycki?

0

@against_modern_football
No właśnie, to nie są instytucje charytatywne, tylko korporacje, które wzajemnie ze sobą rywalizują i konkurują. Na tę samą jednostkę chorobową różne firmy ścierają się by opracować jak najlepszy lek, ponieważ taki właśnie będzie dopuszczony na rynek, a pozniej wybierany przez lekarzy i pacjentów. Licencji nie przekażą innym, bo to nie instytucja charytatywna jak sam wspomniałeś. Oni mają ok 15 lat prawa do ochrony patentowej i to jest czas żeby się nachapać. Później do gry wchodzą inni, którzy mają prawo produkować leki z tą samą cząsteczka. Co do Twojej tezy. Spójrz na przykład najdroższego leku na świecie Zolgensmy, stosowanego w terapii SM1 u dzieciaków. Koszt terapii to 9 milionów, jednokrotne podanie terapii genowej, która ratuje życie dzieciakom i pozwala w miarę normalnie funkcjonować. Wcześniejszą opcją była Spinraza, lek stosowany raz w miesiącu do końca życia, też dość skuteczny, ale jednak tylko przedłużający życie i poprawiający funkcjonowanie. Dlaczego koncern wyprodukował zatem Zolgensme, skoro byla idealnie pasująca do Twojego opisu Spinraza ? Ano dlatego, że mógł rzucić cenę za jedną ampułkę ok 10 milionów złotych, i tak ludzie poprzez zbiórki płacą takie pieniądze , żeby ratować dzieciaki. Oczywiście można zapytać, dlaczego nie od razu wprowadzono Zolgensme, ale tu odpowiedź jest prosta: nie od razu Kraków zbudowano, a wprowadzenie terapii genowej potrzebowało postępu naukowego, który się dopiero co dokonał.

1

@Bykunn ale mówiąc szczerze, jako były pracownik naukowy AstryZeneci, nie jestem do końca dumny z ich szczepionki, szczególnie w porównaniu z tym co zrobił Pfizer ;)

0

@against_modern_football
"Moim zdaniem niestety przemysł farmaceutyczny, to wielki biznes któremu nie zależy na wyleczeniu ludzi, tylko zaleczeniu."
tak, może napisać tylko ktoś, kto po prostu nie ma zielonego pojęcia o złożoności ludzkiej fizjologii, patofizjologii oraz mechanizmów działania leku.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?